Трилер, жах

569
Eлектронна книга

W korzeniach wierzb

Agnieszka Kuchmmister

Powiadają, że w korzeniach wierzb ukryty jest skarb, a strzeże go sam diabeł. Tyle że ten diabeł miewa czasem ludzką twarz Historia rodziny, która po II wojnie światowej ruszyła z tobołami na zachód i osiadła gdzieś pośród mrocznych lasów Dolnego Śląska. Dom na uboczu Złej Wsi zamieszkują matka, w której sny wkradają się szepczące okolice, ojciec z twarzą czerwoną od bimbru oraz ich dwie córki. Dorosła Gienia marzy o ucieczce do miasta, Lala jest skazana na dorastanie w świecie pełnym szaleństwa i nieoczywistego piękna W Złej Wsi, gdzie las zabiera niewinnych ludzi, można dostrzec magię nawet w powietrzu, a przeszłość zaprasza do poszukiwań skarbów większych niż te ukryte w wierzbowych korzeniach. Nieśpieszna opowieść snuta wokół słowiańskich wierzeń, z elementami fantastyki i realizmu magicznego. O strachu, samotności, ale też o ciemności, którą każdy nosi w sobie.

570
Eлектронна книга

W labiryncie ciszy

Arkadiusz Pietrukowicz

W labiryncie ciszy Thriller psychologiczny z elementami horroru Czy można uciec przed przeszłością, jeśli to ona właśnie cię woła? Gdy doktor James Caldwell przenosi się do sennego Redwood Falls, liczy na ciszę, spokój i nowy początek. Ale cisza potrafi kłamać. Pod jej powierzchnią drzemie mrok - głęboki, rytualny i niepokojąco znajomy. Zaczynają się dziwne listy, niepokojące rozmowy telefoniczne, zniknięcia. W miasteczku narasta panika, a Caldwell zostaje wciągnięty w serię wydarzeń, które nie tylko burzą jego nową rzeczywistość, ale także budzą demony z przeszłości, o której pragnął zapomnieć. Im głębiej zapuszcza się w labirynt kłamstw, tym bardziej traci grunt pod nogami - i zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem sam nie jest elementem układanki, której końca nie potrafi przewidzieć. Redwood Falls wciąga. A kto raz wszedł w labirynt ciszy, nie zawsze potrafi znaleźć drogę powrotną... "W labiryncie ciszy" to klimatyczna, pełna napięcia opowieść o winie, zbrodni i cienkiej granicy między rzeczywistością a obłędem.

571
Eлектронна книга

W mroku miasta. Tajemnice

Magdalena Rewers

Porywający romans grozy na miarę amerykańskiej klasyki gatunku. Ktoś powie „znowu wampiry”. A jednak to nie taki zwykły romans grozy. To fascynująca, wielowątkowa powieść z wartką akcją o podłożu kryminalnym i plastycznym wątkiem erotycznym, której niewątpliwym atutem dla polskiego czytelnika jest czas i miejsce akcji. Akcja toczy się we współczesnej Polsce, gdzie dwa równoległe światy spotykają się i łączą za sprawą nieoczekiwanej miłości i niespodziewanej przyjaźni w obliczu zagrożenia. Jest w  niej atrakcyjny mężczyzna, o którym nikt nie pomyślałby, że ma za sobą stulecia egzystencji. Trzysta lat temu stracił wszelką nadzieję na szczęśliwą przyszłość, wiedzie więc codzienny byt samotnika bez perspektyw. Nie zdaje sobie sprawy, że jeden drobny incydent na przejściu dla pieszych w pewien deszczowy wieczór może wywrócić jego przewidywalny żywot do góry nogami. Jest też współczesna kobieta, która od jakiegoś czasu stara się nie zauważać, że jej poukładane i na pozór szczęśliwe życie u boku przystojnego męża – człowieka sukcesu zmierza w kierunku małżeńskiej nicości. Nawet dzieci nie są w stanie zatrzeć wrażenia, że nadciąga nieunikniony koniec. Jednak mając zaniżoną samoocenę, nie jest jej łatwo zdobyć się na krok, który zatrzęsie posadami stabilnej codzienności. Jest w końcu cała plejada wyrazistych postaci, których losy splatają się z losami bohaterów. Na tle ich codzienności rozgrywa się dramatyczna walka. W uporządkowany bieg zdarzeń wkracza bowiem tajemne bractwo, zmuszając dwa antagonistyczne światy, by stanęły do wspólnej walki i zapewniły bezpieczeństwo ludziom i nieludziom.   Tajemnice, to pierwsza powieść cyklu W mroku miasta. Cykl łączy w sobie powieść obyczajową i fantasy, romans, erotykę i kryminał. W przygotowaniu drugi i trzeci tom.   Jesteś fanką literatury kobiecej? Lubisz romans paranormalny i kochasz wampiry? MUSISZ TO PRZECZYTAĆ! Przeczytaj recenzje i dołącz do grona fanek Tajemnic. Magdalena Rewers Krótko o mnie? Z urodzenia i zamiłowania poznanianka. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Z zawodu nauczycielka i kulturoznawca, z wyboru pisarka. Jestem osobą pogodną, kreatywną, dynamiczną. Nieustannie zgłębiającą kolejne pasje, przekonaną, iż trzeba wiele poznać, by w końcu znaleźć właściwe sobie miejsce. Lubię marzyć i snuć plany. Moją miłością są filmy i książki wszelakie, ale nade wszystko powieść fantasy i romans paranormalny, stąd pierwsze pisarskie kroki postanowiłam stawiać w tym fascynującym nurcie literatury dla kobiet. Jeśli spytacie „dlaczego wampiry?”, spytam „a czyż jest istota bardziej intrygująca?”. Dla mnie z pewnością nie. Tak więc oddałam im swe serce, pragnąc tym oddaniem podzielić się z czytelniczkami.

