Autor: Radosław Kamysz

Absolwent Uniwersytetu Warminsko-Mazurskiego wydziału Matematyki i Informatyki.

Od 2008 roku wolny strzelec pracujący dla agencji reklamowych w kraju i zagranicy (Niemcy, Wielka Brytania, Francja).

Specjalizuje się w aplikacjach bazodanowych, stronach internetowych, grach casualowych i społecznościowych, aplikacjach promocyjnych na urządzenia mobilne (jedną z ostatnich prac stworzył dla Mitsubishi Motors).

Fascynują go nowe technologie, w szczególności augmented reality, web design oraz gry komputerowe. W wolnych chwilach próbuje swoich sił w tworzeniu muzyki.

1
Ebook

Flash i ActionScript. Aplikacje 3D od podstaw

Radosław Kamysz

Technologia Flash na dobre zagościła w świecie interaktywnych animacji i gier komputerowych 2D. Stała się również (obok HTML5) standardem prezentacji tego rodzaju treści na stronach WWW. Taki stan rzeczy to efekt połączenia samego Flasha z Actionscriptem, językiem programowania ułatwiającym sterowanie pracą aplikacji i reagowanie na działania podejmowane przez użytkownika. Jednak użytkownicy internetu oczekują obecnie czegoś więcej niż tylko zwykłe animacje i gry 2D — oczekują interaktywnych treści 3D, ponieważ coraz większe stają się możliwości odtwarzania tego typu materiałów. Do tej pory brakowało narzędzi do tworzenia takich aplikacji, a także technologii, które je wspomagały. Na szczęście z odsieczą przychodzi Flash, który śmiało wkracza w świat 3D, oferuje ciekawe biblioteki i nie ma przy tym praktycznie żadnej konkurencji. Jeśli znasz już trochę Flasha, a teraz chcesz poszerzyć swoją wiedzę o znajomość szybko rozwijającej się technologii 3D, sięgnij po książkę „Flash i Actionscript. Aplikacje 3D od podstaw” . Prostym, lecz precyzyjnym językiem przedstawiono w niej najważniejsze kwestie związane z projektowaniem i tworzeniem aplikacji 3D z wykorzystaniem technologii Flash i języka Actionscript, zaprezentowano sposoby używania bezpłatnej biblioteki Away3D oraz pokazano, jak za jej pomocą budować i optymalizować własne rozwiązania. Wybór, pobieranie i instalacja właściwej biblioteki 3D dla technologii Flash Podstawowe komponenty biblioteki Away3D i budowanie aplikacji za jej pomocą Używanie materiałów i korzystanie z różnych rodzajów świateł Tworzenie, importowanie i stosowanie modeli oraz animacji 3D w aplikacjach Flash Zapewnianie interakcji aplikacji z użytkownikiem i obsługa urządzeń wejściowych Definiowanie kamer z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby oraz ich używanie Obsługa dźwięku i elementów tekstowych Interaktywne aplikacje 3D to przyszłość. Zacznij ją tworzyć już dziś!