Author: Małgorzata Strękowska-Zaremba
1
Ebook

Filipek i rodzeństwo

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Filipek z utęsknieniem czeka na narodziny rodzeństwa. Nie jest to łatwe, bo tata zachowuje się jak półwariat z Zielonego Osiedla Twoich Marzeń, a mama jest zbyt zajęta przepełnianiem się optymizmem, by poświęcić czas swojemu odchowanemu dziecku Filipkowi. Ten niepoprawny łobuziak, którym już chyba nikt z rodziny się nie interesuje,stacza ostatnią bójkę w roku szkolnym w imieniu nienarodzonej siostry (w końcu nikt nie będzie jej wyzywał od embrionów!) i przesuwa dziadka Zbyszka wraz z kanapą do pokoju babci Niusi. Co wyniknie z tych przedporodowych psot? Przeczytajcie i dowiedzcie się sami!

2
Ebook

I am reading - Czytam sobie. Bigos z Mamutka

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Mamutek był bardzo odważny. Lubił noc i późne spacery po Srebrnym Lesie. Kiedy inne zwierzęta spały, on chciał się bawić. Był naprawdę dzielny. Nie bał się nikogo i niczego! Nawet złego wiatru, który hulał wieczorami. Aż któregoś razu Mamutek rozgniewał huragan, a ten porwał go bardzo, bardzo daleko... Gdzie jest Mamutek? Grozi mu wielkie niebezpieczeństwo! Wszędzie czai się Łysy Tłuk z ogromnym garem na bigos, który chce ugotować Mamutka. Wrona i Hipo, jego przyjaciele, ruszają na poszukiwania. Czy odnajdą małego Mamutka? Czy zdążą przed Łysym Tłukiem? Jak to się wszystko skończy? Poznaj odpowiedź razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria Czytam sobie. Poziom II" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy pierwszy poziom nauki mają już za sobą. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Drugi poziom edukacyjnej serii zawiera 800-900 wyrazów, bardziej rozbudowane zdania, elementy dialogów i ramki z wyrazami do sylabizowania. Do zbudowania opowieści wykorzystane zostały 23 podstawowe głoski plus głoska h", którą dziecko poznaje w trakcie lektury. Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

3
Ebook

Jan III Sobieski. Afera w Wilanowie. Polscy Superbohaterowie

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Jan III Sobieski – wielki wódz i sprawiedliwy władca, który pod Wiedniem ocalił Europę przed tureckim najazdem. Ale król miał też drugie oblicze – czułego ojca i kochającego męża oraz mola książkowego, który nie wyruszał na wojnę bez ulubionych lektur i… taboretu. Nie lubił gwarnej i zatłoczonej Warszawy tak bardzo, że uciekł z rodziną do pięknego pałacu w Wilanowie. Kilka wieków później pałac odwiedzają bliźniaki Alicja i Alek. Dzieci mają szczególną misję do spełnienia – chcą pomóc mamie ukończyć na czas książkę o Janie III Sobieskim. Inaczej, nici z rodzinnego wyjazdu na narty. Próbowały już skonstruować dla mamy wehikuł czasu, ale z powodu zakazu musiały przerwać wybuchowe eksperymenty z paliwem. Może więc wystrzałowe pomysły na opowiadanie o aferze w Wilanowie okażą się bardziej pomocne?

4
Ebook

Marszałek Józef Piłsudski. Polscy Superbohaterowie

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Młodzi Czytelnicy poznają Marszałka Piłsudskiego – twórcę polskiej niepodległości - w różnych sytuacjach: jako ojca, miłośnika przyrody, mocnej herbaty, twardych krakersów, a także ukochanego przez żołnierzy „Dziadka”, który otrzymywał na imieniny niezwykłe prezenty, człowieka pełnego humoru oraz gotowego na wszystko konspiratora marzącego o wolnej Polsce, człowieka silnej woli, wyjątkowej skromności i uczciwości, człowieka walki, twórcę Państwa Polskiego, obrońcę jego granic w 1920 roku

5
Ebook

Rotmistrz Witold Pilecki. Polscy superbohaterowie

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Z tej książki dowiesz się, jak żył i o co walczył rotmistrz Witold Pilecki. Kim byli jego przodkowie? Jak spędzał wakacje u dziadków w Sukurczach? Co robił w Wilnie? Jaką tajną misję otrzymał od dowódców Armii Krajowej? W jaki sposób stał się bohaterem narodowym?     Choć urodził się na północy Imperium Rosyjskiego, gdy rządzonej przez zaborców Polski nie było na mapach, jego rodzice bardzo dbali, by pamiętał, że jest Polakiem. Gdy Witold podrósł i poszedł do szkoły, wstąpił też do drużyny skautów. Uczył się tam pilnie taktyki wojskowej, by w przyszłości bić się o wolność, hartował ciało, by zawsze mieć dużo siły, i ćwiczył wolę, by nigdy się nie poddawać. Gdy wybuchła pierwsza wojna światowa, stanął do walki o niepodległość Polski, bo był odważnym patriotą. Nie wahał się także wtedy, gdy ojczyzna potrzebowała go po raz kolejny – na pięknej karej klaczy Bajce ruszył na czele kawalerzystów w 1939 roku, walczył w Powstaniu Warszawskim, a potem podjął się niezwykle trudnej misji i dobrowolnie został więźniem Oświęcimia – niemieckiego obozu śmierci. Choć czasem było mu ciężko i ponosił porażki, walczył do końca i został polskim superbohaterem!