572
Eлектронна книга

W następnej kolejności

Jeffrey Archer

Jak chronić najbardziej popularną kobietę na świecie? Nowy emocjonujący thriller mistrza powieściopisarstwa. Przeczytasz jednym tchem! 48 godzin na schwytanie przestępcy, a jeszcze mnie na uratowanie członka rodziny królewskiej Najtrudniejsza misja w karierze Williama Warwicka. Londyn, rok 1988. Szaleństwo na punkcie rodziny królewskiej ogarnia Brytyjczyków, którzy zakochują się w królowej ludzkich serc. Dla Scotland Yardu to nowe wyzwanie, konieczność skoncentrowania uwagi na elitarnym Wydziale Ochrony Członków Rodziny Królewskiej i jego dowódcy, którego funkcjonariusze muszą być najlepsi z najlepszych, a słabe ogniwo może być zarzewiem katastrofy. Detektyw starszy inspektor William Warwick i jego podkomendni zostają oddelegowani do przeprowadzenia śledztwa w tej jednostce. Z kolei były tajny agent Ross Hogan nieoczekiwanie otrzymuje niezależne, delikatne i odpowiedzialne zadanie. Wkrótce staje się jasne, że problemy w ochronie królewskiej są niczym wobec zamiarów organizacji terrorystycznej, która zagroziła bezpieczeństwu kraju i Korony. Pozostaje pytanie, jaki cel obierze W NASTĘPNEJ KOLEJNOŚCI Prawdopodobnie najlepszy powieściopisarz naszych czasów. - Mail on Sunday Gdyby przyznawano Nagrodę Nobla za opowiadanie historii, Jeffrey Archer powinien być nią uhonorowany. - Daily Telegraph

573
Eлектронна книга

W obronie własnej

Jonathan Kellerman

Mroczny thriller autora bestsellerów z listy New York Times! Co łączy przysięgłą w procesie seryjnego zabójcy z mrocznymi snami dziecka będącego świadkiem makabrycznej zbrodni sprzed lat? Alex Delaware nie przyjmuje już prywatnych pacjentów, ale na prośbę detektywa Sturgisa robi wyjątek i postanawia pomóc Lucy Lorell skarżącej się na powracające koszmary senne. Psycholog szybko ustala, że kobieta w dzieciństwie mogła widzieć morderstwo, do jakiego doszło na terenie osobliwej posiadłości jej ojca. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw przerażające fakty o miejscu schadzek dla artystów o wątpliwej reputacji, którzy mogą być odpowiedzialni za dziecięcą traumę Lucy i wiedzieć, co tak naprawdę stało się w upiornym lesie z jej snów. Przed tobą pełna napięcia opowieść o podwójnej moralności, niezaleczonej depresji i dramacie dziecka, które nie mogło pojąć tego, co przypadkiem ujrzało. Kto i dlaczego stał się wielokrotnym zabójcą? Spróbuj wytypować sprawcę z całego kręgu podejrzanych u dra Delaware. Oto dziewiąty tom wstrząsającej serii o zagadkach kryminalnych Alexa Delawarea, można go uznać za oddzielną historię lub czytać bez zachowania kolejności cyklu. SELF-DEFENSE, Copyright 1995 by Jonathan Kellerman

