Autor: Anna Grebieniow

Anna Grebieniow- Urodzona w 1977 roku, absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy). Zawodowo związana jest z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną przyrody oraz kulturą. Zamiłowaniem do podróży już od najmłodszych lat zarażali ją rodzice - pasjonaci alpinizmu i aktywnej turystyki. Zafascynowana dziką przyrodą i poznawaniem nowych kultur zrealizowała wiele wypraw w różne strony świata. Efektem części z nich są akcje pomocowe dla lokalnych społeczności. Szczególnie bliskie jej sercu są stepy Mongolii, pustynia Gobi, Sahara libijska, pustynia Namib, jezioro Bajkał i Bieszczady. Amatorka podróży konnych i nurkowania.

Do przejechania pustyni Gobi pod żaglami zainspirowało ją poznanie Wojciecha Skarżyńskiego, organizatora pionierskiego rajdu żaglowozowego w 1978 roku. Nowa znajomość przekształciła się w serdeczną przyjaźń, a wspomnienia obojga podróżników stały się kanwą niniejszej książki, będącej debiutem literackim autorki.

1
Ebook

W stronę Kolosów. Opowieści podróżne

Marek Kamiński, Agna Bielecka, Kamila Kielar, Agnieszka Dziadek, ...

Książka, w której przewodnikami po świecie są uczestnicy Kolosów, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Ebook „W stronę Kolosów” to zbiór tekstów pełnych pasji i uwielbienia dla podróży i wędrówek, przesyconych ciekawością świata i chęcią podejmowania najtrudniejszych wyzwań. Znajdziemy w nim reportaże i relacje z podróży, prozę literacką i dziennik – bo w „Kontynentach” najważniejsza jest opowieść podróżna, a nie forma literacka. W tej książce przewodnikami po świecie są uczestnicy Kolosów, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Zabiorą Was, Drodzy Czytelnicy, w podróż ekstremalną – na krańce wyobraźni. Poprowadzą sobie tylko znanymi ścieżkami na niedostępne szczyty, zawiodą na szlaki Gór Skalistych, bezdroża Armenii i bagniska Szkocji. Oddadzą pod opiekę japońskich mnichów pielgrzymujących do 88 świątyń. Przeprawią przez zamarzniętą rzekę w Himalajach i nauczą układać dzień swój powszedni w bezlitosnej Antarktyce. Odsłonią przed Wami tajniki morskiej głębi i bezkresnej pustyni. Pokażą Namibię z góry, Gruzję od środka i – nowe wyspy na Bałtyku. Przeprowadzą przez kolczaste druty w kongijskiej dżungli i przez świat galleros – organizatorów walk kogutów w Gwatemali. A przede wszystkim udowodnią, że KAŻDY ma swoje czterdzieści sześć – a może pięćdziesiąt – Schodów, które MOŻE pokonać. Reportaż, relacja z podróży, proza literacka, dziennik. A kryterium ich doboru? Proste, jak to w „Kontynentach”: liczy się opowieść. Zatem: Tu opowiada się o wyczynach.