Bezpieczeństwo WWW

65
Ebook

Wojny w cyberprzestrzeni. Koncepcje, strategie i taktyki, dzięki którym przetrwasz i ocalisz swoją organizację

Dr. Chase Cunningham

Rewolucja technologiczna i szalona ekspansja internetu zmieniły wszystko. Coś, co nazywamy rewolucją informatyczną, grozi przesunięciem granic międzypaństwowych, zniszczeniem potężnych i szanowanych instytucji, naruszeniem tkanki społecznej i norm, a także zakwestionowaniem naszej prywatności oraz podważeniem tego, co dobre i co złe. Prywatne porachunki, pospolita przestępczość, wreszcie operacje wojenne przeniosły się do cyberprzestrzeni. Cyfrowa wojna stała się rzeczywistością. Cybernapastnicy posługują się wyrafinowanymi technikami z rosnącą skutecznością. Dzięki tej książce zrozumiesz realia cyberprzestrzeni i ewolucję cyfrowego pola walki. Pozwoli Ci to na lepsze przygotowanie się do nieuchronnej przyszłości. Omówiono tu szereg zagadnień związanych z narzędziami, taktyką i ze strategią wojny cybernetycznej. Pokazano, w jaki sposób poradzić sobie z permanentnymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni wspomaganej technologiami uczenia maszynowego, big data, autonomicznymi pojazdami, dronami i mediami społecznościowymi. Nie zabrakło kwestii politycznych, kulturowych i geograficznych, które mają związek z różnymi metodami ataków. Lektura pomaga zrozumieć motywy napastników oraz skutki ich ataków, a także przygotować się na obronę własnych systemów i danych. W książce między innymi: prawdziwa historia zagrożeń cybernetycznych narzędzia i taktyki walki cybernetycznej w przyszłości wykorzystanie mediów społecznościowych w wojnie cybernetycznej minimalizowanie skutków ataku innowacyjne narzędzia i technologie poprawiające możliwości obronne organizacji Chcesz pokoju? Szykuj się do cyberwojny!

66
Ebook

Zagrożenia cyberbezpieczeństwa i rozwój złośliwego oprogramowania. Poznaj strategie obrony przed współczesnymi niebezpieczeństwami. Wydanie II

Tim Rains

Dowiedz się, jak się zmienia krajobraz zagrożeń cyberbezpieczeństwa. Dynamiczny cyfrowy postęp to nie tylko liczne korzyści, ale również rozwój oprogramowania służącego przestępcom. A to oznacza jedno: Twoja organizacja jest bezustannie narażona na coraz bardziej wyrafinowane ataki. Jeden błąd w strategii obrony lub w konstrukcji zabezpieczeń, jedna ludzka omyłka lub źle podjęta decyzja może oznaczać katastrofę o dalekosiężnych konsekwencjach. Trzymasz w rękach drugie wydanie książki, którą docenili specjaliści bezpieczeństwa IT na całym świecie. Dzięki niej zrozumiesz zasady tworzenia skutecznych strategii cyberbezpieczeństwa dla swojej organizacji. Poznasz długoterminowe trendy w ujawnianiu i wykorzystywaniu luk w zabezpieczeniach, regionalne różnice w rozpowszechnieniu szkodliwego oprogramowania, leżące u ich podstaw czynniki społeczno-ekonomiczne, a także ewolucję ransomware. Zdobędziesz także cenne informacje na temat zagrożeń, których źródłami są rządy państw, i zapoznasz się z dogłębną analizą nowoczesnych strategii cyberbezpieczeństwa w chmurze. Dzięki tej wciągającej lekturze dowiesz się, jak wygląda dobra analiza cyberzagrożeń i jak oceniać skuteczność strategii cyberbezpieczeństwa w organizacji. W książce: krytyczne aspekty skuteczności strategii cyberbezpieczeństwa w organizacji zarządzanie lukami w zabezpieczeniach ochrona przed zagrożeniami internetowymi ograniczanie dostępu do danych instytucjom rządowym zalety i wady popularnych strategii cyberbezpieczeństwa wdrażanie i ocena skuteczności strategii cyberbezpieczeństwa Bądź świadomy, bądź bezpieczny i nie daj się złapać w sieć cyberprzestępców!

67
Ebook

Zapory sieciowe w systemie Linux. Kompendium wiedzy o nftables. Wydanie IV

Steve Suehring

Wykorzystaj możliwości nftables i zabezpiecz swoją sieć! Zapora sieciowa (ang. firewall) to ostatni bastion chroniący Twój komputer przed atakiem. Dzięki odpowiedniej konfiguracji jesteś w stanie decydować, jakie pakiety mogą trafić do wnętrza sieci, a jakie nie. Możesz przesądzić o dostępie do określonych usług, zezwolić lub zabronić aplikacjom korzystać z dostępu do sieci Internet oraz ustalić limity na prędkość albo ilość przesłanych danych. Duże możliwości konfiguracji pozwalają na elastyczne podejście do tematu. Dzięki tej książce możesz wykorzystać wszystkie dostępne opcje! Jednak na samym początku zapoznasz się z podstawowymi zasadami działania zapór sieciowych filtrujących pakiety. Przypomnisz sobie model sieciowy OSI, protokół IP, zasady routingu oraz sposób wyboru reguł filtrujących pakiety. Po tym wstępie przejdziesz do szczegółowego badania możliwości starszego narzędzia, jakim jest iptables. Składnia, omówienie dostępnych rozszerzeń dopasowywania, konfiguracja NAT — to tylko niektóre z poruszanych kwestii. Czasy się zmieniają i obecnie popularnością cieszy się narzędzie znane pod nazwą nftables. Dlatego z kolejnych rozdziałów dowiesz się, jak zbudować i uruchomić własną zaporę sieciową, korzystając właśnie z nftables. W następnych krokach uruchomisz usługi takie jak: e-mail, SSH, FTP oraz DHCP. Dalej zajmiesz się zagadnieniami związanymi z optymalizacją działania zapory oraz usługą NAT, czyli udostępnianiem łącza innym komputerom. W tej książce zostały poruszone niezwykle ważne kwestie łączące się z wykrywaniem włamań i najlepszymi sposobami reagowania na te incydenty. Ta książka jest doskonałą lekturą zarówno dla administratorów sieci, jak i dla pasjonatów systemu Linux! W tej książce znajdziesz dokładnie to czego potrzebujesz: Instalacja, konfiguracja i aktualizacja zapory sieciowej systemu Linux za pomocą programu iptables lub nftables Migracja do nftables lub wykorzystanie najnowszych rozszerzeń dla programu iptables Zarządzanie złożoną konfiguracją składającą się z wielu zapór sieciowych Tworzenie, debugowanie i optymalizacja reguł zapory sieciowej Użycie programu AIDE i innych narzędzi służących do ochron integralności systemu plików, monitorowania sieci i wykrywania włamań Uodparnianie systemów na skanowanie portów i inne ataki Wykrywanie exploitów, takich jak rootkity i backdoory za pomocą narzędzia Chkrootkit Zaawansowane zapory sieciowe dla każdego!