Wydawca: Omnibus
Co wyróżnia nasze książki? Powstają w ścisłej współpracy z psychologami, pedagogami, nauczycielami, lekarzami, a także ekspertami z zakresu poruszanego w danej książce. Są pisane i ilustrowane w Polsce, dzięki czemu dostosowane do polskich realiów. Druk odbywa się w Polsce (nie w Chinach, jak w przypadku wielu książek dla dzieci sprzedawanych w naszym kraju).
1
Ebook

Alfabet. Skojarzenia obrazkowe

Justyna Jakubczyk

Rewelacyjna metoda nauki liter drukowanych dzięki skojarzeniom obrazkowym. Prosty sposób na naukę dużych liter drukowanych poprzez skojarzenie ich kształtu z nazwą rzeczy lub zwierzęcia. Na kolejnej stronie z daną literą drukowaną znajduje się jej obraz w piśmie i wymowa znana z alfabetu, a także powstałe na jej podstawie litery ze znakami diakrytycznymi: ą, ć, ę, ń, ó, ś, ż oraz ź.

2
Ebook

Ortografia sposobem. Zasady pisowni i mnemotechniki

Justyna Jakubczyk

Ortografia jest nie tylko dla uczniów. Kiedyś nasze błędy w pisowni widział tylko nauczyciel w szkole, teraz rozpowszechniamy je mimowolnie w mediach społecznościowych. Nie wszystkie wyłapie słownik w edytorze tekstów czy komunikatorze, a część – nawet po podkreśleniu na czerwono – po prostu zignorujemy z różnych powodów. W książce zebrano najważniejsze zasady ortograficzne oraz wyrazy, w których najczęściej popełniamy błędy. Podano również kilka sposobów ułatwiających zapamiętanie pisowni. Jedną z mnemotechnik jest właśnie rysowanie – obrazki też są nie tylko dla uczniów.

3
Ebook

Wierszyki logopedyczne

Katarzyna Michalec

Zbiór wesołych wierszyków służących utrwaleniu prawidłowej wymowy. Poszczególne utwory podzielono na grupy zawierające słowa z głoskami szeregów szumiącego, syczącego i ciszącego oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze. Oddzielnie zestawiono wierszyki pomocne w ćwiczeniach przy takich wadach wymowy, jak kappacyzm, gammacyzm i reranie. Zabawne teksty oraz śmieszne ilustracje zachęcają dzieci do nauki.

4
Ebook

Łamigłówki ortograficzne z sówką

Katarzyna Michalec

W książce znajduje się szereg łamigłówek ortograficznych przeznaczonych dla dzieci w wieku wczesno­szkolnym. Różnorodność zadań sprawi, że nikt nie będzie się nudził w trakcie ich rozwiązywania. Znajdziemy tu mnóstwo zadań i tekstów do utrwalania następujących głosek: u, ó, ż, rz, h, ch, ś, si, ć, ci, ń, ni, ź, zi, dź, dzi, w, f, ą, ę, om, em, on, en, w, f, sz. Książka to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, doskonalenie pisowni i innych umiejętności, takich jak spostrzegawczość czy logiczne myślenie. Dzieci mogą pracować ze słowniczkiem ortograficznym, z którego przy okazji warto nauczyć się korzystać.

5
Ebook

Szyjemy najstraszniejsze potwory świata

Katarzyna Michalec

Szycie maskotek to wspaniała zabawa i nauka dla dzieci. Efekt może być naprawdę zaskakujący. Również koszt wykonania takiej zabawki jest niewielki. Dzieci sprawnie posługujące się igłą i nitką mogą zrobić pracę samodzielnie. Młodsze powinny korzystać z pomocy rodziców. Zabawki mogą również szyć dorośli, a następnie podarować dziecku w prezencie. Własnoręcznie uszyta maskotka może służyć do zabawy lub ozdoby – wystarczy jedynie przyszyć do niej pętelkę ze sznurka i zawiesić, np. na uchwycie szafki lub w samochodzie.

