Електронні книги
54081
Eлектронна книга

Zarządzanie ryzykiem przedsiębiorstwa farmaceutycznego

Zbigniew Galar, Adam Sadowski

Książka stanowi pierwsze na krajowym rynku wydawniczym całościowe opracowanie poświęcone zarządzaniu ryzykiem w łańcuchu dostaw przedsiębiorstwa farmaceutycznego. Zagadnienia zostały przedstawione w konwencji odpowiadającej rzeczywistemu procesowi zarządzania ryzykiem. Ułatwia to czytelnikowi zrozumienie krytycznych problemów i obszarów występujących w łańcuchu dostaw kształtujących system zarządzania ryzykiem w specyfice przedsiębiorstwa farmaceutycznego. Zaprezentowane rozważania teoretyczne są wzbogacone odniesieniami do praktycznych instrumentów zarządzania ryzykiem w postaci formuł obliczeniowych. które mogą być bezpośrednio wykorzystane przez osoby odpowiedzialne za zarządzanie ryzykiem w łańcuchu dostaw. Adresatami publikacji są pracownicy naukowi i studenci kierunków ekonomicznych oraz pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwach produkcyjnych, a zwłaszcza w przemyśle farmaceutycznym.

54082
Eлектронна книга

Zarządzanie ryzykiem w bezpieczeństwie informacji organizacji

Jakub Kowalewski, Marian Kowalewski

W publikacji zaprezentowano problemy dotyczące zarządzania ryzykiem w bezpieczeństwie organizacji, a szczególnie problemy związane z zarządzaniem ryzykiem w bezpieczeństwie informacji. Szczególną uwagę zwrócono na metody szacowania ryzyka w bezpieczeństwie informacji, praktyczne zastosowania w tym zakresie oraz uwarunkowania prawne i normalizacyjne z tym związane. Prezentowane treści wychodzą naprzeciw obecnym potrzebom zarzadzania bezpieczeństwem informacji w organizacji w warunkach cyberzagrożeń.

54083
Eлектронна книга

Zarządzanie ryzykiem w domach pomocy społecznej (wybrane problemy teoretyczne i praktyczne)

Sylwia Skrzypek-Ahmed

Monografia przedstawia temat ewoluowania instytucjonalnych form pomocy społecznej, w tym wzrost ryzyka w procesach funkcjonowania domów pomocy społecznej (DPS). Pluralizm, decentralizacja oraz dekoncentracja, czyli kierunki, którym podpo¬rządkowane zostały reformatorskie zmiany w pomocy społecznej (DPS), nie po¬winny oznaczać pozbywania się przez władzę odpowiedzialności za ich realizację. Przeprowadzona analiza doświadczeń wybranych krajów UE wskazuje, że w wa¬runkach decentralizacji sektora publicznego, rola rządów nie zmniejsza się, lecz zmienia, podobnie jak rola władz samorządowych oraz organizacji społecznych. Podjęty w publikacji temat jest szczególnie aktualny z uwagi na prognozowany ujemny przyrost naturalny, pozwalający na określenie przypuszczalnej liczby osób wymagających długotrwałej opieki i pomocy. Dane statystyczne wskazują na fakt narastającego problemu niedostatecznej opieki i pielęgnacji nad osobami niezdolnymi do samodzielnej egzystencji, kwalifikującymi się do opieki w domach pomocy społecznej. Monografia ukazuje stopień powiązania państwa, jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych w procesie realizacji zadań pomocy społecznej zarówno na gruncie krajowym, jak i europejskim. Szczególną wartością niniejszej publikacji jest podjęcie w niej problematyki skutecznego wdrożenia procesów zarządzania ryzykiem w organizacji, a konkretniej w domach pomocy społecznej i innych organizacjach z szeroko pojętego obszaru pracy socjalnej. Z wyników przeprowadzonych badań pracownicy socjalni mogą się dowiedzieć, jakie mogą być przyczyny niepowodzeń w ich pracy

