Zdrowie

121
Ebook

Як бажає жінка

Емілі Наґоскі

2022 Бестселер New York Times 2022 Книжка 2116 1 про жіноче сексуальне здоров2019я за версією Amazon Чого бажає жінка? Бути жаданою і жадати. Здавалося б, усе так просто. Тоді чому у вашому інтимному житті бракує феєрверків пристрасті? Чому так важко зрозуміти власні бажання, своє тіло й отримати максимальне задоволення? Може, з вами щось не так? Емілі Наґоскі знає відповіді на ці та інші запитання. Про всі «секретики» і «точки» жіночого тіла, про сексуальне бажання, механізм його дії та ідеальні умови для його пробудження. На сторінках видання ви знайдете практики розкриття власного сексуального потенціалу, інформацію про ті самі «ідеальні умови», а також про зв2019язок мозку й лібідо. Історії реальних жінок, їхні запитання й відповіді на них поряд із результатами досліджень кваліфікованих фахівців... Ви відкриєте те заповітне щось, яке поліпшить ваше сексуальне життя і змінить розуміння того, що означає бути сексуальною, бажаною та здоровою.

122
Ebook

Як довго бажає жінка. Наука (і мистецтво!) створення тривалих сексуальних звязків

Емілі Наґоскі

«Як довго бажає жінка» 2014 це всеохопна, доброзичлива та обнадійлива книжка. Кожна пара, яка має тривалі стосунки, знайде щось корисне для себе. Існує твердження, що у тривалих стосунках складно підтримувати щасливе інтимне життя. Мовляв, бажання та задоволення є найвищими на початку стосунків і неминуче знижуються з роками. Та невже подружжя або пари, які давно зустрічаються, із часом приречені на незадовільний секс? Емілі Наґоскі розвіює міфи про сексуальне життя з постійними партнерами та дає дієві поради, як отримувати задоволення від фізичної близькості тим, хто вже давно знає свою другу половинку.

123
Ebook

Ясний розум. Як омолодити мозок за 12 тижнів

Санджей Ґупта

2022 Від одного зі знакових нейрохірургів сучасності 2022 Білл Ґейтс та Волтер Айзексон рекомендують до читання 2022 Входить у ТОП-30 книжок від Амазон Зберегти жвавий розум та активність мислення у 70, 80 і навіть 90+ років? Це можливо завдяки простим практичним порадам від доктора Санджея Ґупти. Автор розвінчує міфи про старіння мозку, розповідає про спеціальну «мозкову дієту», яка зупинить вікові зміни пам2019яті, та пропонує ефективний 12-тижневий курс поліпшення когнітивних здібностей у будь-якому віці. Доктор досліджує: - чи фізичні вправи (і які саме) корисні для мозкової активності; - які відеоігри застрахують від хвороби Альцгеймера; - навіщо мозку потрібні нові знайомства та спілкування з людьми; - чого ми можемо навчитися від "суперрозумних" людей, яким за вісімдесят і дев2019яносто; - і чи справді є користь від уживання ліків, добавок і вітамінів «для мозку».

124
Ebook

Zabawki erotyczne dla niej i dla niego. Jak urozmaicić życie seksualne

Praca zbiorowa

Kobiece pożądanie i satysfakcja - sprawdź, jak czerpać 100% przyjemności ze swojego ciała Gadżety erotyczne - 5 wskazówek pomagających dopasować oczekiwania i wybrać odpowiedni model ABC seksu analnego - od tabu do przyjemności Kobiecy orgazm - jak go osiągnąć dzięki odpowiedniej stymulacji Wydłuż stosunek nawet o 40 minut - dzięki TYM dodatkom pobudzisz i podtrzymasz jego erekcję

125
Ebook

Zaburzenia odżywiania wilczy apetyt, ortoreksja, bigoreksja, hyperfagia

Dorota Sawicka

Książka "Zaburzenia odżywiania - wilczy apetyt, ortoreksja, bigoreksja, hiperfagia" eksploruje różnorodne zaburzenia dotyczące jedzenia, ich charakterystykę, przyczyny oraz wpływ na życie osób, które się z nimi zmagają. 1. Wilczy apetyt - Obsesyjna chęć jedzenia, często wywołana emocjami lub stresem, prowadząca do kompulsywnego objadania się. 2. Ortoreksja - Skrajne dążenie do zdrowego odżywiania, które może prowadzić do eliminacji wielu grup pokarmowych i negatywnych skutków zdrowotnych. 3. Bigoreksja - Zaburzenie psychiczne związane z obsesją na punkcie budowy ciała, często objawiające się nieustannym dążeniem do zwiększenia masy mięśniowej i stosowaniem ekstremalnych diet oraz intensywnych treningów. 4. Hiperfagia - Nadmierne jedzenie, które jest często skutkiem emocjonalnego jedzenia, prowadzącym do problemów zdrowotnych, takich jak otyłość. Książka analizuje także różnorodne czynniki, które mogą prowadzić do rozwoju tych zaburzeń. Zawiera również porady i strategie wsparcia dla osób z tymi problemami oraz ich bliskich. Celem książki jest zwiększenie świadomości na temat zaburzeń odżywiania i zachęcenie do poszukiwania pomocy w ich przezwyciężaniu.

