Autor: Praca zbiorowa
641
E-book

Więcej ruchu mniej bólu nr 79

Praca zbiorowa

W numerze 79 między innymi: Jak zmienić swoje nastawienie do aktywności fizycznej? Mocne kości bez mleka i leków, czyli jak właściwie zapobiegać złamaniom. Terapia laserowa: czy naprawdę pomaga przy bólach pleców? Dlaczego przy artrozie lepiej unikać inhibitorów pompy protonowej

642
E-book

Więcej ruchu mniej bólu nr 80

Praca zbiorowa

W numerze 80 między innymi: Dlaczego rozciąganie jest tak ważne Nic nie pomoże lepiej niż ruch w wodzie Najważniejsze ćwiczenia przeciwbólowe na biodra Technika Aleksandra - idź prosto przez życie

643
E-book

Więcej ruchu mniej bólu nr 81

Praca zbiorowa

W numerze 81 między innymi: Czy symulacje ruchowe mogą pomóc seniorom w poprawie kondycji Przy zwyrodnieniach postaw na produkty organiczne Jak w krótkim czasie wyrzeźbić kształtne łydki Dolegliwości w dolnej części pleców - jak sobie z nimi radzić?

644
E-book

Więcej ruchu mniej bólu nr 83

Praca zbiorowa

W numerze 83 między innymi: Przewlekły ból: dlaczego częściej dotyka palaczy? Pomoc na co dzień: uwaga, te sporty szkodzą plecom Co można zrobić, by rozluźnić aparat mowy? Aktywność fizyczna w chorobach przewlekłych

645
E-book

Więcej ruchu mniej bólu nr 84

Praca zbiorowa

W numerze 84 między innymi: Jak aktywność fizyczna wpływa na odporność organizmu Jak włączyć ćwiczenia do planu dnia, gdy odczuwasz ból Zapomnij o bólu pleców, stabilnie chodź i ciesz się piękną sylwetką Jak wzmocnić kości i uchronić się przed osteoporozą?

646
E-book

Wigilia pełna duchów

Praca zbiorowa

Po popularności Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa, w wiktoriańskich gazetach i czasopismach często pojawiały się opowieści o duchach w czasie świąt Bożego Narodzenia, a czytanie ich przy świecach lub przy kominku stało się coroczną tradycją. Zbiór świątecznych opowieści grozy reprezentuje mieszankę różnorodnych stylów i motywów wspólnych dla wiktoriańskiej fikcji o duchach i obejmują dzieła niegdyś popularnych autorów, takich jak Elizabeth Gaskell, Edith Wharton, M.R. James, F. Marion Crawford czy Andrew Haggard, a także wkład anonimowych lub całkowicie zapomnianych pisarzy.

647
E-book

Windows Azure Platforma Cloud Computing dla programistów

Praca zbiorowa

Chmura obliczeniowa (Cloud Computing) jest kolejnym milowym krokiem w rozwoju informatyki. Ujmując rzecz najogólniej, można powiedzieć, że w odróżnieniu od dostarczania oprogramowania cloud computing jest metodą dostarczania, opartych na oprogramowaniu, serwisów i usług. Możliwości, jakie zapewnia, obejmują zarówno rozwiązania dla użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Najlepiej znaną definicję Chmury opracowali analitycy Gartnera: „Cloud computing to styl obliczeń, w którym dynamicznie skalowalne (zwykle zwirtualizowane) zasoby są dostarczane jako usługa za pośrednictwem Internetu. Użytkownik nie musi mieć wiedzy na temat tego, w jaki sposób ta usługa jest realizowana, nie musi też zajmować się aspektami technicznymi niezbędnymi do jej działania”. Cloud computing bazuje na koncepcji tworzenia rozproszonych systemów obliczeniowych, zlokalizowanych w różnych centrach danych na całym świecie i dostępnych za pomocą interfejsów sieciowych. Ze strony Microsoft takim rozwiązaniem dla rynku jest Windows Azure. Książka „Windows Azure Platforma Cloud Computing dla programistów” to pierwsza w Polsce tak obszerna pozycja opisująca zagadnienia Cloud Computing dla programistów. Ambicją autorów było stworzenie kompendium wiedzy dla programistów .NET,  PHP i Javy, którzy w łatwy sposób mogą tworzyć skalowalne rozwiązania w oparciu o Windows Azure.

648
E-book

Świt e-booków nr 1

Praca zbiorowa.

Pierwszy e-magzyn o e-książkach, e-pisarzach, e-czytelnictwie. Proponujemy: wywiady, felietony, recenzje, opinie, analizy rynku, opowiadanie. Wieści ze świata ebooków i self-publishingu. Pierwszy w Polsce i zupełnie za darmo. Przy tworzeniu pierwszego numeru Świtu ebooków współpracowali: Maciej Parowski, Emma Popik, Robert Drózd, Marcin Królik, Łukasz Sporyszkiewicz, Katarzyna Krzan, Piotr Lipiński, Jagna Rolska, Marek Adamkiewicz, Marcin Orlik, Paideia, Sardegna, Jagoda Wochlik, Agnieszka Żak, Gustaw G. Garuga, Katarzyna Tatomir.