Szczegóły kursu

Unity 2019. Kurs video. Wyścigi 2D - budujemy prototyp

Unity 2019. Kurs video. Wyścigi 2D - budujemy prototyp

Arkadiusz Brzegowy

Kurs video

Obierz kurs na... tworzenie gier 2D w Unity!

Rynek gier komputerowych rozwija się w niebywałym tempie. Z każdym rokiem przychody branży rosną i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się odwrócić. Gra cały świat, niezależnie od wieku, płci, miejsca zamieszkania czy statusu społecznego. Nie tylko w domu - grać można przecież w kolejce, w czasie podróży, w poczekalni czy choćby na plaży. Nie jest do tego potrzebna ani zaawansowana technologia, ani skomplikowana fabuła. Liczy się niebanalny pomysł, poczucie humoru, świeże spojrzenie - i już można tworzyć grę, która zachwyci tysiące użytkowników! Oczywiście w połączeniu z wiedzą i umiejętnościami. A tych dostarczy Ci Unity 2019. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gry 2D. Narzędzia 2D, które oferuje Unity, pozwalają w krótkim czasie i bez użycia kosztownych oraz skomplikowanych modeli 3D stworzyć atrakcyjną grę. Nie bez powodu to właśnie Unity jest najpopularniejszym silnikiem do tworzenia gier - posłużył do zbudowania ponad połowy wszystkich gier na świecie! Jeżeli marzysz o rozpoczęciu kariery dewelopera gier, ten kurs jest przeznaczony właśnie dla Ciebie!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Dowiesz się, jak pobrać i zainstalować program Unity.
 • Nauczysz się, jak założyć konto użytkownika i rozpocząć tworzenie nowego projektu.
 • Zaimportujesz do projektu grafikę lub stworzysz ja samodzielnie.
 • Poznasz budowę obiektu Sprite.
 • Zaimportujesz lub samodzielnie stworzysz potrzebną grafikę.
 • Zaplanujesz scenę gry, przetestujesz ją i dokonasz w niej niezbędnych poprawek.
 • Skonfigurujesz obiekty tak, aby mogły się zderzać lub przenikać.
 • Poznasz elementy języka C#.
 • Skonfigurujesz widoki kamery ortogonalnej.
 • Przygotujesz oraz zaprogramujesz przeszkody i nagrody dla bohatera.
 • Obsłużysz kolizje i symulacje fizyczne.
 • Uruchomisz dźwięki w aplikacji.
 • Dodasz do swojej gry efekty audiowizualne.
 • Stworzysz oprogramowanie autonomicznego podążania obiektów po wybranej trasie.
 • Opracujesz system sterowania bohaterem za pomocą klawiszy strzałek.
 • Dostosujesz szybkość sterowania do wszystkich urządzeń.

A po zakończeniu szkolenia...

 • Będziesz w stanie samodzielnie zbudować grę lub aplikację 2D!

Przygotowaliśmy dla Ciebie 29 lekcji. Podczas trwającego przeszło 5 godzin kursu poznasz od podstaw możliwości Unity 2019. Nauczysz się, jak tworzyć i konfigurować projekty gier 2D. Dowiesz się, co to jest Tile, czym są Tilemaps i jak z nich korzystać. Poznasz - i skonfigurujesz - narzędzie Tile Palette. Dzięki przydatnym tutorialom stworzysz interfejs użytkownika oraz zaprojektujesz scenerię gry. Przygotujesz poszczególne levele (poziomy) własnej gry, a przy tym dowiesz się, jak unikać najczęściej popełnianych przy budowaniu błędów. Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących, a zatem wszystkie zagadnienia są przedstawione niezwykle przystępnie.