54084
Eлектронна книга

Zarządzanie ryzykiem w projektach informatycznych. Teoria i praktyka

Adam Korczowski

Nie ryzykuj! Unikniesz przykrych niespodzianek! Definicje ryzyka, jego parametry i obszary zagrożeń Identyfikacja czynników ryzyka, szacowanie skutków i szybka reakcja Praktyczne przykłady, metody analizy i błędy w zarządzaniu ryzykiem Każdy projekt, program czy dowolne przedsięwzięcie z założenia obarczone są pewnym ryzykiem. Nie da się z góry przewidzieć wszystkich szczegółów i możliwych opóźnień, wymusić od zaangażowanych osób obietnicy dotrzymania terminu ani tak zakląć losu, by nie zrobił jakiegoś złośliwego psikusa. Można jednak ograniczyć ryzyko przez właściwe zaplanowanie całego procesu, wskazanie punktów projektu najbardziej narażonych na błędy i oszacowanie prawdopodobieństwa ich wystąpienia. Takie działanie pozwala wystarczająco szybko zareagować na pojawiające się problemy i wydatnie przyspieszyć tempo prac. Książka "Zarządzanie ryzykiem w projektach informatycznych. Teoria i praktyka" traktuje właśnie o wszelkich aspektach minimalizowania ryzyka związanego z wdrażaniem projektu informatycznego. Z tego podręcznika dowiesz się, co to jest cykl życia projektu, jak rozpisać jego poszczególne fazy, w jaki sposób oceniać ryzyko i koordynować pracę wielu osób w obszarach objętych kontrolą. Nauczysz się zauważać potencjalne zagrożenia i nie dopuszczać do powstawania wymiernych strat. Ponadto znajdziesz tu życiowe przykłady radzenia sobie w trudnych sytuacjach -- do wykorzystania w Twojej własnej praktyce. Cykl życia projektu i zarządzania ryzykiem Metodyki zarządzania ryzykiem Zarządzanie ryzykiem na poziomie strategicznym Zarządzanie ryzykiem w programach, projektach, operacyjnym Zarządzanie bezpieczeństwem i utrzymaniem ciągłości biznesu Definiowanie polityki zarządzania ryzykiem Ocena ryzyka Planowanie reakcji na ryzyko Monitorowanie i sterowanie ryzykiem Strategia zarządzania portfelem projektów Uzasadnienie biznesowe i analiza ekonomiczna wartości projektu Wybrane techniki analizy ryzyka Błędy w zarządzaniu ryzykiem Podstawy teorii informacji i rachunku prawdopodobieństwa Szablony dokumentów wspierających zarządzanie ryzykiem Poznaj wszystkie aspekty zarządzania ryzykiem w projektach IT!

54085
Eлектронна книга

Zarządzanie ryzykiem w systemach logistycznych

Tomasz Szczepanik, Natalia Sobala

Przedsiębiorstwo jest w całości obszarem występowania ryzyka, stąd tak istotne jest zrozumienie terminu „ryzyko”. Ryzyko w systemie logistycznym wynika z braku kompletnych i pewnych informacji, złożoności zachodzących procesów w poszczególnych podsystemach, czynnika ludzkiego. Zarządzanie ryzykiem to proces, w ramach którego w sposób zorganizowany rozwiązywane są kwestie łączące się z ryzykiem. W tym kontekście w monografii zdefiniowano termin „ryzyko” jako czynnik determinujący funkcjonowanie systemów logistycznych; opisano znaczenie identyfikacji ryzyka jako kluczowego elementu zarządzania ryzykiem; wyszczególniono cele i zadania systemu logistycznego oraz opisano zarządzanie ryzykiem w systemie logistycznym przedsiębiorstwa.

