Wydawca: SAGA Egmont
2289
Audiobook

Psychoterapia. Lekarstwo bez skutków ubocznych

Zdzisław Sybilski

Przed psychologią jest do odkrycia jeszcze ogrom tajemnic Wizyta w poradni zdrowia psychicznego przestała być w naszym kraju powodem do wstydu. Kiedy jednak decydujemy się na skorzystanie z fachowej pomocy, często zupełnie nie wiemy, jak powinien wyglądać ten pierwszy krok. Do jakiego specjalisty udać się najpierw? Czy psychoterapia jest zawsze konieczna? A może wystarczą środki uspokajające od lekarza pierwszego kontaktu? Ta książka w sposób jasny i przystępny podpowiada, od czego zacząć i jak wybrać odpowiedniego terapeutę. Ponadto dostarcza cennej wiedzy o możliwościach, ograniczeniach i perspektywach współczesnej psychologii, ocenianych z punktu widzenia praktykującego doktora psychoterapeuty, który podawane informacje ilustruje przykładami z własnego gabinetu. Aby przetrwać na Ziemi, wystarczą nam zdolności na poziomie gadów. Wykształcenie zdolności intelektualnych właściwych dla człowieka, których nie potrzebujemy do życia, wydaje się w bilansie energetycznym niepotrzebną rozrzutnością. Pierwszy raz ewolucja nie dogania zmieniającego się środowiska, a pod postacią homo sapiens stworzyła nas z zapasem, z wyprzedzeniem. Chyba że środowisko jest dużo bardziej tajemnicze niż nasz jego odbiór. Mózg nam to wytłumaczy? Nie, nic nam nie powie! Mimo że w jednym centymetrze sześciennym tej struktury jest tyle powiązań, ile gwiazd w Drodze Mlecznej. I my, geniusze psychologii, ośmielamy się mówić, że rozwiązaliśmy zagadki jego funkcjonalności to obraz megalomanii do potęgi. Zdzisław Sybilski autor książki z gatunku literatury popularnonaukowej pod tytułem Psychoterapia. Lekarstwo bez skutków ubocznych po raz pierwszy wydanej w 2022 roku.

2290
Audiobook

Tryptyk miłosny. Spełniona miłość (#3)

Magda Kaczmarczyk

Elwira wciąż nie pogodziła się z odejściem męża. Tymczasem okazuje się, że Agata i Piotr spodziewają się dziecka. Reakcja rodziny może wywołać przykre rozczarowanie. Czyżby do tej pory nie zaakceptowali wyboru dziewczyny? Mirella i Maciek przygotowują się do ślubu, ale żadne z nich nie tryska spodziewanym entuzjazmem. Może ich uczucie wygasło i warto zastanowić się, czy jest sens dalej trwać w związku? Przed wszystkimi bohaterami trudne wyzwania i jeszcze trudniejsze decyzje do podjęcia. Czy miłość wreszcie zatriumfuje? Spełniona miłość" to ostatnia część tryptyku miłosnego. By poznać wcześniejsze losy bohaterów, sięgnij po Wyśnioną miłość" oraz Zakazaną miłość".

2291
Ebook

Harmonijka

Maciej Patkowski

Wrocław, lata 50. XX wieku. Matysiak, znany jako Harmonijka" to młody student prawa. Staje u progu dorosłości i musi dokonać trudnych moralnie wyborów. Miasto, które go otacza jest mroczne i ponure. Młodzież studencka bawi się w najlepsze, nie stroniąc od używek i romansów. No i jest jeszcze piękna Ninka Jonasz, córka taksówkarza, która zawraca w głowie Harmonijce". Jakie decyzje podejmie młody Matysiak i co z nich wyniknie?

2292
Ebook

Smak deszczu

Henryk Tur

Chłopiec imieniem Vurtok jest typem odkrywcy - gdy coś go zainteresuje, nie sposób zbyć go półsłówkami. Ciekawski rudzielec mieszka w mieście zbudowanym na platformie i zaczyna się zastanawiać, dlaczego jego świat jest zorganizowany w taki, a nie inny sposób. W odpowiedzi na pytanie chłopca nauczyciel zabiera całą klasę na wyprawę, podczas której tłumaczy, że ziemia pod platformą drążona jest przez wijce, z kolei z góry mieszkańcom miasta zagrażają skrzydlaki. Wraz z dociekliwym chłopcem czytelnik poznaje coraz lepiej zasady panujące w świecie przyszłości.

