Verleger: Omnibus
Co wyróżnia nasze książki? Powstają w ścisłej współpracy z psychologami, pedagogami, nauczycielami, lekarzami, a także ekspertami z zakresu poruszanego w danej książce. Są pisane i ilustrowane w Polsce, dzięki czemu dostosowane do polskich realiów. Druk odbywa się w Polsce (nie w Chinach, jak w przypadku wielu książek dla dzieci sprzedawanych w naszym kraju).
1
E-book

Łamigłówki ortograficzne z sówką

Katarzyna Michalec

W książce znajduje się szereg łamigłówek ortograficznych przeznaczonych dla dzieci w wieku wczesno­szkolnym. Różnorodność zadań sprawi, że nikt nie będzie się nudził w trakcie ich rozwiązywania. Znajdziemy tu mnóstwo zadań i tekstów do utrwalania następujących głosek: u, ó, ż, rz, h, ch, ś, si, ć, ci, ń, ni, ź, zi, dź, dzi, w, f, ą, ę, om, em, on, en, w, f, sz. Książka to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, doskonalenie pisowni i innych umiejętności, takich jak spostrzegawczość czy logiczne myślenie. Dzieci mogą pracować ze słowniczkiem ortograficznym, z którego przy okazji warto nauczyć się korzystać.

2
E-book

Szyjemy najstraszniejsze potwory świata

Katarzyna Michalec

Szycie maskotek to wspaniała zabawa i nauka dla dzieci. Efekt może być naprawdę zaskakujący. Również koszt wykonania takiej zabawki jest niewielki. Dzieci sprawnie posługujące się igłą i nitką mogą zrobić pracę samodzielnie. Młodsze powinny korzystać z pomocy rodziców. Zabawki mogą również szyć dorośli, a następnie podarować dziecku w prezencie. Własnoręcznie uszyta maskotka może służyć do zabawy lub ozdoby – wystarczy jedynie przyszyć do niej pętelkę ze sznurka i zawiesić, np. na uchwycie szafki lub w samochodzie.

3
E-book

Alfabet. Skojarzenia obrazkowe

Justyna Jakubczyk

Rewelacyjna metoda nauki liter drukowanych dzięki skojarzeniom obrazkowym. Prosty sposób na naukę dużych liter drukowanych poprzez skojarzenie ich kształtu z nazwą rzeczy lub zwierzęcia. Na kolejnej stronie z daną literą drukowaną znajduje się jej obraz w piśmie i wymowa znana z alfabetu, a także powstałe na jej podstawie litery ze znakami diakrytycznymi: ą, ć, ę, ń, ó, ś, ż oraz ź.

4
E-book

Ortografia sposobem. Zasady pisowni i mnemotechniki

Justyna Jakubczyk

Ortografia jest nie tylko dla uczniów. Kiedyś nasze błędy w pisowni widział tylko nauczyciel w szkole, teraz rozpowszechniamy je mimowolnie w mediach społecznościowych. Nie wszystkie wyłapie słownik w edytorze tekstów czy komunikatorze, a część – nawet po podkreśleniu na czerwono – po prostu zignorujemy z różnych powodów. W książce zebrano najważniejsze zasady ortograficzne oraz wyrazy, w których najczęściej popełniamy błędy. Podano również kilka sposobów ułatwiających zapamiętanie pisowni. Jedną z mnemotechnik jest właśnie rysowanie – obrazki też są nie tylko dla uczniów.

5
E-book

Wierszyki logopedyczne

Katarzyna Michalec

Zbiór wesołych wierszyków służących utrwaleniu prawidłowej wymowy. Poszczególne utwory podzielono na grupy zawierające słowa z głoskami szeregów szumiącego, syczącego i ciszącego oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze. Oddzielnie zestawiono wierszyki pomocne w ćwiczeniach przy takich wadach wymowy, jak kappacyzm, gammacyzm i reranie. Zabawne teksty oraz śmieszne ilustracje zachęcają dzieci do nauki.

6
E-book

Wojtuś u lekarza

Justyna Jakubczyk

Bajka dla dziecka + porady dla rodziców, jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza Wojtuś jest chory. Boi się wizyty u lekarza. Jak wytłumaczyć mu, co będzie się działo w gabinecie? Jak skłonić go do brania leków? Przeczytaj razem dzieckiem. Zazwyczaj nawet niegroźna choroba dziecka jest dla rodziców i opiekunów źródłem dużego stresu. Dzięki zamieszczonym na końcu książki poradom dowiesz się, jak przygotować siebie i dziecko do wizyty u lekarza.

