E-Books
54113
E-book

Zasady grupy w systemach Windows Server 2008 i Windows Vista Resource Kit

Derek Melber

Pogłębiony i wyczerpujący podręcznik, zawierający informacje niezbędne do wdrożenia i administrowania mechanizmami.          Zasady grupy w sytemach Windows Server® 2008 i Windows Vista®. Czytelnik otrzymuje autorytatywne źródło wiedzy wprost od tych, którzy najlepiej znają te techniki – wiodących ekspertów branży oraz zespołu Microsoft Group Policy, a ponadto skrypty, dodatkową zawartość i inne niezbędne zasoby na dysku CD. Dowiedz się, jak: Doskonalić podstawowe koncepcje i architekturę Zasad grupy w systemach Windows Wykorzystać konsolę zarządzającą do tworzenia, edytowania, przeszukiwania i filtrowania obiektów zasad Integrować Zasady grupy z usługami Active Directory® Zarządzać i modyfikować przetwarzanie Zasad Rozwiązywać typowe problemy dotyczące DNS, replikacji Active Directory i uwierzytelniania Zarządzać zasadami opartymi na rejestrze przy użyciu plików ADMX i tworzyć niestandardowe rozwiązania Łączyć zasady i preferencje w celu zapewnienia bardziej precyzyjnej kontroli Wdrażać zaawansowane rozwiązania Zasad grup w celu zmiany metod zarządzania, delegowania uprawnień i przywracania po awariach Automatyzować zadania związane z obiektami zasad. Na dysku CD (Dla czytelników eBook'a obraz dysku CD towarzyszącego książce jest dostępny na stronie wydawcy - dokładny link podano we wstępie eBook'a):     * 11 skryptów Windows PowerShel ułatwiających zarządzanie Zasadami grupy     * Łącza do przykładowych plików ADMX, narzędzi innych firm, dokumentów technicznych i poradników     * Przykładowe rozdziały książek Microsoft Press o podobnej tematyce     * W pełni przeszukiwalną wersję książki w formacie eBook (w języku angielskim)

54114
E-book

ZASADY GRY

Marta Cyrkiel

Drake Cunning, gwiazda amerykańskiej ligi MLS, staje przed największym wyzwaniem swojego życia. Trafia do Teksasu, gdzie musi odpracować wyrok za naruszenie prawa. Tam jego ścieżki krzyżują się z Jade Jackson, ambitną trenerką młodzieżowej drużyny piłkarskiej, która skrywa bolesną tajemnicę z dzieciństwa. Jade postanawia zorganizować koncert, aby zebrać fundusze na rehabilitację młodego zawodnika, który uległ wypadkowi podczas drogi na mecz. W tym szalonym przedsięwzięciu pomaga jej Drake, a na horyzoncie pojawia się tajemniczy sponsor z własnymi planami. Czy nienawiść ustąpi pod naporem uczuć i chęci niesienia pomocy? Czy uda im się pokonać wszystkie przeszkody i zbudować coś trwałego na gruzach przeszłości? Przygotuj się na powieść pełną humoru, która rozgrzeje Twoje serce i sprawi, że poczujesz dreszczyk emocji. Czas ustalić ZASADY GRY! gatunek: romans sportowy kategoria wiekowa: 18+

54115
E-book

Zasady obliczania kalendarza żydowskiego

Józef Kornel Witkowski

Kalendarz żydowski lub hebrajski kalendarz lunarny (obecnie solarno-lunarny), używany przez plemiona semickie od czasów przedhistorycznych. Ostateczną postać nadał mu w roku 359 Sanhedryn pod przewodnictwem Hillela II. Długość roku zwykłego może wynosić 354, 355 lub 356 dni. Długość roku przestępnego może wynosić 383, 384 lub 385 dni. Są to lata odpowiednio: ułomne, zwykłe i pełne. W roku ułomnym cheszwan ma jeden dzień mniej. W roku pełnym kislew ma jeden dzień więcej. W kalendarzu żydowskim rachuba lat zaczyna się od dnia stworzenia świata, które wg ustaleń żydowskich autorytetów religijnych nastąpiło 7 października 3761 p.n.e., stąd np. w roku 2014 trwa żydowski rok 5774/5775. Rok religijny rozpoczyna się z kolei wiosną 1 dnia miesiąca nisan (marzec/kwiecień). Rok hebrajski dzieli się na 12 miesięcy liczących 29 lub 30 dni, ponadto co trzy, rzadziej co dwa lata, dla zrównania cyklu solarnego z lunarnym dodawany jest dodatkowy, trzynasty miesiąc zwany adar bet, adar szeni (adar II) lub weadar mający 29 dni. Drugi adar dodawany jest w ramach 19-letniego okresu (cykl Metona), obejmującego następujące po sobie lata, a dodawany jest zawsze do 3, 6, 8, 11, 14, 17 i 19 roku tego okresu. Nazwy miesięcy wywodzą się z tradycji babilońskiej. Poszczególne miesiące rozpoczynają się od nowiu księżycowego (Rosz chodesz). (http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_żydowski)

