Für Kinder

33
Hörbuch

Babcia w koronie

Katarzyna Dembska

NAWIEDZONE LATO Z BABCIĄ W WAZONIE I... W KORONIE?! To miały być najfajniejsze wakacje. A tu nagle TRACH! i na głowy spadła nam KORONA. Wiecie, o czym mówię? Zamiast robienia fajnych rzeczy kwarantanna i izolacja. Siedzimy w domu: ja czyli Kuba, mama i wujek. Kotek Mietek też niby siedzi, ale oczywiście łazi po meblach, aż w końcu strąca babcię. Bo BABCIA mieszka w salonie w wazonie. To znaczy mieszkała w urnie, ale właśnie uciekła... No i teraz to się dopiero zaczyna! Szalona rodzinka, pogmatwane prawa fizyki i podróże w czasie, które mogą zmienić nasze losy. A może to wszystko nam się śni? Megazwariowana przygoda gwarantowana!

34
Hörbuch

Bajarz polski

Antoni Józef Gliński

Baśniowe wątki i motywy, zebrane w Bajarzu polskim, stanowiły osnowę bajek opowiadanych wcześniej przez matki, babcie i nianie w polskich i białoruskich zaściankach Wileńszczyzny. Mógł ich słuchać przed snem mały Adam, jeden z synów państwa Mickiewiczów z Nowogródka. Zapewne słyszał je również w dzieciństwie Antoni Józef Gliński, urodzony 19 lat później w Szczorsach nad Niemnem, 25 kilometrów na wschód od Nowogródka. Gliński (18171866) był chłopskim dzieckiem, które własnym wysiłkiem i uporem zdobyło wykształcenie. A jego Bajarz polski (1853), zbiór przetworzonych baśni, podań, a nawet utworów literackich (m.in. Puszkina), był jedną z najpopularniejszych książek w drugiej połowie XIX wieku.

35
Hörbuch

Bajdurki

Janina Porazinska

Od niepamiętnych czasów ludziom towarzyszą zwierzęta. Czasem psocą, a czasem pomagają. Jedni bez drugich żyć nie mogą. Zapraszamy do świata, w którym kozy, raki i jeże mówią ludzkim głosem, a wiatr i rzeka śpiewają radosne piosenki. Zbiór jedenastu opowieści doskonale oddaje piękno rodzimego folkloru i uczy kontaktu z przyrodą. Znajdziesz tu historię spotkania wyjątkowego rodzeństwa Wiosny i Lata, sprawdzisz, co stało się z zaginionym kogucikiem, a kozucha-kłamczucha nauczy Cię, że zawsze warto mówić prawdę. Bajki Janiny Porazińskiej od lat wychowują młodych Polaków i w ogóle się nie starzeją! Czas, by poznały je kolejne dzieci!

36
Hörbuch

Bajka o Jeżu

Filip surowiak

"Bajka o Jeżu" Audiobook: Słuchowisko Gatunek: Bajka dla dzieci Bajka opowiada o młodym Jeżu, który żyje na łące zamieszkanej niemal wyłącznie przez żuczki gnojarki i nie czuje się z tego powodu zadowolony. Jeż jest inny niż reszta towarzystwa, lubi książki i śpiewanie, a prywatnie nie ma za wielu kumpli. Przyjaźni się z pewnym gnojarkiem, który namawia Jeżyka, żeby podjął odważną decyzję i udał się w świat. Młody bohater, choć jest pełen wątpliwości, słucha rady doświadczonego przyjaciela i rusza podróż, która bardzo szybko zamienia się w pełną ciekawych przygód i odkryć wyprawę... Materiał zrealizowany w systemie stereo - dźwięki zostały rozmieszczone przestrzennie między kanałami lewym i prawym. Dla optymalnego odbioru zalecamy korzystanie ze słuchawek stereo (obie słuchawki) lub dobrze ustawionych głośników stereo. Odtwarzanie na jednym kanale (np. jednej słuchawce lub głośniku mono) spowoduje niewłaściwy odbiór i utratę części efektów dźwiękowych. Scenariusz: Filip Surowiak Reżyseria: Kamil Dawid Gałuszka, Filip Surowiak Muzyka: Filip Surowiak, Karol Skrzypiec Realizacja: Karol Skrzypiec Udźwiękowienie: Karol Skrzypiec, Filip Surowiak, Michał Występek WYSTĄPILI: Jeż - Joanna Kowalska Kret Ed - Kamil Dawid Gałuszka Żuczek Gnojarek - Michał Szwed Muszka Plujka - Maria Czykwin Bibliotekarz Franciszek - Stanisław Wolski Ślimak Eustachy - Darek Lech Ślimak Mietek - Marek Konopczak Pająk Stefan - Konrad Till Biedronka - Jolka Solarz Padalec - Sławoj Jędrzejewski Bramkarz Suseł - Mateusz Grabowski Trzmiel Henio - Filip Surowiak Chrząszcz Ścierwiec - Michał Szwed Odorek Zieleniak - Kamil Dawid Gałuszka Chrząszcz Grabarz - Filip Surowiak Mrówki Faraonki - Jaga Furmańczyk, Grażka Wielgus Miś - Kamil Dawid Gałuszka MUZYCY: Fortepian kreta Eda - Piotr Rachoń Śpiew jeża - Joanna Kowalska Kontrabas - Zbyszek Kozera Klarnet basowy i sopranowy - Mateusz Rybicki Perkusja - Paweł Czpułkowski Gitara charango, gong niburu - Michał Litwiniec Gitara i wokalizy - Filip Surowiak Drugi fortepian - Karol Skrzypiec Wrocławski Teatr Radioaktywny dziękuje za dobre słowa i dźwięki: Jadze Furmańczyk, Grażce Wielgus, Łukaszowi Pelcowi, Annie Krzemińskiej, Ilonie Witkowskiej, oraz wszystkim Aktorom i Muzykom biorącym udział w Bajce. Produkcja - Wrocławski Teatr Radioaktywny Wydawca - Sound Stories and Wydawnictwo KAGO

