Іноземні мови

249
Eлектронна книга

England Your England and Other Essays

George Orwell

“England Your England and Other Essays“ is a book by George Orwell, an English novelist, essayist, and journalist. He is best known for the allegorical novella Animal Farm and the dystopian novel Nineteen Eighty-Four. “England Your England and Other Essays“ is a collection of 11 essays written by George Orwell. The collection consists of these titles: Why I Write (Gangrel, 1947), Writers and Leviathan (Politics and Letters, 1948), North and South (The Road to Wigan Pier, 1937), Notes on Nationalism (Polemic, 1945), Anti-Semitism in Britain (Contemporary Jewish Record, 1945)Poetry and the Microphone (New Saxon Pamphlets, 1945), Inside The Whale - I - II - III (Inside the Whale, 1940), Marrakech (New Writing, 1939), Looking Back on the Spanish War (New Road, 1943), Down the Mine (The Road to Wigan Pier, 1937), England Your England (The Lion and the Unicorn, 1941)

250
Eлектронна книга

English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

Beata Błaszczyk

Poszerz zasób słownictwa z branży IT i naucz się poprawnie je wykorzystywać! Obecnie język angielski jest nieodłącznym elementem świata IT. Większość producentów oprogramowania oraz twórców metodyk i standardów w branży IT udostępnia materiały wyłącznie w tym języku. Ponadto wiele projektów informatycznych jest realizowanych we współpracy z ekspertami pochodzącymi z różnych krajów. Komunikacja odbywa się wówczas przeważnie także w języku angielskim. Jeśli więc jesteś specjalistą z branży IT, funkcjonującym na co dzień w środowisku anglojęzycznym, możesz z kolei nie czuć się w pełni swobodnie wypowiadając się w tym języku w każdym obszarze tak szerokiej dziedziny wiedzy. Jeśli chcesz zatem: poznać lub poszerzyć specjalistyczne słownictwo stosowane na co dzień w branży IT, nauczyć się poprawnie je wykorzystywać i profesjonalnie wypowiadać się podczas spotkań, konferencji branżowych i codziennej pracy z klientem, zrozumieć zaawansowane reguły gramatyczne lub odświeżyć wiedzę na ten temat, by zabłysnąć podczas formalnych spotkań lub jako autor profesjonalnej dokumentacji w języku angielskim, zacząć posługiwać się prawidłowymi polskimi terminami zamiast kalkami językowymi, Koniecznie sięgnij po tę książkę! Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i tych z języka ogólnego. Ponadto w każdym rozdziale omówione zostały różne zagadnienia gramatyczne wraz z przykładami ich zastosowania w języku informatyki. Na końcu każdego rozdziału znajdziesz ćwiczenia, które pomogą Ci utrwalić poznane słownictwo i reguły gramatyczne. Dzięki temu opanujesz najważniejsze pojęcia, odkryjesz, w jakich kontekstach występują, i zaczniesz stosować je w praktyce. What is Information Technology? Databases How well do you know your computer? Computer networks What's so big about big data? Business Intelligence Data mining Software licensing Software development methodologies The Internet and the World Wide Web Data governance Software testing Revise and expand Your knowledge!

251
Eлектронна книга

English for landscape architecture. Part I

Małgorzata Ewa Ciereszko

English for Landscape Architecture jest skryptem przeznaczonym dla studentów kierunku Architektura krajobrazu. Publikacja składa się z ośmiu jednostek traktujących o podstawach ogrodnictwa, różnych typach ogrodów (skalniaki, ogrody bagienne, zielone miejsca stworzone z roślin hodowanych w donicach, ogrody japońskie), drzewach i ich roli w projektowaniu przestrzeni, pożytecznych owadach i szkodnikach roślin. Materiał wzbogacony jest o elementy botaniki, jak budowa kwiatu, typy kwiatostanów, kształty liści, angażując użytkowników do prób rozpoznawania tychże w kontekście przedstawionych w publikacji roślin. Całość ma na celu aktywizację słownictwa niezbędnego przyszłym architektom krajobrazu, zarówno podczas zajęć językowych, jak i w formie nauki samodzielnej.

252
Eлектронна книга

English for Ukrainians

Jacek Gordon

ENGLISH FOR UKRAINIANS - це курс англійської мови для початківців і людей середнього рівня за перевіреною та дуже ефективною методикою, розробленою автором і містить приблизно 25 000 слів і фраз, необхідних у повсякденному спілкуванні. Курс призначений для використання на комп'ютерах або планшетах.

253
Eлектронна книга

English in Business

Jacek Gordon

ENGLISH IN BUSINESS to angielsko-polski słownik i leksykon definicji z zakresu szeroko rozumianego słownictwa z dziedziny finansów, bankowości oraz terminów ekonomicznych i używanych w ubezpieczeniach. Całość liczy ponad 12 tysięcy haseł słownikowych oraz 6725 definicji opisowych. Publikacja jest także podręcznikiem dla osób uczących się Business English i jest przeznaczona na komputery i tablety.

254
Eлектронна книга

English in Law

Jacek Gordon

ENGLISH IN LAW to słownik i leksykon definicji z zakresu szeroko rozumianego słownictwa z dziedziny prawa i administracji, przeznaczony na komputery i tablety. Całość liczy ponad 12 tysięcy haseł słownikowych oraz 5470 definicji opisowych i jest przeznaczona dla osób związanych zawodowo z wykonywaniem zawodów prawnych i administracyjnych oraz dla studentów kierunków prawnych.

255
Eлектронна книга

English in Use Kurs języka angielskiego dla samouków

Jacek Gordon

Kurs języka angielskiego dla osób początkujących i średniozaawansowanych wypróbowaną i bardzo skuteczną metodą opracowaną przez autora i zawierający ok. 25 tysięcy słów i zwrotów, niezbędnych w codziennej komunikacji. Kurs jest samowystarczalny; tzn. zawiera wszelkie niezbędne słownictwo i zwroty, ich wymowę oraz objaśnienia gramatyczne.

256
Eлектронна книга

English lexical and semantic loans in informal spoken Polish

Marcin Zabawa

Celem książki Marcina Zabawy jest opisanie najnowszych anglicyzmów leksykalnych i semantycznych obecnych we współczesnej potocznej polszczyźnie mówionej. Podstawę badań stanowi korpus złożony z 20 rozmów codziennych, nagranych, przetranskrybowanych i przeanalizowanych przez autora. Korpus składa się z ponad 60 000 słów. Autor nie tylko opisuje poszczególne zapożyczenia semantyczne w sposób wieloaspektowy, lecz także charakteryzuje je jako zjawisko globalne, dokonując podziału zapożyczeń według rozmaitych kryteriów, na przykład części mowy, częstotliwości występowania w korpusie czy też okresu, w którym trafiły do polszczyzny. Badania zilustrowano licznymi tabelami statystycznymi obrazującymi różne aspekty ilościowe i jakościowe znalezionych w korpusie zapożyczeń leksykalnych i semantycznych. Wiele z opisanych w książce Marcina Zabawy zapożyczeń leksykalnych i semantycznych nie zostało dotychczas opisanych w literaturze przedmiotu ani zarejestrowanych w słownikach języka polskiego czy wyrazów obcych. Autor ponadto zaproponował własną hipotezę na temat sposobów wprowadzania i rozprzestrzeniania się zapożyczeń semantycznych w polszczyźnie. Hipoteza ta związana jest z koncepcją „odpowiedników prymarnych”, stosowaną dotychczas w badaniach nad przyswajaniem i uczeniem się języków obcych.