6
Ebook

Wojtuś u lekarza

Justyna Jakubczyk

Bajka dla dziecka + porady dla rodziców, jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza Wojtuś jest chory. Boi się wizyty u lekarza. Jak wytłumaczyć mu, co będzie się działo w gabinecie? Jak skłonić go do brania leków? Przeczytaj razem dzieckiem. Zazwyczaj nawet niegroźna choroba dziecka jest dla rodziców i opiekunów źródłem dużego stresu. Dzięki zamieszczonym na końcu książki poradom dowiesz się, jak przygotować siebie i dziecko do wizyty u lekarza.

7
Ebook

Scenariusze zabaw plastycznych dla przedszkolaków

Szukasz pomysłu na ładne i proste w wykonaniu prace plastyczne? Chcesz zaplanować zajęcia w przedszkolu na cały rok? A może lubisz malować i robić modele z dzieckiem w domu? Tu znajdziesz ciekawe scenariusze zabaw plastycznych wraz z ilustracjami prac. Tematy zostały uporządkowane według miesięcy roku szkolnego i związane są z datami obchodzonych świąt, również tych mniej znanych, jak Dzień Pluszowego Misia, Dzień Bociana Białego czy Dzień Postaci z Bajek. Każdy scenariusz zawiera opis zagadnienia, wyszczególnienie materiałów potrzebnych do przygotowania pracy, instrukcję wykonania oraz ilustrację gotowego dzieła. Wszystkie prace wykonane są z tanich i łatwo dostępnych materiałów, dlatego z powodzeniem można je wykorzystywać na zajęciach z dziećmi.

8
Ebook

Z pamiętnika misia Porzucka

Aneta Lejwoda-Zielińska, Anna Mituła

Niezwykła opowieść o przyjaźni między pluszowym misiem a dorosłym. Miś, porzucony na śmietniku przez poprzedniego właściciela, trafia do domu dziecka, skąd zostaje adoptowany przez panią Anię, którą od tej pory nazywa Czarodziejką. To właśnie z nią przeżywa mnóstwo przygód, poznaje świat i próbuje zrozumieć rządzące nim zasady. U boku opiekunki dojrzewa, poznaje emocje oraz odkrywa swoje pasje. Wciela się w różne role – raz jest misiem motocyklistą, detektywem, astronautą, a innym razem organizatorem akcji charytatywnej dla domu dziecka. Z panią Anią wyrusza do szkoły, gdzie zaprzyjaźnia się z dziećmi i przeżywa pierwsze szkolne przyjaźnie i rozczarowania. Miś Porzucek ma mnóstwo zalet, ale i wad, co sprawia, że czytelnik identyfikuje się z nim – czytelnik nie tylko ten najmłodszy, lecz również dorosły. W utworze nie brakuje humoru. Misiowi w zabawach towarzyszą: mucha Bzyczka, psinka Zosia, żółw Hydraulik, żyrafa Basia, a także motocykl Czesław. Nad wszystkim zaś unosi się mgiełka magii, którą dzieci uwielbiają. Opowiadania zawarte w książce zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie „Książka przyjazna dziecku” zorganizowanym przez Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach.

