Деталі електронної книги

Czasopismo Logistyka 2/2022

Czasopismo Logistyka 2/2022

Praca zbiorowa

Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę.

Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw.

Automatyzacja i robotyzacja procesów logistycznych pozwalają w krótkim czasie uzyskać zwrot z inwestycji w postaci zwiększenia wydajności pracy, obniżenia jej kosztów, zminimalizowania skutków niedoboru siły roboczej oraz negatywnych konsekwencji monotonnych i męczących zadań manualnych. Ale tym, co może niebawem jeszcze bardziej zrewolucjonizować branżę logistyczną, jest sztuczna inteligencja, która rozwija się w sposób, o jakim jeszcze kilka lat temu mogliśmy tylko marzyć. 

Już dziś SI pozwala na lepsze zarządzanie poziomem zapasów poprzez analizę danych dotyczących popytu, trendów rynkowych, prognoz sezonowych itp. Na podstawie tych samych danych może proponować optymalne trasy dostaw, co pozwoli zwiększyć ich dokładność i punktualność. Sztuczna inteligencja pozwala na monitorowanie ładunków w czasie rzeczywistym i identyfikowanie nieprawidłowości. A co powiecie Państwo na inteligentnego, obdarzonego intuicją robota, który w przypadku anomalii w procesie sortowania i pakowania, sam odnajdzie upuszczony towar i podejmie decyzję o kontynuacji pracy bądź wezwaniu naziemnej obsługi? To wcale nie jest magia, to już się dzieje.

TEMAT NUMERU
    Dynamiczny rozwój robotyki jest nieunikniony
    Cyfrowe huby przyszłości – trudne manewry na placu pod kontrolą
    Rynek dostrzega elastyczność cobotów
    W automatyzacji przemysłu Polska skraca dystans do średniej w UE
    Kto kieruje robotami mobilnymi?
    Robot z dobrą intuicją

WIEDZA

    Pięć najważniejszych trendów w automatyzacji na rok 2023
    Transport w 2022 roku w cieniu inflacji

PRAKTYKA

    Stabilna, przewidywalna, wydajna - produkcja marzeń na wyciągnięcie ręki
    Polskie wdrożenie Blue Yonder WMS pierwszym w Grupie Rhenus
    W logistyce żywności ważne jest śledzenie towaru „od pola do stołu”

TRENDY

    Wartość geolokalizacji jako pionierskiego narzędzia pomijanego w procesach automatyzacji logistyki
    Sztuka podejmowania decyzji w świecie Przemysłu 4.0
    E-commerce w 2023 roku
    Czy to już koniec fast fashion?
    Dzień z życia diagnostyka w dobie rosnącej automatyzacji procesów