Verleger: 30
881
E-book

Gran Canaria. Travelbook. Wydanie 1

Berenika Wilczyńska

Gran Canaria – nietrudno ulec urokowi wyspy, od której pochodzi nazwa całego archipelagu. Jest na niej tak wiele atrakcji, że każdego uwiedzie czymś innym. Jednych oczaruje niezwykłymi krajobrazami, innych pięknymi plażami, jeszcze innych ekscytującymi wycieczkami po wulkanicznym masywie górskim. W ciągu jednego dnia można spacerować ponad chmurami i zachwycać się podwodnym życiem, obserwować delfiny i wziąć udział w ulicznej fieście. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na wakacyjny odpoczynek! Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

882
E-book

Fundusze unijne i europejskie. ...czyli jak nie oszaleć w drodze po środki pomocowe z UE

Anna Szymańska

Wiesz już, ile dostanie Twoja firma z 90 mld euro, które otrzyma Polska z kasy UE w latach 20072013? Odpowiedź na to pytanie zależy w ogromnym stopniu od Ciebie. Jeśli podejdziesz na poważnie do pozyskiwania środków unijnych, Twoja firma może dostać potężny zastrzyk finansowy. Musisz się jednak wiele nauczyć, zanim zaczniesz pisać naprawdę skuteczne wnioski i otrzymywać silne wsparcie finansowe dla swoich projektów. Anna Szymańska, która zajmuje się pozyskiwaniem środków unijnych od 1992 roku, a w okresie 20042009 pozyskała z Unii Europejskiej 150 mln złotych (!!!), nabyła już tyle wiedzy i doświadczenia, że mogłaby napisać o tym książkę I właśnie to zrobiła! Wreszcie jest dostępny przewodnik, który pokazuje Ci, co jest najważniejsze w pisaniu skutecznych planów i wniosków o dofinansowanie w okresie budżetowania 20072013. Przekazuje on wiedzę o groźnie brzmiących zagadnieniach z humorem i polotem, a uroku dodają mu również rysunki. OPINIA CZYTELNIKA: Fachowa wiedza, napisana w przejrzysty sposób. Po przeczytaniu tej publikacji zmienia się sposób patrzenia na niektóre sprawy, jak np. studia i firma. Teraz nie tylko wiem, skąd pozyskać środki na rozwój firmy, ale co najważniejsze jak to zrobić. Książkę trzeba polecić oraz brawa dla autorki za napisanie tej encyklopedii wiedzy pozyskiwania funduszy. Kamil Martyniuk, 22 lata, właściciel firmy ----------------------------------------------- Nowy Tekst - Mirek Skwarek Czy wiesz, jak nie oszaleć w drodze po środki pomocowe z UE? Być może zadajesz sobie pytanie: dlaczego miałbym oszaleć? Odpowiedź jest stosunkowo krótka i prosta, a brzmi: problemy z nadmierną biurokracją. Jeżeli sięgniesz po tę publikację, dowiesz się, że napisanie wniosku nie jest trudne, o ile: - Wiesz, jak to zrobić i rozumiesz zawiłą terminologię używaną przez urzędników, - Osoba, która jest specjalistą i praktykiem w tej dziedzinie pokaże Ci, jak to zrobić. Publikacja Fundusze unijne i europejskie ma dokładnie taki charakter. Autorka, która pozyskała już ponad 150 milionów złotych dla firm i instytucji, poprowadzi Cię za rękę przez zawiłości pisania unijnych wniosku. Z książki tej dowiesz się ponadto: - Czy i jakie masz szanse na uzyskanie dofinansowania dla Twojego pomysłu. - Krok po kroku, jak się przygotować do absorpcji, czyli przyjęcia środków. - Co to jest wniosek, studium wykonalności, biznesplan itd. - Co to są polityki horyzontalne i jak je rozumieć. Dodatkowo każda strona tej książki przyniesie konkretne rozwiązania Twoich problemów wyjaśnione prostym językiem. "Pozycja godna polecenia. Najlepsze źródło o funduszach unijnych. jakie do tej pory znalazłem. Bardzo duża ilość informacji w jednym miejscu." Grzegorz Zioło, student, inwestor, początkujący e-biznesmen Myślę, że z naszej strony zrobiliśmy już wszystko, teraz Ty musisz podjąć decyzję. Sięgnij po część pieniędzy z 70 miliardów euro, które przyznano Polsce.