54116
E-book

Zasady postępowania egzekucyjnego w administracji

Magdalena Strożek‑Kucharska

Opracowanie stanowi kompendium wiedzy dotyczącej problematyki zasad ogólnych stosowanych w postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Odnosi się zarówno do zasad uregulowanych w ustawie egzekucyjnej, jak również wynikających z innych aktów prawnych: Konstytucji, kodeksu postępowania administracyjnego, aktów prawa międzynarodowego. Aby ułatwić zrozumienie omawianych zagadnień, przedstawiono je przy wykorzystaniu wyliczeń, egzemplifikacji i porównań. Całość wzbogaca odniesienie do licznych orzeczeń sądowych.

54117
E-book

Zasady projektowania silosów żelbetowych i sprężonych według Eurokodów

Paweł Lewiński

Niniejsze opracowanie obejmuje koncepcję usystematyzowania zasad projektowania silosów żelbetowych i sprężonych w świetle wymagań zawartych w Eurokodach. Wymagania te podane są w rozdziałach wielu norm i ich załączników, natomiast w procesie projektowania wszystkie one spełnione być muszą równocześnie i we wzajemnych związkach. Sposób ujęcia zagadnienia ma na celu ułatwienie poprawnego przyjmowania obciążeń działających na silosy, w tym klimatycznych i wymuszonych oraz ich kombinacji, właściwe ujmowanie wzajemnych oddziaływań konstrukcji i podłoża, prawidłowe wyznaczanie efektów tych oddziaływań oraz sprawdzanie stanów granicznych nośności i użytkowalności. W odniesieniu do konstrukcji sprężonych omówiono podstawowe zasady obliczania i konstruowania takich silosów, kładąc szczególny nacisk na problematykę strat sprężania. Przedstawiono, w jaki sposób obciążenia - ogólnie określane jako termiczno-skurczowe - wpływają na stan wytężenia silosu. Omówiono wybrane zagadnienia materiałowe, mając także na uwadze oddziaływania temperatury, które wpływają np. na intensywność pełzania betonu. W praktyce sposoby oddziaływań gruntu i wody gruntowej na konstrukcję silosu mogą być bardziej złożone, niż to wynika z postanowień Eurokodu 7, w związku z czym zagadnienia współpracy konstrukcji z podłożem przedstawiono nieco szerzej. Omówiono również nietypowe oddziaływania na konstrukcje, takie jak nieustalony przepływ ciepła czy zmiany temperatury z uwagi na proces hydratacji i inne oddziaływania pozastatyczne, występujące w silosach żelbetowych i sprężonych. Zamieszczono przykłady obliczeń omawianych silosów z uwzględnieniem różnego typu oddziaływań, które należy uwzględniać w świetle wymagań Eurokodów, a także analizy oddziaływań różnych typów.

54118
E-book

Zasady projektowania żelbetowych i sprężonych zbiorników na ciecze według Eurokodów

