Видавець: Anagram
Wydawnictwo ANAGRAM powstało w 1991 roku z myślą o miłośnikach poezji. W seriach naszych miniatur znajdują się zarówno utwory najwybitniejszych poetów świata, których wiersze odegrały ogromną rolę w kształtowaniu kultur różnych narodów, jak również poezja nieco już zapomnianych twórców – poezja wciąż jednak żywa i ważna, taka jak np. liryka z kręgu Orientacji Poetyckiej HYBRYDY. Przypominamy poezję Jana Kochanowskiego, Cypriana Kamila Norwida, Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana, Karola Wojtyły, Jana Twardowskiego, Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej, lirykę francuską, rosyjską, niemiecką, włoską i wiele i innych. Wspieramy również debiuty. Wybrane pozycje dostępne są w formie e-booka.
9
Eлектронна книга

Jak zarządzać ludźmi, by nasz biznes dobrze prosperował

Svyatoslav Biryulin

Książka otrzymała tytuł Bestsellera Magazynu Tygrysy Biznesu! Svyatoslav Biryulin urodził się i dorastał w Rosji, gdzie zdobył doświadczenie menedżerskie w prywatnym biznesie. Obecnie mieszka i pracuje w Ljubljanie na Słowenii. Jest dyrektorem i właścicielem firmy konsultingowej KVAN, specjalizującej się w opracowywaniu strategii i marketingu dla firm z całej Europy. Posiada dyplom MBA z Zarządzania strategicznego, a także certyfikat IoD Instytutu Dyrektorów (The Institute of Directors) – najstarszej brytyjskiej organizacji biznesowej dla dyrektorów fi rm, profesjonalnych liderów biznesu i przedsiębiorców – z zarządzania korporacyjnego. Napisał kilka książek o zarządzaniu strategicznym i przywództwie. Jest ekspertem od strategii zarówno biznesowej, jak i życiowej, trenerem biznesu i mówcą motywacyjnym.

10
Eлектронна книга

Spowiedź emerytki

Tola Charak

,,Życie głównej bohaterki Zofii to nieustanne pasmo dramatycznych, traumatycznych przeżyć. Kobieta niewiele doświadcza w nim chwil radości czy szczęścia. Los bywa momentami zaskakująco okrutny. Ta książka to opowieść wypełniona troskami, łzami i bólem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Jednak, w tej opowieści, jak w lustrze przejrzy się wielu Czytelników. Uniwersalizm i wyjątkowo sugestywny język literacki, pozwalają na odczytanie emocji bohaterki i głęboką refleksję". - Agnieszka Krizel     TOLA CHARAK Urodzona 7.09.1975. Kobieta interdyscyplinarna. Przez ostatnie 17 lat Trener Biznesu. Jej życiową pasją, do czasu choroby, która wyeliminowała ją z dotychczasowego życia zawodowego, były szkolenia. Jak sama mówi: ,,Szkolenia zdecydowanie inne od pozostałych. Albo się mnie kochało albo nienawidziło. Na sali szkoleniowej 100% obecności, poza salą tyle samo". Czas choroby wywołał emocjonalny rollercoaster. Stąd pożegnanie się z traumatycznymi przeżyciami w książce ,,Trauma. 12 opowiadań o nienormalności w normalnym życiu", pożegnanie się z cielesnością w książce ,,Cielesność", a próba rozgrzeszenia mamy w książce ,,Spowiedź emerytki''.

11
Eлектронна книга

Dziewczyny z La La Land

Agnes Motti

Na książkę składają się szczere, otwarte, momentami bardzo intymne rozmowy z dziewczynami, które pracowały bądź ciągle pracują w zawodzie stewardesy na Bliskim Wschodzie. Rozmowy o odwadze, marzeniach, rozczarowaniach, szukaniu siebie. Tytułowy La La Land to metafora walki o swoje marzenia, zmian, samodzielnego kierowania własnym losem. To alegoria niecodziennej, osobistej podróży, której często towarzyszą turbulencje, w stronę naszych pragnień, nierzadko skazującej na większą samotność i niezrozumienie otoczenia. Agnes Motti – psycholożka, psychoterapeutka i trenerka. W 2000 roku pomyślnie przeszła pierwszą w Polsce rekrutację do prestiżowych linii lotniczych na Bliskim Wschodzie. Przez pierwsze 10 lat pracę stewardesy łączyła z pasją odkrywania świata i kultur. Jak sama mówi: był to również okres intensywnego rozwoju i poszukiwań własnej tożsamości. Wielokrotnie zetknęła się wówczas ze stereotypowym postrzeganiem stewardes. Obecnie prowadzi coachingi, terapie i szkolenia.  

