Wydawca: Sensus

Sensus (psychologia) – poradniki popularno-naukowe poruszające kwestie sfery emocjonalnej, rozwoju osobowości, samoświadomości i motywacji. Sensus specjalizuje się w publikacjach mówiących o tym, jak pracować nad sobą, radzić sobie ze stresem czy tworzyć zdrowe relację. Wydawnictwo w swoich książkach dostarcza również wiedzę na temat tego, jak dzieciństwo wpływa na dorosłe życie.

W swoich zasobach Sensus posiada także książki o jodze, minfulness, rodzicielstwie, a także tytuły dedykowane dzieciom. Do najbardziej popularnych dziecięcych publikacji należą książki z serii o Pinku, jak np. „Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też” autorstwa Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry czy „Trening superkreatywności dla dzieci” Pauliny Mechło i Olgi Geppert.

Wśród bestsellerów, znajdują się tytuły napisane przez Macieja Wielobóba, Sylwie Sitkowską, Jarosława Gibasa, Agnieszkę Kozak, Roberta Greene, Petera Hollinsa, dr Katarzynę Czyż czy Sylwię Kocoń. Wydawnictwo Sensus wchodzi w skład Grupy Wydawniczej Helion, do której należą następujące wydawnictwa : Helion, Ebookpoint, Editio, Videopoint, Sensus, Dla Bystrzaków, Bezdroża, BeYa i Czytalisek.

Tytuły Sensus dedykowane są osobom chcącym zgłębić funkcjonowanie ludzkiej psychiki, zarówno osób dorosłych jak dzieci i młodzieży.

161
Audiobook

Autohipnoza - bliskie spotkania z samym sobą

Piotr Matejuk

Skoncentruj się na podświadomości i zostań swoim własnym terapeutą! Hipnoza to stan świadomości z udziałem skoncentrowanej uwagi i ze zmniejszoną percepcją bodźców peryferyjnych, czyli płynących z zewnątrz. Ta nieco tajemnicza, jednak powszechnie uznawana metoda znajduje zastosowanie m.in. w psychoterapii. Co ciekawe, każdego dnia, nie wiedząc o tym, nawet kilkukrotnie wchodzimy w trans hipnotyczny - tuż przed zaśnięciem, po przebudzeniu, podczas słuchania ulubionej muzyki. Kojarzysz ten przyjemny stan, prawda? O czym jest książka "Autohipnoza - bliskie spotkania z samym sobą"? Autohipnoza z kolei to bazujący na hipnozie, kompletny system autoterapeutyczny pozwalający między innymi: Uzdrowić swoje emocje Wyeliminować stres Przepracować trudne momenty z przeszłości Odbudować relację z samym sobą Dawać sobie wspierające sugestie Poprawić koncentrację I o wiele, wiele więcej.... W autohipnozie najlepsze jest to, że z właściwym przewodnikiem można się jej dość łatwo nauczyć i skutecznie stosować w momentach, których potrzebujemy pomocy. Chcesz spróbować? Nim sięgniesz po tę książkę "Autohipnoza - bliskie spotkania z samym sobą" Piotra Matejuka... Pamiętaj - nikt nie zna Cię lepiej, niż Ty sam, więc nikt nie pomoże Ci skuteczniej od Ciebie! Polecamy także książki na temat rozwoju osobistego dostępne w naszej ofercie.