Paweł Lewiński

Niniejsze opracowanie obejmuje koncepcję usystematyzowania zasad projektowania żelbetowych i sprężonych zbiorników na ciecze w świetle wymagań zawartych w Eurokodach. Wymagania te podane są w rozdziałach wielu norm i ich załącznikach, natomiast w procesie projektowania wszystkie one muszą być spełnione równocześnie i we wzajemnych związkach. Sposób przedstawienia zagadnienia ma na celu ułatwienie poprawnego przyjmowania obciążeń działających na zbiorniki, w tym klimatycznych i wymuszonych oraz ich kombinacji, właściwe ujmowanie wzajemnych oddziaływań konstrukcji i podłoża, prawidłowe wyznaczanie efektów tych oddziaływań oraz sprawdzanie stanów granicznych nośności i użytkowalności. W odniesieniu do konstrukcji sprężonych omówiono podstawowe zasady obliczania i konstruowania tego typu zbiorników na ciecze, kładąc nacisk na problematykę strat sprężania. Przedstawiono w jaki sposób obciążenia - ogólnie określane jako termiczno-skurczowe - wpływają na stan wytężenia zbiornika. Omówiono wybrane zagadnienia materiałowe, mając ponadto na uwadze oddziaływania temperatury, które wpływają np. na intensywność pełzania betonu. Omówiono również nietypowe oddziaływania na konstrukcje, takie jak nieustalony przepływ ciepła czy zmiany temperatury z uwagi na proces hydratacji i inne oddziaływania pozastatyczne występujące w żelbetowych i sprężonych zbiornikach na ciecze. W praktyce sposoby oddziaływań gruntu i wody gruntowej na konstrukcję zbiornika mogą być bardziej złożone, niż to wynika z postanowień Eurokodu 7, w związku z czym zagadnienia współpracy konstrukcji z podłożem przedstawiono nieco szerzej. Zamieszczono przykłady obliczeń omawianych zbiorników z uwzględnieniem różnego typu oddziaływań, które należy uwzględniać w świetle wymagań Eurokodów, a także analizy oddziaływań różnych typów.

54119
E-book

Zasady refundacji gliptyn - co należy wiedzieć? Pytania do konsultanta krajowego

Krzysztof Strojek

1 stycznia 2023 r. do refundacji weszły kolejne generyczne gliptyny: sitagliptyny samodzielnie, w połączeniu z metforminą oraz wildagliptyny. Przedstawiamy kilka sytuacji z codziennej praktyki lekarskiej i odpowiadamy na pytania, komu przysługuje refundacja.

54120
E-book

Zasady strategii. Pięć ponadczasowych lekcji. Bill Gates, Andy Grove i Steve Jobs

David Yoffie, Michael Cusumano

Poznaj metody działania najlepszych Billa Gatesa, Andyego Grovea i Stevea Jobsa i zostań rekinem biznesu. Pomiędzy rokiem 1968 a 1976 powstały trzy firmy Intel, Microsoft i Apple które odmieniły nasze życie i osiągnęły łącznie wartość ponad biliona dolarów. Ich założyciele, choć bardzo się różnili, stosowali podobne prekursorskie praktyki i strategie. Autorzy, wybitni profesorowie z Harvard Business School i MIT Sloan School of Management, postanowili je skatalogować i ocenić. Przez trzydzieści lat analizowali ich sukcesy i porażki, podobieństwa i różnice między nimi, co pozwoliło im sformułować pięć uniwersalnych zasad, jakimi kierowali się Andy Grove, Bill Gates i Steve Jobs. Książka dotyczy nie tylko strategii dla firm z branży technologicznej, ale w ogóle tego, jak pracują odważni, zapaleni i doskonale znający się na swojej dziedzinie liderzy. Muszą ją przeczytać wszyscy, którzy stawiają sobie za cel przesuwanie granic w biznesie. - John Browne, były prezes BP i członek rady dyrektorów Intela

54121
E-book

Zasady zarządzania jakością

Katarzyna Szczepańska

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie w perspektywie zarządczej teoretycznych i praktycznych podstaw różnych klasyfikacji zasad zarządzania jakością oraz uporządkowanej ich charakterystyki. Cel został sformułowany na podstawie wieloletniego doświadczenia autorki w projektowaniu oraz wdrażaniu zarówno systemu, jak i koncepcji zarządzania jakością w polskich przedsiębiorstwach, z którego wynika między innymi, że opracowanie koncepcji zarządzania jakością w organizacji jest determinowane przyjętymi zasadami, a przede wszystkim ich rozumieniem. Stanowi to o różnicy między koncepcjami zarządzania jakością w organizacjach. Cel uzasadniony jest również potrzebami dydaktycznymi wynikającymi z programu kształcenia studentów na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej.   Książka jest adresowana zarówno do studentów, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych, pracowników naukowo-dydaktycznych szkół wyższych, jak i praktyków zajmujących się zarządzaniem jakością w przedsiębiorstwach przemysłowych, usługowych i handlowych, w tym konsultantów. Szczególnym adresatem jest kadra zarządzająca organizacjami (w tym w sektorze non-profit), w których jest wdrażana lub doskonalona koncepcja zarządzania jakością.