54086
Eлектронна книга

Zarządzanie sieciami komputerowymi w programie Packet Tracer - Wiadomości podstawowe

Jerzy Kluczewski, Damian Strojek, Robert Wszelaki, Marek Smyczek

Książka: „ZARZĄDZANIE SIECIAMI KOMPUTEROWYMI W PROGRAMIE PACKET TRACER - Wiadomości podstawowe” zawiera porady dla osób chcących poznać działanie sieci oraz większości sprzętu, które tworzy współczesną architekturę sieciową. Użytkownicy początkujący dowiedzą się w jaki sposób pobrać oprogramowanie, jak dobierać, łączyć i konfigurować różne urządzenia oraz w jaki sposób analizować ich działanie. Czytelnik znajdzie także podstawy konfigurowania usług sieciowych takich jak TELNET, SSH, FTP, EMAIL, DHCP, DNS oraz protokołów RIP, EIGRP, OSPF i sieci wirtualnych VLAN. Autorzy opisując zagadnienia administrowania sieciami komputerowymi, posługują się wieloma przykładami i ćwiczeniami. Książka jest kompilacją poprzednich publikacji naszego Wydawnictwa z serii Packet Tracer dla kursów CISCO, posiada zaktualizowany interfejs obecnie najnowszego oprogramowania Packet Tracer oraz zawiera zestaw nowych przykładów i ćwiczeń. Autorzy tej książki to zespół międzypokoleniowy i interdyscyplinarny. Utalentowany uczeń Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku, Damian Strojek. Jego pasją są sieci komputerowe, posiada komplet certyfikatów CCNA R&S oraz jest w trakcie ścieżki dydaktycznej CCNA Security. Jerzy Kluczewski, długoletni instruktor Akademii CISCO CCNA. W swoim dorobku autorskim posiada już kilka publikacji książkowych na temat symulatora Packet Tracer. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w przemyśle, obecnie jest wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Robert Wszelaki to pasjonat zagadnień sieciowych i programowania. Ukończył pełny kurs Cisco CCNA. Jest absolwentem ZS1 w Piekarach Śląskich, obecnie studiuje informatykę na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Marek Smyczek to doświadczony nauczyciel przedmiotów informatycznych i elektrycznych, a zarazem instruktor programu Cisco CCNA. Jest autorem i redaktorem kilkudziesięciu publikacji z dziedzin elektroniki i informatyki.

54087
Eлектронна книга

Zarządzanie sieciami komputerowymi w programie Packet Tracer - Wiadomości zaawansowane

Jerzy Kluczewski, Damian Strojek

Książka pt. „ZARZĄDZANIE SIECIAMI KOMPUTEROWYMI W PROGRAMIE PACKET TRACER – Wiadomości zaawansowane” jest przeznaczona dla osób chcących rozszerzyć swoje umiejętności oraz wiedzę w zakresie zarządzania sieciami LAN i WAN. Czytelnik znajdzie tu opisy i ćwiczenia praktyczne dotyczące konfigurowania urządzeń Cisco. Jest kontynuacją pierwszej części książki o tym samym tytule. Autorzy książki przyjęli zasadę „Minimum teorii – maksimum przykładów praktycznych”, co umożliwi czytelnikowi naukę administrowania sieciami teleinformatycznymi w wielu skomplikowanych konfiguracjach urządzeń bez potrzeby zakupu drogiego sprzętu Cisco. Treść książki obejmuje podstawy konfigurowania protokołów, usług oraz technik sieciowych, takich jak: routing dynamiczny RIP, EIGRP, OSPF, eBGP, routing statyczny, listy kontroli dostępu, VoIP, STP, RSTP, VTP, FRAME RELAY, PPP, uwierzytelnianie PAP i CHAP, RADIUS, NETFLOW, NAT, L2NAT, VPN, tunelowanie. Ta część obejmuje również konfigurowanie przełączników wielowarstwowych 3560-24PS oraz 3650-24PS. Autorzy tej książki to zespół międzypokoleniowy i interdyscyplinarny. Utalentowany uczeń Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku, Damian Strojek. Jego pasją są sieci komputerowe, posiada certyfikaty CCNA R&S oraz CCNA Security. Jerzy Kluczewski, długoletni instruktor Akademii CISCO CCNA. W swoim dorobku autorskim posiada już kilka publikacji książkowych na temat symulatora Packet Tracer. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w przemyśle, obecnie jest wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