162
Ebook

Jak poderwać dziewczynę? Poznaj tajemnice uwodzenia, flirtu i podrywu

Tomasz Marzec

Jak poderwać kobietę? Otóż jest to proste jak… jazda na rowerze. I tak samo można się tego nauczyć. Jednak działanie bez odpowiedniej teorii może poprowadzić Cię w złym kierunku. Natomiast odpowiednia teoria bez działania da Ci jedynie poczucie tego, że dużo wiesz. "Flirt" ze starofrancuskiego znaczy zarówno "kusić", jak i "próbować". No to próbuj, miły kolego — w barach, klubach, na dworcach. Z tym poradnikiem możesz wreszcie z góry uznać Twoje próby za zaliczone. Jesteś dojrzałym mężczyzną. Ja także. I nie mamy się co oszukiwać - na co dzień wyjątkowo często myślimy o najbardziej pociągającym obiekcie naszego pożądania, czyli o kobietach. Chcemy je poznawać, podrywać, uwodzić i flirtować z nimi. Spędzać z nimi czas, śmiać się, tańczyć, jeść, uprawiać seks. Jednak na drodze do tego wszystkiego stoi skomplikowana rzeczywistość relacji damsko-męskich. Stoi mnóstwo zagadek, barier, lęków. W naszych głowach pojawia się mnóstwo pytań. Jak podejść, zagadać, oczarować, zaprosić na kawę, poprosić o numer telefonu i wiele więcej. A gdyby tak za jednym zamachem odpowiedzieć na większość pytań, najczęściej nurtujących naszą płeć? Ta książka jest swoistym know-how w świecie relacji damsko-męskich nastawionych na podryw! Nie czekaj, nie rozmyślaj - działaj!

163
Ebook

Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki

Anna Kołomycew

Proste, fale, loki i sprężynki — oceń strukturę włosów i naucz się je poskramiać Kosmetyki — dowiedz się, co pomaga, a co szkodzi Twoim włosom Domowe rytuały — poznaj cudowną moc płukanek, mgiełek, masek i peelingów Wypadanie włosów, łupież, przesuszenie, zniszczone końcówki — to tylko kilka problemów, z którymi borykamy się na co dzień. A przecież jest ich znacznie więcej! Niektóre z nich to wynik kłopotów ze zdrowiem, jednak z większością spraw będziesz w stanie poradzić sobie bardzo szybko, w dodatku samodzielnie. Niezależnie od wieku, wolnego czasu i kondycji czupryny! Zdrowe, piękne, lśniące włosy to Twoja wizytówka i dobry wskaźnik tego, co dzieje się w Twoim organizmie. Warto poświęcić im nieco uwagi. W ręce czytelniczek oddajemy poradnik autorki jednego z najpopularniejszych polskich blogów urodowych — Anwen. Jak dbać o włosy ( www.anwen.pl ). W książce Anwen opowiada o wszystkim, co musisz wiedzieć i robić, by Twoje włosy odzyskały naturalne piękno. Zmierzysz się z najczęstszymi włosowymi bolączkami i… szybko je pokonasz. Autorka zdradza sekrety właściwego mycia i odżywiania różnych typów włosów, podpowiada, jak zaradzić powszechnym problemom z fryzurą, podaje przepisy na maski, płukanki, wcierki. Jako prawdziwa włosomaniaczka nie ogranicza się przy tym do mechanicznego udzielania porad — każdą dolegliwość rozpatruje w kontekście wszystkich możliwych przyczyn i stara się podsunąć praktyczne metody działania. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swoje włosy lub poradzić sobie z konkretnym problemem, który irytuje Cię od lat, masz doskonałą okazję! Pokochaj swoje włosy!     Anna Kołomycew - z wykształcenia matematyczka, od pięciu lat prowadzi najpopularniejszego w Polsce bloga o pielęgnacji włosów ( www.anwen.pl ). Przez ten czas pomogła tysiącom dziewczyn spełnić marzenie o długich i pięknych włosach, a setki tysięcy innych zainspirowała do tego, by o nie zadbać. W wolnych chwilach dużo czyta (nie tylko o włosach), uczy się robić zdjęcia i planuje dalekie podróże. Kocha włoską kuchnię, lody „ze Starowiślnej” i owocowe koktajle.     Przepisy na maski do włosów i pomysły na jesienną pielęgnację włosów Autorka pokazała w Dzień Dobry TVN - zapraszamy do obejrzenia:)  

