Verleger: Media Rodzina
Media Rodzina - poznańskie wydawnictwo założone w 1992 roku przez Roberta Gamble i Bronisława Kledzika. Pierwszym tytułem wydanym przez Media Rodzina była książka Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały.



217
E-book

Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci - 2017. Twoja droga do szczęśliwej rodziny

Adele Faber, Elaine Mazlish

Nowe wydanie praktycznego podręcznika autorek bestsellerowego Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły. W książce Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci Adele Faber i Elaine Mazlish dzielą się spostrzeżeniami, poradami i wskazówkami, dotyczącymi sposobów, jak ulepszać życie rodzinne. Wyciągając wnioski z długich rozmów prowadzonych z rodzicami oraz na podstawie własnych doświadczeń autorki wskazuję drogę, jak krok po kroku doskonalić sposoby porozumiewania się, by i rodzice i dzieci wyzwolili z siebie to, co najlepsze. Wydanie ukazuje się w odświeżonej szacie graficznej.

218
Hörbuch

Wesoły Ryjek

Wojciech Widłak

Wesoły Ryjek ma mamę, tatę, żółwia przytulankę, ogonek, no i ryjek wesoły. Wesoły Ryjek odkrywa świat i dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy jak to się dzieje, że zegar chodzi, co tak naprawdę stuka za oknem, jak się buduje szałas, jak się kończą podróże w nieznane, co można ulepić z plasteliny... Z pewnością każdy przedszkolak chętnie zaprzyjaźni się z Wesołym Ryjkiem! Audiobook zawiera dwa pierwsze tomy opowiadań o przygodach Wesołego Ryjka.

219
E-book

Popełnisz koszmarny błąd!

Olivier Sibony

Wszyscy podejmujemy złe decyzje. Błądzić to rzecz ludzka: nawyki, które wyrabiamy w sobie zupełnie świadomie - papierosy, alkohol, dieta, siedzący styl życia - są głównymi przyczynami śmierci. Z pewnością zdarza się wam, że kupujecie produkty z przeceny, których nie potrzebujecie, lub odkładacie na emeryturę mniej niż powinniście. Powyższe proste przykłady dobrze to ilustrują: nasze decyzje nie zawsze idą w parze z naszym własnym interesem. Nowoczesne państwa cierpią na to samo. Jedno państwo z zacięciem pogłębia swój deficyt budżetowy i zadłużenie, drugie angażuje się w nieprzemyślane działania zbrojne, a jeszcze inne nie potrafi twardą ręką powstrzymać lokalnej korupcji, która zmniejsza szanse na rozwój ekonomiczny i społeczny. Wybory podejmowane przez państwa nie wydają się o wiele bardziej racjonalne niż ich obywateli. Chciałoby się wierzyć, że coś takiego nie ma miejsca w naszych przedsiębiorstwach, że są one wysepką racjonalności w oceanie absurdalnych decyzji. Czyż nowoczesna firma nie działa jak precyzyjna maszyna do podejmowania decyzji zgodnie z celami ekonomicznymi i strategicznymi? Niestety tak nie jest. Nie ma miesiąca, nie ma tygodnia bez bankructwa lub skandalu, które przypomina nam, że przedsiębiorstwa również popełniają poważne błędy. Najdziwniejsze nie jest to, że firmy czasem dokonują wyboru, który oceniamy jako zły w naszym systemie wartości, ale to, że ich decyzje nie zawsze idą w parze z ich własnym, dobrze rozumianym interesem. Przejęcia, które szybko okazują się katastrofą; wywoływane przez nieuwagę wojny cenowe; szalone strategie przełamania, które zabijają chorego, zamiast go leczyć; niekontrolowane podejmowanie ryzyka, które burzy przyszłość: przygodne strategiczne decyzje są niestety na porządku dziennym. Do tego należy jeszcze dorzucić brak decyzji, który również okazuje się bolesny w skutkach. Wynurzająca się konkurencja, której nie zauważamy, nowe technologie, na które reagujemy zbyt późno, umierające projekty, których nie potrafimy porzucić również zasługują na swoje miejsce w muzeum błędów. Ta książka nie jest ani pamfletem o najgorszych decyzjach strategicznych, ani kompendium wiedzy teoretyka kognitywistyki, ani podręcznikiem zarządzania oferującym proste przepisy, które każdy pracownik na stanowisku kierowniczym mógłby wdrożyć od poniedziałku rano. Jej ambicją jest skłonienie każdego menedżera, niezależnie od jego dziedziny i poziomu działania, do refleksji nad swoją praktyką decyzyjną. Jeśli czytelnik poświęci trochę czasu, zanim podejmie kolejną ważną decyzję, na zbudowanie własnej metody, na wymyślenie własnej sztuki decyzyjnej, cel zostanie osiągnięty.

