Publisher: Wydawnictwo Dobry Owoc
Wydawnictwo DOBRY OWOC powstało, by w formie audiobooków dać głos wyjątkowym historiom. Starannie wybieramy perły wśród książek, tak byś zawsze mógł liczyć na to, że opowiedziana historia zaprowadzi Cię dalej i wyżej niż dotąd udało Ci się dotrzeć. Nasze audiobooki produkujemy w Warszawie w profesjonalnych studiach nagraniowych. Nasi lektorzy to znakomici aktorzy, których interpretacje dodadzą smaku każdej książce.
17
Audiobook

Morderstwo bez powodu

Dr Lester Sumrall

Seryjni mordercy John Wayne Gacy, David Berkowitz, Charles Manson, Jim Jones i sześciu innych. Co ich łączy? Dr Lester Sumrall – demonolog i doświadczony egzorcysta analizuje śledźtwa dziesięciu seryjnych morderców szukając odpowiedzi na pytania: Co motywuje człowieka do morderstwa? Czy morderstwo bez powodu to efekt choroby psychicznej? Czy człowiek może zostać sprowokowany do morderstwa przez demony? Książka po raz pierwszy wydana w USA w 1981 roku. Po raz pierwszy w języku polskim nakładem Wydawnictwa Dobry Owoc.

18
Audiobook

Proszę państwa do gazu

Tadeusz Borowski

Opowiadania Tadeusza Borowskiego o tematyce obozowej. Autor, który sam przeszedł długą drogę obozu koncentracyjnego, opowiada o świecie upadku norm etycznych i przystosowaniu więźniów do życia obozowego. Dekalog jest odwrócony. Ten, kto kradnie, zabija, kłamie, pozbawia godności innych - przetrwa. Dla człowieka traktowanego jak zwierzę, nieustannie zagrożonego głodem i śmiercią, dobro i zło stają się pojęciami jednoznacznymi. Charakterystyczna dla Opowiadań jest postać narratora – Tadka, któremu Borowski użycza fragmentów swojej biografii. Najsłynniejsze dzieła powojennej prozy, będące źródłem głębokiej refleksji nad największą tragedią ludzkiej historii: obozami śmierci.  Niniejszy zbiór zawiera opowiadania autora: Dzień na Harmenzach, Proszę państwa do gazu, Śmierć powstańca oraz Określenia Oświęcimskie.

19
Audiobook

Sława

Janusz Korczak

”Sława” to krótka opowiastka dla dzieci, jej akcja toczy się w dużym mieście na początku XX wieku. Wielodzietna rodzina, której do tej pory powodziło się dosyć dobrze (ojciec prowadził kawiarnię), musi porzucić wygodne mieszkanie, bo pojawia się konkurencja i głowa rodziny traci pracę. Mieszkają teraz bardzo skromnie. Najstarsze dzieci nie chodzą do szkoły, ale pracują, a najmłodszą Abu chce przysposobić bezdzietne małżeństwo. Jest tak biednie, że w zimie nie ma czym ogrzać mieszkania, dzieci chorują i trafiają do szpitala. I nie wszyscy wrócą z niego do domu, co zresztą już na samym początku opowieści wyjawia Korczak. Tam, gdzie przeprowadza się rodzina, najstarszy z rodzeństwa – Władek, poznaje starszego od siebie Olka, który imponuje mu wiedzą i sposobem bycia. To on zapisuje rodzeństwo Władka do ochronki, a potem nakłania samego Władka na szkółkę niedzielną.

20
Audiobook

I co dalej?

Jack P.Warrand

Przez całe życie zajmowałem się gromadzeniem bogactwa. Może ty też tak masz. Gdyby nie pewne wstrząsające wydarzenie, prawdopodobnie na tym bym je zakończył. Opisałem rozterki, które towarzyszyły mi w mojej podróży w poszukiwaniu prawdy, bo chcę cię zachęcić, byś ty też do niej dołączył. Jak każda inna, ta ekspedycja również wkracza na nieznane i niezbadane tereny, a jej głównym celem jest odkrycie prawdy. W świecie materii liczy się tylko materia i rządzące nią zależności. Jeśli jednak istnieje inny świat, do czego przekonuje mnie życie, to właśnie tam – w co wierzę – ukrywa się prawda, ta absolutna Prawda. Czy jest dla nas dostępna? Wydaje mi się, że na to pytanie muszę odpowiedzieć sobie sam – ty też. Nie dowiesz się o mnie nic więcej niż to, co jest zawarte w treści tej książki, ale zapewniam cię, że jest to boleśnie szczera prawda. Jeśli masz dość odwagi, to spójrz na swe życie tak samo, a zrozu- miesz moje. Może dzięki odkrytej odpowiedzi zrozumiemy siebie. Jack P. Warrand