54088
Eлектронна книга

Zarządzanie strategiczne. Analiza strategiczna otoczenia przedsiębiorstwa

Grażyna Gierszewska, Michael Jaksa

Książka jest I tomem serii „Zarządzanie strategiczne” Zarządzanie strategiczne jest dyscypliną dojrzałą. Nie jest jednak metodą doskonałą i wymaga uczenia się. Szacunek dla badaczy i praktyków budzi fakt, że poszukują oni nowych form diagnozowania i projektowania długookresowej działalności gospodarczej oraz wyjaśnienia przyczyn leżących u podstaw przewagi konkurencyjnej i sukcesu organizacji. I to dla różnych przedsiębiorstw. Te zagadnienia przedstawiono w pierwszym tomie podręcznika. Pokazano też bogate instrumentarium metod analiz strategicznych, powszechnie uznawanych za trudne i pracochłonne, a w opinii niektórych czytelników za dostępne tylko dla praktyków w wielkich korporacjach i ich sztabów strategów. Podręcznik jest skierowany dla studentów, co nie wyklucza jako odbiorców przedstawicieli małych i średnich organizacji.

54089
Eлектронна книга

Zarządzanie strategiczne. Ocena potencjału strategicznego przedsiębiorstwa

Grażyna Gierszewska, Michael Jaksa

Książka jest II tomem serii „Zarządzanie strategiczne” W drugim tomie podręcznika zaprezentowano wybrane metody służące do sprawdzenia, jakie zasoby i sposoby budowania potencjału strategicznego organizacji są najbardziej skuteczne. Wybrano nie tylko sprawdzone i skuteczne narzędzia analizy strategicznej wnętrza przedsiębiorstwa, ale ukazano także ich różnorodność. Omówiono m.in. macierze portfelowe, których celem jest stworzenie zrównoważonych aktywów organizacji, oraz ogólną ideę analizy portfelowej służącej do diagnozy otoczenia i rynku oraz wnętrza organizacji istniejącego w przedsiębiorstwie portfela produkcji, aż do zbudowania portfela docelowego. Następnie zapoznano czytelników ze Zrównoważoną (Strategiczną) Kartą Wyników, która jest uważana za jeden z najpopularniejszych modeli pomiaru wydajności biznesowej i zarządzania pomiarem osiągnięć wydajności. SKW podkreśla potrzebę integracji finansowych i niefinansowych miar wyników, z jednoczesnym powiązaniem strategii i pomiaru wyników, a cztery jej perspektywy: finansowa, klienta, procesów wewnętrznych, rozwoju, pozwalają na ocenę realizacji strategii z różnych punktów widzenia i uwzględnienie interesów wszystkich grup zaangażowanych w działalność przedsiębiorstwa. Kolejnym omawianym w opracowaniu narzędziem analizy poprawności działań podejmowanych przez przedsiębiorstwo w celu wytworzenia wartości i budowania przewagi konkurencyjnej jest łańcuch wartości. Założeniem podstawowym modelu łańcucha wartości jest podział działalności przedsiębiorstwa na strategicznie istotne czynności, aby móc określić miejsca powstawania kosztów i zysków oraz potencjalne źródła przewag konkurencyjnych. Łańcuch wartości to sekwencja działań przekształcania zasileń, technologii i pracy ludzi na produkty finalne. Składa się on z funkcji podstawowych i pomocniczych oraz marży (zysku). Działalność podstawowa może być przedprodukcyjna, produkcyjna i sprzedaży, natomiast działalność pomocnicza koncentruje się w każdym przedsiębiorstwie na innych elementach. Kolejna zaprezentowana metoda to bilans strategiczny przedsiębiorstwa, czyli „teoretycznie prosta” metoda oceny potencjału