12
Eлектронна книга

Porzeczkowy Josef

Anna Wiśniewska-Grabarczyk

Porzeczkowy Josef to po części wspomnieniowa, barwnie napisana powieść ukazująca schyłek komunizmu w Polsce. Trzcianka to senne i, wydawałoby się, spokojne miasteczko w województwie wielkopolskim, którego mieszkańcy skrywają tajemnice bolesnej przeszłości i nie mniej trudnej codzienności.     Anna Wiśniewska-Grabarczyk Urodziła się w Trzciance, na ziemiach odzyskanych, mieszkała w Łodzi, obecnie w Kopenhadze. Jest doktorem nauk humanistycznych, specjalizuje się w badaniach nad cenzurą Polski Ludowej, za które została doceniona kilkoma nagrodami, m.in. nagrodą tygodnika „Polityka” i grantem Narodowego Centrum Nauki. Jej pierwsze, jeszcze licealne, wiersze zostały wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Nasze wspólne sprawy wczoraj - dziś - jutro" i ukazały się w tomie I po co umierać. Za wydaną nakładem wydawnictwa Anagram powieść Porzeczkowy Josef była nominowana do Nagrody Literackiej im. W. Gombrowicza. Jest krytyczką literacką, autorką trzech książek, miniatur poetyckich, tekstów słuchowisk i kilkudziesięciu artykułów, ogłaszanych m.in. w „Twórczości”, „Odrze”, "Zeszytach Literackich", „Nowych Książkach”, „Polityce”, „The Polish Review”, „Zagadnieniach Rodzajów Literackich”.

13
Eлектронна книга

Rozmowy zmarłych

Tola Charak

Rozmowy zmarłych Toli Charak to opowieść z pogranicza życia i śmierci. Bohaterowie przeprowadzają nas przez swoje traumy, związki, relacje niczym Charon przez rzekę Styks prosto do Hadesu,Tu Hades jawi się jednak jako metafora zawieszenia pomiędzy tym, co "kryje się między echem a wołaniem", między ciszą a hałasem, pomiędzy dobrem a złem. Człowiek, który nazbyt często zawiesza się pomiędzy dwoma światami, poprzez swoje zachowania, które krzywdzą innych, brak empatii, uprzedzenia trafia do swojej wewnętrzenj krrainy umarłych. Z tej krainy na szczęście jest powrót... tylko czy zawsze? O tym jest właśnie najnowsza książka Toli Charak. O nas samych, o człowieczeństwie.

14
Eлектронна книга

Fragmenty. Opowieści o dziewczynkach i kobietach

Katarzyna Zwolska-Płusa

Wielowymiarowe metafory unoszące prawdziwe życie w opowieściach Kasi Zwolskiej-Płusy układają się w obrazy otaczającej rzeczywistości, którą autorka formułuje plastyką języka, bezpretensjonalnością i głębokimi refleksjami. Katarzyna Zwolska-Płusa – samorzeczniczka w spektrum autyzmu, mama, żona, nauczycielka, asystentka uczelniana (pracuje naukowo w obszarze literatury polsko-żydowskiej, literatury współczesnej i dydaktyki). Autorka tomu poezji Cud i Anomalia, SŻP KIT, Brzeg 2017, oraz vesica piscis, Anagram, Warszawa 2019. Prozę publikowała w „Fabulariach”, „Nowych Peryferiach” i „Helikopterze”, poezję między innymi w „Twórczości”, „Dwutygodniku”, „Przekroju”, „Fabulariach”, „Migotaniach”. Laureatka Award World Day Poetry UNESCO 2019. Twarz Przyszłości w częstochowskim plebiscycie ogłoszonym na 800-lecie miasta.