Видавець: Helion
Helion - niekwestionowany lider wśród wydawców (lub największe wydawnictwo informatyczne) literatury informatycznej w Polsce. Działa na polskim rynku książki nieprzerwanie od 1991 roku.

Od początku swojej działalności wydawnictwo Helion wspiera rozwój specjalistów z szeroko pojętej branży IT. To doskonała baza wiedzy dla osób, które chcą poznać tajniki informatyki, programowania, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa czy grafiki komputerowej i innych umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami.

Helion oferuje szeroki wybór książek oraz ebooków z różnych dziedzin informatyki, zawsze aktualnych i zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.
897
Eлектронна книга

Mistrz języka C. Najlepsze zasady, praktyki i wzorce

Christopher Preschern

Język C mimo upływu lat wciąż wydaje się niezastąpiony. Umożliwia pisanie zwięzłego kodu, który działa szybko mimo niewielkich zasobów sprzętowych. Choć wielu programistów używa C, trudno jest znaleźć eksperckie wskazówki dotyczące programowania w tym języku. Tymczasem w profesjonalnych zastosowaniach podjęcie optymalnych decyzji projektowych warunkuje uzyskanie wysokiej jakości gotowego kodu. To świetna pozycja, dzięki której Twój kod będzie bardziej przejrzysty i łatwiejszy w konserwacji. David Griffiths, autor książki Head First C W tym poradniku, skierowanym do początkujących i doświadczonych programistów języka C, zawarto wiele informacji o podejmowaniu decyzji projektowych, pokazano też krok po kroku, jak wpływają one na tworzenie złożonego oprogramowania. Znajdziesz tu odpowiedzi na trudne pytania o projektowanie struktury programów w C, obsługę błędów czy tworzenie elastycznych interfejsów. Liczne wskazówki i przykłady ułatwią Ci przekładanie wiedzy projektowej na działające implementacje. Druga część książki stanowi omówienie zastosowania licznych wzorców projektowych z języka C do tworzenia większych aplikacji. Dowiesz się, jakie wzorce stosuje się w konkretnych sytuacjach, a także w jaki sposób mogą ułatwić Ci pracę dzięki wskazywaniu dobrych decyzji projektowych. W książce omówiono wzorce dotyczące: obsługi błędów i komunikatów o błędach zarządzania pamięcią elastycznych API i interfejsów iteratorów organizowania plików w programach modułowych ucieczki z piekła instrukcji #ifdef Ta książka pokaże początkującym, jak tworzyć w C produkty klasy przemysłowej! Robert Hanmer, architekt oprogramowania

898
Eлектронна книга

Python i Excel. Nowoczesne środowisko do automatyzacji i analizy danych

Felix Zumstein

Bez Excela trudno sobie wyobrazić wykonywanie różnych złożonych zadań - to ulubione narzędzie naukowców, finansistów, analityków danych, a także profesjonalistów z innych branż. Każda z tych dziedzin ma swoje stale rosnące wymagania wobec Excela. Firma Microsoft wciąż rozwija ten kultowy arkusz kalkulacyjny, jednak język VBA nie nadąża za potrzebami wielu użytkowników. Osoby te często w codziennej pracy korzystają z Pythona do automatyzacji zadań, stąd integracja Excela i Pythona wydaje się naturalnym i wyjątkowo obiecującym rozwiązaniem. Nie musisz dłużej czekać na włączenie Pythona jako języka skryptowego Excela - ta książka wyjaśnia, jak je połączyć i wyciągnąć z tej integracji maksimum korzyści. To wydanie przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników Excela, którzy nie posiadają głębokiej wiedzy o Pythonie. Pokazuje, w jaki sposób manipulować danymi zawartymi w plikach Excela bez Excela, a także jak znakomicie zwiększać możliwości tego programu poprzez budowę interaktywnych narzędzi do analizy danych. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię praca z samymi arkuszami Excela, czy też chcesz tworzyć aplikacje Excela, znajdziesz tu mnóstwo wyczerpujących, jasnych i praktycznych wskazówek, popartych zrozumiałymi przykładami przydatnego kodu. W książce między innymi: gruntowne podstawy Pythona i korzystania z notatników Jupyter i Visual Studio Code stosowanie biblioteki pandas do zastępowania typowych obliczeń w Excelu automatyzacja konsolidacji skoroszytów Excela i tworzenia raportów w Excelu tworzenie interaktywnych narzędzi Excela za pomocą xlwings współpraca Excela z bazą danych i plikami CSV stosowanie Pythona do zastąpienia VBA, Power Query i Power Pivot Użyj Pythona, a pokochasz Excela!

