Аудіокниги
4553
Aудіокнига

Nasz papież i zamiatacze ulic

Andrzej Wodziński

Powieść Nasz Papież i zamiatacze ulic - Andrzeja Władysława Wodzińskiego - warszawskiego poety, prozaika i dziennikarza, to narracja o pierwszych dwóch pielgrzymkach Jana Pawła II do Ojczyzny.

4554
Aудіокнига

Nasz wielki patron Święty Józef

Marek Balon

Bogata w treść, różnorodna, a przy tym wydana w formule albumowej i prezentowej książka dla czcicieli św. Józefa, zwłaszcza tych, którzy ze względu na imię, stan, wykonywany zawód, miejsce zamieszkania czy problem, z którym się zmagają, podlegają Jego szczególnej opiece. Warto, by Go lepiej poznali i do Niego zwracali się z modlitwą. Polecamy ją zwłaszcza wiernym w parafiach pod wezwaniem tego świętego. Książka składa się z czterech części. W pierwszej poznajemy biografię Opiekuna Jezusa, druga zawiera wskazania i opisy patronatów Świętego, trzecia modlitwy do tego wielkiego Patrona, zaś czwarta niezwykłe, prawdziwe opowieści o ludziach, którzy doznali szczególnych łask czy wręcz cudów za sprawą św. Józefa. Święty Józef jest między innymi patronem: mężczyzn, ojców, małżeństw, wychowawców, dzieci, młodzieży, młodzieży studiującej, szukających drogi, uchodźców, sierot, podróżujących, bezdomnych, ludzi pracy, cieśli, stolarzy, rzemieślników, drwali, inżynierów, grabarzy, umierających oraz noszących imię Józef i Józefa. Ponadto jest patronem czystej miłości, dzieł charytatywnych, dobrej śmierci, opiekunem rodzin i całego Kościoła, orędownikiem we wszystkich naszych potrzebach i sytuacjach beznadziejnych. Patronuje takim krajom jak Austria, Czechy, Filipiny, Hiszpania, Kanada, Portugalia i Peru, a także 301 parafiom w Polsce.

4555
Aудіокнига

Nasza biedna wielmożna Pani!

M.C. Beaton

Lady Rose Summer to krnąbrna edwardiańska debiutantka. Jej zaręczyny z prywatnym detektywem, kapitanem Harrym Cathcartem, mają na celu powstrzymanie rodziców przed wysłaniem jej do Indii po męża. Ale krągła, uwodzicielska francuska Dolores Duval zatrudnia Harry'ego i jest wszędzie, gdzie on. Rose grozi Dolores, a następnego dnia znajdują ja klęczącą przy jej martwym ciele. Czy Harry Cathcar i Scotland Yard uwolnią Rose od zarzutu zabójstwa? Czarująca powieść ulubionej autorki Brytyjczyków (25 milionów sprzedanych na świecie książek, najczęściej wypożyczana w brytyjskich bibliotekach autorka) z wątkiem kryminalnym i edwardiańską Anglią w tle.

4556
Aудіокнига

Nasza klasa, dalsze zmagania (#2)

Ewa Lenarczyk

Wszyscy mamy swoje historie do opowiedzenia. Ta będzie pełna nostalgii, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Poruszająca opowieść o grupie szkolnych znajomych, którzy już jako dorośli ludzie z ustatkowanym życiem, spotykają się ponownie w cyfrowej rzeczywistości - na portalu społecznościowym Nasza Klasa. Odnawiają się stare przyjaźnie i ożywają uczucia, a losy wielu osób ulegają radykalnym zmianom. Kolejny tom Nasza klasa i co dalej to podróż do przeszłości naszych bohaterów i jednocześnie podążanie za ich teraźniejszością. To również historia o sile przyjaźni i miłości, a także o nadziei, rozczarowaniach i utraconych marzeniach. Słowem jak to w życiu. Ewa Lenarczyk autorka powieści pod tytułem Nasza klasa, dalsze zmagania po raz pierwszy wydanej w 2014 roku.