164
Ebook

Himalaje. W poszukiwaniu joginów

Nina Budziszewska

Filozofia gór, filozofia życia NAGRODA MAGELLANA 2020 - nagroda główna w kategorii książka podróżnicza   Opowieść o dwóch podróżach w indyjskie Himalaje, gdzie biją źródła jogi - filozofii życia, którą praktykują dziś ludzie na całym świecie. Omijając ośrodki komercyjne, poruszając się publicznym transportem, rozmawiając z hinduistami i buddystami, autorka poznawała jogę w jej różnych aspektach: klasycznym wykładzie, tantrze i tybetańskich formach praktyki. Równocześnie z poszukiwaniem odpowiedzi na pytania dotyczące jogi poznawała Himalaje - i poczuła ich przekształcającą moc. Książka zawiera wiele praktycznych informacji dla osób, które chcą na własne oczy ujrzeć najwyższe góry świata i odwiedzić najważniejsze miejsca związane z jogą: Rishikesh, Haridwar, Kedarnath, Badrinath, dolinę Spiti... Można tę książkę potraktować jak przewodnik - z nią łatwiej będzie dotrzeć w rejony trekkingowe Himalajów, znaleźć nocleg w klasztorach buddyjskich, świątyniach hinduistycznych i aśramach oraz poznać duchową stronę Indii, jakże inną od rozpowszechnionego obrazu największej demokracji świata: brudnej, hałaśliwej i przeludnionej. Przede wszystkim jednak książka opowiada o jodze jako filozofii i sztuce życia. Jej zasady, o ile stosuje się je na co dzień, transformują doświadczanie świata i przekształcają samoświadomość jogina, czyniąc go istotą szczęśliwą, spełnioną i pełną promieniującego dobra. Ta publikacja stanowi ukoronowanie projektu zrealizowanego dzięki pasji, determinacji oraz pomocy sponsorów i wszystkich, którzy zdecydowali się wesprzeć autorkę za pośrednictwem platformy PolakPotrafi.pl.

165
Ebook

Gimnastyka umysłu. Rozwiń intelekt w 4 tygodnie

Aleksander Dydel

Ćwiczenia umysłu Współczesny człowiek dba o siebie: od prostej troski o higienę swojego ciała i otoczenia, przez dbałość o wygląd zewnętrzny, po zainteresowanie własnym zdrowiem. Kąpiemy się wiec i smarujemy kremami, badamy się, odwiedzamy lekarza, siłownię, kosmetyczkę, fryzjera Uprawiamy tak modne ostatnio jogging czy jogę. Jednak przy ogólnej trosce o siebie zapominamy często o tym, co tak naprawdę czyni nas ludźmi. Bez sprawności tego narządu cała reszta traci sens. Komu szwankuje umysł, temu na nic zadbane i sprawne ciało. Dlaczego więc nie poświęcamy czasu i uwagi ćwiczeniom, które podniosą poziom naszego intelektu i przygotują go do wyzwań, jakie stawia przed nim życie? Może po prostu nie wiemy, jak skutecznie ćwiczyć umysł? Ta książka zawiera kompletny plan treningowy naszego intelektu w trzech obszarach jego funkcjonowania: razem z nią podniesiemy na wyższy poziom umiejętność logicznego myślenia, łatwość rozwiązywania zadań matematycznych oraz zdolności werbalne. Ten napisany w przystępny sposób podręcznik został podzielony na dwie części: w pierwszej autor wprowadza nas krótko w teorię mózgu jego budowy i pracy. W drugiej proponuje zestaw ćwiczeń rozpisany na cztery tygodnie rozwiązywania zadań rozwijających każdy z trzech zakresów pracy naszego umysłu. Efekty sumiennie odrobionych ćwiczeń nie przyjdą od razu. Jednak po pewnym czasie zauważymy wyraźny wzrost poziomu sprawności intelektualnej.

