Autor: Katarzyna Heinze
Katarzyna Heinze — autorka bloga podatkowego http://fiskalniak.pl oraz licznych artykułów o tematyce podatkowej na stronach: kasal.plwabank.plkredyty-biznes.pl; właścicielka biura rachunkowego. Absolwentka zarządzania i marketingu w przedsiębiorstwach łączności Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości. Od 1996 roku zawodowo zajmuje się księgowością.
1
Ebook

Księga Przychodów i Rozchodów. Wszystko, co musisz wiedzieć o rozliczaniu działalności gospodarczej

Katarzyna Heinze

Wszystko, co chcesz wiedzieć o KPiR, ale nie masz kogo zapytać Dla kogo jest KPiR? Dlaczego warto wybrać ten sposób rozliczeń? Jak rozliczać się przy użyciu Księgi? Najważniejsza księga w Twojej firmie! Słowo się rzekło, działalność zarejestrowana, nowa firma otwiera swoje podwoje. Gratulacje! Mam tylko jedno krótkie, aczkolwiek ważne pytanie – w jaki sposób zamierzasz dzielić się ze społeczeństwem swoimi dochodami? Innymi słowy, przedsiębiorco, jaką formę płacenia podatków wybierasz? Polskie prawo podatkowe oferuje Ci kilka możliwości. Jedną z nich jest Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów (w skrócie KPiR). Nietrudna w rozliczaniu, tania i co za tym idzie, bardzo popularna. Wystarczy nieco się z nią oswoić i już można zacząć rozliczać się samodzielnie. KPiR to właściwa forma rozliczeń dla niemal każdego typu firmy - tak dla jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółki cywilnej, bądź partnerskiej. Ograniczeniem jest jedynie kwota, jaką będziemy rozliczać. Jeśli prognozujesz, że roczne przychody netto Twojej firmy przekroczą 1 200 000 euro, nie wybieraj tego sposobu dokumentowania przychodów i wydatków. W każdym innym przypadku rozważ założenie Księgi. Tym bardziej, że w Twoje ręce trafia właśnie podręcznik, który przygotuje Cię do jej prowadzenia. Rozliczanie przychodów i wydatków Dowody księgowe - czym są i jak je przechowywać Księgowanie majątku firmowego Podatki a wynagrodzenia pracowników oraz zleceniobiorców Inwentaryzacja Wzory dokumentów … oraz wiele innych kwestii, o których musisz wiedzieć, rozliczając się przy użyciu KPiR! Katarzyna Bartosik - autorka bloga podatkowego http://fiskalniak.pl oraz licznych artykułów o tematyce podatkowej na stronach: kasal.pl, wabank.pl, kredyty-biznes.pl; właścicielka biura rachunkowego. Absolwentka zarządzania i marketingu w przedsiębiorstwach łączności Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości. Od 1996 roku zawodowo zajmuje się księgowością.

2
Ebook

Księga Przychodów i Rozchodów. Wszystko, co musisz wiedzieć o rozliczaniu działalności gospodarczej. Wydanie II zaktualizowane

Katarzyna Heinze

Rozliczenia dla niewtajemniczonych Księga Przychodów i Rozchodów jest jednym z dostępnych sposobów, w jaki firma może rozliczać się z fiskusem. Ta forma rachunkowego podejścia do działalności gospodarczej ma dużo zalet — jest prosta, dostępna dla wielu rodzajów firm, tania. Tak, prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów może być naprawdę niedrogie — po krótkim wprowadzeniu w temat większość przedsiębiorców jest w stanie obsługiwać ją osobiście, bez pomocy zewnętrznego biura księgowego. Dzięki tej książce poznasz kilka prostych, podstawowych zasad, które pozwolą Ci podjąć się zadania prowadzenia takiej księgi. Dowiesz się m.in., kto może skorzystać z takiej formy rozliczeń, jak księgować wydatki i rozliczać dochody, co zrobić, gdy popełnisz błąd w rachunkach. Odkryjesz kwestie związane z inwentaryzacją, wynagrodzeniami pracowników, dokumentami księgowymi. Przekonasz się, jak to wszystko działa, na przykładach: właściwie uzupełnionych rubryk księgi, poprawnie skonstruowanych pismach do organów podatkowych i wypełnionych formularzach PIT.   Katarzyna Heinze — autorka bloga podatkowego http://fiskalniak.pl oraz licznych artykułów o tematyce podatkowej na stronach: kasal.pl, wabank.pl, kredyty-biznes.pl; właścicielka biura rachunkowego. Absolwentka zarządzania i marketingu w przedsiębiorstwach łączności Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości. Od 1996 roku zawodowo zajmuje się księgowością.