Wydawca: Wydawnictwo Astrum
Wydawnictwo Astrum zostało założone w 1990 roku we Wrocławiu. Od 1990 r. istnienia wydawnictwa ukazało się ponad 800 tytułów książkowych i multimedialnych. Staramy się rozwijać w wielu kierunkach, tak, aby wychodzić naprzeciw potrzebom czytelniczym ludzi w każdym wieku. Ponadto idziemy z duchem czasu, nie poprzestając jedynie na wydawaniu książek, lecz poszerzamy swoją ofertę o publikacje na zamówienie, usługi poligraficzne, współpracę z agencjami reklamowymi, firmami farmaceutycznymi, jak również prowadzimy dużo konkursów dla dzieci i dorosłych, szereg akcji o charakterze ogólnopolskim. W swojej ofercie mamy także o pozycje multimedialne: płyty muzyczne między innymi z poezją śpiewaną, słuchowiska słowno-muzyczne dla dzieci z materiałami edukacyjnymi (do samodzielnej nauki śpiewu, tańca, inscenizacji bajki, czy zajęć rytmicznych) na wzór radiowych, a nawet produkujemy filmy animowane dla najmłodszych a także audiobooki i e-booki zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
153
Ebook

Postawa, mimika, gest z elementami komunikowania niewerbalnego w biznesie i w Internecie

Lech Tkaczyk

E-book – "Postawa, mimika, gest z elementami komunikowania niewerbalnego w biznesie i w Internecie". Seria Biznes i edukacja. Komunikacja międzyludzka. Czego spodziewać się po osobach z przymrużonymi i zapadłymi oczami? Co charakteryzuje ludzi urodzonych w zimie? Czy warto znać gesty i sygnały kokieterii? Czym jest proksemika i parajęzyk?  Niewerbalny sposób komunikowania towarzyszy mu od zawsze. A nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach znajomość mowy ciała to wręcz konieczność! Z tego powodu Lech Tkaczyk przygotował świetny, bo zwięzły, konkretny i przejrzysty przewodnik po świecie komunikacji niewerbalnej. Dowiedzieć się z niego można, co zdradzają oczy, jak trzymać ręce, czym się różni strefa intymna od osobistej, jakie szanse na sukces ma menedżer niepotrafiący utrzymać porządku na swoim biurku itd. W XXI wieku każdy musi zdawać sobie sprawę z potęgi sygnałów wysyłanych przez ciało, dlatego książka ta powinna się znaleźć w każdej biblioteczce!

154
Ebook

Cyferki idą do przedszkola - komiks

Lech Tkaczyk

E-book – "Cyferki idą do przedszkola. Komiks". Seria: Komiksy dla dzieci. Poznajemy cyferki. Bajka edukacyjna „Cyferki idą do przedszkola” jest wersją komiksową książki dla dzieci pod tym samym tytułem. Autor bajki „Cyferki idą do przedszkola” – Lech Tkaczyk – zgodnie ze sprawdzoną zasadą „nauka poprzez zabawę”, w nowatorski i ciekawy sposób zaznajamia dzieci z cyferkami. Posługując się prostym i dowcipnym językiem oraz wykorzystując klasyczną formę wierszowaną na wzór bajek Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima w swojej opowieści zaszczepia w maluchach zamiłowanie do nauki. Niebywałe walory edukacyjne książki-komiksu, słuchowiska edukacyjnego i filmu DVD sprawią, że Twoja pociecha w zaskakującym tempie zapamięta cyferki, a w konsekwencji szybciej nauczy się liczyć. Ponadto zdobędzie niezwykle przydatną każdemu początkującemu przedszkolakowi wiedzę, dotyczącą uniwersalnych ludzkich wartości oraz życia rodzinnego. Mamy nadzieję, że bajka „Cyferki idą do przedszkola” rozbudzi wyobraźnię Twojego malucha.

155
Ebook

Kuchnia chińska

Barbara Jakimowicz-Klein

E-book "Kuchnia chińska" to obowiązkowa lektura dla wszystkich ciekawych świata i żądnych kulinarnych wrażeń. Książka autorstwa Barbary Jakimowicz-Klein wprowadza w obszar tak odległej dla Europejczyków kultury, przybliżając go nam dzięki znakomitym przepisom. Już dziś możemy się poczuć jak możni tego świata, wszak klasyczna kuchnia chińska zaspokaja wyrafinowane upodobania potężnych i bogatych warstw społecznych (...), a sztuka kulinarna została podniesiona do rangi szacownego zajęcia, a nawet... nauki. Uczmy się więc nowych, zdrowszych od tradycyjnych, sposobów przygotowywania potraw! Dzięki tej publikacji każdy może poznać namiastkę Dalekiego Wschodu nawet nie ruszając się z domu, rzecz jasna, zaopatrzywszy się uprzednio w niezbędne składniki oraz przyprawy ziołowe charakterystyczne dla kuchni chińskiej. Wystarczy zastosować się do kulinarnych wskazówek autorki i wzorem Chińczyków uczynić z potrawy nie tylko zwykłe danie, ale prawdziwe, poruszające wszelkie zmysły, dzieło sztuki. A zatem do dzieła!