166
Ebook

O sztuce bycia z innymi. Dobre maniery na nowy wiek

Renata Mazurowska, Tomasz Sobierajski

Takt, uprzejmość, umiejętność zachowania się w każdej sytuacji sprawiają, że wszystkim żyje się łatwiej i przyjemniej. Bo savoir-vivre oznacza „wiedzieć, jak żyć” – i sztuka ta polega nie tyle na umiejętności wybierania właściwych sztućców do kraba czy ostrygi, ile na uważności na drugiego człowieka. Sprawdzaniu, czy naszym zachowaniem nie naruszamy - choćby niechcący - czyjegoś komfortu, przestrzeni i poczucia godności. Uważność to zwracanie uwagi na potrzeby innych ludzi. Książka O sztuce bycia z innymi. Dobre maniery na nowy wiek porusza wiele codziennych i współczesnych dylematów – uwzględnia postęp cywilizacyjny, chaos komunikacyjny, różnorodność kulturową i światopoglądową, a w końcu także erę cyfryzacji, czyli zjawiska, które mają wpływ na nasze zachowania. Czy w dobie Facebooka, YouTuba i powierzchownych kontaktów jest jeszcze miejsce na głębokie relacje? Czy nadal obowiązuje zasada „panie przodem”? Czy ubiór wciąż coś o nas komunikuje, czy może być niezależnie od sytuacji dowolny? Czy wypada zwrócić uwagę sąsiadowi, że hałasuje, a koledze w pracy, że nie używa dezodorantu? Czy młodsi i starsi mogą porozumiewać się według podobnych reguł, czy dzieli nas międzypokoleniowa przepaść? O tym wszystkim rozmawiają autorzy książki, psychoterapeutka i socjolog, którzy zaprosili do tych rozważań także przedstawicieli starszego i młodszego pokolenia, by nas przekonujać, że trudno się porozumieć, gdy mówimy „różnymi językami”. Dlatego warto znać kilka zasad, dzięki którym życie wśród innych ludzi będzie dla nas wszystkich bardziej wartościowe i przyjemne. Jak mówią autorzy: Sami sobie stwarzamy świat, w którym żyjemy – my chcemy tworzyć świat wartości, świat dla nas piękny i ważny – co nie znaczy sztywny i napakowany manierami. Przeciwnie, barwny i zabawny, ale przede wszystkim UWAŻNIE przeżywany. Czy to się może udać? Przeczytaj, przemyśl, zastosuj, a Twoje relacje z ludźmi nabiorą nowego, głębszego znaczenia. Renata Mazurowska - psychoterapeutka i trenerka rozwoju kompetencji osobistych, prowadzi szkolenia, grupy wsparcia i sesje indywidualne. Autorka artykułów o tematyce psychologicznej, a także książek Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach (z psychoterapeutą Pawłem Droździakiem) oraz Alfabet miłości (z prof. Bogdanem Wojciszke, psychologiem). Chce towarzyszyć ludziom w ich przemianach i wspierać ich w poczuciu wpływu na własne życie. Tomasz Sobierajski - socjolog z zawodu i z pasji, wytrawny badacz oraz wnikliwy analityk społecznej rzeczywistości, wykładowca akademicki, bloger i felietonista. Autor książek z zakresu socjologii edukacji, komunikacji interpersonalnej, wakcynologii społecznej i socjologii religii. Fascynują go ludzkie historie: te z życia i te z literatury. Maratończyk, pasjonat gry w squasha.

167
Ebook

Nawyk wytrwałości. Jak go wykształcić metodą małych kroków

Anna Kuraszyńska

Czy wciąż brakuje Ci wytrwałości, by osiągnąć to, czego pragniesz? Jeżeli tak - ta książka jest dla Ciebie. Dowiesz się z niej, jak małymi krokami zrealizować swoje cele: wyjść z nałogu osiągnąć idealne ciało zdobyć wymarzoną pracę stworzyć szczęśliwe związki z ludźmi Metoda małych kroków opisana w tej książce opiera się na założeniu, że Twój cel może być wielki, ale kroki prowadzące do niego powinny być małe i tak rozłożone w czasie, byś niemal nie odczuwał, że cokolwiek nowego dzieje się w Twoim życiu. W tym tkwi cały sekret. Pierwszy krok powinien być tak mały, że wręcz powinieneś odczuwać niedosyt działania. Na początku powinno być łatwo! Kolejne kroki powinny być równie małe. Jak wykształcić w sobie nawyk wytrwałości ? Oto 10 złotych zasad. Gdy wyznaczasz swoje cele, kieruj się miłością do świata i innych. Zapisuj cele i zadania w notesie lub kalendarzu. Rozbijaj cele na drobne elementy i rozkładaj je w czasie. Zaczynaj zawsze od łatwego zadania i powoli posuwaj się do przodu. Wyznaczaj czas na wykonanie określonych zadań. Koncentruj się tylko na jednym zadaniu. Wystrzegaj się robienia wyjątków. Stosuj techniki motywacyjne. Gdy nie chce ci się czegoś zrobić, wstań i to zrób. Naucz się dobrze żyć z odrzuceniem i problemami.     Doceniaj się za robienie rzeczy małych, doceniaj się za robienie rzeczy małych, doceniaj się za robienie rzeczy małych. W tym tkwi sekret wielkich osiągnięć!   Z pamiętnika autorki Anna Kuraszyńska ukończyła psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. W pracy zawodowej opiera się na nurcie behawioralno-poznawczym i humanistycznym. Propaguje strategię małych kroków, by pomóc ludziom podnieść jakość życia i wydobyć pełny potencjał.