strategicznego, wymagająca jednak skrupulatnego przestrzegania założeń analizy, czyli: wyodrębnienia obszarów analizy potencjału, określenia czynników/elementów organizacyjnych w ramach poszczególnych obszarów, zdefiniowania skali ocen i charakteru oceny, wyszczególnienie kluczowych czynników sukcesu w obszarach oceny itp. Następnie omówiono analizę SWOT, czyli metodę integrującą wszystkie istotne informacje uzyskane w trakcie diagnozowania organizacji i szacowania zmian w otoczeniu w procesie zmierzającym do sformułowania strategii. Jest to metoda bardzo trudna, gdyż wymaga udzielenia odpowiedzi dotyczących profilu działalności przedsiębiorstwa, zakresu jego działania, określenia klientów i ich potrzeb oraz orientacji naczelnego kierownictwa organizacji. Niezbędna jest też identyfikacja makrootoczenia i otoczenia konkurencyjnego organizacji oraz ich ocena w kategoriach szans i zagrożeń. To są podstawy do dokonania diagnozy oraz oceny słabych i mocnych stron organizacji, a także określenia wewnętrznych zasobów przedsiębiorstwa, którymi będzie ono dysponowało w przyszłości. Kolejnym krokiem jest sformułowanie wariantów strategicznych oraz określenie działań i taktyk, które musi podjąć przedsiębiorstwo, aby zrealizować cele strategiczne. Całościowy plan strategiczny wieńczy analizę. Ponieważ zarządzanie strategiczne jest procesem formułowania i wdrażenia strategii, w którym wyróżnia się: etap analizy strategicznej, etap oceny pozycji strategicznej przedsiębiorstwa oraz zdefiniowanie lub redefiniowanie misji oraz strategii i ustalenie celów strategicznych, końcowym etapem jest formułowanie i wybór strategii oraz jej wdrażanie. Z tego powodu podręcznik wieńczą modele strategii. Zaprezentowano modele „klasyczne” – strategie konkurencji M.E. Portera, macierz H. Ansoffa – oraz zbiór różnych strategii zbudowanych według kryterium pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa w sektorze i prognozy jego wzrostu. Pokazano także poszukiwania nowych rozwiązań w budowaniu przyszłości przedsiębiorstwa, odwołując się do metafor strategicznych i opisując modele strategii „nieoczywistych”.

54090
Eлектронна книга

Zarządzanie strumieniem wartości. Źródło trwałych korzyści w organizacji

Wiesław Urban, Patrycja Rogowska, Elżbieta Krawczyk-Dembicka

Kluczowym problemem wielu współczesnych organizacji jest dążenie do osiągnięcia trwałych korzyści dzięki dobrze przeprowadzonym i trafnie dobranym metodom doskonalenia. W pracy podjęto próbę dowiedzenia tezy, że tylko działania doskonalące operacje, które prowadzą do realnej poprawy przepływu strumienia wartości w organizacji, przynoszą przedsiębiorstwu trwałe korzyści, bowiem jedynie szybszy, sprawniejszy oraz bardziej produktywny przepływ wartości w przedsiębiorstwie daje trwałe korzyści konkurencyjne oraz ekonomiczne. Zaniedbanie tego ważnego punktu odniesienia podczas wprowadzania projektów doskonalenia organizacji prowadzi do niepotrzebnego ryzyka ponoszenia strat oraz zawodu z nadziei pokładanych we wdrażanych metodach. Monografia prezentuje dotychczasowe osiągnięcia naukowe i aplikacyjne dotyczące metod i technik wykorzystywanych w zarządzaniu przepływem wartości w systemach produkcyjnych oraz usługowych, z uwzględnieniem fazy przepływu prowadzącego do powstania nowego produktu.

