Видавець: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
Instytut Logistyki i Magazynowania od kilkunastu lat prowadzi działalność wydawniczą, która ma na celu propagowanie wiedzy logistycznej wśród coraz liczniejszej kadry menadżerów logistyki w przedsiębiorstwach oraz studentów i wykładowców. Instytut, jako główny popularyzator logistyki w Polsce, udostępnia wszystkim zainteresowanym fachową wiedzę z tej dziedziny. Program wydawniczy serii "Biblioteka Logistyka" obejmuje: monografie, podręczniki akademickie i szkolne, raporty, materiały konferencyjne oraz wydawnictwa słownikowe. Od 2011 r. jesteśmy aktywni na rynku wydawnictw elektronicznych.
9
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 2/2018

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W numerze m.in.: program rozwoju transportu intermodalnego na lata 2020-2030, indeks logistyczny rynków wschodzących 2018, transport produktów spożywczych w temperaturze kontrolowanej z Unii Europejskiej do Polski, zasada jednorazowości - wizja przyszłości Jednolitego Rynku Cyfrowego w Europie.

10
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 3/2018

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W numerze m.in.: wpływ autonomicznych środków transportu na nieruchomości komercyjne, rozwój usług logistycznych w kolejowym transporcie towarów, cyfrowe łańcuchy dostaw, warunki wzrostu konkurencyjności transportu intermodalnego, czy RFID może wspierać identyfikowalność w łańcuchu dostaw?

11
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 2/2021

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W tym numerze piszemy m.in. o: rozwiązaniach związanych z nowoczesną logistyką miejską, przedstawiamy najważniejsze projekty europejskie wpisujące się w hasło smart city i trend zrównoważonego rozwoju. Pytamy ekspertów o znaczenie i wpływ technologii opartej na sieci 5G na rozwój przedsiębiorstw.

12
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 3/2017

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W numerze m.in.: przewozy intermodalne w Polsce na tle przewozów w Unii Europejskiej, rajdy samochodowe - logistyczne wyzwanie dla całego zespołu, rower miejski jako alternatywny środek transportu dla komunikacji miejskiej, wariantowy projekt podsystemu konfekcjonowania w magazynie dystrybucyjnym, standaryzacja w TSL - wyniki ogólnopolskiego badania firm logistycznych.

13
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 2/2024

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W tym wydaniu piszemy m.in. o Lekturę rozpoczynamy pytaniem: "Czy czeka nas nowy światowy "ład logistyczny"?". Światowa scena logistyczna to nie tylko miejsce, gdzie ekonomia spotyka się z geografią, ale także pole walki, na którym 50 krajów toczy bitwę o przyszłość handlu i produkcji. W tym wydaniu przyjrzymy się blisko procesom zachodzącym w krajach Zatoki Perskiej, Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Południowej i Afryki, analizowanym przez ponad 800 ekspertów zaproszonych do współpracy przez jeden z największych i najbardziej innowacyjnych na świecie operatorów logistycznych - kuwejcki koncern Agility. Następnie zagłębimy się w temat optymalizacji kosztów łańcucha dostaw. Twarde dane stają się w tym przypadku kluczowym narzędziem budowania przewagi konkurencyjnej, prowadząc nas przez labirynt efektywnego planowania i trafnych decyzji. Ekologia stała się tematem gorącym jak nigdy wcześniej. W artykule "10 kroków do dekarbonizacji Twojej firmy" zastanowimy się, jak coraz silniejszy zwrot ku dekarbonizacji gospodarki wpływa na strategie firm, szczególnie w łańcuchu dostaw. Nie zabraknie także tematu lotniczego cargo, który staje się coraz bardziej istotnym elementem transportowej układanki. Przyglądając się udziałowi polskiego cargo w rynku europejskim, zwrócimy uwagę na wyzwania i perspektywy tego segmentu. Następnie - po komunikacji miejskiej w warszawskim smart city, niedocenianym procesie paletyzacji, czy też rosnącym zapotrzebowaniu na powierzchnie magazynowe na Pomorzu - dotrzemy do zagadnienia algorytmów w e-commerce i praktycznych aspektów współpracy z dostawcami usług co-packingowych. Zanurzamy się w świat logistyki, gdzie precyzja, innowacyjność i zrównoważony rozwój to kluczowe wartości.

14
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 5/2017

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W numerze m.in.: wpływ instytucji kontrolnych na działalność międzynarodowych przewoźników drogowych, elektroniczna recepta transgraniczna, dlaczego warto zadbać o swoje dane podstawowe, zastosowanie łączności radiowej w monitoringu temperatury, zarządzanie kosztami działań w teorii ograniczeń.

15
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 1/2022

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W tym wydaniu piszemy o robotyzacji i automatyzacji procesów logistycznych. Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) policzyła roboty przemysłowe „zatrudnione” w fabrykach na całym świecie. Z ponad 3 milionów maszyn, 70% działa w regionie Azji i Pacyfiku, 18% w Europie, nieco ponad 10% w obu Amerykach. Od pięciu lat liczba nowych robotów uruchamianych w ciągu roku jest względnie stała i wynosi 380-400 tysięcy instalacji, co pozwala obliczyć, że do 2025 roku w przemyśle będziemy ich mieć ponad 4 miliony. Przyszedł czas na dyskusję o tym, jak odpowiedzieć na obawy pracowników o utratę pracy spowodowaną automatyzacją, jak znaleźć wspólną przestrzeń do działania inteligentnych maszyn i ludzi, jak określić zasady kooperacji robota i człowieka również w zakresie ich kompetencji i roli w organizacji. Kiedy zastąpić człowieka robotem? Jakich stanowisk nie powinno się jeszcze automatyzować? A przy spotkaniu robota z człowiekiem – kto komu powinien ustąpić pierwszeństwa na korytarzu?

16
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 5/2021

Praca zbiorowa

W tym wydaniu piszemy m.in. o najważniejszych trendach w handlu internetowym - od q-commerce i dark stores, poprzez handel transgraniczny i optymalizację kosztów ostatniej mili, aż po zrównoważony e-commerce i automation marketing.