168
Ebook

Kochać (się) mądrze. Jak uważność i współczucie mogą wspierać relacje intymne

Julia E. Wahl

Miłość. Uczucie najtrudniejsze, ale przecież najważniejsze Mówi się, że cała nasza kultura - wszystko, co tworzymy, książki i filmy, wiersze i piosenki, obrazy i rzeźby - traktuje o miłości, powstaje dla miłości, z powodu miłości lub jej braku. Bo miłość, ta romantyczna, ale też między przyjaciółmi czy rodzicami i dziećmi, jest w naszym życiu najważniejsza. Każdy chce być kochany, rozumiany, ważny. Niestety, to właśnie z nią miewamy największe problemy. Jest trudna, ponieważ przypomina o innych relacjach, niekoniecznie miłosnych. Czasami o tęsknotach czy lękach, ale również o tym, czego najbardziej pragniemy i czego najbardziej się boimy. W jakimś sensie miłość czyni nas nagimi, a mało komu chcemy się tak pokazywać. Autorka książki podjęła się trudnego zadania: postanowiła przyjrzeć się miłości z różnych perspektyw i w rozmaitych kontekstach. Zaczyna od zdefiniowania tego, czym w ogóle jest miłość, i ustalenia, po co nam relacje i jakie potrzeby zaspokajamy dzięki związkom z innymi ludźmi. Zastanawia się nad tym, czym jest dobra relacja, czego jej potrzeba i jak do jej jakości mają się uważność i współczucie. Przygląda się także jednej z najważniejszych składowych miłości, czyli intymności - rytuałom par, dobrej komunikacji i seksowi, w którym partnerzy dbają o siebie nawzajem. Nie boi się zajrzeć na drugą stronę, tam gdzie czekają na nas "niemiłość" i "nieżycie", trudne emocje, a czasem... rozstanie. Zdarza się przecież, że miłość się kończy. Jednak, odpowiednio pielęgnowana, może trwać nawet całe życie. Miłość i współczucie to partnerzy w związku. Jedno mówi "kocham", drugie "współodczuwam". A uważność pozwala im się usłyszeć. ze wstępu   Przeczytałem w swoim dość długim życiu sporo książek o miłości - niewiele jednak pisanych z miłości. Książka dr Julii E. Wahl jest napisana z miłości. I z delikatnością. To rzecz subtelna i mądra. Moja duchowa przewodniczka Simone Weil napisała kiedyś, że "miłość nie jest pocieszeniem, jest światłością". Autorka cytuje tę myśl w swojej pracy. I ta krótka fraza oddaje jej istotę: ta książka nie jest pocieszeniem, ona rozświetla drogę tym, którzy kochają, którzy są kochani, wreszcie tym, którzy nie czują się kochani lub tkwią w przekonaniu, że nie kochają. Część o seksie zaś jest właściwie poematem. Poezją stosowaną. Od kiedy pamiętam, nurtowało mnie, dlaczego o tej najpiękniejszej sferze życia człowieka opowiada się najbardziej niegodziwe dowcipy i dlaczego to od niej tworzy się przekleństwa. Książkę Julii E. Wahl można przeczytać - tyle że gdy się już ją przeczyta, to trzeba zastosować zawarte w niej prawdy, nie ma innego wyjścia. Bogdan Białek, dziennikarz, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego Wspaniała i potrzebna w obecnych, trudnych czasach książka dr Julii E. Wahl stawia bardzo ważne, fundamentalne wręcz pytania o to, co jest bazą dla naszego doświadczania świata, funkcjonowania we wszystkich relacjach - o miłość. Dogłębnie traktuje ten temat, wychodząc daleko poza jej romantyczne ramy, prowadząc nas przez koncepcje teoretyczne dotyczące więzi, miłości, bliskości. Delikatnie