7
E-book

Scenariusze zabaw plastycznych dla przedszkolaków

Katarzyna Michalec

Szukasz pomysłu na ładne i proste w wykonaniu prace plastyczne? Chcesz zaplanować zajęcia w przedszkolu na cały rok? A może lubisz malować i robić modele z dzieckiem w domu? Tu znajdziesz ciekawe scenariusze zabaw plastycznych wraz z ilustracjami prac. Tematy zostały uporządkowane według miesięcy roku szkolnego i związane są z datami obchodzonych świąt, również tych mniej znanych, jak Dzień Pluszowego Misia, Dzień Bociana Białego czy Dzień Postaci z Bajek. Każdy scenariusz zawiera opis zagadnienia, wyszczególnienie materiałów potrzebnych do przygotowania pracy, instrukcję wykonania oraz ilustrację gotowego dzieła. Wszystkie prace wykonane są z tanich i łatwo dostępnych materiałów, dlatego z powodzeniem można je wykorzystywać na zajęciach z dziećmi.

8
E-book

Dlaczego Filonek? Bajki i opowiadania dla dzieci z cukrzycą i ich przyjaciół

Anna Urbanowicz-Bagniuk

Cukrzyca coraz częściej dotyka dzieci, przewracając świat również ich rodziców. Nasze bajki pomogą postawić go znów na nogi, pokazując, że mimo choroby można spełniać marzenia. Na końcu 10 przykazań dla rodziców małych diabetyków. Recenzje: Tytuł opowiadań „Dlaczego Filonek?” zawiera to najczęściej zadawane przez rodziców pytanie: „Dlaczego moje dziecko zachorowało na cukrzycę?”. Jest tym samym zaproszeniem do opowiedzenia tego, co dzieje się w Twoim umyśle i sercu po rozpoznaniu tej nieuleczalnej choroby, jaką jest cukrzyca. Prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska – Konsultant w dziedzinie diabetologii i pediatrii, twórca szkoły leczenia pompą insulinową w Polsce   Bajki Anny Urbanowicz-Bagniuk w najprostszy sposób budują wsparcie dla dzieci i ich opiekunów w akceptacji nowej, trudnej sytuacji – nowej drogi życia wytyczonej cukrzycą. Prof. dr hab. n. med. Przemysława Jarosz-Chobot – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach   W dniu postawienia diagnozy wszyscy zajęli się przygotowaniem Was do życia z dzieckiem chorym na cukrzycę. Gdzieś w natłoku ważnych informacji medycznych bardzo często na plan dalszy zepchnięte jest „leczenie emocji” Waszych i chorego dziecka. Bajki i opowiadania „Dlaczego Fionek?” mają ogromny bagaż pozytywnych wrażeń, dzięki którym i Wy, i Wasze dzieci możecie popatrzeć w pogodny sposób na życie z cukrzycą. Teresa Benbenek-Klupa, spełniony w życiu prywatnym i zawodowym diabetyk Od Autorki Zadawałam życiu wciąż te same pytania: Dlaczego? Dlaczego ja? Dlaczego moje dziecko? Dlaczego my? Do dzisiaj nie otrzymałam odpowiedzi. Dlatego przestałam pytać. Mój świat, świat mojej rodziny, został całkowicie przewartościowany, drobnostki, które do tej pory miały rangę problemów, przestały nimi być. Cukrzyca u naszych dzieci to ogromna lekcja pokory, jaką przyniosło nam życie. W chwili diagnozy przewraca nasz dotąd – wydawałoby się – poukładany świat zupełnie do góry nogami. Zbiór bajek „Dlaczego Filonek?” napisałam, mając te pierwsze – chyba najtrudniejsze – chwile za sobą. Mam nadzieję, że pozwolą one Waszym pociechom oswoić się z nową sytuacją w życiu i żyć jego pełnią dzisiaj, jutro, pojutrze… zawsze. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale trudno też nie będzie. Trzeba tylko być silnym i tę siłę, wiarę w to, co wydaje się niemożliwe, przekazać dzieciom.