574
Eлектронна книга

W otchłani strachu

Alex Finlay

Matt Pine, student Uniwersytetu Nowojorskiego, otrzymuje wstrząsającą wiadomość: prawie cała jego rodzina matka, ojciec, brat i siostra została znaleziona martwa w Meksyku, gdzie spędzała wakacje. Miejscowa policja twierdzi, że doszło do nieszczęśliwego wypadku zatrucia gazem ale FBI i Departament Stanu mają co do tego wątpliwości. Śmierć amerykańskich turystów trafia na pierwsze strony gazet. To już kolejny raz rodzina Pineów wzbudza zainteresowanie mediów. Starszy brat Matta, Danny, odbywający karę dożywocia za zamordowanie swojej dziewczyny, był bohaterem głośnego filmu dokumentalnego, w którym sugerowano, że został niesłusznie skazany. Po powrocie do rodzinnego miasta Matt zmaga się z wrogością mieszkańców i wspomnieniami, o których wolałby zapomnieć. Tymczasem śmierć w Meksyku wydaje się coraz bardziej podejrzana i powiązana ze sprawą Dannyego. Matt musi odkryć prawdę o zabójstwie, narażając własne życie i spoglądając w otchłań strachu W otchłani strachu zostało uznane za najbardziej oczekiwany thriller 2021 roku między innymi przez CNN, Newsweeka i Readers Digest. Redakcja Amazona wyróżniła go tytułem najlepszego thrillera 2021 roku. Alex Finlay to pseudonim literacki wybitnego prawnika amerykańskiego, którego thriller W otchłani strachu, przetłumaczonego na kilkanaście języków. W młodości dużo podróżował: mieszkał na tropikalnej wyspie na Pacyfiku, w małej wiosce w Wielkiej Brytanii i w odległym zakątku Dalekiego Wschodu. Inspiracją do napisania W otchłani strachu stała się podróż do Tulum w Meksyku.

575
Eлектронна книга

W pomrokach wiary

Stefan Grabiński

W tomie W pomrokach wiary autorstwa Stefana Grabińskiego znajduje się sześć utworów: Puszczyk, Pomsta ziemi, Szalona zagroda, Wampir, Podzwonne i Klątwa. Każdy z nich na swój sposób eksploruje tematykę wiary, porusza kwestie wierzeń, przesądów oraz mechanizmów psychologicznych z pogranicza metafizyki, takich jak siła sugestii czy myślenie fatalistyczne. Stefan Grabiński (18871936) uznawany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli nurtu grozy w polskiej literaturze międzywojennej, o czym świadczy miano polskiego Poe lub polskiego Lovecrafta. Jest też wysoko ceniony w zagranicznych kręgach literatury grozy.

576
Eлектронна книга

W proch się obrócisz

Ken McClure

Czy to możliwe, by znów zagrażała nam dżuma, największa epidemia, która zabiła jedną trzecią ludności Europy? John Motram, biolog komórkowy z Newcastle University usiłując udowodnić, że dżumę wywołał nieznany wirus, wybiera się do szkockiego opactwa, gdzie spoczywają zabalsamowane zwłoki ofiar zarazy. Niestety uczony już pierwszego dnia badań zapada na tajemniczą chorobę, łudząco przypominającą dżumę. Dr Dunbar podejmuje heroiczną walkę o życie chorego naukowca i przemierzając podziemne krypty pełne zabójczych zarazków, odkrywa przerażające plany pewnej fundacji. ,,W proch się obrócisz" to ósmy z thrillerów o śledztwach dra Dunbara, można go uznać za oddzielną historię lub czytać bez zachowania kolejności serii. Jeśli lubisz thrillery naszpikowane medycznymi zagwozdkami o wirusach i szukasz powieści z mistrzowsko nakreślonymi postaciami, oto lektura idealna dla ciebie.