220
E-book

Inteligencja emocjonalna

Daniel Goleman

Dlaczego niektórzy łatwo osiągają sukcesy, a innym przychodzi to z trudnością, choć są równie zdolni? Daniel Goleman wskazuje na dużą rolę inteligencji emocjonalnej w dążeniu do życiowych celów. Inteligencja emocjonalna żywo dyskutowana na całym świecie książka Daniela Golemana przynosi odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań, m.in.: Jak to się dzieje, że zdolni uczniowie stają się zaledwie przeciętnymi pracownikami? Dlaczego osoby o wysokim ilorazie inteligencji nieraz z trudem radzą sobie w życiu? Jeśli nawet pytania te wydają się banalne, to odpowiedź którą dokumentują najnowsze badania naukowe obala dotychczasowe poglądy na rolę intelektu w odnoszeniu życiowego sukcesu. Zależy on bowiem głównie od samoświadomości, tj. od kontrolowania własnych emocji, zapału i wytrwałości w dążeniu do celu, a także od zdolności do empatii i umiejętności odnalezienia się w grupie. Czyli jak to określa autor od współczynnika inteligencji emocjonalnej. Książka Daniela Golemana podpowiada, kiedy i jakimi metodami można kształtować inteligencję emocjonalną w dzieciach, aby nauczyć je jak najwłaściwszego wykorzystania wrodzonych zdolności w osiąganiu życiowych celów.

221
E-book

Zabierz dzieci, wyjedź z miasta

Agnieszka Bednarska

Przeznaczeniem Amy, bohaterki tej powieści, są mroczne klimaty i trudne zagadki z pogranicza rzeczywistości. Żyłka poszukiwaczki przygód i podróżniczki do kryjących nieprzeniknione tajemnice miejsc tym razem zaprowadzi ją do Czarnobyla. Czego się dowie, co odkryje? Pełna napięcia opowieść o nietuzinkowych ludziach oprócz głównej bohaterki pojawiają się tu także była zakonnica Ewa i doświadczony przez los Igor która, jak zawsze u tej autorki, ma solidną podstawę w faktach. Jest to druga część cyklu powieściowego. Pierwsza, Piętno Katriny, ukazała się w 2021 roku. Jej akcja toczy w zniszczonej przez huragan Luizjanie.

222
Hörbuch

Opowieści z Narnii (#1). Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, Czarownica i stara szafa

Clive Staples Lewis

Nieznany świat czeka za drzwiami - trzeba je tylko otworzyć. Narnia - skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian - ale nie za darmo...

223
E-book

Opowieści z Narnii (#7). Ostatnia bitwa

Clive Staples Lewis

W końcowym, siódmym tomie cyklu jesteśmy świadkami śmiertelnego boju o Narnię, do jakiego staje ostatni król, Tirian, wraz z garstką przyjaciół. Czy uda im się zwyciężyć i ocalić cudowną krainę przed zniszczeniem? Opowieści z Narnii znajdują się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

224
E-book

DOGS

M.A. Bennett

DOGS M.A. Bennett to znakomita, druga część cyklu zapoczątkowanego przez poruszający thriller dla młodzieży - STAGS. Akcja powieści DOGS M.A. Bennet rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu fabuły STAGS. Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni Greer Macdonald próbuje się skupić na szkole. Szukając dramatu, który mogłaby wyreżyserować w ramach egzaminu, otrzymuje niespodziewaną pomoc. Ktoś wsuwa pod jej drzwi bezcenny, zaginiony od lat rękopis Wyspę psów Bena Jonsona. Za panowania Elżbiety I dramat uznano za tak niebezpieczny, że autorowi zarzucono bluźnierstwo, podżeganie do buntu, zdradę, promowanie diabelskich rytuałów i czarnej magii cały wachlarz grzechów potępianych w epoce elżbietańskiej, a wszystkie egzemplarze tekstu spalono. Wszystkie... oprócz jednego. Greer marzy o studiach w Oksfordzie, a co zapewni jej miejsce na elitarnej uczelni jeśli nie wyreżyserowanie zaginionej sztuki z szesnastego wieku? Gdy zaczynają się próby, sprawy przyjmują coraz mroczniejszy obrót i prowadzą Greer do miejsca, którego nie zamierzała już nigdy odwiedzać Longcross Hall. Tam dokonuje nieprzyjemnego odkrycia, że nie tylko Zakon Jelenia przetrwał niedawne zdarzenia bez szwanku. Być może duchy z przeszłości także