Wydawca: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych – uczelnia założona w 1994 roku przez Fundację Rozwoju Technik Komputerowych powstałą na podstawie porozumienia rządów Polski i Japonii z 1993 r. Została wpisana do rejestru niepaństwowych szkół wyższych decyzją ministra edukacji narodowej z dnia 30 listopada 1994. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas, uczelnia zajmuje 16. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a na świecie 2191. pośród wszystkich typów uczelni.
1
Ebook

Język japoński dla początkujących. Wydanie drugie zmienione i rozszerzone

Ewa Krassowska-Mackiewicz

Ewa Krassowska-Mackiewicz ukończyła japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim w 1994 roku. Przez rok była na stypendium na Uniwersytecie w Hiroshimie przyznanym jej przez Japońskie Ministerstwo Edukacji. Od 1997 roku związana jest na stałe z PJATK, gdzie jest pracownikiem Katedry Kultury Japońskiej. Zajmuje się metodologią nauczania języka japońskiego, e-learningiem, kaligrafią i rozmaitymi aspektami kultury japońskiej. Autorka poczytnych książek do nauki języka japońskiego. Podręcznik języka japońskiego dla początkujących jest napisany w przystępnej formie tak, aby każdy zainteresowany nauką tego języka mógł samodzielnie poznawać kolejne zagadnienia gramatyczne, próbować swoich sił w zaproponowanych ćwiczeniach oraz sprawdzić wyniki swoich prób w załączonych rozwiązaniach. Między wyjaśnieniami ściśle gramatycznymi autorka zamieściła wiele ciekawych uwag dotyczących współczesnych zwyczajów językowych Japończyków. Opanowanie materiału językowego z tego podręcznika pozwoli nabyć umiejetność wyrażania swoich myśli i uczuć po japońsku. Załączony słownik japońsko – polski (rozszerzony dwukrotnie w nowym wydaniu) pozwala na konstruowanie jeszcze bogatszych wypowiedzi. Wraz z kolejną częścią („Język japoński dla średniozaawansowanych” oraz „Podstawowe znaki japonskie” Wydawnictwa PJATK) przygotowuje do egzaminu kompetencji z języka japońskiego Nihongo Noryoku Shiken na poziomie N5. Podręcznik ten pokazuje, że japoński język mówiony wcale nie jest trudny, zwłaszcza dla Polaków!

2
Ebook

Zrozumieć kreatywność

Magdalena Pastuszak

Dr Magdalena Pastuszak – wykładowca wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Uzyskała doktorat z grafiki na Uniwersytecie Marii Curii-Skłodowskiej w Lublinie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się grafiką interdyscyplinarną, projektowaniem graficznym, alternatywnym, grafiką wydawniczą. Ma na swoim koncie około 100 zrealizowanych projektów okładek do książek. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy Art Directora w agencjach reklamowych. Projektowała dla takich firm jak: Compensa, Heros, Pepe Jeans, Super Pharm, Galeria Mokotów, Lucki Strike, Ballentines, Frosta, Puegeot, Computer Land, Polsoja, Moderna, Energizer, Nestle, Johnson&Johnson, Kubiak Production, PKO B.P., Cussons, Janssen Cilag, Cadbury, Colgate, Palmolive, Lays, Raiffeizen Bank, Era, Orange, Plus, Sony Ericsson, Winiary, Gerber. Współpracowała przy reklamach telewizyjnych i radiowych. Nagrody i wyróżnienia: wyróżnienia za logotypy: Idea 97, ASP, PKP; pierwsza nagroda za logotyp Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie; fotografię w kategorii „Prawdziwy mężczyzna” – „Taste Life Johnnie Walker 98”; oraz serię plakatów „Love Mother Earth” – Japonia; pierwsze i drugie miejsce za kampanię społeczną „Daj im przyszłość – rodzinne domy dziecka”. Książka jest przeznaczona dla wszystkich osób, które chcą zrozumieć czym jest kreatywność. Przedstawia w sposób prosty, uporządkowany i klarowny wszystkie dotychczasowe aspekty dotyczące tego tematu oraz nowatorskie przemyślenia autorki. Książka powstała głównie z myślą o studentach uczelni artystycznych jako pozycja wspomagająca przedmioty takie jak: projektowanie graficzne, grafika wydawnicza, fotografia i reklama, jednak potrzeba zrozumienia istoty kreatywności obejmuje wszystkie artystyczne przedmioty – włącznie z nowymi mediami. Z książki korzystać może każdy, bez względu na wiek i wykonywany zawód – w pracy i życiu.

3
Ebook

Interakcja człowiek-komputer

Ksiazka omawia najwazniejsze zagadnienia kształtowania interakcji człowiek-komputer, wystepujace podczas projektowania produktu informatycznego. Przedstawione sa metody stosowane kolejno podczas okreslania wymagan, projektowania, testowania i oceny rozwiazan interfejsu uzytkownika. Przyjety sposób prezentacji materiału podkresla, ze wysoka jakosc uzytkowa produktu informatycznego nie wynika wyłacznie z wykorzystania nowoczesnych technologii, ale jest przede wszystkim rezultatem umiejetnego zastosowania odpowiednich form współpracy z uzytkownikami na wszystkich etapach prac projektowych. Omówione zagadnienia dotycza przede wszystkim graficznego interfejsu uzytkownika oraz interfejsu WWW, ale przedstawione w ksiazce ogólne zasady projektowania sprawdzaja sie takze w odniesieniu do innych rodzajów interakcji uzytkowniksystem. Ksiazka jest przeznaczona głównie dla studentów kierunków zwiazanych z informatyka i jej zastosowaniami, ale moze byc takze przydatna menedzerom projektów odpowiedzialnym za zapewnienie jakosci produktu informatycznego oraz za organizacje współpracy z uzytkownikamipodczas realizacji róznorodnych przedsiewziec informatycznych.

4
Ebook
5
Ebook

Język japoński dla średniozaawansowanych II. Konstrukcje gramatyczne

Ewa Krassowska-Mackiewicz

Ewa Krassowska-Mackiewicz – ukończyła japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim w 1994 roku. Przez rok była na stypendium na Uniwersytecie w Hiroshimie przyznanym jej przez Japońskie Ministerstwo Edukacji. Od 1997 roku związana jest na stałe z PJATK, gdzie jest pracownikiem Katedry Kultury Japońskiej. Zajmuje się metodologią nauczania języka japońskiego, e-learningiem, kaligrafią i rozmaitymi aspektami kultury japońskiej. Autorka poczytnych książek do nauki języka japońskiego. Podręcznik ten skierowany jest do wszystkich uczących się języka japońskiego na poziomie średniozaawansowanym, którzy są już gotowi do samodzielnej pracy nad językiem i pogłębiania wiedzy we własnym zakresie. Nowa forma (inna od dotychczasowych książek Wydawnictwa PJATK: Język japoński dla początkujących i Język japoński dla śreniozaawansowanych) jest dostosowana do potrzeb odbiorcy, który poszukuje wyjaśnień coraz bardziej skomplikowanych i zaawansowanych gramatycznie tematów. Choć kolejność prezentowanych zagadnień opiera się na stopniu ich trudności, to uczący się może wybierać tematy dowolnie według potrzeb i traktować podręcznik jako słownik konstrukcji gramatycznych i partykuł.