899
Eлектронна книга

Strategia UX. Techniki tworzenia innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Wydanie II

Jaime Levy

Droga do sukcesu produktu cyfrowego prowadzi przez serce użytkownika. Historia biznesu obfituje w przykłady świetnych pomysłów, które poniosły spektakularną porażkę z powodu zlekceważenia wrażeń użytkownika. Przy opracowywaniu biznesowej strategii rozwoju produktu czy usługi trzeba więc zacząć od zebrania kluczowych informacji o przyszłych użytkownikach, ich potrzebach, preferencjach i przyzwyczajeniach, a także o konkurencyjnych produktach i perspektywach. Okazuje się jednak, że łączenie strategii typowo biznesowych z zasadami projektowania UX jest niełatwym zadaniem. To drugie, zaktualizowane i uzupełnione wydanie praktycznego podręcznika dla przedsiębiorców, projektantów UX i UI, a także menedżerów i strategów produktu. Znalazły się w nim skuteczne narzędzia i techniki strategiczne, które udowodniły swoją przydatność w tworzeniu innowacyjnych produktów cyfrowych. Narzędzia te zostały udostępnione również w formie gotowego przybornika strategii UX. Pokazano tu, w jaki sposób zaplanować i przeprowadzić badania użytkowników, aby wyniki pozwoliły na opracowanie skutecznych strategii produktowych. Całość zawartych w książce materiałów składa się na solidny, przetestowany i skuteczny model praktyk ułatwiających wdrażanie innowacyjnych, udanych produktów cyfrowych. W książce: zastosowanie prowizorycznych profili klienta i technik rozpoznania rynku do definiowania grupy docelowej techniki badań i analizy konkurencji projektowanie eksperymentów z wykorzystaniem prototypów sposoby na szybkie, niedrogie i efektywne badania użytkowników online cele, techniki i zasady prowadzenia kampanii marketingowych Strategia UX - by zrobić na użytkowniku jak najlepsze wrażenie!

900
Eлектронна книга

Aplikacje w Delphi. Przykłady. Wydanie III

Teresa Pamuła

Projektuj wspaniałe aplikacje z pomocą środowiska Delphi 2010! Wygląd i podstawowe funkcje aplikacji, czyli od czego zacząć pracę Wprowadzanie danych i okienka komunikatów, czyli zapewnianie dialogu między programem a użytkownikiem Tworzenie nowych komponentów, czyli jak nadać aplikacji niepowtarzalny styl Środowisko Delphi służy do szybkiego tworzenia aplikacji działających w systemie Windows. Zawiera bogate biblioteki komponentów, mechanizmy Plug and Play oraz Code Insight, a także palety komponentów i narzędzia ułatwiające ich wyszukiwanie. Dzięki Delphi IDE można w prosty sposób zaprojektować interfejs użytkownika nowej aplikacji, określić jej wygląd oraz sposób działania w oparciu o istniejące kontrolki i biblioteki klas, w dużym stopniu zdając się na automatyczne generowanie kodu. Jeśli chcesz poznać, dogłębnie zrozumieć i wykorzystać do swoich celów sposób działania Delphi 2010, powinieneś koniecznie sięgnąć po książkę "Aplikacje w Delphi. Przykłady". Znajdziesz tu wszelkie informacje na temat obsługi samego środowiska, podstawowych składników każdej tworzonej aplikacji, wprowadzania i formatowania danych, list, tabel, grupowania i projektowania nowych komponentów, wykorzystania technologii OLE do zapisu i modyfikacji danych w formatach .doc i .xls, możliwości graficznej prezentacji danych, ich drukowania i współpracy Twojej aplikacji z multimediami. Wszystko to oraz wiele innych zagadnień pokazano tu na praktycznych, konkretnych przykładach, ułatwiających zrozumienie i gotowych do zastosowania w Twoich własnych projektach. Podstawowe składniki aplikacji, menu główne i podręczne, pasek narzędzi Wprowadzanie danych, formatowanie i wyświetlanie na ekranie Okienka komunikatów i okienka dialogowe z karty Dialogs Listy wyboru i prosty edytor Grupowanie i dynamiczne tworzenie komponentów Komponenty do wyboru daty i czasu, odmierzanie czasu Zakładki TTabControl i TPageControl Grafika w Delphi i wyświetlanie obrazów Tabelaryzacja danych i ich graficzna prezentacja danych Współpraca programu z plikami dyskowymi Drukowanie w Delphi i programy z wieloma oknami Posługiwanie się wieloma komponentami tego samego typu Definiowanie nowych klas komponentów i wykorzystanie mechanizmu OLE Podstawowe operacje na bazach danych Delphi i multimedia Odkryj fantastyczne możliwości Delphi!