skłania do refleksji i pozwala sobie uzmysłowić, czym dla nas jest miłość, z całym jej bogactwem różnego rodzaju doświadczeń. W książce nie brakuje momentów zatrzymania, kontemplacji, doświadczania. Miłość jest tutaj praktykowana poprzez kultywowanie uważności i współczucia - w wielu wymiarach relacji, między innymi bycia razem, intymności, wspólnych rytuałów, komunikacji. Poza esencją dotyczącą funkcjonowania w relacjach i miłości to rzecz bogata w wiedzę o uważności i współczuciu, oferująca sporo przydatnej praktyki. Są tu bowiem ćwiczenia, podane w przystępny i klarowny sposób, pozwalające wprowadzić nowe umiejętności w życie, co znacznie je wzbogaci. Z tej książki skorzysta każdy, dla kogo ważna jest relacja z drugim człowiekiem. Szczerze i z serca polecam! Adam Elżanowski, psycholog, psychoterapeuta i superwizor terapii poznawczo-behawioralnej Julia E. Wahl pokazuje, że miłość to działanie, które nie zawsze jest proste i intuicyjne, jak podpowiadają nam romantyczne wizje. Miłość bowiem to, poza czuciem, gotowość do podjęcia wysiłku kochania. Mądra miłość to wychodzenie poza siebie, i to wcale nierzadko, a także bycie bliżej rozumu niż serca, co za sprawą lektury tej książki staje się oczywiste. Dzięki autorce odkrywamy, że do miłości możemy się budzić w każdym momencie naszego życia, miłości możemy się uczyć, o miłości możemy rozmawiać - i to jest wspaniałe. Joanna Flis, psycholożka, terapeutka, autorka podcastu Madame Monday i książki Współuzależnieni Wielu spośród najmądrzejszych lekarzy związanych z holistycznym podejściem jako jedno z ostatecznych źródeł zdrowia, rozumianego jako równowaga na poziomie ciała, umysłu i ducha, podaje... miłość, czyli głęboką więź z innymi, ze sobą, z otaczającą nas naturą, z życiem. Więź opartą na szacunku, empatii, współczuciu, uważności. Julio, jestem Ci wdzięczna za tę fascynującą podróż po meandrach miłości. Mimo że ostatecznie pozostaje ona dla nas tajemnicą, rozkładając ją na czynniki pierwsze i przyglądając się jej różnym formom, zapraszasz nas do refleksji nad nią i pomagasz tym samym ją oswoić, by w większym stopniu zagościła w naszym życiu. Dziękuję! Orina Krajewska, aktorka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Małgosi Braunek "Bądź", propagatorka holistycznego stylu życia i integralnego podejścia do zdrowia Czy dla spełnionego życia jest coś lepszego od namiętnej, czułej i odpowiedzialnej miłości? Jednocześnie jakże trudno taką wzniecić i utrzymać! Dr Julia E. Wahl pisze o tym najpiękniejszym uczuciu. Nie ogranicza się bynajmniej do jego romantycznej odmiany, ale wprowadza cały wachlarz kontekstów. Stawia pytania o relacje, źródła ich problemów i niedociągnięć. I zamiast dawać banalne odpowiedzi, raczej skłania nas do refleksji. Wykorzystując narzędzia praktyki uważności i współczucia, pokazuje, jak możemy rozwijać nasze relacje, by były pełne i satysfakcjonujące. To piękna i szczera książka, napisana bez moralizatorstwa i napuszenia. dr hab. Katarzyna de Lazari-Radek, filozofka i etyczka Książka o miłości i uważności napisana z miłością i uważnością na potrzeby czytelnika. Autorka przekazuje ważne treści, a w licznych ćwiczeniach inspiruje do osobistych refleksji nad bliskimi