54122
E-book

Zasady. Życie i praca

Ray Dalio

Ray Dalio, legendarny inwestor i przedsiębiorca, nazywany Steveem Jobsem inwestowania, dzieli się zasadami, które pomogły mu osiągnąć sukces w życiu i biznesie. Zasady to książka, która sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Zawarte w niej porady są uniwersalne i przydadzą się prezesom dużych korporacji i początkującym przedsiębiorcom, sprawdzą się w zarządzaniu wielkimi organizacjami i małymi firmami. Dalio dzieli się z nami tym, czego nauczył się w trakcie swojej niezwykłej kariery. Książka zawiera setki praktycznych porad, które pomogą dobrze zarządzać sobą i własnym zespołem, nauczą inwestować i pokażą, jak zbudować nowoczesną firmę. Oferuje zarówno innowacyjne narzędzia, które mogą posłużyć w rozwoju każdego przedsiębiorstwa, jak i proste oraz skuteczne techniki, które ułatwią podejmowanie właściwych decyzji biznesowych. Dalio dostarczył mi bezcennych wskazówek i spostrzeżeń. Cieszę się, że teraz dostępne są również dla was, w książce Zasady. Bill Gates

54123
E-book

Zasilanie i sterowanie silników. Pojazdy samochodowe, wyd. 1 / 2004

Zbigniew Kneba, Sławomir Makowski

Podręcznik akademicki poświęcony zagadnieniom zasilania i sterowania silników zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych. Omówiono podstawy tworzenia mieszanki palnej, zasilanie gaźnikowe, zasilanie wtryskiem benzyny silników ZI, zasilanie gazem silników ZI, zasilanie olejem napędowym silników ZS. Przedstawiono budowę układów wtrysku pośredniego i bezpośredniego, układów zapłonowych oraz układów sterowania i ich diagnostykę. 

54124
E-book

Zasiłek chorobowy. Kompendium 2023

Katarzyna Dorociak, Andrzej Lazarowicz, Emilia Lazarowicz, Katarzyna Tokarczyk, ...

Wynagrodzenie chorobowe to niejedyne świadczenie, które może być wypłacone osobie przebywającej na zwolnieniu lekarskim. Taka osoba może mieć też prawo do specjalnego zasiłku. Z opracowania dowiesz się: • Jak obliczyć podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego? • Jak wyliczyć składki i podatek z wynagrodzenia chorobowego? • Ile może wynieść chorobowe przedsiębiorcy?   Po lekturze broszury będziesz także wiedzieć: • Jakie korzyści wynikają z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego przedsiębiorcy? • Jak ustalić podstawę wymiaru zasiłku chorobowego? • Czym jest okres wypłaty wynagrodzenia chorobowego?

54125
E-book

Zasiłki 2022

Marek Styczeń

Do najistotniejszych zmian w zasiłkach, które obowiązują od 1 stycznia 2022 r., zalicza się nowy sposób zliczania okresów niezdolności do pracy do jednego okresu zasiłkowego. Ma to związek z dotychczasowym korzystaniem przez ubezpieczonych z wielu okresów zasiłkowych po krótkiej przerwie w niezdolności do pracy. Kolejną zmianą jest rezygnacja z ograniczenia wysokości zasiłku chorobowego za pobyt w szpitalu. Kolejna nowość to skrócenie okresu wypłaty zasiłków po ustaniu ubezpieczenia. Krótszy też jest okres, po którym trzeba będzie ponownie ustalić podstawę wymiaru zasiłku.

54126
E-book

Zaskakujący dar traumy. Droga do rozwoju potraumatycznego

Dr. Edith Shiro

Przełomowe podejście do leczenia traumy i doświadczenia potraumatycznego rozwoju. Trauma od zawsze była częścią ludzkiego doświadczenia, a traumatyczne wydarzenia zarówno fizyczne, jak i emocjonalne mogą wstrząsnąć naszymi fundamentami i pozostawić nas zmienionymi już na zawsze. Chociaż coraz więcej wiemy o trwałych neurologicznych i fizycznych skutkach traumy, nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że doświadczenie traumy nie musi być wyrokiem na życie w żalu i cierpieniu. Doktor Edith Shiro dzieli się potężnym narzędziem transformacyjnym, które pomaga nie tylko leczyć, ale także poszerza świadomość w obliczu traumy. Zainspirowana losami swoich dziadków, którzy byli ocalonymi z Holokaustu i uchodźcami, dr Shiro poświęciła swoje życie jednostkom, rodzinom i społecznościom stojącym w obliczu traumy i jej następstw. Opracowany na wieloletnich badaniach i praktykach model osiągania rozwoju potraumatycznego opiera się na pięciu etapach: świadomości, przebudzeniu, stawaniu się, byciu i przemianu, które pomagają odzyskać siły i się rozwijać. Poznaj jedyny w swoim rodzaju sposób leczenia traumatycznych doświadczeń.