4557
Aудіокнига

Nasza klasa i co dalej (#1)

Ewa Lenarczyk

Pięć wyjątkowych kobiet, pięć przejmujących historii, jedno miejsce spotkań - Nasza Klasa Sabina, Monika, Irenka, Joanna i Ewa to dojrzałe kobiety, którym nie układają się związki małżeńskie. Miłość, która popchnęła je do ołtarza, z czasem wyraźnie traci na sile, a proza wspólnego życia i szara codzienność zaciera uczucie. W ich oczach mężczyźni, których wybrały, są obecnie jedynie karykaturami tych, którzy stali na ślubnym kobiercu. Bohaterki dzięki portalowi Nasza Klasa odnajdują swoje pierwsze, młodzieńcze miłości i nawiązują z nimi ponowny kontakt. Niezwykłym zbiegiem okoliczności losy wszystkich kobiet zaczynają się uplatać w jedną wciągającą sieć. Nasza klasa i co dalej w piękny sposób pokazuje trudy partnerskiego współżycia kobiety z mężczyzną. Tłumaczy, dlaczego należy nieustannie dbać o bliskość, szacunek i miłość. Daje nadzieję, przekonując, że najważniejsze są marzenia, a uczucie można, a nawet trzeba odbudować, jeżeli jest ono wielkie, prawdziwe i ponadczasowe. Nasza Klasa to dla Polaków niesamowity portal społecznościowy. Dla mnie, jak i dla wielu kobiet i mężczyzn, okazał się przekleństwem i błogosławieństwem. Otworzył oczy i duszę, wprowadził zamęt w życiu, ale i przywrócił młodość oraz marzenia. - Ewa Lenarczyk Ewa Lenarczyk z domu Borkowska, z rodu Jasińskich (ur. 1956, Elbląg) autorka powieści obyczajowej dla kobiet pt. Nasza klasa i co dalej opublikowanej po raz pierwszy w 2011 roku.

4558
Aудіокнига

Nasza prywatna gra

Magdalena Zimniak

Koszmar się zaczyna, a skrywane tajemnice wychodzą na wierzch... Bianka odwiedza rodzinny Nasielsk, gdzie rozmawia ze starymi znajomymi i idzie na grób matki. Wieczorem prowadzi zajęcia w warszawskiej szkole językowej, ale nie wraca do domu. Odzyskuje przytomność w ciasnym piwnicznym pomieszczeniu. Za jej porwaniem stoi ktoś skryty za groteskową maską. Mąż i ojciec Bianki zawiadamiają policję i próbują działać na własną rękę. Bezskutecznie. Czy to przeszłość daje o sobie znać? Czy jest jeszcze szansa dla Bianki i jej rodziny? Magdalena Zimniak zabiera nas do świata przesyconego strachem i nagłymi zwrotami akcji...

4559
Aудіокнига

Nasza szkapa

Maria Konopnicka

Nasza szkapa Zaczęło się to od starego łóżka, cośmy na nim we trzech sypiali. Tego dnia ojciec zły czegoś z rzeki wrócił i, siadłszy na ławie, ręką głowę potarł. Pytała się matka raz i drugi, co mu, ale dopiero za trzecim razem odpowiedział, że się ta robota koło żwiru skończyła i że szkapa tylko piasek wozić będzie. Zaraz mnie Felek szturchnął w bok, a matka jęknęła z cicha. Miał ojciec nad wieczorem po doktora iść, ale mu jakoś niesporo było. [...]Maria KonopnickaUr. 23 maja 1842 r. w Suwałkach Zm. 8 października 1910 r. we Lwowie Najważniejsze dzieła: O Janku Wędrowniczku, O krasnoludkach i sierotce Marysi, Nasza szkapa, Miłosierdzie gminy, Rota, Dym, Mendel Gdański Poetka, publicystka, nowelistka, tłumaczka. Zajmowała się krytyką literacką. Pisała liryki stylizowane na ludowe i realistyczne obrazki (W piwnicznej izbie). Wydawała cykle nowel (Moi znajomi, Nowele, Na drodze). W otoczeniu ośmiorga swoich dzieci tworzyła bajki (Na jagody). Jako poetka, inspiracji szukała w naturze (Zimowy poranek). Swoje wiersze publikowała głównie w prasie. Wiersz patriotyczny Rota konkurował z Mazurkiem Dąbrowskiego o miano hymnu Polski. Wiele jej utworów powstało podczas podróży po Europie (Italia). Ostatnie lata życia poświęciła poematowi Pan Balcer w Brazylii. autor: Bartłomiej Chwil Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.

4560
Aудіокнига

Nasza szkapa

Maria Konopnicka

Wicek Mostowiak jest nastolatkiem, mieszkającym z rodziną na warszawskim Powiślu. Ma dwóch braci: Felka i Piotrusia. W domu Mostowiaków się nie przelewa. Wiodą bardzo ubogie życie, a na dodatek ojciec, piaskarz właśnie stracił pracę. By przetrwać, rodzina zostaje zmuszona do wyprzedawania wszystkiego, co mają. Historia opowiadana przez Wicka pokazuje, jak wygląda życie w nędzy i skłania do refleksji nad tym, by doceniać to, co się ma.