Автор: Jan Maszczyszyn
9
Eлектронна книга

Necrolotum

Jan Maszczyszyn

Polski steampunk w szczytowej formie! Australia, początek XX wieku. Jack de Waay właśnie się zaręczył i wszystko wskazuje na to, że ułoży sobie życie zgodnie z modelem epoki. Spotkanie z pewnym szalonym naukowcem zmienia jednak bieg wydarzeń. Mężczyzna poddaje swoje ciało przedziwnej transformacji i wyrusza w niezwykłą podróż przez Układ Słoneczny. Barwne i trzymające w napięciu przygody naprowadzają go w końcu na niepokojące odmęty Necrolotum. Czy uda mu się wyswobodzić z sieci uwikłań? Szczera rozmowa z samym sobą może doprowadzić do zaskakujących rozwiązań! Powieść zdobyła Srebrne Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Pisarstwo Jana Maszczyszyna, pełne absurdu i groteski, z pewnością podbije serca i umysły miłośników prozy Lewisa Carrolla czy Philipa K. Dicka. Jan Maszczyszyn (ur. 1960) pochodzi z Bytomia, od 1989 r. mieszka w Australii. Jest autorem wielu opowiadań i książek z gatunków science fiction, bizarro fiction i dark sci-fi. Może pochwalić się tytułem laureata (obok Marka S. Huberatha i Andrzeja Sapkowskiego) konkursu miesięcznika Fantastyka. Publikował m.in. w magazynach Fakty, Fenix Antologia czy Merkuriusz, w fanzinach Somnambul, Feniks czy Spectrum. Znany głównie z autorstwa Trylogii Solarnej czy powieści uhonorowanych Literacką Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego Necrolotum i Chronometrus.

10
Aудіокнига

Przepraszam, zajęte

Jan Maszczyszyn

Kiedy ktoś przerywa transmisję Pucharu Mistrzów, musi chodzić o coś naprawdę ważnego. Pierwsza załogowa wyprawa na Marsa od miesiąca dryfuje w przestrzeni kosmicznej. Okazuje się, że pojazd się rozhermetyzował w wyniku zderzenia z mikrometeorytem. W Tarnowskich Górach przy barze w Sedlaczku trwają rozmowy lokalsów. Pojawiają się różne hipotezy i plotki. Barmanka Judyta przekazuje informacje od Achima z Taco Mexicana, który podobno przewidział katastrofę. Klienci myślą o przerwanym meczu. Nikt nie przypuszcza jednak, że zaledwie rok później świat wokół będzie wyglądał zupełnie inaczej.

11
Eлектронна книга

Światłarze

Jan Maszczyszyn

Trzeba lisiego sprytu, by przetrwać apokalipsę. Trzeba przebiegłości węża, by odnosić sukcesy w świecie postapo. Oskar Wylee to milioner, który zbił fortunę na handlu metalami szlachetnymi. Taki portret nie wyczerpuje jednak złożoności tej postaci. Przestępca, naukowiec, syn arystokratycznego rodu każde z tych określeń odsłania tylko część prawdy. Faktem jest, że mężczyzna świetnie radzi sobie w świecie chaosu po kosmicznej katastrofie. Potężna asteroida zderzyła się z Ziemią, wskutek czego planeta zeszła ze swojej orbity. Zmiany klimatu i warunków życia są potężne. Porządek świata układa się na nowo, a Wylee potrafi wykorzystać takie okoliczności. Pisarstwo Jana Maszczyszyna, pełne absurdu i groteski, z pewnością podbije serca i umysły miłośników prozy Lewisa Carrolla czy Philipa K. Dicka. Jan Maszczyszyn (ur. 1960) pochodzi z Bytomia, od 1989 r. mieszka w Australii. Jest autorem wielu opowiadań i książek z gatunków science fiction, bizarro fiction i dark sci-fi. Może pochwalić się tytułem laureata (obok Marka S. Huberatha i Andrzeja Sapkowskiego) konkursu miesięcznika Fantastyka. Publikował m.in. w magazynach Fakty, Fenix Antologia czy Merkuriusz, w fanzinach Somnambul, Feniks czy Spectrum. Znany głównie z autorstwa Trylogii Solarnej czy powieści uhonorowanych Literacką Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego Necrolotum i Chronometrus.