54091
Eлектронна книга

Zarządzanie szczęśliwym zespołem. Gry, narzędzia i praktyki, które zmotywują każdy zespół

Jurgen Appelo

Kierownictwo organizacji nie oczekuje od liderów, że będą uszczęśliwiali swoje zespoły. Ważniejsze jest osiąganie celów biznesowych i realizowanie planu. Można jednak uznać za udowodnione, że szczęśliwsi ludzie pracują chętniej, szczęśliwsze zespoły są efektywniejsze, a szczęśliwsze organizacje łatwiej odnoszą spektakularne sukcesy. Błędem jest jednak nadmierne skoncentrowanie się na zadowoleniu powierzonych sobie pracowników. Do przywództwa i zarządzania należy podejść systemowo, pamiętając, że dzisiejsze organizacje wymagają zupełnie innego stylu zarządzania niż kilkanaście lat temu. Tylko jak konkretnie miałoby wyglądać takie zarządzanie? Dzięki tej książce dowiesz się, co możesz zrobić, aby zbudować lepszą kulturę organizacyjną, zwiększyć produktywność w swoim zespole i zachęcić kierownictwo organizacji do innowacyjności. W tym bardzo praktycznym, a zarazem interesująco napisanym poradniku znajdziesz mnóstwo przykładów ciekawych gier, innowacyjnych narzędzi i skutecznych, gotowych do wdrożenia dobrych praktyk. Przekonaj się, że można dzięki nim zmotywować dowolny zespół, wpływać na kulturę w organizacji, poprawiać efektywność pracy i pobudzać innowacyjność. Już po pierwszych kilku stronach dojdziesz do wniosku, że możesz dokonać przewrotu. Możesz zainspirować ludzi i zmotywować swój zespół. Przecież każdy zasługuje, by pracować w szczęśliwszej organizacji, prawda? Dowiedz się, jak: lepiej mierzyć efektywność skuteczniej nagradzać pracowników zastąpić oceny okresowe efektywniej motywować zespoły tworzyć kulturę organizacyjną sprzyjającą kreatywności i innowacyjności Zespół jest zbyt ważny, by pozostawić go menedżerom!

54092
Eлектронна книга

Zarządzanie treścią. Strategie i narzędzia

Meghan Casey

Strategia zarządzania treścią pozwala na przekazywanie odpowiednich treści we właściwym czasie, we właściwej formie i z właściwych powodów. Niejednokrotnie stanowi to warunek powodzenia różnych przedsięwzięć i jest koniecznym elementem taktyki przedsiębiorstw. Przemyślana strategia jest szczególnie cenna w marketingu, projektowaniu cyfrowym i wszelkiego rodzaju komunikacji — to jasne dla każdego, kto miał do czynienia z kiepsko opracowanymi, nieuporządkowanymi i właściwie bezużytecznymi publikacjami. Na szczęście odpowiedniego zarządzania treścią można się nauczyć. Trzymasz w ręku świetny przewodnik, który pokaże Ci, jak samodzielnie opracować strategię zarządzania treścią. Po tej lekturze zaczniesz szybko czerpać potrzebne informacje ze statystyk strony i testów użytkowników. Dowiesz się, jak zdiagnozować przyczyny problemów z materiałami do publikacji. Sprawnie przygotujesz się do tworzenia lepszych treści i zobaczysz, jak i komu można je przekazywać. W tej książce opisano mnóstwo służących do tego narzędzi. Do Ciebie należy wybór, które z nich warto wykorzystać lub dostosować do Twoich specyficznych potrzeb! Najważniejsze zagadnienia omówione w książce: korzyści z przyjęcia właściwej strategii zarządzania treścią metody diagnozowania popełnianych błędów metody współdziałania z otoczeniem biznesowym podczas określania najlepszej strategii tworzenie strategii i planowanie mierników jej skuteczności skuteczne wdrażanie strategii Udostępniane treści to zasób strategiczny. I tak też nimi zarządzaj! Meghan Casey — jest ekspertką w dziedzinie zarządzania treścią. Zagadnieniami związanymi z przekazem i komunikacją zawodowo interesuje się od 1996 roku, od lat zajmuje się także strategią zarządzania treścią w agencji reklamowej Brain Traffic. Pomaga klientom w rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z publikacją treści w internecie. Jest znaną i cenioną trenerką w tej dziedzinie i często wygłasza prelekcje na różnych konferencjach.

