Autor: Adam Zaremba
1
E-book

Giełda papierów wartościowych. Poradnik bez kantów

Adam Zaremba

Rynek byka i niedźwiedzia -- poznaj kod giełdy i zacznij zarabiać! Początki inwestora -- czyli jak działa giełda i co warto wiedzieć o niej wcześniej Do wyboru, do koloru -- czyli instrumenty rynku kapitałowego Jak inwestować, żeby zarabiać? -- czyli trzy podstawowe rodzaje analizy Przyznaj się -- na pewno kusi Cię możliwość zarobienia dużych pieniędzy na giełdzie? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to łatwe: wystarczy znaleźć dobrą spółkę i kupić jej akcje, a potem już tylko patrzeć, jak rośnie ich cena. Błąd! Inwestowanie na giełdzie to gra dla ludzi o dużej samodyscyplinie. Szczególnie w momentach kryzysu, gdy panikarze zaczynają na oślep pozbywać się swoich zasobów, trzeba trzymać nerwy na wodzy, a czasem także korzystać z ich nieprzemyślanych decyzji. Jednak najpierw przydałoby się dowiedzieć, jak poruszać się w świecie giełdy, by uniknąć niepotrzebnej frustracji. Książka Giełda papierów wartościowych dla bystrzaków powstała z myślą o tych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku kapitałowym. Jej autor podaje praktyczne informacje dotyczące tego, jak działa GPW w Warszawie, jak otworzyć rachunek maklerski i jakie instrumenty giełdowe gracz ma do dyspozycji, nie zapominając także o rzeczach znacznie bardziej zaawansowanych. W ostatnich rozdziałach skupia się on na trzech rodzajach analizy -- fundamentalnej, technicznej oraz portfelowej -- i wskazuje, jak właściwie posługiwać się tymi narzędziami, by nie narazić się na stratę zainwestowanych pieniędzy. Na giełdowy zawrót głowy! Zanim zaczniesz inwestować -- wybór domu maklerskiego i rozpoznawanie ryzyka. Jak działa giełda? -- system notowań, zlecenia i indeksy giełdowe. Instrumenty rynkowe -- akcje, obligacje, kontrakty i produkty strukturyzowane. Tajniki inwestowania -- metody zarządzania pieniędzmi i efektywność rynku. Trzy rodzaje analizy rozważnego inwestora -- fundamentalna, techniczna i portfelowa. DODATKI: Wartość pieniądza w czasie Podatek od zysków giełdowych Źródła informacji giełdowej Biblioteczka inwestora Analiza portfela dwóch akcji Analiza portfela wielu akcji Podróżniku, odkrywco, wolny człowieku... Seria "Dla bystrzaków" to niezbędnik każdego poszukiwacza wiedzy. Książki pisane lekkim stylem pełne są humoru, a jednocześnie zawierają czytelne informacje, przygotowane przez specjalistów w swoich dziedzinach. Dzięki nim odkryjesz, że potrafisz chłonąć wiedzę niczym gąbka, dobrze się przy tym bawiąc. Świetna lektura przy śniadaniu, w łóżku, w podróży i na bezludnej wyspie.

2
E-book

Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie III zaktualizowane

Adam Zaremba

Giełda od A jak „akcja” do Z jak „zysk” Ta książka to skarbnica podstawowych informacji o polskiej giełdzie. Podstawowych, czyli takich, które powinien koniecznie poznać początkujący inwestor, zanim zdecyduje się na ulokowanie środków finansowych w akcjach spółek. Brak tej wiedzy może mieć bardzo negatywne skutki dla portfela osoby rozpoczynającej przygodę z rynkiem akcji. Wydaje się zresztą, że luki w edukacji giełdowej na poziomie podstawowym wykazują także gracze o dłuższym stażu. Problemy światowego systemu finansowego w latach 2007 – 2009 oraz późniejszy kryzys zadłużeniowy w strefie euro dotknęły również GPW i uszczupliły portfele krajowych inwestorów o niewyobrażalne wcześniej kwoty. Krach z ostatnich lat porażał skalą, jednak przecież kryzysy na rynkach akcji to nie nowość w świecie wielkich pieniędzy. To, co uderza najbardziej, to fakt, że przecież przynajmniej strat można było uniknąć. Inwestorom w okresie galopującej hossy często wydaje się, że gra na giełdzie to łatwa i przyjemna droga do fortuny. Niestety, większość z nich nawet nie przypuszcza, jak bardzo się myli. Nim więc rzucisz się na fale oceanu giełdowych wzrostów i spadków, dowiedz się: jakie opłaty czekają na Ciebie, z jakimi rodzajami ryzyka musisz się liczyć i jak się przed nimi ustrzec, co jest ważne w kwestii giełdowych zleceń, czym są i jak należy czytać indeksy giełdowe, w co możesz inwestować — akcje, obligacje, kontrakty terminowe, opcje, produkty strukturyzowane, jak skutecznie analizować wartość spółek, jak powinien wyglądać poprawnie zbudowany portfel inwestycyjny.