126
Ebook

Zagrożenia zdrowia publicznego. Ewaluacja kształcenia pielęgniarek i położnych w Polsce

Renn-Żurek A., Tokarski Z. (red.)

Zdrowie publiczne definiowane jest jako nauka i kompleksowe postępowanie, zmierzające do zachowania i umacniania zdrowia w wymiarze makrospołecznym i lokalnym. Pielęgniarstwo w swym holistycznym wymiarze wpisuje się w szeroko rozumianą politykę zdrowia publicznego a pielęgniarki odgrywają szczególną rolę w kształtowaniu zdrowia społeczności. Publikacja porusza aktualne tematy z zakresu pielęgniarstwa i zdrowia publicznego, tworząc wspólną płaszczyznę dla dalszych rozważań naukowych.

127
Ebook

Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem

Monika Działowska, Aleksandra Multan

Czerwone wstążeczki i bransoletki z bursztynów. Niebezpieczne mity o pielęgnacji noworodka >> ZOBACZ Z pomocą mam lekarek: skompletuj wyprawkę malucha spakuj torbę do szpitala przygotuj pokój dziecięcy opanuj najważniejsze zasady pielęgnacji zadbaj o zdrowie noworodka Maluszek w drodze? Przygotujcie się dobrze na wyjątkowe przeżycie Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to niezwykłe wydarzenie, zwłaszcza gdy mowa o pierwszym dziecku. Radość, ale też obawa, ekscytacja, chociaż i niepewność, szczęście, jednak odrobinę podszyte strachem — życie przyszłych rodziców wypełnione jest całą paletą emocji. Nic dziwnego, nagle bowiem wszystko zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie dziwi też, że mama i tata chcą być do tego wydarzenia jak najlepiej przygotowani. Tylko co to znaczy „jak najlepiej”? Internet jest pełen porad, niekoniecznie sprawdzonych, do niesienia pomocy chętni są też zazwyczaj krewni i znajomi, bombardujący przyszłych rodziców informacjami, które nierzadko się wykluczają. Z których rad warto skorzystać, bo sprzyjają zdrowiu i rozwojowi dziecka, które raczej nie pomogą, a których wystrzegać się jak ognia? Z pomocą spieszy ta książka. Napisana przez lekarki i mamy, podpowiada, jak skompletować wyprawkę pod okiem pediatry, przygotować się do pierwszej kąpieli, wyposażyć pokój malucha, dobrać odpowiedni wózek — wszystko w odniesieniu do oficjalnych badań towarzystw naukowych, ale też własnych doświadczeń rodzicielskich autorek. Ta książka to kompletny zbiór praktycznych, rzetelnych porad, pozwalających jak najlepiej przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny.

128
Ebook

Zespół Turnera. Głosy i doświadczenia. t.1. Książka dla dzieci, t.2

Ewa Maciejewska-Mroczek, Magdalena Radkowska-Walkowicz, Maria Reimann, redakcja naukowa

Zespół Turnera. Głosy i doświadczenia t.1 Redakcja naukowa Ewa Maciejewska-Mroczek, Magdalena Radkowska-Walkowicz, Maria Reimann Autorki przedstawiają analizę społecznego konstruowania kobiecości, "idealnego" obrazu ciała, ról przypisanych do płci, znaczenia macierzyństwa, pokazują, kiedy te dominujące konstrukcje mają znaczenie, a kiedy są podważane. Zespół Turnera występuje tylko u kobiet, jest zbiorem cech zewnętrznych i pewnych wad wrodzonych, spowodowanych brakiem lub uszkodzeniem drugiego chromosomu X. W literaturze medycznej jest dobrze opisany, a w praktyce klinicznej spotykany nie tak rzadko (rodzi się z nim 1 na 2500 dziewczynek). Zespół Turnera to jednak nie tylko jednostka medyczna, to także wielowymiarowy fakt kulturowy, który pojawia się w konkretnym kontekście historycznym i geograficznym i lokuje w ciałach uwikłanych w społeczne koncepcje zdrowia, płci czy macierzyństwa. Autorki tekstów składających się na książkę korzystały z różnych metodologii i źródeł, przyglądały się więc doświadczeniu życia z zespołem Turnera z wielu punktów widzenia. Dzięki temu możemy nie tylko zbliżyć się do świata dziewcząt i kobiet z zespołem Turnera, ale też zadać istotne pytania na temat własnego sposobu doświadczania rzeczywistości. Magdalena Radkowska-Walkowicz, Maria Reimann Zespół Turnera. Głosy i doświadczenia. Książka dla dzieci, t.2 O zespole Turnera można powiedzieć na pewno, że występuje tylko u kobiet i że przydarza się rzadko, rodzi się z nim w przybliżeniu jedna na dwa i pół tysiąca dziewczynek. Bardzo często te dziewczynki nie rosną tak szybko, jak ich koleżanki, dlatego muszą codziennie dostawać zastrzyki z hormonem wzrostu. Wiele z nich, kiedy staje się nastolatkami, nie dojrzewa też tak jak inne dziewczynki (bez odpowiednich leków nie dostają na przykład miesiączki, później też zmienia się ich ciało w ciało kobiet - wolniej rosną im piersi) i musi dostawać specjalne leki hormonalne.