883
E-book

Przestrzenie muzyczne w polskim teatrze współczesnym

Magdalena Figzał

Książka Przestrzenie muzyczne w polskim teatrze współczesnym prezentuje różnorodne sposoby funkcjonowania muzyki w polskim teatrze dramatycznym ostatniego dwudziestopięciolecia. Odnosząc się do twórczości wybranych reżyserów i współpracujących z nimi kompozytorów autorka podejmuje szereg zagadnień teoretycznych, ściśle wiążących się z obecnością muzyki w przedstawieniu teatralnym: począwszy od kwestii związanych z percepcją muzyki scenicznej, przez klasyfikację zjawisk akustycznych w teatrze oraz wpływ nowych mediów na sposób kształtowania dźwięku, aż po różnorodne ujęcia znaczenia muzycznego. Ogniwem spajającym poszczególne fragmenty monografii jest kategoria przestrzeni muzycznej, którą w najbardziej ogólnym i metaforycznym sensie rozumieć należy tu jako pewien specyficzny sposób funkcjonowania dźwiękowości w przedstawieniu teatralnym. Analizując inscenizacje takich twórców, jak Jerzy Jarocki, Jerzy Grzegorzewski, Krystian Lupa, Andrzej Dziuk, Krzysztof Warlikowski czy Jan Klata, autorka stara się nie tylko zwrócić uwagę na szczególną istotność warstwy muzycznej spektaklu teatralnego, ale przede wszystkim wskazać możliwe metody i narzędzia służące jej badaniu.

884
E-book

Salamandra. Powieść fantastyczna

Stefan Grabiński

Salamandra to powieść fantastyczna, która bohaterem jest niejaki Jerzy. Człowiek ten ustawicznie spotyka wciąż tego samego, nieznanego mu osobnika. Co więcej, jego pojawianie się jest poprzedzone złudzeniem dostrzegania jego twarzy w fizjonomii całkiem niepodobnych przechodniów. Wkrótce Jerzy poznaje tajemniczego osobnika i się z nim zaprzyjaźnia. Od tej chwili w życiu bohatera pojawia się kalejdoskopowa mieszanina zjawisk niesamowitych i przerażających. Mamy tu między innymi sataniczną metafizykę, obrządki magiczne, hipnozę, letargi i najprzeróżniejszą masę okultyzmu.

885
E-book

Wymiary, konteksty i wzory karier. Proces stawania się sportowcem przez osoby z niepełnosprawnością fizyczną - analiza społecznych mechanizmów (re)konstruowania tożsamości

Jakub Niedbalski

Autor książki rekonstruuje doświadczenia i działania składające się na wieloetapowy proces „stawania się” sportowcem przez osobę niepełnosprawną. Proces ten, będący zasadniczym przedmiotem podjętych analiz, został przedstawiony w jak najszerszych ramach strukturalno-instytucjonalnych, podając uwarunkowania i konteksty głównego działania, a więc sportu. Wyniki badań obrazują, iż proces „stawania się” sportowcem przebiega w sieci społecznych powiązań, ale także ograniczeń, które jednostki napotyka, odpowiednio adaptuje i oswaja. Na kolejnych etapach podążania określoną drogą osoba niepełnosprawna jest wystawiana na różnego rodzaju próby (takie jak ocena przez innych, publiczne wystąpienia czy pokonywanie własnych słabości) a ich pozytywne przejście i osiągane gratyfikacje zwiększają intensywność jej angażowania się w uprawianie sportu. Jest to działanie umożliwiające przedefiniowane nie tylko postrzegania siebie w sposób subiektywny, lecz także dokonanie rekonstrukcji jaźni społecznej, czyli „przestrojenia” wizji siebie w oczach innych. Człowiek niepełnosprawny pod wpływem zaangażowania w sport zmienia zarówno swój ogląd rzeczywistości, jak i sposób myślenia o sobie pozostałych aktorów społecznych.

