Видавець: SAGA Egmont
2361
Eлектронна книга

Tajemica pałacu w Wenecji

Wilkie Collins

Kto by się spodziewał, że zaręczyny Agnieszki Lockwood i lorda Monberryego zostaną zerwane? Każdy, kto choć trochę poznał hrabinę Naronę, mógł oczekiwać takiego zakończenia. Tajemnicza, intrygująca, piękna i pewna siebie kobieta, która zarazem zachowuje w kontakcie lekki dystans - to istny wabik na mężczyzn. Kobieta puka do gabinetu lekarskiego lorda Monberryego z jasnym celem: uwieść i poślubić lekarza. Intryga, którą snuje, działa niezawodnie i nie oszczędza ofiar. Z biegiem czasu czytelnik poznaje jednak głębsze psychologiczne uzasadnienie tych zuchwałych działań. Postać hrabiny Narony to pierwszy tak wyrazisty portret tzw. "nowej kobiety" w literaturze wiktoriańskiej.

2362
Aудіокнига

Okna czasu

Paweł Szlachetko

Publikacja złożona z trzech utworów autora: Pułapki", Sieciarza" i Okna czasu". Każda z opowieści ma innego męskiego bohatera, dynamicznego oraz zdeterminowanego na osiągnięcie celu bez względu na wynikające z podjętych decyzji konsekwencje. Jednak to, co się zdarzyło przerosło ich wyobrażenia.

2363
Aудіокнига

Srebrny dzwoneczek

Tim Osborne

Monday Howard właśnie wyszedł z więzienia. Zasądzony wyrok odsiedział w zastępstwie" za nieroztropnego syna pewnego majętnego mężczyzny. W zamian za przyjęcie na siebie winy, Howard miał otrzymać wysoką zapłatę. Teraz stara się odzyskać obiecane mu należności. O pomoc prosi dawnego znajomego Tima Osbornea. Prywatny detektyw nie zdaje sobie sprawy, że zgoda oznacza początek prawdziwej walki. By przetrwać, będzie musiał wykazać się ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Jak sobie poradzi?

2364
Aудіокнига

Spacerując pośród gwiazd

Summer

Milena Strzechowska piękna, młoda lekarka nie ma szczęścia do mężczyzn. Po kolejnym miłosnym zawodzie, z dopiero co zdobytym dyplomem lekarskim w kieszeni, wsiada do samolotu lecącego do Paragwaju, by jako wolontariuszka pomagać najuboższym mieszkańcom tego kraju. Jej blond włosy i niebieskie oczy sprawiają, że i w Ameryce Południowej nie brak jej adoratorów. Czy jednak dziewczyna otworzy się po raz kolejny na miłość i znajdzie szczęście na drugim końcu świata?

2365
Aудіокнига

Świadectwo pewnej dziewczyny

Ozdrowieniec

Osobista relacja z pokonywania depresji Miłość, spełnienie zawodowe, spokojne codzienne życie w otoczeniu rodziny i przyjaciół oto pragnienia Aurelii. Wszystko wydaje się być na dobrej drodze dziewczyna kończy studia pedagogiczne i spotyka mężczyznę, z którym pragnie związać się na stałe. A jednak piętrzące się problemy powodują, że każdy kolejny dzień staje się coraz trudniejszy do zniesienia Aurelia zaczyna dostrzegać, że zaszła w niej jakaś drastyczna zmiana, że nie ma w niej już dawnej radości i chęci do życia, a najmniejsza trudność urasta w jej oczach do rangi katastrofy Co zmieni w życiu Aurelii słowo depresja? I czy wsparcie życzliwych ludzi wystarczy, by znalazła w sobie siłę do walki o własne szczęście? W podstawówce nasza bohaterka nie uważała się za bystrą dziewczynę. Już pierwszego dnia szkoły w szaleństwie i przypływie radości spadła ze schodów. Z czytaniem miała problemy, z zachowaniem ponoć też, gdyż pamięta wiele otrzymywanych wtedy najgorszych ocen, czyli chmurek z piorunem. Było ich tak dużo, że jej mama żartowała, iż to ją zaraz piorun trzaśnie. Ozdrowieniec - pseudonim autorki Świadectwo pewnej dziewczyny, tytułu opowiadającego o zmaganiach z depresją.

2366
Eлектронна книга

Morderstwa nad Bałtykiem. Część 6. Wampir z Bytomia (#6)

Janne Aagaard

Prawdziwa historia o seryjnym mordercy z linii tramwajowej nr 6 w Bytomiu, przez którego żadna kobieta ze Śląska nie mogła czuć się bezpiecznie. Wiele młodych kobiet zostało zaatakowanych siekierą w Bytomiu w latach 70-tych. Niektóre z nich przeżyły, inne nie miały tyle szczęścia. Sprawca gwałcił swoje ofiary i wystawiał nagie ciała na widok publiczny, żeby je upokorzyć. Mówił, że nienawidzi kobiet. Jak wybierał swoje ofiary? Jak argumentował swoje okrutne i nieludzkie zbrodnie? Jaki był modus operandi "wampira z Bytomia" - Joachima Knychały? True crime, który zainteresuje słuchających "Kryminatorium" i "5 nie zabijaj". Seria "Morderstwa nad Bałtykiem" powstała na podstawie podcastu duńskiej dziennikarki kryminalnej Janne Aagaard. Składa się z 6 części. Seria o makabrycznych morderstwach w krajach regionu Morza Bałtyckiego. Janne Aagaard - pisarka i dziennikarka, która stworzyła kilka z najczęściej słuchanych podcastów kryminalnych w Danii. Aagaard posiada tytuł magistra dziennikarstwa i kryminologii na Queens University.

2367
Eлектронна книга

Kobiety Wycherlyego

Ross Macdonald

Kolejna książka z serii Rossa Macdonalda, uchodzącej za swoistą klasykę amerykańskiego kryminału. Główny bohater, detektyw Lew Archer, prowadzi skomplikowane śledztwa, rozwiązując kolejne makabryczne intrygi i wdając się przy tym w niejedną niebezpieczną potyczkę z przestępcami. Tym razem detektyw Lew Archer poszukuje zaginionej córki Homera Wycherlyego-Phoebe. Jednak nie tylko ona ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Zaraz po niej znika jej matka, była żona Wycherlyego. Rozpoczyna się brutalna zabawa w kata i ofiarę... Archer próbuje rozwikłać tajemnice rodziny z San Francisco.

2368
Eлектронна книга

Głową o mur Kremla

Krystyna Kurczab-Redlich

,,Głową o mur Kremla" to efekt przemyśleń korespondentki, która w latach 1990-2004 mieszkała w Rosji. Utwór można nazwać reporterskim esejem, pełną argumentów mową oskarżycielską. Kreml i rządzący nim W. Putin są tu pokazani jako odpowiedzialni za łamanie praw człowieka, zbrodniczą wojnę w Czeczenii i rozszerzający się autorytaryzm. Autorka, choć jest zawodową reporterką, pokazując niejednoznaczną rzeczywistość Rosji, nie ograniczyła się do przedstawienia faktów z historii tego kraju. Jej książka to opowieść o życiu obywateli, uwikłanych w pokomunistyczną rzeczywistość, straszną biedę, politykę unurzaną w rosyjską propagandę. Utwór przypadnie do gustu temu, kto ma odwagę mówić o Kremlu i jego włodarzach bez półcieni, uporczywie stawiając pytanie: ,,Jakiego trzęsienia ziemi trzeba, by Rosja, oczyściwszy się z tych narośli, stała się normalnym, przyjaznym zwykłemu człowiekowi państwem?"