9
Ebook

Dlaczego Filonek? Bajki i opowiadania dla dzieci z cukrzycą i ich przyjaciół

Anna Urbanowicz-Bagniuk

Cukrzyca coraz częściej dotyka dzieci, przewracając świat również ich rodziców. Nasze bajki pomogą postawić go znów na nogi, pokazując, że mimo choroby można spełniać marzenia. Na końcu 10 przykazań dla rodziców małych diabetyków. Recenzje: Tytuł opowiadań „Dlaczego Filonek?” zawiera to najczęściej zadawane przez rodziców pytanie: „Dlaczego moje dziecko zachorowało na cukrzycę?”. Jest tym samym zaproszeniem do opowiedzenia tego, co dzieje się w Twoim umyśle i sercu po rozpoznaniu tej nieuleczalnej choroby, jaką jest cukrzyca. Prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska – Konsultant w dziedzinie diabetologii i pediatrii, twórca szkoły leczenia pompą insulinową w Polsce   Bajki Anny Urbanowicz-Bagniuk w najprostszy sposób budują wsparcie dla dzieci i ich opiekunów w akceptacji nowej, trudnej sytuacji – nowej drogi życia wytyczonej cukrzycą. Prof. dr hab. n. med. Przemysława Jarosz-Chobot – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach   W dniu postawienia diagnozy wszyscy zajęli się przygotowaniem Was do życia z dzieckiem chorym na cukrzycę. Gdzieś w natłoku ważnych informacji medycznych bardzo często na plan dalszy zepchnięte jest „leczenie emocji” Waszych i chorego dziecka. Bajki i opowiadania „Dlaczego Fionek?” mają ogromny bagaż pozytywnych wrażeń, dzięki którym i Wy, i Wasze dzieci możecie popatrzeć w pogodny sposób na życie z cukrzycą. Teresa Benbenek-Klupa, spełniony w życiu prywatnym i zawodowym diabetyk Od Autorki Zadawałam życiu wciąż te same pytania: Dlaczego? Dlaczego ja? Dlaczego moje dziecko? Dlaczego my? Do dzisiaj nie otrzymałam odpowiedzi. Dlatego przestałam pytać. Mój świat, świat mojej rodziny, został całkowicie przewartościowany, drobnostki, które do tej pory miały rangę problemów, przestały nimi być. Cukrzyca u naszych dzieci to ogromna lekcja pokory, jaką przyniosło nam życie. W chwili diagnozy przewraca nasz dotąd – wydawałoby się – poukładany świat zupełnie do góry nogami. Zbiór bajek „Dlaczego Filonek?” napisałam, mając te pierwsze – chyba najtrudniejsze – chwile za sobą. Mam nadzieję, że pozwolą one Waszym pociechom oswoić się z nową sytuacją w życiu i żyć jego pełnią dzisiaj, jutro, pojutrze… zawsze. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale trudno też nie będzie. Trzeba tylko być silnym i tę siłę, wiarę w to, co wydaje się niemożliwe, przekazać dzieciom.

10
Ebook

Szumiące zagadki. Pomoce logopedyczne

Szumiące zagadki to zbiór krótkich zagadek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Napisane są w formie rymowanki i mają służyć utrwalaniu prawidłowej wymowy głosek szeregu szumiącego: sz, cz, ż, dż. Każde rozwiązanie zawiera którąś z tych głosek, a kratki z daną głoską zaznaczone są innym kolorem. Dziecko, wpisując hasło, może je powtarzać na głos nawet kilkakrotnie, ćwicząc w ten sposób wymowę. Dodatkowe zadanie polega na ułożeniu zdania z odgadniętym wyrazem. Dzieci, które nie potrafią pisać, mogą całe ćwiczenie wykonać słownie, z pomocą opiekuna. Jeśli zagadka sprawi komuś kłopot, każde hasło można sprawdzić na końcu książki. Zagadki można otworzyć w telefonie lub na tablecie w programie do przeglądania plików PDF i wpisywać litery, korzystając z funkcji rysowania.

11
Ebook

Moje przedszkole

Justyna Kudyba

Pierwszy dzień w przedszkolu? To nic strasznego! Dzięki tej książce Twoje dziecko dowie się, jak wygląda dzień w przedszkolu, a Ty – jak je przygotować do zostania przedszkolakiem.   Artystyczne walory tekstu i ilustracji przykuwają uwagę małego odbiorcy, wzbogacają jego ciekawość. Podstawowym celem książki jest jej wartość wychowawcza. Elżbieta Byra, doradca metodyczny

12
Ebook

Marzenia zwierząt. Czytanie metodą sylabową

Katarzyna Michalec

Metoda sylabowa oparta jest na naturalnej skłonności do mówienia sylabami. Może być stosowana zarówno do doskonalenia czytania, jak i do nauki u dzieci z problemami edukacyjnymi. Katarzyna Michalec jest autorką wielu książek dla dzieci: „Przygód kilka owcy i wilka”, „Zawiła historia niesfornego Kacperka”, „Czy królewnom rosną wąsy?”, „Podobieństwa i różnice”, „Ekologiczne opowiadania z ćwiczeniami”, „Dziękuję, proszę, przepraszam”, „Urodziny Błażeja”, „Żakiet żaby”, „Wypadek świerszcza”, „Maski z talerzyków dla smyków”, „Świat w prostokącie, kółku i trójkącie”, „Podnieś z ziemi i zrób”, „Malujemy palcami”, „Maluchy przygotowują zabawne posiłki”, „Zrób sobie dinozaura”, „Wytnij, złóż i sklej”, „Prace plastyczne na cały rok”, „Zeszyt pełen labiryntów”, „Wyklejanki literkowo – cyferkowe”, „Zrób to sam – 75 niezwykłych postaci”, „Scenariusze zabaw plastycznych dla przedszkolaków”, „Jacek antyterrorysta.