901
Eлектронна книга

jQuery. Ćwiczenia praktyczne

Marcin Lis

Zaoszczędź mnóstwo czasu - jeszcze dziś poznaj jQuery! Po co Ci jQuery, czyli genialny sposób na uproszczenie tworzenia witryn WWW Ważne pola eksploatacji, czyli zapewnienie pożądanych efektów w różnych przeglądarkach Rozszerzenia i jQuery UI, czyli przydatne funkcje i elementy doskonałej strony internetowej Bez jQuery trudno dziś wyobrazić sobie szybkie tworzenie serwisów WWW. Kiedy tylko powstała ta biblioteka, jej możliwości docenili wszyscy - od projektantów amatorów po poważne koncerny, takie jak Google czy Microsoft. Dziś jQuery jest rozwijana na zasadach wolnego oprogramowania i coraz rzadziej można spotkać strony internetowe, których twórcy ignorują jej potężne zalety, takie jak łatwość dostępu do elementów witryny, manipulacja strukturą strony i węzłami DOM, spójna obsługa zdarzeń czy tworzenie animacji. Jeśli wiesz już, jak stworzyć serwis internetowy za pomocą HTML-a i CSS, a także języka JavaScript, ale nie zetknąłeś się dotychczas z jQuery, koniecznie musisz to nadrobić. Idealnym przewodnikiem będzie dla Ciebie ta książka - w serii sensownych, logicznie ułożonych ćwiczeń nauczysz się wszystkiego, co może być Ci potrzebne do efektywnego korzystania z mocy biblioteki. Dowiesz się, jak używać funkcji jQuery i selektorów, modyfikować atrybuty węzłów, stosować funkcję zwrotną i dodawać nowe elementy do witryny. Poznasz procedury obsługi zdarzeń i sposoby nadawania określonego wyglądu stronom WWW. Zrozumiesz, jak jQuery współdziała z JavaScriptem i Ajaksem, a ponadto zorientujesz się w możliwościach biblioteki jQuery UI oraz rozszerzeń, które dodatkowo wspomogą Twoją pracę. Nie czekaj, zabierz się do ćwiczeń! Podstawy jQuery Dostęp do elementów strony Manipulowanie węzłami DOM Obsługa zdarzeń Efekty na stronach WWW jQuery i Ajax Rozszerzenia Obsługa interfejsu za pomocą myszy Widżety jQuery UI Z jQuery praca stanie się prostsza!

902
Eлектронна книга

Automatyzacja metodyki DevOps za pomocą potoków CI/CD GitLaba. Buduj efektywne potoki CI/CD do weryfikacji, zabezpieczenia i wdrażania kodu, korzystając z rzeczywistych przykładów

Christopher Cowell, Nicholas Lotz, Chris Timberlake

Obecnie zasady i wzorce DevOps pozwalają na ograniczenie ryzyka związanego z budowaniem, zabezpieczaniem i wdrażaniem kodu. Programiści i wdrożeniowcy wiedzą, że zapewnienie funkcjonalnej poprawności, efektywności i bezpieczeństwa kodu jest czasochłonne i skomplikowane. Dużym ułatwieniem w tym zakresie mogą być potoki CI/CD GitLaba. Dzięki tej książce poznasz od podstaw Gita i GitLaba. Dowiesz się, jak skonfigurować runnery GitLaba, a także jak tworzyć i konfigurować potoki dla różnych etapów cyklu rozwoju oprogramowania. Poznasz zasady interpretacji wyników potoków w GitLabie. Nauczysz się też wdrażania kodu w różnych środowiskach i korzystania z wielu zaawansowanych funkcji, takich jak łączenie GitLaba z Terraformem, klastrami Kubernetes czy uruchamianie i poprawa wydajności potoków. Skorzystasz ponadto z licznych przykładów i studiów przypadków, dzięki którym za pomocą potoków CI/CD zautomatyzujesz wszystkie etapy DevOps do budowy i wdrażania kodu o wysokiej jakości. Najciekawsze zagadnienia: podstawy Gita, GitLaba i DevOps tworzenie, przeglądanie i uruchamianie potoków CI/CD GitLaba weryfikacja, zabezpieczanie i wdrażanie kodu za pomocą potoków CI/CD GitLaba runnery, DAG-i i logika warunkowa GitLaba najlepsze praktyki i metody rozwiązywania problemów w potokach CI/CD GitLaba przykłady cykli życia procesów rozwoju oprogramowania DevOps. Wdrażaj zmiany szybko i bezpiecznie!

