Автор: Stanisław Antoni Wotowski
9
Eлектронна книга

George Sand. Kobieta nieposkromionych namiętności. Ostatnia miłość w życiu Chopina

Stanisław Antoni Wotowski

Historia życia George Sand ekscentrycznej kochanki Fryderyka Chopina. Autor opisuje jej relacje z kompozytorem. Obrazuje też dziwactwa, z których zasłynęła tytułowa postać. Barwnie opisane losy niezwykłej kobiety.

10
Eлектронна книга

Grzesznica

Stanisław Antoni Wotowski

Zapraszamy do poznania historii zaskakujących zwrotów akcji w powieści "Grzesznica" autorstwa Stanisława Antoniego Wotowskiego. Popularny pisarz Otocki, przyzwyczajony do uwielbienia ze strony kobiet, nie spodziewał się, że zaproszenie na wspólną kolację spotka się z tak entuzjastycznym odzewem ze strony uroczej młodej kobiety. Jednakże, mimo obiecującego początku, wieczór zaczął przybierać nudny obrót, gdy dziewczyna stała się milczącą i mało interesującą towarzyszką. Dodatkowo pojawienie się podejrzanego mężczyzny i nerwowo trzymana skórzana walizka wzbudziły niepokój u Otockiego. Mimo to postanowił zakończyć wieczór w swoim mieszkaniu. Czy ta decyzja nie będzie miała dla niego nieprzyjemnych konsekwencji? Przekonaj się, jak rozwinie się ta historia w przedwojennej scenerii w tym wciągającym kryminale autorstwa Stanisława Antoniego Wotowskiego - "Grzesznica".

11
Eлектронна книга

Grzesznica. Ryta. Powieści sensacyjne

Stanisław Antoni Wotowski

Zapraszamy do świata pełnego niespodziewanych zwrotów akcji w książkach "Grzesznica" i "Ryta" autorstwa Stanisława Antoniego Wotowskiego. Te dwie powieści sensacyjne przeniosą Cię w czasy przedwojennej Polski, gdzie intryga goni intrygę, a tajemnice wychodzą na jaw w najmniej oczekiwanych momentach. W "Grzesznicy" popularny pisarz Otocki, przyzwyczajony do adoracji, nie podejrzewa, że zwykła kolacja z uroczą młodą kobietą przekształci się w wieczór pełen napięcia. Mimo początkowego entuzjazmu, jego towarzyszka staje się milcząca i nieciekawa. Sytuację komplikuje pojawienie się podejrzanego mężczyzny ze skórzaną walizką, co budzi niepokój Otockiego. Mimo to decyduje się zakończyć wieczór w swoim mieszkaniu. Czy ta decyzja przyniesie mu kłopoty? Zanurz się w mroczną i pełną zaskoczeń opowieść, gdzie każdy ruch może prowadzić do nieoczekiwanych konsekwencji. Kontynuacja tej historii w powieści "Ryta" ponownie wprowadza nas w świat pełen zagadek i nieprzewidywalnych wydarzeń. Otocki, zafascynowany tajemniczą Verą, zostaje zaskoczony na spotkaniu zorganizowanym przez nią, gdzie napotyka dawną znajomą - kobietę, która kiedyś zostawiła u niego skórzaną walizkę. Przedstawia się ona jako Ryta Stratyńska, a w rozmowie zaprzecza, by znała Otockiego. Intrygowany pisarz opowiada o swoich odkryciach Verze, jednak jej reakcja, pełna udawanego zdziwienia, ukrywa głębsze tajemnice. Sieć kłamstw i pozorów prowadzi bohaterów w coraz ciemniejsze zakamarki ich przeszłości i teraźniejszości. "Ryta" to doskonała lektura dla miłośników klasycznych kryminałów, gdzie atmosfera dawnych lat tworzy idealne tło dla zawiłych intryg. Przekonaj się, jak Otocki poradzi sobie w tym labiryncie tajemnic i kto naprawdę kryje się za postacią Rity Stratyńskiej. Pozwól, by te powieści sensacyjne wciągnęły Cię w wir nieprzewidywalnych zdarzeń i emocjonujących odkryć.

12
Eлектронна книга

Kariera panny Mańki

Stanisław Antoni Wotowski

Kontynuacja losów bohaterki znanej z powieści Rycerze mroku". Mańka postanawia zerwać ze swoim dotychczasowym życiem. Z wyższych, artystycznych sfer trafia za bar podrzędnej restauracyjki swojego szwagra. Siedzi tu znudzona i czeka aż jakieś zrządzenie losu pozwoli jej się stąd wyrwać. Gdy majętny dyrektor Doriałowicz oferuje dziewczynie mieszkanie u siebie, Mańka bierze to za dobrą monetę. Dziewczyna wraca do warszawskiej socjety, lecz jej spokój nie trwa długo. Zostaje uwikłana w ciemne sprawy, których trop wiedzie do tajemniczego domu, gdzie znikają młode kobiety. Klasyka polskiego kryminału retro, pozycja obowiązkowa dla miłośników Marka Krajewskiego.