relacjami. Warto poświęcić czas i uwagę na tę lekturę, by lepiej budować, utrzymywać i rozwijać swoje związki, nie tylko miłosne. Wanda Paszkiewicz, psycholożka, wiceprezeska Stowarzyszenia Niebieska Linia Julia napisała książkę ważną i jakże potrzebną w świecie, w którym rośnie tęsknota za dobrą intymną relacją, jaką coraz trudniej nam stworzyć. W życzliwy i empatyczny sposób pozbawia nas kilku znaczących i fałszywych iluzji na temat związków i miłosnej relacji. Nie zostawia nas jednak samych. Osadzając swoją refleksję i doświadczenie praktyczne we współczesnej myśli filozoficznej i terapeutycznej, głównie opartej na współczuciu, pokazuje, jak możemy budować i pielęgnować prawdziwą intymność, autentycznie być razem. Jak być na siebie uważnym i otwartym, wybaczającym; jak zobaczyć siebie i partnera lub partnerkę realnie i nadal - a może od tego momentu - go lub ją w ludzki sposób kochać. I choć czyta się fantastycznie, to praktyka nie jest już taka prosta. Przed nami ciekawa i rozwojowa praca, czeka nas radość, poleją się pot i łzy, ale warto. drka Agata Wytykowska-Kaczorek, prodziekanka ds. studenckich, Wydział Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie W swojej książce dr Julia E. Wahl przygląda się miłości z różnych perspektyw. Na pierwszy plan wysuwa się ta, która jest skoncentrowana na współczuciu. Myślę, że każdy z nas zadaje sobie takie kluczowe pytania. Czym jest dla nas miłość? Jakie ma dla nas znaczenie? Jak jej doświadczamy, a jak chcielibyśmy doświadczać? Czy jedna osoba jest w stanie zaspokoić wszystkie nasze potrzeby? Jakie są formy i przejawy miłości? Jak poprawić nasze relacje? Jakie rytuały służą pogłębieniu więzi? To, jak autorka przedstawia temat, jest bliskie mojej życiowej filozofii i moim wartościom; chociażby fakt, że żyjemy we wzajemnych zależnościach i na każdą relację składają się te wcześniejsze. Jednakże przeszłość nie determinuje naszego życia w całości, mimo to warto zbadać, jaki ma na nas wpływ. Autorka prowokuje nas do powyższych dociekań. Joanna Zapała, psychoterapeutka z Centrum Psychoterapii Integralnej, wykładowczyni akademicka   O książce w mediach: Onet.pl/styl-zycia: Stan zakochania porównywany jest do szaleństwa lub uzależnienia... Psychologiaprzykawie.pl: Kochać się mądrze Twojstyl.pl: Psycholożka o współczuciu: "Dzięki empatii lepiej rozumiemy innych, ale dzięki współczuciu im pomagamy" Naturalnieozdrowiu.pl: Jak uważność i współczucie mogą wspierać relację? Rozmowa z psycholożką dr. Julią E. Wahl, autorką książki „Kochać (się) mądrze” Charaktery.eu: Wykształceni i dobrze zarabiający, ale w miłości błądzą jak dzieci we mgle Opsychologii.pl: "Autentyczna miłość jest aktem politycznym, a nie ckliwą walentynką" Vege.com.pl: Kochać (się) mądrze - fragment książki i konkurs! Vogue.pl (podcast Oriny Krajewskiej OSOBISTE ROZMOWY HOLISTYCZNE): Dlaczego uważność i współczucie są dzisiaj tak ważne? Mariuszchrapko.com (podcast): Współczuj! Przetrwają najbardziej życzliwi Medonet.pl (podcast RESET): Czym jest samowspółczucie i jak się go nauczyć? Polskieradio.pl: Miłość - jak uważność i współczucie mogą wspierać relację? Wysokowrażliwy Podcast: Przestrzeń na niedoskonałość Dlalejdis.pl: Recenzja