54093
Eлектронна книга

Zarządzanie urządzeniami Apple. Zunifikowana teoria zarządzania urządzeniami Mac, iPad, iPhone oraz AppleTV

Charles Edge, Rich Trouton

Efektywna praca z platformami Apple na poziomie korporacyjnym lub biznesowym obejmuje nie tylko infrastrukturę, ale także sposób myślenia, który administratorzy muszą zastosować, aby odnieść sukces. Sposób myślenia zmuszający nas do pozostawienia za drzwiami 30 lat dogmatów IT. Ta książka jest przewodnikiem po tym, jak zintegrować produkty Apple ze swoim środowiskiem przy minimalnych tarciach. Ponieważ ekosystem Apple nie odchodzi w przeszłość. Zaczniemy od poznania, dokąd zabiera nas Apple, zewnętrzni dostawcy oprogramowania oraz społeczność IT. Czym jest zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM) i na czym polega jego działanie. Zrozumienie tego pozwoli na określenie, co musi się wydarzyć w naszych sieciach, aby umożliwić funkcjonowanie MDM, a także tego, jak najlepiej zapewnić możliwie najmniejszy dostęp niezbędnych do serwerów lub usług. Następnie przyjrzymy się agentom zarządzania, które nie stanowią MDM, a także temu, kiedy należy użyć agenta, a kiedy skorzystać z innych możliwości. Po zainstalowaniu rozwiązania do zarządzania, można wdrażać profile na urządzeniach lub wdrażać profile na komputerach Mac przy użyciu skryptów. Korzystając z książki Zarządzanie urządzeniami Apple jako przewodnika będzie można dostosować i spakować wdrażane oprogramowanie oraz zablokować urządzenia, aby były całkowicie bezpieczne. Ułatwi ona także pracę nad zbudowaniem standardowych środowisk kontroli jakości, aby móc testować skuteczniej i przy mniejszym wysiłku. Firma Apple wytycza własną ścieżkę w IT. Zamieniła się miejscami z Amazonem, Google i Microsoftem jako najbogatsza firma, jaka kiedykolwiek istniała. I nie jest ograniczona 30 lub więcej latami dogmatów w branży IT. Można próbować wprowadzać urządzenia Apple według przestarzałych trybów zarządzania urządzeniami lub, z pomocą tej książki, do zarządzania można zastosować podejście firmy Apple.   Apple OS X / iOS Poziom średniozaawansowany Kod źródłowy dostępny online

54094
Eлектронна книга

Zarządzanie w chaosie czyli sukces w biznesie zaczyna się na literę Z: zaufanie, zespół, zaangażowanie, zmiana, zwinność

