Autor: Anna Małczuk-Wakulińska

Od lat zawodowo jest związana z kulturą i nauką. Swoje zainteresowania realizuje jako kierownik działu informacji naukowej w jednym z instytutów Polskiej Akademii Nauk.

Jej doświadczenie dotyczy pracy w instytutach naukowych, bibliotekach i szkołach wyższych, ale też szkoleń z pozyskiwania zewnętrznych środków, podnoszenia kompetencji cyfrowych, ochrony dziedzictwa kulturowego, projektowania oferty kulturalnej online dla fundacji, stowarzyszeń i grup nieformalnych oraz instytucji publicznych (bibliotek, jednostek edukacyjnych, domów kultury, muzeów, teatrów).

Prowadzi szkolenia podnoszące kwalifikacje kadr kultury. Szkoliła instytucje kultury i organizacje pozarządowe z całej Polski we współpracy m.in. z Narodowym Centrum Kultury (program “Konwersja cyfrowa domów kultury”), Fundacją Centrum Cyfrowe (program “Społeczna Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece”), Wydawnictwem Helion, Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Tylko w 2021 i 2022 spędziła 426 godziny łącznie podczas prowadzenia 60 szkoleń online i stacjonarnych.

1
Podcast

Nowoczesna biblioteka

Anna Małczuk-Wakulińska

Z pomocą serii podcastów "Nowoczesna biblioteka" dowiesz się wiele na temat przeróżnych zjawisk bibliotecznych w kontekście zewnętrznych dofinansowań, możliwości zdobycia grantów, dotacji czy dobrych praktyk. Seria "Nowoczesna biblioteka" przeznaczona jest głównie dla osób, które zawodowo lub hobbistycznie działają w bibliotekach lub innych placówkach kulturalnych. Podcasty pokażą, w jaki sposób zadbać o rozwój bibliotek, a może nawet zainspirują do działań na rzecz lokalnych wydarzeń związanych z czytelnictwem oraz kulturą. Jeśli jesteś zainteresowany tematyką i chciałbyś pozytywnie wpłynąć na placówki kulturalne w swoim regionie, to serdecznie zapraszamy do wysłuchania. Aby nie przegapić żadnego odcinka Twojego ulubionego podcastu, obserwuj nasz kanał na spotify oraz zaglądaj na darmowego playera dostępnego na biblio.ebookpoint.pl/podcasty.html