903
Eлектронна книга

Autodesk Inventor Professional 2021 PL / 2021+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Andrzej Jaskulski

Poznaj tajniki systemów Autodesk Inventor Professional i Fusion 360! Naucz się wydajnie projektować Twórz profesjonalną dokumentację Zdobywaj certyfikaty Autodesk Autodesk Inventor Professional to jeden z dwóch najpopularniejszych systemów CAD w swojej klasie. Uzupełnia go rozwiązanie PLM typu cloud computing - Fusion 360. Jeśli chcesz osiągnąć wysoki poziom umiejętności, sięgnij po tę książkę! Poznasz metody parametrycznego, adaptacyjnego projektowania 3D, redagowania dokumentacji 2D i 3D, automatyzacji rutynowych operacji projektowania, modelowania SFM w chmurze itp. przy użyciu dowolnej wersji językowej. Starannie dobrane ćwiczenia pozwolą Ci nauczyć się samodzielnie rozwiązywać problemy praktyczne i zdobyć niezbędne minimum wiedzy teoretycznej. Nabierzesz nawyków, które sprawią, że praca stanie się naprawdę wydajna. Autor książki, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, dzieli się swoją ogromną wiedzą i bogatym doświadczeniem wynikającym z pracy na kierowniczych stanowiskach technicznych w przemyśle, jak również z wielu lat kształcenia studentów i uczestników kursów CAD. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu dydaktycznemu autora podręcznik sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku samodzielnej nauki, jak i zajęć uniwersyteckich czy przygotowania do egzaminów certyfikacyjnych Autodesk. Wiedzę i umiejętności profesora Andrzeja Jaskulskiego od lat docenia firma Autodesk. Interfejs użytkownika Konfiguracja środowiska i szybki start Przewodnik po typowych szkoleniach (learning paths) Parametryczne, adaptacyjne modelowanie FBM części i zespołów Redagowanie dokumentacji 2D i 3D Zaawansowane techniki projektowania 3D Inteligentne elementy, części, zespoły, więzy i operacje Wewnętrzny język programowania iLogic Zarządzanie danymi projektowymi Moduły specjalizowane Automatyzacja rutynowych operacji procesu projektowania Narzędzia analityczne (MES, dynamika konstrukcji) Narzędzia prezentacyjne Modelowanie SFM Zadania kontrolne Zaprzyjaźnij się z systemami Autodesk Inventor i Fusion 360 i osiągaj szybciej swoje cele!

904
Eлектронна книга

Programowanie w języku Java. Zbiór zadań z (p)odpowiedziami

Wiesław Rychlicki

Poznaj niezawodną Javę! Gdy przegląda się oferty pracy dla programistów, trudno nie natknąć się na słowo "Java". Ten obiektowy, niezależny od platformy język programowania przez niemal dwie dekady swojego istnienia zdążył zapracować na reputację łatwego w użyciu i wydajnego narzędzia do różnych zastosowań, a także zjednać sobie przychylność rzesz profesjonalnych programistów i miłośników technologii informatycznych, traktujących programowanie jako hobby. Za teoretyczną znajomością Javy nie zawsze idzie jednak praktyczna umiejętność korzystania z technik programistycznych stosowanych w tym języku. Właśnie dlatego powstała książka "Programowanie w języku Java. Zbiór zadań z (p)odpowiedziami" . Poprzedzające każdy dział publikacji krótkie, rzeczowe wprowadzenia teoretyczne umożliwi rozpoczęcie przygody z Javą nawet osobom, które nie miały z nią wcześniej żadnego kontaktu, a stanowiące rdzeń książki zadania pozwolą utrwalić wiadomości zarówno początkującym, jak i nieco bardziej zorientowanym użytkownikom tego języka. Całość uzupełniono o odpowiedzi, dzięki którym każdy czytelnik może zweryfikować poprawność rozwiązań, oraz wskazówki dotyczące tego, gdzie należy szukać dodatkowych informacji. Narzędzia przydatne przy programowaniu w języku Java Podstawowe typy logiczne, liczbowe i znakowe oraz sposoby ich używania Zastosowanie odpowiednich klas do przeprowadzania operacji na tekstach Wczytywanie danych od użytkownika i wyświetlanie wyników na ekranie Korzystanie z instrukcji warunkowych i instrukcji pętli Tworzenie i używanie złożonych typów danych Praktyczne wykorzystywanie klas bibliotecznych Obsługa wyjątków, przetwarzanie plików tekstowych i obliczenia statystyczne Skończ z teorią, zacznij tworzyć prawdziwe programy!