Autor: Krystyna Bezubik
1
E-book

Jak napisać skuteczne zaproszenie na warsztaty i webinary

Krystyna Bezubik

Organizowanie warsztatów, webinarów, szkoleń ma sens wtedy, gdy ludzie się zapisują - to już wiesz. Tylko jak napisać zaproszenie, które ludzie przeczytają? Jakich słów, sformułowań użyć, by zdecydowali się przyjść na warsztaty/webinar? Co zrobić, by zainteresować potencjalnych uczestników? Ile informacji zawrzeć w samym tekście zaproszenia?   Chcesz poznać odpowiedzi na te pytania? Kurs online "Jak pisać skuteczne zaproszenia na warsztaty" to 7 prostych kroków, dzięki którym z lekkością stworzysz tekst zaproszenia. To wiedza, z której będziesz korzystać przez całe swoje marketingowe życie. Dzięki kursowi dowiesz się: - co jest podstawą skutecznego zaproszenia; - co zrobić, by zaproszenie zostało w ogóle przeczytane; - jak ubrać tekst w formę.   A to wszystko krok po kroku: Krok pierwszy - poznasz swojego czytelnika. Krok drugi - zaczniesz posługiwać się językiem korzyści. Krok trzeci - nauczysz się tworzyć przyciągające uwagę tytuły. Krok czwarty - stworzysz profesjonalną notkę o mnie. Krok piąty - poznasz praktyczne struktury tekstu zaproszeń. Krok szósty - zwrócisz uwagę na "wygląd" treści na stronie. Krok siódmy - wzmocnisz skuteczność swojego zaproszenia, stosując język zmysłów. Kurs to wiedza merytoryczna, przykłady gotowych tekstów i ćwiczenia, dzięki którym teoria stania się praktyką. Kurs ma formę e-booka  + nagranie wideo fragmentu szkolenia: "Jak pisać teksty marketingowe".

2
E-book

Jak pisać na blog ekspercki, by inni chcieli to czytać?

Krystyna Bezubik

Czy chciałabyś usłyszeć od swojego klienta, że chce z Tobą pracować, bo Twoja strona internetowa zrobiła na nim lepsze wrażenie niż strony internetowe Twojej konkurencji? Albo że czyta artykuły na Twoim blogu i dają mu one do myślenia? Albo że treści, które zamieszczasz, sprawiły, że Ci zaufał i zdecydował się na kontakt osobisty?   Tak, doskonale wiesz, że prowadząc blog: – zbudujesz w sieci wyróżniającą się markę i wystąpisz w charakterze ekspertki (eksperta); – zdobędziesz zaufanie klientów; – dasz poznać siebie i swoje wartości potencjalnym klientom; – dotrzesz do osób, które będą chciały rozwijać się razem z Tobą.   "Jak pisać na blog ekspercki, by inni chcieli to czytać" to kurs online w formie e-booka.   Dzięki niemu:   – stworzysz podstawy marketingowe, które pozwolą Ci prowadzić blog, na którym będziesz zarabiać:   – określisz, kim mają być Twoi czytelnicy, – sprecyzujesz tematykę, o której z przyjemnością będziesz pisać; – dowiesz się, skąd czerpać inspirację i pomysły na wpisy, aby zawsze mieć o czym pisać;   – przełamiesz blokady, które powstrzymują Cię przed pisaniem:   – strach przed krytyką i hejtem, – brak czasu na pisanie, – zwiększysz swoją motywację do pisania;   – poznasz najważniejsze zasady prowadzenia bloga i tworzenia artykułów internetowych:   – jak pisać przyciągające uwagę tytuły (na blog i do newslettera), – jak utrzymać uwagę czytelnika przy długim tekście, – jak pisać w ciekawy przyciągający sposób o trudnych tematach (elementy storytellingu),   – otrzymasz wskazówki na temat promowania swojej strony, dobierania słów kluczowych i poruszania się w social media;   Przekonasz się, że możesz prowadzić ciekawy blog, dzięki któremu pozyskasz nowych klientów.     A przede wszystkim dowiesz się, jak pisać, by inni chcieli to czytać. Jak pisać, by prowadzenie bloga, newslettera, fanpage’a przełożyło się na Twój plan marketingowy.   Kurs w formie e-booka to:   - wiedza merytoryczna,   - szereg praktycznych ćwiczeń,   - nagrania audio,   - dostęp do nagrania webinaru "Jak z sukcesem pisać na blog".