12
Eлектронна книга

Światy Alonbee (#2)

Jan Maszczyszyn

Robinsonada w przestrzeni kosmicznej w oparach eteru i absurdu. Hrabia Ashley B. Brownhole wraz ze swoją ekscentryczną ekipą opanowują umiejętność oddychania eterem, co pozwala im odbywać odległe podróże przez galaktykę. Po długich miesiącach kosmicznego dryfowania ekspedycja dociera na Pluton. Chcąc osiąść na planecie, ziemianie muszą ułożyć się z tubylcami i zbudować dla siebie schronienie. Czy w takich warunkach hrabia Ashley dżentelmen w starym stylu zdoła opanować problemy wychowawcze z córką Asperią i doprowadzić do ładu swoje burzliwe życie uczuciowe? Kontynuacja historii znanej z powieści Światy Solarne. Pisarstwo Jana Maszczyszyna, pełne absurdu i groteski, z pewnością podbije serca i umysły miłośników prozy Lewisa Carrolla czy Philipa K. Dicka. Trylogia Solarna Stało się: ludzkość podbiła Światy Solarne. Jednak mimo gigantycznego postępu technologicznego mentalnie cywilizacja nadal tkwi w XIX wieku. Najcenniejszym produktem eksportowym Ziemi (prowincjonalnej planety alternatywnego Układu Słonecznego) są ciemnoskórzy niewolnicy z Afryki, a rozwarstwione społeczeństwo jest zarządzane przez zblazowanych arystokratów. Czy ludziom w takiej kondycji uda się odeprzeć atak inteligentnego roślinnego gatunku? Jan Maszczyszyn (ur. 1960) pochodzi z Bytomia, od 1989 r. mieszka w Australii. Jest autorem wielu opowiadań i książek z gatunków science fiction, bizarro fiction i dark sci-fi. Może pochwalić się tytułem laureata (obok Marka S. Huberatha i Andrzeja Sapkowskiego) konkursu miesięcznika Fantastyka. Publikował . w magazynach Fakty, Fenix Antologia czy Merkuriusz, w fanzinach Somnambul, Feniks czy Spectrum. Znany głównie z autorstwa Trylogii Solarnej czy powieści uhonorowanych Literacką Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego Necrolotum i Chronometrus.

13
Eлектронна книга

Światy Solarne (#1)

Jan Maszczyszyn

Odkrywca nowych lądów czy zaborca prawda zależy od tego, kto opowiada historię. Ziemia, Wenus i Mars są planetami o podobnej wielkości w alternatywnym Układzie Słonecznym. I na każdej z nich rządzi człowiek. Podbój Kosmosu był możliwy dzięki imponującemu rozwojowi technologii. Mimo to społeczeństwo nadal tkwi w XIX-wiecznej mentalności. W przestrzeni wypełnionej eterem pojawia się niebezpieczeństwo. Ludzki gatunek stał się obiektem ataku sprytnego roślinnego gatunku. Hrabia Ashley B. Brownhole, potentat medialny z Wenus, szuka sojuszników w walce z inwazyjnym przeciwnikiem. Pomoc przychodzi z niespodziewanej strony od rybokształtnych Alonbee i Inverrie, którzy są zdolni do abstrakcyjnego myślenia. Pisarstwo Jana Maszczyszyna, pełne absurdu i groteski, z pewnością podbije serca i umysły miłośników prozy Lewisa Carrolla czy Philipa K. Dicka. Stało się: ludzkość podbiła Światy Solarne. Jednak mimo gigantycznego postępu technologicznego mentalnie cywilizacja nadal tkwi w XIX wieku. Najcenniejszym produktem eksportowym Ziemi (prowincjonalnej planety alternatywnego Układu Słonecznego) są ciemnoskórzy niewolnicy z Afryki, a rozwarstwione społeczeństwo jest zarządzane przez zblazowanych arystokratów. Czy ludziom w takiej kondycji uda się odeprzeć atak inteligentnego roślinnego gatunku? Jan Maszczyszyn (ur. 1960) pochodzi z Bytomia, od 1989 r. mieszka w Australii. Jest autorem wielu opowiadań i książek z gatunków science fiction, bizarro fiction i dark sci-fi. Może pochwalić się tytułem laureata (obok Marka S. Huberatha i Andrzeja Sapkowskiego) konkursu miesięcznika Fantastyka. Publikował m.in. w magazynach Fakty, Fenix Antologia czy Merkuriusz, w fanzinach Somnambul, Feniks czy Spectrum. Znany głównie z autorstwa Trylogii Solarnej czy powieści uhonorowanych Literacką Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego Necrolotum i Chronometrus.