Інше

1
Eлектронна книга

. 900 . 9

9- , 11- , . . 900 , . , . , , .

2
Eлектронна книга

ABC ćwiczenia umysłu - trening IQ

Aleksander Dydel

Zaczynajcie, czas dokończy! Michał Anioł Książka ABC ćwiczenia umysłu to bardzo wartościowe opracowanie edukacyjne, praktyczny trening motywujący do wszechstronnego kształcenia i rozwoju inteligencji. Prezentowany zestaw ćwiczeń IQ rozwija trzy bazowe obszary umysłu: a) zdolności werbalne, b) zdolności logiczne, c) zdolności matematyczne. Opracowanie niezależne stowarzyszeniu utworzono w oparciu o wskazówki uznanych naukowców i znamienitych autorów Mensa International. Mensa jest prestiżowym stowarzyszeniem powołanym przez naukowców z Oksfordu w 1946 r. Książka jest przeznaczona dla osób w każdym wieku, jako zeszyt ćwiczeń dla nauczycieli i logiczna podróż intelektualna młodzieży szkolnej. Projekt Edukacyjny WII podkreśla wartość i bogactwo intelektu w różnym aspekcie ducha, serca i umysłu. Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. Richard Steele

3
Eлектронна книга

AI W EDUKACJI Część 1 Praktyczny poradnik nie tylko dla nauczycieli

Gołębiowski Dariusz

"AI w edukacji Część 1 - praktyczny poradnik nie tylko dla nauczycieli" to Twój nowy cyfrowy kompan łączący świat wirtualny z rzeczywistym. Zobacz, jak sztuczna inteligencja może przestać być tylko hasłem z konferencji tech i stać się narzędziem w Twoich rękach. I to niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem, edukatorem, rodzicem, czy po prostu technologicznym entuzjastą. W tym poradniku zabiorę Ciebie w podróż po niesamowitym świecie prawie nieograniczonych możliwości AI. Wspólnie otworzymy drzwi do nieskończonego potencjału cyfrowych narzędzi. Dokonamy demistyfikacji największych mitów i nauczymy się, jak w pełni wykorzystać potencjał AI. Nie będziemy tracić zbyt dużo czasu na suchą teorię. Mój przewodnik to esencja praktycznej wiedzy, która umożliwi Ci wykorzystanie AI w najbardziej twórczy sposób. Niektórych spośród tutaj poruszonych kreatywnych zagadnień, być może nawet dotychczas nie mogłaś/mogłeś sobie nawet wyobrazić. Czy sztuczna inteligencja to już nasza teraźniejszość? W "Części 1" dowiesz się, jak AI zmienia oblicze pracy zawodowej i edukacji, jak można ją wykorzystać do optymalizacji różnorodnych procesów i zaangażowania uczestników w procesie nauki. Nie tylko pokażę Tobie narzędzia, ale także wskażę, jak je stosować, aby przyniosły realne korzyści w codziennym życiu i pracy. W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi na pytania, które mogą wydawać się zbyt zaawansowane dla początkujących, ale zarazem są wystarczająco dogłębne dla tych, którzy już stawiają pierwsze kroki w świecie AI. Pobierz "AI w edukacji Część 1" i niech to będzie pierwszy krok w stronę przyszłości, która z każdym dniem staje się coraz bardziej interaktywna, inteligentna i - dzięki AI - nieskończenie ciekawa.

4
Eлектронна книга

Analizy statystyczne z programami Statistica i Excel

Małgorzata Rabiej

Zostań mistrzem statystyki! Analizuj dane Wyciągaj wnioski Prezentuj wyniki W naszych czasach statystyka jest obecna dosłownie wszędzie. Opisuje procesy społeczne, wskazuje kierunki rozwoju, dyktuje strategie działania rządów i międzynarodowych korporacji. Pomaga ekonomistom, naukowcom i inżynierom, umożliwia tworzenie prognoz gospodarczych, pozwala opracowywać nowe technologie i rozwiązania techniczne, wspiera walkę z epidemiami i odkrywanie nowych terapii. Jest po prostu nieodzowna, aby radzić sobie z wyzwaniami współczesnego świata i skalą zjawisk, z którymi mamy do czynienia. Podstawą jest zgromadzenie oraz analiza danych w celu pozyskania z nich jak największej wiedzy o badanym zjawisku. Nie da się analizować ogromnych zbiorów danych bez pomocy komputerów i właściwego oprogramowania. Wśród najlepszych programów statystycznych jest Statistica firmy Statsoft, a do najpopularniejszych aplikacji biurowych należy Excel firmy Microsoft. Obydwa te rozwiązania oferują szereg specjalistycznych narzędzi wspomagających obróbkę danych statystycznych, przeprowadzanie analiz i prezentowanie wyników. Obydwa warto poznać, a najlepiej zrobić to w praktyczny sposób — za pomocą ćwiczeń. Właśnie takich, jakie zostały przedstawione w tej książce! Metody graficznej prezentacji danych Charakterystyki liczbowe i rozkłady zmiennych losowych Estymacja parametrów badanej zbiorowości Testy statystyczne Analiza wskaźników i zależności Liniowe i nieliniowe modele regresji Analiza szeregów czasowych i metody prognozowania Techniki eksploracji danych Zastosowanie sieci neuronowych Naucz się analizować i prezentować dane statystyczne!