3
E-book

Jak wydać i skutecznie wypromować książkę

Krystyna Bezubik

Wyobraź sobie, że stawiasz ostatnią kropkę w swojej książce. Co czujesz? A co poczujesz, gdy ktoś podejdzie do Ciebie i powie: „Czytałam Twoją książkę. Bardzo mi się podobała”? Taka opinia od czytelnika jest czymś wspaniałym. Przecież nie piszesz książki po to, by ją trzymać w szufladzie, piszesz ją, by ludzie chcieli ją czytać. By ją wydać, a potem składać autografy na pierwszej stronie. A może jeszcze marzysz o życiu z pisania? Oczywiście, że chcesz wydać swoją książkę, tylko nie wiesz, od czego zacząć. Nie wiesz, co sprawi, że wydawca zainteresuje się Twoim dziełem. Jak przygotować propozycję wydawniczą lub jak przejść przez proces self-publishingu. Właśnie dla Ciebie jest poradnik „Jak wydać i skutecznie wypromować książkę”. DOWIESZ SIĘ Z NIEGO: – jakie masz możliwości wydania książki; – jak znaleźć wydawcę; – jak przygotować propozycję wydawniczą, która zainteresuje wydawcę; – czym jest self-publishing i na co uważać, decydując się na tę formę wydania; – ile może kosztować wydanie książki i skąd wziąć pieniądze; – jaka umowa z wydawnictwem jest dla Ciebie najkorzystniejsza; – czy ktoś może ukraść Twój tekst i jak się przed tym zabezpieczyć; – i w końcu jak dotrzeć do czytelników i zdobyć ich serca!     OPINIE: Nie spotkałam nigdzie tak świetnie opracowanej publikacji na temat wydawania książek. Jestem w temacie, bo pierwszą książkę dla klientki wydałam w 2007 roku i od tego czasu wspieram self-publisherów. Zebrane w jednym miejscu wszystkie etapy procesu wydawniczego i inne aspekty (np. prawo autorskie), opisane od kuchni, ze szczegółami. Po prostu super! Patrycja Bukowska, Zapanuj nad słowami

4
E-book

Pisanie jest jak seks

Krystyna Bezubik

Czy już piszesz? Publikujesz? Tak? Gratuluję! Nie? Dlaczego jeszcze tego nie robisz? Chcesz napisać książkę? Już zaczęłaś pisać? Zbierasz materiały? Robisz notatki? Tak? Świetnie. Nie? Dlaczego jeszcze tego nie robisz? „Pisanie jest jak seks” to książka, w której autorka chce Cię zachęcić do odwagi tworzenia. Do łamania reguł. Do łapania pomysłów z otaczającego Cię świata i zamieniania ich w teksty, które będą zachwycać. Znajdziesz w niej wybór artykułów z bloga i newslette, podzielonych na kilka grup tematycznych: Pisanie jak seks, Być pisarką, Usuwamy blokady, Czas na warsztat, O konkursach, Warsztat wydawniczy. Pomiędzy poszczególnymi działami znajdziesz ćwiczenia motywacyjno-pisarskie. Może właśnie dzięki tym artykułom i ćwiczeniom odnajdziesz motywację do pisania, odwagę, by tworzyć, a także praktyczne wskazówki warsztatowo-wydawnicze.

5
E-book

Piszę, bo chcę! Poradnik kreatywnego pisania. Jak napisać książkę?

Krystyna Bezubik

Piszesz do szuflady? A może nigdy jeszcze nie pisałaś, ale zawsze o tym marzyłaś? Od dawna planujesz: „Napiszę, książkę, ale… - nie mam czasu, - nie jestem pewna, czy się uda, czy mam talent, - ciągle słyszę w swojej głowie głos mówiący: „Przestań, tylko się ośmieszysz, to nie dla ciebie”, - nie mam odpowiedniego wykształcenia, robię błędy ortograficzne, - inne. Po „ale” można wstawić cokolwiek. Każdy powód może być dobrym pretekstem do niepisania. Jednak czy warto trzymać teksty zamknięte w szufladzie? Czy warto spełnianie marzeń odkładać na bliżej nieokreśloną przyszłość? Krystyna Bezubik, autorka książki „Piszę, bo chcę. Poradnik kreatywnego pisania” twierdzi, że nie. Zawsze jest dobry moment, by zacząć. Mówi o tym w trakcie swoich warsztatów i kursów pisarskich. Poradnik „Piszę, bo chcę” to: 220 stron porad pisarskich, dialogów o pisaniu i kilkadziesiąt ćwiczeń. Poradnik kreatywnego pisania „Piszę, bo chcę” pod pewnym względem jest szczególny – posiada strukturę dialogów między czterema osobami: prowadzącą kurs kreatywnego pisania i trzema kursantkami – kobietami, które chciałyby pisać, ale stale coś je powstrzymuje. Czytając książkę, poczujesz się, jakbyś sama uczestniczyła w kursie kreatywnego pisania. Dzięki lekturze poradnika „Piszę, bo chcę” dowiesz się: – jak pokonać blokady twórcze, – gdzie szukać inspiracji, – jak budować motywację do pisania, – jak znaleźć czas na pisanie, – jak ćwiczyć warsztat pisarski (od planowania książki po jej wstępną redakcję). Do wersji e-bookowej poradnika dołączone są: - nagrania audio ćwiczeń o charakterze wizualizacji („Wyobraź sobie…”), - tomik opowiadań pt. „Podróż”. Według jednej z pierwszych czytelniczek: „Piszę, bo chcę. Poradnik kreatywnego pisania” to książka, która obala mity dotyczące pisania, a jednocześnie stanowi narzędzie doskonalenia warsztatu pisarskiego. (…) Poradnik Krzysi udowadnia, że pisanie to sztuka wymagająca pracy. Zaangażowania. Dyscypliny. Czasu. Że pisania można się nauczyć. Że pisanie można ćwiczyć. Że pisanie to zawód jak każdy inny. Ela