3
E-book

Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie II rozszerzone

Adam Zaremba

Do rozważnych zysk należy! Na co zwracać uwagę przy wyborze domu maklerskiego? Jak niwelować ryzyko? Czym jest system notowań? Co warto wiedzieć o zleceniach? Jak działają instrumenty rynku kapitałowego? W jaki sposób zarządzać portfelem, aby zarabiać? Inwestorze — ucz się sam! Ostatnie lata na giełdach papierów wartościowych trudno nazwać tłustymi, jednak nawet w kryzysie wielu mądrych inwestorów zdołało uniknąć poważnych strat. Jeśli jesteś osobą stawiającą pierwsze kroki na rynku kapitałowym, chcesz zapewne nauczyć się inwestować swoje pieniądze tak, aby nie ryzykować ponad miarę, osiągając przy tym satysfakcjonującą stopę zwrotu. Pamiętaj, że skuteczne inwestowanie wymaga ciężkiej i skrupulatnej pracy, silnej psychiki oraz sporej wiedzy. W tej książce znajdziesz komplet informacji na temat tego, jak wybrać biuro maklerskie oraz otworzyć rachunek inwestycyjny. Poznasz mechanizmy rządzące pracą Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dowiesz się, jakie możliwości daje handel na parkiecie i gdzie najlepiej ulokować pieniądze. Zgłębisz tajniki strategii inwestycyjnych, czyli zdobędziesz precyzyjne informacje o tym, jak skutecznie pomnażać własne oszczędności, unikając niepotrzebnych strat. Porady dla początkujących Zasady funkcjonowania GPW Instrumenty rynku kapitałowego Sposoby zarządzania portfelem akcji Różne rodzaje analiz Przydatne dodatki Wydanie drugie zostało dostosowane do aktualnych warunków rynkowych oraz wzbogacone o rozdziały poświęcone produktom strukturyzowanym i analizie portfelowej. Zawiera także nowe dodatki, dotyczące opodatkowania zysków giełdowych oraz literatury niezbędnej w biblioteczce inwestora.

4
E-book

Giełda. Skuteczne strategie nie tylko dla początkujących

Adam Zaremba

Droga do finansowego zwycięstwa Skoro sięgasz po tę książkę, przypuszczalnie masz pewien kapitał, który chcesz zainwestować na giełdzie. Masz też chęci, determinację i podstawowe informacje o tym, jak działa giełda i co trzeba zrobić, by stać się giełdowym graczem… A wiesz, czym różni się zwycięski inwestor od inwestora zwyciężonego? Otóż ten pierwszy, zanim zaczął zarabiać, poznał i wybrał odpowiednią dla siebie strategię inwestycyjną. Książkę Giełda. Skuteczne strategie nie tylko dla początkujących możemy nazwać podręcznikiem zwycięzcy. Zawiera ona opisy najpopularniejszych strategii i technik inwestycyjnych. Wyjaśnia, jak one działają i czy rzeczywiście działają. W dodatku napisana jest przystępnym językiem, tak by lektura nie tylko Ci się przydała, lecz także była przyjemna. Czytaj zatem i dowiedz się, czy: opłaca się słuchać ekspertów; trend jest twoim przyjacielem; tania spółka oznacza okazję; warto szukać nowego Microsoftu; dobra spółka równa się dobrej inwestycji; istnieją metody przewidywania rynku; większość ma rację; można inwestować bez inwestowania.   Patroni medialni:

5
E-book

Jak zarabiać na surowcach? Inwestycje na rynkach towarowych w czasach finansjalizacji

Adam Zaremba

ECONOMICUS 2014 - III w kategorii "Najlepszy poradnik ekonomiczny"   Inwestycja jak złoto Ostatnie lata cechuje ogromny wzrost ilości i wysokości inwestycji na rynkach surowcowych. Według danych Banku Rozrachunków Międzynarodowych (ang. Bank for International Settlements – BIS) liczba otwartych pozycji w surowcowych kontraktach futures wzrosła z nieco ponad 20 mln w 1993 roku do niemal 160 mln siedemnaście lat później. Obroty nie pozostawały w tyle. W 1993 roku uczestnicy rynku zawarli transakcje łącznie na 40 mln sztuk kontraktów futures, a w roku 2010 tych transakcji było już prawie 600 mln, co oznacza, że wzrost wolumenu był aż piętnastokrotny. Zjawisku temu zaczęły towarzyszyć gwałtowne wzrosty i spadki cen ropy naftowej, złota, żywności. W prasie na stałe zagościły „nadmierne spekulacje”, odmieniane przez wszystkie przypadki. Niniejsza książka w sposób kompleksowy opisuje wpływ strukturalnych zmian wywołanych wzrostem aktywności inwestorów finansowych na giełdach towarowych na warunki inwestowania na tychże rynkach. Szczególny nacisk został tu położony na strategiczną alokację aktywów w ramach portfela inwestycyjnego i korzyści z niej płynące. Tym samym publikacja ma na celu wypełnienie istotnej luki w literaturze przedmiotu. Ze względu na precedensowy charakter analiza została przeprowadzona z punktu widzenia inwestora globalnego i nie ograniczyła się jedynie do rynku polskiego. Jest to ważne dla polskiego inwestora, który chce zaangażować swoje pieniądze np. na rynku złota czy ropy naftowej, ponieważ są to rynki globalne, podlegające prawom i trendom ogólnoświatowym.

6
E-book

Produkty strukturyzowane - inwestycje nowych czasów

Adam Zaremba

Finansowy złoty środek Produkty strukturyzowane i ich możliwości Budowa i mechanizm działania Nowy rynek produktów hybrydowych w Polsce Struktura zysku Produkty strukturyzowane obecne są w Polsce dopiero od kilku lat. Stanowią nowoczesne rozwiązanie finansowe, którego wyjątkowość polega na łączeniu gwarancji zwrotu zainwestowanego kapitału z możliwym wysokim zyskiem w przyszłości. Czy nie tego właśnie oczekiwałeś od inwestycji? Czy nie uspokaja Cię świadomość, że bez względu na hossę czy bessę Twój kapitał będzie zawsze bezpieczny? Taką możliwość dają Ci właśnie struktury -- rewolucyjne instrumenty utworzone z wykorzystaniem kombinacji różnorakich produktów finansowych w odpowiedzi na oczekiwania inwestorów, które nie mogą być zaspokojone w żaden inny sposób. Dzięki niestandardowym mieszankom inwestycyjnym możesz zarabiać na zmianach cen towarów, akcji, nieruchomości, ropy lub złota, a także kursów walut. Produkty strukturyzowane dają Ci wreszcie możliwość dotarcia do nieskończenie dużej liczby strategii inwestycyjnych, które wcześniej były dla Ciebie nieosiągalne. W dodatku zapewniają one przy tym komfortowe poczucie bezpieczeństwa. Inwestowanie z gwarancją ochrony kapitału! Przekonaj się, że możesz tworzyć nowatorskie, intratne portfele. Poznaj zalety mariażu tradycyjnych produktów bankowych z rynkiem kapitałowym. Wybieraj wśród różnych kategorii produktów strukturyzowanych -- obligacji, lokat, funduszy i polis ubezpieczeniowych. Dowiedz się, jak zarabiać nawet na zmianach temperatury powietrza!