5
Eлектронна книга

Awantura o Basię

Kornel Makuszyński

Z pokolenia na pokolenie "Awantura o Basię" nieodmiennie bawi, śmieszy, ale też wyciska łzy z oczu. Ta ulubiona lektura dziewcząt również chłopców może porwać interesującym wątkiem sensacyjnym oraz zabawnymi scenami i wszechobecnym humorem. Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.

6
Eлектронна книга

Cechy indywidualne i czynniki środowiskowe a autonomia uczenia się

Anna Studenska

Książka „Cechy indywidualne i czynniki środowiskowe a autonomia uczenia się" skierowana jest do nauczycieli, badaczy oraz wszystkich osób zainteresowanych samodzielnym uczeniem się. W projektowaniu badań i redagowaniu pracy korzystano z aktualnych teorii wykorzystywanych w psychologii i dydaktyce. W pracy uwzględniono potrzeby praktyki, zwłaszcza w zakresie diagnozowania poziomu autonomii w uczeniu się. W publikacji omówiono zagadnienie autonomii w uczeniu się oraz jej uwarunkowania. Przedstawiono pojęcia autonomii, autonomii uczenia się, samoregulacji, metapoznania oraz strategii uczenia się. Dokonano przeglądu wybranych z literatury badań związków płci, wieku, temperamentu oraz wspomagania autonomii przez środowisko rodzinne i szkolne z autonomią oraz autonomią uczenia się. Zamieszczono także propozycję klasyfikacji sposobów, które nauczyciele mogą wykorzystać, by wspierać rozwój autonomii swoich uczniów w nabywaniu wiedzy i umiejętności. W części książki prezentującej badania własne, opisano stworzone dla potrzeb badań narzędzie do pomiaru poczucia trudności autonomicznego uczenia się. Zaprezentowano również wyniki weryfikacji modelu tłumaczącego trudność odczuwaną podczas samodzielnego nabywania wiedzy i umiejętności. W modelu uwzględniono cechy temperamentu, wsparcie środowiska szkolnego i rodzinnego, poziom, w jakim osoba preferuje wspieranie jej samodzielności w uczeniu się, jej autonomię ogólną, motywację oraz poczucie własnej skuteczności. Uzyskane wyniki badań skrótowo i przystępnie podsumowano. Treść pracy stwarza osobom pracującym w edukacji okazję do pogłębienia własnej wiedzy na temat możliwości stymulowania autonomii młodych ludzi. Przedstawiony w pracy autorski kwestionariusz umożliwia zarówno diagnozę potrzeb uczniów dotyczących wspierania ich w samodzielnym nabywaniu wiedzy i umiejętności, jak i przeprowadzenie badań związków i uwarunkowań trudności samodzielnego uczenia się.

7
Eлектронна книга

Charlie zmienia się w kurczaka

Sarah Horne

Charlie McGuffin z pozoru jest zwykłym chłopcem. Wyróżnia go jednak niesamowita cecha potrafi zmieniać się w rozmaite zwierzęta, od pchły przez pająka i węża aż do wilka. Niestety dzieje się to tylko wtedy, gdy Charlie jest zmartwiony lub zestresowany. A chwilowo powodów stresu ma co niemiara: brat w szpitalu, spanikowani rodzice czy znęcający się nad nim kolega ze szkoły. Z pomocą trójki przyjaciół Charlie musi nauczyć się wykorzystywać tę swoją tajemniczą siłę, i to jak najprędzej. Czy mu się powiedzie? Przezabawna, pomysłowo napisana i zilustrowana książka o przygodach dziewięcioletniego chłopca, pełna akcji i uwielbianego przez dzieci absurdalnego humoru.

8
Eлектронна книга

Chłopcy z Placu Broni

Ferenc Molnar

Niezwykle popularna książka, klasyka literatury węgierskiej, tym razem w interpretacji Waldemara Barwińskiego. Przedstawia dzieje gromadki chłopców uczniów budapesztańskiego gimnazjum którzy gorąco pokochali swój plac zabaw i bronili go przed napaścią rówieśników z innej szkoły. Autor szczególnie podkreśla takie walory, jak honor, odwaga i poczucie obowiązku. Czyta: Waldemar Barwiński Ferenc Molnár (właśc. F. Neumann), ur. w 1878 r. w Budapeszcie, zm. w 1952 r. w Nowym Jorku. Ukończył studia prawnicze w Genewie. W czasie I wojny światowej był korespondentem wojennym. W 1930 r. opuścił Węgry na stałe. Przebywał w Austrii, Szwajcarii, od 1939 r. w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako dziennikarz. Jest autorem licznych opowiadań i powieści dla dorosłych czytelników, a także komedii i dramatów, dzięki którym zdobył popularność w Europie i Ameryce. W Polsce nieustającym uznaniem cieszy się wielokrotnie wznawiana powieść dla młodzieży Chłopcy z Placu Broni.