Ewa Błaszczak

Oto przewodnik po zarządzaniu w XXI wieku Oto książka dla prawdziwych liderów. Niekoniecznie prezesów, dyrektorów czy kierowników zespołów. Bo lider to nie tylko ten, kto ma liderowanie wpisane w DNA swojego stanowiska. Lider to każdy, kto stara się doprowadzić innych do miejsca, do którego chce dotrzeć. Lider ma misję, wizję, cel na horyzoncie. Choć ludzie wokół niego mogą tego celu nie dostrzegać, misji nie akceptować, a wizji nie rozumieć, lider potrafi im wszystko wyjaśnić tak jasno i przejrzyście, tak skutecznie zarazić ich własnym entuzjazmem, że podwładni, koledzy - ba, nawet przełożeni! - pójdą za nim. Zrobią to po prostu dla niego. Albo dla niej. Zrobią to, bo uwierzą w lidera i w to, o czym on lub ona marzy. Oto książka powstała na bazie doświadczenia życiowego i zawodowego, szkoleniowego i coachingowego jej autorki, liderki, ekspertki w dziedzinie zarządzania i komunikacji, profesjonalnego Scrum Mastera. Ewa Błaszczak spędziła setki godzin, pomagając liderom wzrastać, budować skuteczne zespoły, uruchamiać kulturę Agile, kreować zmiany i nimi zarządzać. Mentorka liderów zdecydowała, że nadszedł czas, by podzielić się wiedzą także z Tobą. Celem podczas pracy nad tym poradnikiem było spisanie wszystkiego, co jej zdaniem sprawdza się w zarządzaniu w XXI wieku. Czasach, gdy liderowi z prawdziwego zdarzenia nie powinno chodzić tylko o zysk, lecz także o dobrostan ludzi, za których bierze odpowiedzialność. Oto książka, która pokazuje, jak zarządzać w czasach VUCA - erze chaosu, niepewności i ciągłych zmian.

54095
Eлектронна книга

ZARZĄDZANIE W DYNAMICZNYM ŚRODOWISKU BIZNESOWYM. WYZWANIA I STRATEGIE DLA ORGANIZACJI

Agnieszka Puto (red.)

Monografia pod red. Agnieszki Puto "Zarządzanie w dynamicznym środowisku biznesowym: wyzwania i strategie dla organizacji" jest rezultatem wysiłku i zaangażowania Autorów, którzy skupili się na różnorodnych, również etycznych i społecznych aspektach zarządzania w dynamicznym otoczeniu biznesowym. Zakres poruszonych tematów obejmuje kluczowe obszary zarządzania zarówno w kontekście strategicznym, jak i operacyjnym. Dokonano analizy zmieniających się trendów rynkowych oraz omówiono narzędzia i metody zarządzania, które umożliwiają adaptację organizacji do nowych warunków.

54096
Eлектронна книга

Zarządzanie w przedsiębiorstwie N.0. Droga do przyszłości

Grażyna Gierszewska

Współczesność charakteryzują dwa megatrendy: VUCA i Czwarta Rewolucja Przemysłowa. Akronim VUCA został utworzony z pierwszych liter słów: Volatility (zmienność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność). Termin VUCA został szybko zaadaptowany do świata biznesu, a współczesny świat charakteryzowany przez VUCA opisywany jest jako „Nowa Normalność”. Zespół naukowy prof. Grażyny Gierszewskiej(głównie, choć nie tylko, z kierowanej przez nią Katedry Procesów Zarządzania Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej) opublikował zbiór analiz pod wspólnym tytułem „Co dalej z zarządzaniem?”. W przeważającym stopniu tamte teksty nie udzieliły ostatecznej odpowiedzi na tytułowe pytanie, raczej pokazywały stan i miejsce nauk o zarządzaniu w świecie VUCA. W niniejszym zbiorze, nadal w formie felietonów naukowych, autorzy próbują pójść dalej. Z lekka przewrotnie w odniesieniu do pojawiających się ostatnio deskrypcji 2.0 czy 4.0 podpisują się pod sygnaturą zarządzanie N.0, aby podzielić się swymi refleksjami co do wyzwań tej dyscypliny, należącej – co niezmiernie ważne – do nauk stosowanych, empirycznych, choć w samym założeniu dydaktycznej. Podejście przez nich wyartykułowane, diagnozy, a zwłaszcza konkluzje co do wyzwań, są zapewne dyskusyjne i także w ich zamiarze służą sprowokowaniu odzewu. Jeśli się pojawi, niezależnie od zabarwienia – akceptacji czy dezaprobaty – to autorzy osiągną zamierzony cel. Nauka bowiem to wolność, ograniczana tylko odpowiedzialnością badawczą, głównie moralną.