Autor: Karol May
1
Ebook

Benito Juarez

Karol May

Zapraszamy do zapoznania się z dziesiątym tomem cyklu powieściowego "Ród Rodriganda" autorstwa Karola Maya - "Benito Juarez"! Ta epicka saga przenosi czytelników w wir historii, w trzymająca w napięciu kontynuację wydarzeń opisanych w "Czarnym Gerardzie". Tym razem losy bohaterów Rodrigandów splatają się ze światową polityką, gdy konflikt między Benito Juarezem a cesarzem Maksymilianem Habsburgiem osiąga swój szczyt. Czytelnicy będą świadkami dramatycznych wydarzeń, gdy cesarski dekret skazujący na śmierć zwolenników Juareza stanie się realny. W obliczu tego zagrożenia bohaterowie z determinacją stawią czoła niebezpieczeństwu, aby pomóc Juarezowi i uratować republikanów przed pewną śmiercią. Jednakże, mimo ich wysiłków, to nie jest ostateczne zwycięstwo w tym zaciętym starciu. Przekonaj się o dalszych losach Rodrigandów w tej wciągającej opowieści, gdzie walka o wolność i sprawiedliwość toczy się na polu polityki i na polach bitewnych.

2
Ebook

Benito Juarez

Karol May

"W Palacio Imperial w stolicy Meksyku cesarz Maksymilian konferował z wysokimi dygnitarzami. Oparty o stół, spoglądał na wielki arkusz papieru, który trzymał w ręku. Był wyraźnie wzburzony, oczy mu błyszczały, a policzki pokryły się wypiekami. Przed nim stał jeden z ministrów i uważnie obserwował władcę. Niedaleko okna, w fotelu, siedziała piękna cesarzowa. Była przeciwieństwem męża. Maksymilian z natury miękki, marzycielski, refleksyjny, ona zaś przedsiębiorcza realistka, dążąca za wszelką cenę do władzy i zaszczytów. / Minister przestał przed chwilą mówić, więc cesarz zapytał: / Żąda pan natychmiastowej decyzji? / Najjaśniejszy panie, proszę o to." (fragment) Tagi: klasyka,

3
Ebook

Blizzard

Karol May

W książce "Blizzard" czeka na Ciebie niezapomniana podróż w odległe czasy Dzikiego Zachodu. Wraz z Winnetou, legendarnym wojownikiem Apaczów, wyruszysz na pełne przygód i niebezpieczeństw wyprawy. To opowieść o odwadze, przyjaźni, i trudnych wyborach, które muszą podjąć bohaterowie, aby przetrwać w nieustannie grożącym niebezpieczeństwem świecie Dzikiego Zachodu. W książce nie zabraknie również wyjątkowych scen, w których będziesz musiał stawić czoła ekstremalnym warunkom pogodowym, zwłaszcza groźnej zimie, która nadciąga nad Dziki Zachód. Śnieżna zamieć i zbliżający się blizzard stanowią realne zagrożenie, a przetrwanie staje się sprawą życia i śmierci. Czy zdołasz przetrwać tę straszną nawałnicę razem z bohaterami? "Blizzard" to nie tylko opowieść o przygodach, ale także pełna emocji podróż w głąb ludzkiej natury, przyjaźni i poświęcenia. Ta książka przeniesie Cię do innego świata, gdzie codzienne życie jest pełne wyzwań i niebezpieczeństw, ale także wspaniałych momentów wspólnego triumfu. Czy jesteś gotów na tę niezwykłą podróż?

4
Ebook

Błękitno-purpurowy Matuzalem

Karol May

Zapraszamy do podróży przez wyjątkowy świat opisany w książce "Błękitno-purpurowy Matuzalem" autorstwa Karola Maya. Ta niezwykle sympatyczna powieść to prawdziwy klejnot w dorobku tego utalentowanego pisarza. Akcja powieści rozgrywa się w egzotycznych Chinach. Choć dokładne ramy czasowe opisanych wydarzeń pozostają nieokreślone, autor w malowniczy sposób przenosi czytelnika w drugą połowę XIX wieku, ukazując nie tylko niezwykłe przygody głównego bohatera, ale również barwny krajobraz epoki. "Błękitno-purpurowy Matuzalem" to przyjemna lektura, która zapewni niezapomniane chwile rozrywki. Oryginalna fabuła, interesujące postacie oraz humorystyczne opisy bohaterów sprawią, że nieustannie towarzyszyć im będzie uśmiech czytelnika. Co istotne, książka jest pozbawiona elementów przemocy czy erotyki, co sprawia, że może być doskonałą lekturą do czytania dzieciom przed snem. Dla poszukujących lekkiej, barwnej historii, pozbawionej filozoficznych przemyśleń i nadmiernych opisów przyrody czy architektury, "Błękitno-purpurowy Matuzalem" stanowi godną polecenia propozycję. Przekonaj się sam o niezwykłym świecie stworzonym przez Karola Maya!

5
Ebook

Błękitno-purpurowy Matuzalem. Powieść chińska

Karol May

Karol May rzadko zabiera czytelników do Chin, więc tym bardziej warto skorzystać z nadarzającej się okazji i odwiedzić z grupą podróżników ten niezwykły kraj. Emocji i ekscytujących przygód jak zwykle nie zabraknie, a dodatkową atrakcją będzie specyficzna sceneria Państwa Środka. Wraz z podróżnikami zanurzymy się w chińskiej kulturze i religii oraz zachwycimy chińskimi krajobrazami.

6
Ebook

Boże Narodzenie

Karol May

Powieść Karola Maya, w której ponownie spotkamy najsłynniejszych wojów Dzikiego Zachodu - Winnetou i Old Shatterhanda. Święta Bożego Narodzenia, śnieg czy góry to ostatnie rzeczy, które kojarzą nam się z Dzikim Zachodem. Jednak dzięki obecności Old Shatterhenda Indianie będą mieli możliwość poznać jego kulturę, a także zwiedzić miejsca, które mrożą krew w żyłach - wszystko za sprawą przygód, które jak zwykle, będą spotykać bohaterów na każdym kroku.

7
Ebook

Boże Narodzenie

Karol May

Czy Indianie obchodzą święta Bożego Narodzenia? Pewnie zwykle nie, ale jeśli mają europejskiego przyjaciela w osobie Old Shatterhanda, mogą spotkać się z tą piękną tradycją. Powieść rozpoczyna się w czasie Bożego Narodzenia, jeszcze w Europie, w młodości Old Shatterhanda. Po przybyciu na Dziki Zachód Old Shatterhand przywozi ze sobą swoją kulturę i kolejne święta obchodzi wśród Indian na Dzikim Zachodzie.

8
Ebook

Bryganci z Maladetta

Karol May

Cykl powieściowy Ród Rodriganda, tom II. Akcja powieści toczy się w wieku XIX. Pablo Cortejo, podstępny sekretarz hrabiego Fernanda de Rodriganda postanawia uwolnić się od swego pana i na wpół żywego przekazuje go w ręce piratów, sam natomiast ujawnia testament, wedle którego spadkobiercą majątku ma zostać fałszywy hrabia Alfonso. Sprawy rodu w Meksyku wyglądają nad wyraz źle, ale nie lepiej dzieje się też w ich rodowym gnieździe, w hiszpańskim zamku, gdzie hrabia Manuelo de Rodriganda coraz bardziej podupada na zdrowiu. Nie widząc wyjścia z tej przykrej i groźnej sytuacji zdesperowana Roseta, córka hrabiego prosi o obronę doktora Sternau.