37
Hörbuch

Bajka o Panu Zegarze

Lech Tkaczyk

Audiobook czytany – "Bajka o Panu Zegarze".Seria: bajki dla dzieci - poznajemy godziny Dla ciekawych świata, lubiących zdobywać nowe umiejętności i kochających przygody maluchów ASTRUM MEDIA przygotowało bajkę – audiobooka czytanego o zegarze. Dzięki niej każdy przedszkolak nauczy się sprawnie odczytywać godziny i zapozna się z fascynującą historią skłóconych zegarów. Lech Tkaczyk, autor tekstu, w prosty i przystępny sposób tłumaczy, po co i jak mierzy się czas. Wierszowana forma opowieści czytana przez Justynę Król z pewnością pobudzi wyobraźnię każdego dziecka i spodoba się Twojemu maluchowi.

38
Hörbuch

Bajka o Panu Zegarze - słuchowisko edukacyjne dla dzieci

Lech Tkaczyk

Audiobook – "Bajka o Panu Zegarze". Seria: Słuchowiska – bajki dla dzieci – Edukacja – Poznajemy... Godziny Słuchowisko słowno-muzyczne powstało na podstawie książeczki, którą napisano z myślą o ciekawych świata, lubiących zdobywać nowe umiejętności i kochających przygody maluchach. Dzięki niej każdy przedszkolak nauczy się sprawnie odczytywać godziny i zapozna się z fascynującą historią skłóconych zegarów. Jej autor – Lech Tkaczyk – w prosty i przystępny sposób tłumaczy po co i jak mierzy się czas. Wierszowana forma bajki wzbogacona piosenkami z pewnością pobudzi wyobraźnię każdego dziecka, a dodatkowo zamieszczone na płycie podkłady orkiestrowe i fortepianowe do poszczególnych utworów, posłużą jako pomoc dydaktyczna do zajęć rytmicznych i nauki śpiewu. Jest to słuchowisko słowno-muzyczne z materiałami edukacyjnymi do samodzielnej nauki piosenek, śpiewu, zajęć rytmicznych.

39
Hörbuch

Bajki

Aleksander Fredro

"Bajki" autorstwa Aleksandra Fredry to zbiór wielu wspaniałych wierszyków dla dzieci. Lektor - Maciej Marczewski W skład tego zbioru wchodzą takie klasyki jak "Paweł i Gaweł" "Małpa w kąpieli" czy "Osiołkowi w żłoby dano". Nasze bajki przygotowane są specjalnie aby pomagać w usypianiu dzieci. Są pozbawione zbędnych ozdobników, przerywników, czy innych elementów które mogłyby rozbudzać wasze maleństwa.

40
Hörbuch

Bajki dla grzecznych i niesfornych

Agnieszka Czerwonko

O czym marzy wampirek Irek? Co się robi na straszliwym balu wampirów? Jakie przygody czekają Irka? Nie tylko tego dowiecie się z wierszowanej opowieści o Irku Wampirku. Jest tu wszystko, co potrzebne bajce. Historia wzbogacona została niezwykle sugestywnymi ilustracjami Marty Święcek. Stworzenie "Bajek dla grzecznych i niesfornych" było konsekwencją chęci opisania świata, nieograniczonego tym, co realne. A cóż innego daje taką możliwość bardziej, aniżeli bajka właśnie? Pisząc, spory nacisk starałam się położyć na wykreowanie specyficznego klimatu tajemniczości i magii, okraszonego jednak często sporą dawką  humoru. "Bajki dla grzecznych i niesfornych" traktują o perypetiach sympatycznego Irka Wampirka, zamieszkującego stary, ponury zamek, zagadkowych leśnych istot, trzech braci, którzy wyruszyli na poszukiwanie najpiękniejszego z miejsc świata oraz wielu innych, intrygujących postaci. Książeczkę tę napisałam krótko po moich 18 urodzinach w okresie wakacji. Stanowiło to swoisty eksperyment, gdyż nigdy wcześniej nie podjęłam się napisania bajek w formie wierszy (pomijając oczywiście nieśmiałe próby w początkowych klasach szkoły podstawowej). Kreowanie fantastycznych sytuacji i postaci było czystą zabawą a pomysły na nie rodziły się spontanicznie, często w trakcie pisania. Moim zamiarem było wzniesienie ze słów frapującego świata, do którego chce się wracać. Myślę, że ci, którzy zdecydują się z nim zapoznać, wyraźnie ów zamiar odczują. O autorce: Agnieszka Czerwonko Zawitała na ten świat pewnej kwietniowej soboty roku 1987. Od kilkunastu lat mieszka w Tychach, choć gdzieś w zakątkach jej umysłu tli się chęć poszukiwania kolejnych ,,swoich miejsc". Widok białej kartki doprowadza ją - i zawsze doprowadzał - do równie białej gorączki. Efektem tego są różnej maści obrazy i obrazki- te wyrażone farbami jak również literami. Lubi brzdąkać (właśnie tak;)) na pianinie. Od trzech lat zgłębia tajniki kultury i języka naszych wschodnich sąsiadów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu. Niedawno złożyła wizytę w przecudnej Moskwie, teraz jej marzenia (ba! Plany!;)) koncentrują się na magicznym Petersburgu. Słowa złe i dobre prosi kierować na adres: agaczerwonko@o2.pl