21
Audiobook

Tajemnica doktora Hiwi

Aleksander Błażejowski

Drugi tom serii Aleksandra Błażejowskiego - autor pierwszego polskiego kryminału pt. „Czerwony Błazen” z 1925 roku. Baronowa Luiza Teitelberg przebywa wraz z księciem Strogowem w hotelu Adlon, gdzie rozwija się ich romans. Baronowa próbuje zacząć nowe życie z kochankiem, chociaż tajemnica śmierci jej męża nie została dotąd rozwikłana. Tymczasem w Berlinie nagle wybucha straszna epidemia, na którą nie ma lekarstwa. Gdy wydaje się, że miasto jest stracone, do przybywa niego tajemniczy lekarz z Japonii, doktor Hiwi. Podejmuje on rozpaczliwą próbę wynalezienia lekarstwa na nieznaną chorobę, która dziesiątkuje Berlin. Czy japoński uczony zdoła ocalić miasto i zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby? Aleksander Błażejowski był popularnym dziennikarzem, prawnikiem, redaktorem krakowskiego ""Gońca"" i autorem kilku powieści sensacyjno-kryminalnych. W 1940 roku został aresztowany przez NKWD i rozstrzelany. Po II wojnie światowej wszystkie książki jego autorstwa trafiły na listę książek zakazanych w PRL.

22
Audiobook

Kochanek Lady Chatterley

David Herbert Lawrence

Wydana w drugiej połowie lat 20. XX wieku powieść obyczajowa "Kochanek Lady Chatterley" przedstawia historię romansu angielskiej arystokratki z ubogim leśniczym. Książka spotkała się z ostrą krytyką cenzorów i wywołała skandal w purytańskim społeczeństwie Anglii. Lawrence ukazuje w powieści namiętne i zmysłowe uczucie w pozbawiony pruderii i niezwykle odważny sposób. Poprzez rozważania o seksie i pożądaniu autorowi udało się ukazać piękno ciała ludzkiego i głębię miłości fizycznej.

23
Audiobook

Diaboliada

Michaił Bułhakow

Diaboliada to satyryczna powieść Michała Bułhakowa - mistrza w podchwytywaniu absurdalnych przejawów sowieckiej rzeczywistości, która niekiedy przeradza się w prawdziwy obłęd. Człowiek, który wpadnie w tryby rozpędzonej machiny biurokracji, ulegnie presji ludzkiej głupoty i własnego strachu, jak drobny referent Korotkow, bohater książki, musi załamać się psychicznie. Niewinna z pozoru karuzela zabawnych perypetii i nieporozumień kończy się tragicznie.

24
Audiobook

Sklepy cynamonowe

Bruno Schulz

Sklepy cynamonowe to zbiór opowiadań, których akcja usytuowana jest w niewielkim galicyjskim miasteczku, przypominającym do złudzenia rodzinny Drohobycz Bruno Schulza. Najważniejszą postacią Sklepów… jest Ojciec, nie tylko jako głowa rodu, kupiec prowadzący poważny interes w rynku, ale też szalony eksperymentator, wręcz demiurg. Ale równie ważny jest narrator, młody chłopiec, bo to on stwarza świat, który oglądamy. Więc to ostatecznie on jest Twórcą. Zarówno oryginalność, jak i siłę Schulz czerpał ze swego rodzinnego miasteczka. Dzięki zdolności spowijania najprostszych rzeczy pajęczyną metafory, czyni ze sprzedawców w sklepie swego ojca, ze służącej Adeli i samego ojca postaci mitologiczne, bohaterów przypowieści o egzystencji. Nie w literaturze faktu, lecz w niesamowitych fantasmagoriach Schulza żydowskie miasteczko znalazło swoje odbicie, choć było ono wykrzywione, wyłaniające się z wklęsłych i wypukłych zwierciadeł jego umysłu. (...) Wszystkie jego opowieści są powiązane osobą narratora, który jest nieco fantasmagorycznym ja autora – pisał Czesław Miłosz. Po wydaniu w 1934 roku przez Wydawnictwo „Rój” Sklepów cynamonowych Bruno Schulz, skromny nauczyciel rysunku, niemal z dnia na dzień stał się znanym i cenionym pisarzem. Gdyby sztuka miała tylko potwierdzać, co skądinąd zostało już ustalone – byłaby niepotrzebna. Jej rolą jest być sondą zapuszczoną w bezimienne. Artysta jest aparatem rejestrującym procesy w głębi, gdzie tworzy się wartość – pisał sam Schulz o swojej twórczości w liście do Stanisława Ignacego Witkiewicza.