Autor: Daniel Bryant

Daniel Bryant specjalizuje się we wdrażaniu procesów ciągłego dostarczania, w identyfikowaniu strumieni wartości, tworzeniu procesów kompilacyjnych i implementowaniu strategii testowania. Jest znawcą narzędzi DevOps, platform chmurowych i kontenerowych, mikrousług, a także ekspertem Javy.
 

1
Ebook

Architektura API. Projektowanie, używanie i rozwijanie systemów opartych na API

James Gough, Daniel Bryant, Matthew Auburn

Trendy w tworzeniu oprogramowania zmierzają w kierunku architektury zorientowanej na usługi. Coraz więcej organizacji decyduje się na rozwiązania chmurowe lub oparte na mikrousługach. Te wzorce architekturalne wymagają API: umiejętności ich budowania i stosowania podczas integracji z systemami zewnętrznymi. Nie są to proste zagadnienia - zaprojektowanie i utworzenie platformy API jest prawdziwym wyzwaniem. W tej pozycji znajdziesz dokładne omówienie tematów związanych z nadawaniem struktury i ewoluowaniem API. Sam Newman, autor książki Budowanie mikrousług. Projektowanie drobnoziarnistych systemów Ten przewodnik, który docenią programiści i architekci, zawiera wyczerpujące omówienie zagadnień projektowania, funkcjonowania i modyfikowania architektury API. Od strony praktycznej przedstawia strategie budowania i testowania API REST umożliwiającego połączenie oferowanej funkcjonalności na poziomie mikrousług. Opisuje stosowanie bram API i infrastruktury typu service mesh. Autorzy dokładnie przyglądają się kwestiom zapewnienia bezpieczeństwa systemów opartych na API, w tym uwierzytelnianiu, autoryzacji i szyfrowaniu. Sporo miejsca poświęcają również ewolucji istniejących systemów w kierunku API i różnych docelowych platform. Najważniejsze zagadnienia: podstawy API i wzorce architekturalne platformy API wdrażanie i konfiguracja komponentów platformy API używanie bram API i infrastruktury typu service mesh bezpieczeństwo API i najczęstsze luki w zabezpieczeniach przekształcanie istniejących systemów w kierunku architektury bazującej na API Doskonale napisana, zawiera wiele podpowiedzi, przykładów i praktycznych wskazówek. Stefania Chaplin, GitLab & DevStefOps

2
Ebook

Ciągłe dostarczanie oprogramowania w języku Java. Najlepsze narzędzia i praktyki wdrażania kodu

Daniel Bryant, Abraham Marín-Pérez

W ciągu ostatnich lat radykalnie zmieniły się wymagania i oczekiwania biznesowe wobec oprogramowania. Kluczowymi wartościami są innowacyjność, szybkość i czas wejścia na rynek. Do spełnienia tych wymagań konieczne okazały się nowe architektury i modele tworzenia kodu. Metodyka ciągłego dostarczania, zwanego też CD, polega na tworzeniu w krótkich cyklach wartościowych i solidnych produktów. Funkcjonalności są dodawane w małych krokach, a oprogramowanie można wydawać niezawodnie w dowolnej chwili. To sprawia, że można też szybko otrzymywać informacje zwrotne. Jednak taki sposób pracy wymaga odpowiednich ram organizacyjnych, a zespół projektowy musi przyswoić nieco inny od tradycyjnego styl pracy. Ta książka jest praktycznym przewodnikiem, dzięki któremu programiści Javy opanują techniki potrzebne do pomyślnego zastosowania metody ciągłego dostarczania. Opisano tu najlepsze zasady budowy architektury oprogramowania, automatycznej kontroli jakości, pakowania aplikacji i wdrażania ich w różnych środowiskach produkcyjnych. Szczególną uwagę poświęcono testowaniu oprogramowania: przedstawiono całą gamę metodyk testowania, opisano ich zastosowanie i znaczenie w cyklu życia aplikacji. Ciekawym elementem książki są informacje o złych praktykach i antywzorcach wraz ze wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania tego rodzaju problemów. W tej książce między innymi: solidne podstawy ciągłego dostarczania oprogramowania migracja do ciągłego dostarczania oprogramowania narzędzia: Jenkins, PMD i FindSecBugs zasady testowania funkcjonalności i jakości oprogramowania techniki obserwacji aplikacji w środowisku produkcyjnym Java i CD: tak zdobędziesz prawdziwą przewagę!