886
E-book

Zmiana warunków funkcjonowania a efektywność inwestycyjna otwartych funduszy emerytalnych

Dorota Witkowska

W monografii zaprezentowano wyniki analiz wpływu zmian warunków funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych (OFE), wprowadzonych w latach 2011-2014, na ich efektywność inwestycyjną. Przedstawione badania obejmują lata 2007-2015. Wykorzystując metody ilościowe, dowiedziono, że wszystkie rozpatrywane zmiany skutkowały zwiększeniem ryzyka portfeli inwestycyjnych OFE, co nie miało przełożenia na wzrost stóp zwrotu z tych portfeli. Zastosowane mierniki efektywności pozwoliły wykazać, iż do 2014 roku inwestycje podejmowane przez fundusze emerytalne były efektywne, jednak uległo to zmianie z powodu wprowadzonych modyfikacji systemu emerytalnego. Portfele inwestycyjne OFE miały podobne charakterystyki inwestycyjne, co wynikało z obowiązującego sposobu ich oceny według tzw. benchmarku wewnętrznego.

887
E-book

Style kierowania w małej firmie

Ilona Dukaj

Rola małych i średnich przedsiębiorstw stale rośnie. Obecnie ich liczba w znacznym stopniu przekracza ilość przedsiębiorstw państwowych. Jest to związane z prywatyzacją oraz rozwojem gospodarki rynkowej. Coraz większym wyzwaniem dla przedsiębiorców staje się skuteczne kierowanie zasobami ludzkimi na drodze do realizacji strategii firmy. Jest to również związane z przygotowaniem merytorycznym menedżerów do zarządzania. Istnieje wiele stylów kierowania firmą. Każdy z nich posiada swoje specyficzne cechy. Wybór jednego z nich zależy nie tylko od charakteru kierownika, ale także od specyfiki firmy. Zasadniczym celem niniejszej pracy jest to, czy i w jaki sposób styl kierowania wpływa na funkcjonowanie danej organizacji. Jako przykład posłuży firma, gdzie przeprowadzono badania. Praca składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym przedstawiono specyficzne cechy małej firmy na podstawie dostępnej literatury przedmiotu. W rozdziale tym omówiono cele, jakie może przyjąć mała firma, warunki jej funkcjonowania na rynku wraz z szansami i zagrożeniami, jakie przed nią stoją. Zaprezentowano tu także słabości tej formy organizacji oraz specyfikę kierowania małym i średnim przedsiębiorstwem. Drugi rozdział jest poświęcony różnym stylom kierowania przedsiębiorstwem:  wychodząc od ich przeglądu i charakterystyki poprzez czynniki wpływające na wybór określonego stylu kierowania, kończąc na ocenie kształtowania się zachowań pracowników pod wpływem różnych stylów kierowania. Ostatni rozdział skupia się na charakterystyce firmy będącej przedmiotem obserwacji. Na podstawie przeprowadzonych badań wśród pracowników i kadry kierowniczej dokonano opisu stylu kierowania stosowanego w firmie oraz jego wpływu na zachowanie się pracowników. Dzięki temu można było określić, czy przyjęty styl kierowania spełnia swoje funkcje, czy też należy go poddać korekcie. Wstęp   Spis treści: WSTĘP    ROZDZIAŁ ISpecyfika małej firmy 1.1 Mała firma w ujęciu kryteriów klasyfikacyjnych    1.2 Cele małej firmy    1.3 Warunki funkcjonowania małej firmy - szanse i zagrożenia    1.4 Słabości małej firmy    1.5 Specyfika kierowania małą firmą    ROZDZIAŁ IIStyl kierowania w ujęciu modelowym 2.1 Pojęcie stylu kierowania    2.2 Przegląd i charakterystyka stylów kierowania    2.3 Czynniki wpływające na wybór określonego stylu kierowania    2.4 Ocena kształtowania się zachowań pracowników pod wpływem różnych stylów kierowania    ROZDZIAŁ IIIBadanie wpływu stylu kierowania na zachowanie pracowników 3.1 Charakterystyka stylu kierowania stosowanego w firmie    3.2  Wpływ stylu kierowania na zachowanie się pracowników firmy    ZAKOŃCZENIE    BIBLIOGRAFIA    ANKIETA  SKIEROWANA DO KIEROWNIKÓW    ANKIETA   DLA   PRACOWNIKÓW

888
E-book

Frank Merriwells Backers

Burt L. Standish

The story of Frank Merriwell continues. Frank is an energetic young guy. He was the best in everything: in sports, in school, he helped his friends. But now he needs help. After all, he falls into the trap and his enemies take away securities from him. Who will help him?