13
Eлектронна книга

Kariera panny Mańki. Powieść

Stanisław Antoni Wotowski

Zapraszamy do kontynuacji niezwykłych przygód panny Mańki w powieści "Kariera panny Mańki" autorstwa Stanisława Antoniego Wotowskiego. Akcja rozgrywa się w Warszawie, w okolicach Skolimowa, w latach 30. XX wieku. Mańka, którą poznaliśmy już w "Rycerzach mroku", zostaje zauważona przez niejakiego dyrektora Doriałowicza, właściciela spółki Prodlas S.A. Ten decyduje się przyjąć ją do swojego mieszkania, otaczając opieką. Jednakże, gdy Mańka zostaje zapoznana z Hipolitem Weleszem, warszawskim milionerem, okazuje się, że świat bogaczy kryje wiele tajemnic. Niespodziewanie żona Welesza prosi Mańkę o przysługę: zatrzymanie męża na jedną noc. Gdy następnego dnia milioner zostaje okradziony, a jego żona nie wie o niczym, Mańka i Hipolit zostają wplątani w intrygujące śledztwo. Detektyw Den próbuje rozwikłać zagadkę, która obejmuje również dom, w którym znikają młode kobiety. Czy panna Mańka zdoła rozwikłać tę intrygującą historię? Odkryj pełną napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść "Kariera panny Mańki"!

14
Eлектронна книга

Kobieta, która niesie śmierć. Powieść

Stanisław Antoni Wotowski

Zapraszamy do odkrycia pełnej intryg i nieoczekiwanych zwrotów akcji powieści "Kobieta, która niesie śmierć" autorstwa Stanisława Antoniego Wotowskiego. Akcja rozgrywa się w latach 30. XX wieku, w Warszawie, Wilnie i Nicei. Jerzy Marlicz, niezbyt przenikliwy urzędnik banku Kuzunowa, zafundował sobie kłopoty, defraudując pieniądze firmy w nadziei na wygraną na wyścigach, ale wszystko przegrywa. W najmniej odpowiednim momencie spotyka w kasynie piękną i kuszącą baronową Tamarę, która udziela mu pożyczki, mając nadzieję na przyszłą wdzięczność. Jednakże, gdy okazuje się, że Tamara jest narzeczoną jego szefa, Kuzunowa, Marlicz zostaje wplątany w niebezpieczną grę o majątki bogaczy. Czy Marliczowi uda się uniknąć śmiertelnych konsekwencji i wyjść z tej intrygującej sytuacji cało? Odkryj tajemnice, zdrady i niebezpieczeństwa w "Kobiecie, która niesie śmierć"!

15
Eлектронна книга

Kobiety w życiu wielkich ludzi

Stanisław Antoni Wotowski

Książka Kobiety w życiu wielkich ludzi Stanisława Wotowskiego opisuje życie kilku kobiet żyjących w otoczeniu ważnych postaci historycznych z różnych epok. Gdy do takiego tematu zabiera się przedwojenny prywatny detektyw, specjalizujący się w skandalach towarzysko-obyczajowych, możemy być pewni, że spotkamy pełnokrwistych bohaterów, których losy przedstawiono w sposób ekscytujący i szczególnie wciągający.

16
Eлектронна книга

Krwawa hrabina Báthory. Mroczna powieść historyczna

Stanisław Antoni Wotowski

Kim była bohaterka powieści? Istotą mityczną, czy postacią historyczną. Na jej temat takie można znaleźć informacje: Elżbieta Batory, węg. Báthory Erzsébet (1560-1614) arystokratka węgierska zwana Krwawą Hrabiną z Čachtic od nazwy zamieszkiwanego przez nią zamku w Čachticach, którego nie należy mylić z pobliską twierdzą w Trenczynie na Słowacji (węg. Csejte); siostrzenica króla polskiego Stefana Batorego. Nazywana jest najsłynniejszą seryjną morderczynią w historii. Nazywana czasami wampirem z Siedmiogrodu. W 1573 odbyły się zaręczyny Elżbiety z Franciszkiem Nádasdym, za którego wyszła w wieku piętnastu lat. Istnieją zapisy, że miała ona wtedy już za sobą ciążę będącą skutkiem związku z miejscowym chłopem dziecko (córkę) miano oddać wiejskiej rodzinie. Jednakże zapisy te raczej zostały wymyślone w późniejszym okresie przez hrabiego Turzona bo Elżbieta w ciążę musiałaby zajść w wieku 12 lat lub wcześniej. 8 maja 1575 we Vranovie nad Toplą odbyła się pełna przepychu ceremonia ślubna Elżbiety z dwudziestosześcioletnim Nádasdym. Małżeństwo zamieszkało na Węgrzech w zamku Sárvár, rodzinnej posiadłości rodziny Franciszka, który jako żołnierz większość czasu spędzał na walkach z Turkami. Samodzielnie zarządzając majątkiem, Elżbieta zasłynęła okrucieństwem wobec sług, a także utrzymywaniem kontaktów z licznymi kochankami obojga płci. Pierwsze dziecko z Nádasdym córka Anna urodziło się dopiero w 1585. W ciągu następnych dziewięciu lat na świat przyszła jeszcze trójka dzieci: Urszula, Katarzyna oraz jedyny syn, Paweł. Elżbieta często odwiedzała ciotkę, Klarę Batory, kobietę o skłonnościach homoseksualnych, organizującą regularnie wyuzdane orgie. Możliwe, że właśnie w takich okolicznościach poznała Dorotheę Szantes, która podsyciła sadyzm Elżbiety. Rankiem 4 stycznia 1604 zmarł nagle mąż Elżbiety, Franciszek, prawdopodobnie z powodu otrucia. Gdy żył, z ochotą pomagał żonie w torturowaniu sług, zwłaszcza przyłapanych na kradzieży albo niewykonaniu polecenia lub tylko o to podejrzewanych; jego śmierć okazała się początkiem wielkich okrucieństw Elżbiety Batory. (za: https://pl.wikipedia.org/wiki/Elżbieta_Batory)