Autor: Neil Pitman

Neil Pitman był wiceprezesem działu badań i rozwoju firmy Codagen Technologies, a obecnie jest dyrektorem technicznym w firmie Mahjong Mania oraz współdeweloperem LamMDA.

Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w rozwijaniu oprogramowania, którego zakres waha się od systemów medycznych po platformy deweloperskie Smalltalk, gry oraz generację kodu. W pracy wykorzystuje technologie J2EE i XSLT, a także UML.

1
Ebook

UML 2.0. Almanach

Dan Pilone, Neil Pitman

Wyczerpujący przewodnik po języku UML 2.0 Specyfikacja języka UML 2.0 Modelowanie statyczne i dynamiczne Rozszerzanie i zastosowania UML-a Ujednolicony język modelowania (UML) początkowo służył do opisu elementów oprogramowania, jednak z powodu swej elegancji i przejrzystości zyskuje na popularności w zakresie modelowania zagadnień z innych dziedzin. W związku z tym coraz więcej osób ma szansę zetknąć się z diagramami w języku UML. Jeśli sięgnąłeś po tę książkę, prawdopodobnie czeka to także Ciebie. Chciałbyś wiedzieć, co oznaczają różne zakończenia linii na diagramach klas albo zrozumieć skomplikowany diagram interakcji? Zajrzyj do środka. "UML 2.0. Almanach" to kompletny podręcznik dla użytkowników tego języka. Dzięki tej książce poznasz podstawy modelowania w UML-u. Nauczysz się tworzyć i rozumieć diagramy statyczne, na przykład klas, pakietów czy struktur złożonych, a także diagramy zachowania, takie jak przypadków użycia, aktywności czy interakcji. Dowiesz się, jak wszechstronne zastosowania ma ten język oraz w jaki sposób można go rozszerzać do wykonywania specyficznych zadań. Znajdziesz tu także krótkie wprowadzenie do języka Object Constraint Language (OCL) oraz architektury sterowanej modelem (MDA). Podstawy modelowania w UML-u Diagramy statyczne i diagramy zachowania Dobór odpowiedniego rodzaju diagramu Znaczenie symboli, notacji i linii Rozszerzanie UML-a za pomocą etykiet, stereotypów i profili Architektura sterowana modelem Język Object Constraint Language (OCL) Praktyczne wskazówki z zakresu modelowania Poznaj tajniki modelowania w języku UML 2.0