Dwa wymiary gry

Nowa wersja Unity 2019 to świetna darmowa aplikacja przeznaczona do tworzenia gier 2D i 3D. Popularność zawdzięcza uniwersalności - produkty stworzone w Unity mogą działać na wielu różnych platformach, zarówno stacjonarnych (Windows, Mac OS, Linux), jak i mobilnych (Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry). Gry stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych - niewielkie, niemające wygórowanych wymagań sprzętowych i tanie w produkcji projekty 2D - stanowią obecnie większą część rynku gier. A ponad połowa z nich jest tworzona właśnie z wykorzystaniem Unity. Aktualnie na świecie zarejestrowanych jest ponad 3,3 miliona deweloperów Unity!

Kolejny level kariery

Programista gier to zawód marzenie! Który inny zawód pozwala grać w ramach wykonywania obowiązków służbowych? Wystarczy tylko napisać grę. Bez tworzenia trójwymiarowych modeli - pliki graficzne do gry 2D może przygotować nawet dziecko. Można też zeskanować własne rysunki lub zdjęcia, co pozwala stworzyć absolutnie unikatową aplikację - a potem umieścić ją w sklepie internetowym, z którego każdy będzie mógł ją pobrać. Czy będzie to gra, czy aplikacja edukacyjna, czy jeszcze inna - to zależy tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni.

Dla kogo ten kurs?

Unity 2019. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gry 2D jest przeznaczony dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w tworzeniu gier 2D. W trakcie szkolenia jego uczestnik samodzielnie stworzy animację z zestawu klatek, a następnie oprogramuje sterowanie bohaterem za pomocą skryptów C#. Wyjaśnione zostanie tworzenie sprite’ów z atlasów połączonych grafik oraz przygotowanie z nich modułowych elementów do budowania scenerii gry. Tu nie ma miejsca na niepewność. W trakcie kursu nasz ekspert na bieżąco będzie wyjaśniał niuanse, które napotykają początkujący programiści, aby już na starcie wyeliminować najczęstsze błędy i problemy.

Kurs pozwala zdobyć wiedzę na temat działania silnika Unity i postawić pierwszy krok na drodze do tego, by zostać programistą gier.

Tylko dla wtajemniczonych

Przygotowaliśmy dla Ciebie informacje, które pozwolą Ci zrozumieć specjalistyczną terminologię. Nie musisz już wertować opasłych tomów ani przeszukiwać internetowej otchłani. Zajmij się projektowaniem gier, a przy okazji dowiedz się więcej o sprite’ach, czyli elementach graficznych gier 2D. Jest to geometria płaska z naklejoną teksturą — obiekt nie ma głębi (trzeciego wymiaru). Dowiedz się, jak łączyć zestawy grafik w różnych kombinacjach, tak aby tworzyć z nich skomplikowane i niepowtarzalne mapy poziomów. Zacznij operować orthographic camera — kamerą patrzącą prostopadle na płaszczyznę bez zbiegów perspektywicznych — oraz stwórz i obsłuż własne animacje poklatkowe. Wykonaj podstawowe symulacje fizyczne, a na koniec zoptymalizuj i zwiększ wydajność swojej gry 2D, napisanej dzięki szkoleniu Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gry 2D.

To dopiero początek

Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gry 2D to pierwsza z trzech części serii szkoleń poświęconych grze 2D. Ich celem jest stworzenie gry - począwszy od elementów podstawowych, a skończywszy na dopieszczaniu szczegółów i szukaniu niedociągnięć.

W każdej części będziesz się uczyć innych rzeczy i rozwijać rozpoczęte wcześniej systemy. Dzięki temu dowiesz się też, jak przerabiać własny kod (refaktoryzować) i kiedy stosować poszczególne rozwiązania.

 • Tytuł: Unity 2019. Kurs video. Wyścigi 2D - budujemy prototyp
 • Autor: Arkadiusz Brzegowy
 • Czas trwania: 05:37:25
 • ISBN: 978-83-283-6849-1, 9788328368491
 • Data wydania: 2020-02-13
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vuni19
 • Wydawca: Videopoint