Autor: Alicja Górska
1
Audiobook

365 dni. Zobaczymy się znów

Alicja Górska

Lullaby jest szczęśliwa z Evanem - wydaje jej się, że ma w życiu wszystko, czego szukała. Gdy jednak poznaje swojego nowego wykładowcę, jest nim oczarowana. Louis wydaje się zupełnie inny niż jej narzeczony... Lully i Lou od razu znajdują wspólny język i mnóstwo tematów do rozmów. Zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu i zakochują się w sobie. Ale kiedy okazuje się, że ani Louis, ani Evan, nie są tymi, za których uchodzą, całe życie Lullaby wywraca się do góry nogami.

2
Ebook

Golden Sin

Zofia Chrobak, Alicja Górska

Oni nie mają granic. Łamią zasady, by ustanowić nowe. Szampan wylewa się, a życie dwóch dziewczyn nigdy już nie będzie takie samo. Gdy kieliszek rozbija się o podłogę, zniszczony zostaje porządek dawnego życia. Lana zapada w pamięć ekstrawaganckiemu mężczyźnie o tajemniczym spojrzeniu, który nocą wyciąga zza paska broń, by wyrównać rachunki. W tym samym momencie Cassandra zderza się nie tylko z porywczym mężczyzną o szaroniebieskich oczach, ale także z konsekwencjami tego spotkania. Harry Blythe i Christian Travis tworzą niecodzienny, dynamiczny duet prywatnie i zawodowo. Nie dziwi więc zatem, że w jednym momencie znaleźli swoje słabe punkty, które zagrożą ich pozycjom, władzy i bezpieczeństwu. Czy wybiorą znany sobie świat przemocy, jasno nakreślonych reguł i okrucieństwa, czy zaryzykują wszystko i przekroczą granicę, zza której nie ma już powrotu? Mężczyzna w czarnym fraku stał na drabinie i właśnie rozpoczynał swój pokaz. Przechylił butelkę szampana, a złocista ciecz rozlała się po piramidzie kieliszków. Dołączysz, by go posmakować?

3
Ebook

Śmierć krytyka. Kultura uczestnictwa a przemiany krytyki XX i XXI wieku

Alicja Górska, Edyta Janiak, Kamil Jędrasiak

Teza o zmierzchu krytyki powraca od końca lat 90., czyli od zmiany paradygmatu kultury z analogowego na cyfrowy, która doprowadziła też do zmian w obiegu krytycznym na rzecz elektronicznego i amatorskiego, co odbyło się kosztem obiegu tradycyjnego (prasowego) i elitarności zawodu krytyka. Początek XXI wieku zaowocował diagnozami stanu krytyki literackiej, filmowej, teatralnej, ale nie znajduję żadnej publikacji, która ukazałaby to zjawisko w tak szerokiej gamie: od ujęcia językoznawczego, przez krytykę literacką i filmową, kuratorsko-artystyczną i krytyki instytucji, po krytykę gier planszowych. Z recenzji prof. dr hab. Moniki Talarczyk