13
Ebook

Labirynty logopedyczne do utrwalana głosek szumiących

Katarzyna Michalec

Labirynty logopedyczne to nie tylko świetna zabawa, lecz także przede wszystkim ćwiczenia usprawniające mowę. Polega ona na pokonaniu labiryntu i dotarciu do celu, jakim jest wyraz zawierający ćwiczoną głoskę. W tym przypadku będą to głoski szeregu szumiącego, czyli sz, cz, ż, dż. Po drodze dziecko również napotka te głoski, a jego zadaniem będzie zatrzymanie się na chwilę i powtórzenie ich na głos. Labirynty ułożone są od najprostszych po coraz bardziej skomplikowane. Dzięki stopniom trudności, pokonywanie kolejnych labiryntów przyniesie dzieciom jeszcze więcej satysfakcji. Labirynty można pobrać na tablet lub telefon i rysując po nich, ćwiczyć wymowę głosek.

14
Ebook

Zabawy plastyczne z bawełną

Katarzyna Michalec

Książka zawiera zbiór projektów, które zostały wykonane z waty, płatków kosmetycznych i patyczków higienicznych. Każdy z nas ma takie produkty w domu, zatem wystarczy jedynie zajrzeć na półkę w łazience, aby stworzyć ciekawe i oryginalne prace. Produkty z bawełny nie są drogie, dlatego z powodzeniem można je wykorzystywać z większą grupą dzieci na zajęciach w szkole czy przedszkolu. Tworzenie z bawełny to nie tylko zabawa, ale zarazem doskonała okazja do rozwijania u dzieci zdolności plastycznych i pobudzania ich wyobraźni. Przycinanie, malowanie i wyklejanie pozwala również rozwijać zdolności manualne. Dodatkowo do każdej pracy dołączone są zadania z nią związane. Zabawa z bawełną to również świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

15
Ebook

Miś i Czarodziejka

Aneta Lejwoda-Zielińska, Anna Mituła

Drogie Dzieci, czy wierzycie w czary? Na przykład w to, że pluszowe misie potrafią się poruszać, uśmiechać i rozmawiać jak człowiek? Oczywiście to wielka tajemnica misiów, dlatego musicie obiecać, że nie zdradzicie jej nikomu, zwłaszcza dorosłym. Oni często zapominają, że byli dziećmi. Na szczęście nie wszyscy – niektórzy wciąż noszą w sercu iskierkę wiary w niemożliwe i to właśnie oni namówili nas do napisania tej książki. Dajcie się więc porwać wyobraźni i posłuchajcie opowieści o najpiękniejszej i najprawdziwszej przyjaźni pod słońcem, takiej, na którą czeka się przez całe ­życie – ­przyjaźni między ­misiem a dorosłym. Tym razem bohater wciela się w rolę instruktora latania, poznaje tajniki sztuki jeździectwa, oddaje krew na rzecz chorych dzieci oraz wypełnia uczniowskie obowiązki. W poznawaniu świata i rządzących nim zasad pomagają mu nowi przyjaciele. Opowiadania zawarte w tomach Z pamiętnika misia ­Porzucka oraz Miś i czarodziejka zdobyły wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Książka przyjazna dziecku” Muzeum Zabawy i ­Zabawek w Kielcach.   Wcale się nie dziwię, że tytułowy bohater – miś Porzucek – ­zdobywa serca najmłodszych czytelników, bo moje zdobył już od pierwszych wersów. Opowieści napisane są z pasją, wielkim ­zaangażowaniem i erudycją. Agnieszka Krizel (blog Recenzje Agi)