54127
E-book

Zasłona dymna

Christina Larsson

Kiedy osiemdziesięcioczteroletnia Elna Oskarsson zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w GOteborgu, wszystko wskazuje na brutalne morderstwo. Inspektor Ingrid Bergman i jej zespół podejrzewają, że sąsiadka ofiary, Ragnhilda, mogła dopuścić się tego okrutnego zabójstwa, choć z początku sprawiała wrażenie niewinnej i zaskoczonej dokonaną zbrodnią. W tym samym czasie w okolicach GOteborga dochodzi do serii eksplozji, których najpewniej dokonała grupa bojowych działaczy na rzecz ochrony środowiska. Gdy Ingrid zmaga się z dwoma pozornie niemającymi ze sobą nic wspólnego śledztwami, musi również stawić czoła problemom w życiu prywatnym. Związek kobiety przechodzi bowiem poważny kryzys. Ingrid zaczyna nawet podejrzewać, że jej mąż wdał się w romans. "Zasłona dymna" to opowieść o kłamstwie, fanatyzmie i chciwości. To również siódma książka z serii, której główną bohaterką jest Ingrid Bergman, komisarz Wydziału Zabójstw Policji Kryminalnej w GOteborgu.

54128
E-book

Zasługa dla Polski. Pułkownik Ryszard Kukliński opowiada swoją historię

Andrzej Krajewski

Film „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego, którego premiera odbędzie się 7 lutego 2014 r. znów rozpali historyczne spory do dzieło pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, dlatego przypominam jego historię, tę którą sam mi powiadał, jak i starań o anulowanie jego wyroku. Wydanie książki w formie e-booka umożliwia także posłuchanie głosu pułkownika Kuklińskiego, który mówi o swojej sytuacji prawnej w 1992-93 roku oraz wspomina dziewięć lat walki, jaka prowadził przeciwko sowieckim planom unicestwienia Polski w przyszłej wojnie z państwami NATO. Z pułkownikiem Kuklińskim spędziłem kilkadziesiąt godzin na „rozmowach o rozmowie”, którą chcieliśmy nagrać dla Telewizji Polskiej, gdy byłem jej korespondentem w Waszyngtonie na początku lat 90. Nasze kontakty urwały się po tym, gdy w pierwszej połowie 1994 r., w tajemniczych okolicznościach, w odstępie sześciu miesięcy, zginęli obaj synowie pułkownika. Jesienią 1997 r. miesięcznik „Reader's Digest”, którego polską wersję redagowałem zdecydował się na publikację obszernego artykułu o „najbardziej nieznanym bohaterze zimnej wojny”. Przez trzy dni pułkownik Kukliński udzielał obszernego wywiadu w waszyngtońskim biurze miesięcznika. Autor artykułu, Rudolf Chelminski nie mógł jednak wykorzystać w pełni bogactwa szczegółów, postaci, a także refleksji, które nam przedstawił pułkownik Kukliński w Waszyngtonie. Dlatego w 1999 r. zdecydowałem się na opublikowanie zapisu tamtego wywiadu uzupełnionego o historię starań o anulowanie jego wyroku. U progu 2014 r. postanowiłem wydać tę książkę raz jeszcze, po uwzględnieniu poprawek pułkownika i z przypisami. Andrzej Krajewski Styczeń 2014 r. Andrzej Krajewski, dziennikarz, korespondent TVP i Polskiego Radia w Waszyngtonie (1990-1994), redaktor naczelny Przeglądu Reader’s Digest (1994-2001), dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP (2003-2005), prezes Fundacji FOR (2010-2011), ekspert ds. wolności słowa KRRiT. Autor książek: Cicerone, (1987), Region USA (1988), Kiedy Polska (1989), Karabinowa pułapka (1993, tłumaczenie), Zasługa dla Polski (1999), Ukraina 2004 (wydawca, redakcja), Kraj w stanie (2009), Mówili w Wolnej (2012,redakcja)