2293
Audiobook

Ada

Aleksander Lawski

Ada, czy to wypada? Gdzieś w Polsce, w pewnym urzędzie wojewódzkim, pracuje Ada, Zuza i Zbyszek. Ale to nie obowiązki służbowe zajmują ich najbardziej. Każdy dzień przynosi nowe plotki, nowe romanse, nowe wydarzenia... Życie zawodowe miesza się z prywatnym, a sympatie z antypatiami. Wreszcie nadchodzi dzień wyjazdu na długo wyczekiwane weekendowe szkolenie w hotelu Orle Gniazdo, podczas którego życie bohaterów ulegnie nieoczekiwanym zmianom...

2294
Audiobook

Zgromadzenie. Tom 3. Ulubienica (#3)

Joanna Jarczyk

Zbliża się najbardziej wyczekiwany etap walki o przetrwanie ludzkości. Konflikt pomiędzy rasami zaostrza się. Balthazar rośnie w siłę i powiększa swoją armię. Jest o krok od unicestwienia tych, których tak bardzo nienawidzi. Przed Damienem i jego współbraćmi ze Zgromadzenia ważne zadanie znów muszą ochronić ludzkość przed Łowcami. Czy Stróżom uda się powstrzymać Balthazara, czy też spełnienie jego największego marzenia to już tylko kwestia czasu? A co z Catherine? Czy ulubienica mrocznego Pana podjęła słuszną decyzję? Joanna Jarczyk - artystyczna dusza, która nigdy nie pozwala sobie na nudę. Gra na organach, maluje obrazy oraz pisze książki. Autorka serii powieści fantastycznych Zgromadzenie. Strona internetowa:

2295
Ebook

Basia. Basia i urodziny w muzeum

Zofia Stanecka

Co ciekawego może wydarzyć się w muzeum? Na przykład urodziny ulubionej koleżanki! To nie żarty. Anielka zaprosiła Basię na swoje urodziny do Muzeum Narodowego! Basia jeszcze nie wie, jak wiele niespodzianek czeka ją na miejscu... Muzeum jest ogromne, pełno w nim kolorowych obrazów i figur. Można je oglądać, ale można też nieźle się bawić podczas warsztatów. Basia jest zachwycona i podobnie, jak inne dzieci, otrzymuje wyjątkową czapkę... Wiąże się z nią pewna historia. Wszystko tu jest niezwykłą opowieścią. Można się dowiedzieć, jak kiedyś wyglądało życie zwykłych ludzi i co na głowach nosili rycerze. Basia przekonuje się także, czego w muzeum lepiej nie robić. Razem z innymi dziećmi poznaje jego zagadkowy świat i uczy się panujących w nim zasad. Książeczka napisana w ciekawy i przystępny sposób, idealna dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Część ogromnej serii opowiadającej o zabawnych i pouczających przygodach małej Basi.

2296
Audiobook

Dzieci królowej elfów. Dzieci królowej elfów 6 - Umierająca dolina (#6)

Peter Gotthardt

Historii o elfach istnieje tyle, ile gwiazd na niebie. Oto jedna z nich. Jest to opowieść o niewielkiej grupie elfów, które nagle znalazły się bardzo daleko od domu. Drogę powrotną zagradzają im wysokie góry i przepastne morza. Napotykają też wrogów, którzy ścigają ich bez litości. Ale nic nie jest w stanie sprawić, żeby elfy zaniechały swojej podróży. Na przekór niebezpieczeństwu i wszelkim przeszkodom chcą dotrzeć do domu. Dzień za dniem wędrują na wschód w kierunku Krainy Elfów, gdzie zielenią się bujne lasy, a źródła tryskają życiodajną wodą. "Umierająca dolina" to szósta część serii "Dzieci królowej elfów".