6
E-book

Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie

Krystyna Bezubik

Pisania można się nauczyć. Trzeba dużo czytać i pisać. Tak przynajmniej twierdzi King. A ciekawe ćwiczenia Ci tylko w tym pomogą.   "Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie" to 36 ćwiczeń, dzięki którym:   - wyrobisz w sobie nawyk systematycznego pisania; - wyćwiczysz swój warsztat pisarski; - wyćwiczysz "lekkie pióro".   36 dni. 36 ćwiczeń pisarskich. A wszystko po to, aby zacząć pisać tak, by inni chcieli to czytać i z czasem napisać dobrą książkę lub prowadzić poczytny blog. Jesteś gotowy podjąć wyzwanie?

7
E-book

Podróż

Krystyna Bezubik

Tomik opowiadań „Podróż” jest niecodzienną podróżą po codzienności egzystencji i uczuciach. Przenosi do świata zwykłego, ale pełnego magii, w którym mały diabeł może spać zwinięty jak kot lub pływać w kieliszku wina. W tym świecie zamiana w czarownicę staje się lekarstwem na niewidzialność, a picie porannej kawy nabiera wymiary egzystencjalnego.

8
E-book

Praca maturalna krok po kroku

Krystyna Bezubik

Dobrze napisane wypracowanie gwarantuje zdanie matury z języka polskiego na poziomie podstawowym - wie o tym każda osoba, która podchodzi do egzaminu dojrzałości. Dlatego wiele z tych osób, przygotowując się do egzaminu pisemnego, skupia się głównie na rozprawce. Zwłaszcza że formuła 2023 wymaga od uczniów i uczennic dobrej znajomości treści lektur obowiązkowych, dobierania kontekstów oraz sprawnego wprowadzania elementów, które sprawiają, że wypracowanie jest pracą argumentacyjną. Równocześnie jako nauczycielka języka polskiego oraz korepetytorka zauważyłam, że brakuje praktycznego poradnika czy zeszytu ćwiczeń, który dałby maturzystom możliwość przećwiczenia pisania rozprawki krok po kroku. Dlatego uznałam, że sama napiszę takiego e-booka. W tej publikacji przeprowadzę cię przez poszczególne elementy, które są oceniane w rozprawce maturalnej. Nauczysz się formułować tezę i argumenty, dobierać przykłady i konteksty. Poznasz przykładową strukturę pracy maturalnej, poćwiczysz pisanie wstępu, zakończenia oraz dowiesz się, jak wprowadzać akapity. Na końcu podpowiem ci, jakie elementy wpływają na spójność tekstu. Do każdego kroku zaproponowałam ćwiczenia (takie, jakie wykorzystuję w ramach lekcji), starając się wiedzę teoretyczną ograniczyć do tego, co rzeczywiście jest niezbędne. Wychodzę z założenia, że pisać można się nauczyć, wyłącznie pisząc, tzn. robiąc ćwiczenia, pisząc kolejne prace. Bez niepotrzebnego teoretyzowania zatem zapraszam cię do pracy z e-bookiem.

9
E-book

Seksualna

Krystyna Bezubik

Wpojone w dzieciństwie przekonanie, że nieznajomość własnego ciała jest dobra, a seks to brud i grzech. Ile dorosłych kobiet w Polsce i na świecie wciąż je ma? Ilu odbiera ono przyjemność ze zmysłowych doznań? Izka, bohaterka "Seksualnej", jest jedną z nich. Ale ona potrafi - choć nie jest to proste - znaleźć drogę do świadomej kobiecości, jedności ze swoim ciałem i radości z seksu. Joanna Keszka, matronka książki, napisała "Potrzebujemy takich historii". I to jest najlepsza pointa.