Publisher: 186
241
Ebook

Aplikacje Google dla seniorów

Krzysztof Masłowski

Google, czyli współczesny świat Konkretnie - świat wirtualny. Wyszukiwarka pod adresem google.com wystartowała w roku 1997. Osiągnęła spektakularny sukces, ponieważ jej twórcy zaprojektowali algorytm, który pozwolił nie tylko wyszukiwać strony www zawierające poszukiwane przez użytkownika treści, ale także sam je selekcjonował. Od najbardziej do najmniej wartościowych. Oczywiście - "zdaniem" algorytmu, ale i tak faktem jest, że Google ułatwił życie osobom korzystającym z internetu w celu odnalezienia konkretnych informacji. A że liczba stron i bitów danych, jakie zawiera sieć stale rośnie, to i popularność wyszukiwarki google.com staje się większa i większa. Inne wyszukiwarki mogą jedynie "pomarzyć" o takim statusie - np. w Polsce aż 97% bywalców internetu korzysta z Google. Jednak uniwersum firmy Google to o wiele więcej, niż tylko maszyna do selekcjonowania danych z sieci. Firma zawiadująca marką stale pracuje nad tym, by dostarczyć klientom nowych, co ciekawe - najczęściej nieodpłatnych narzędzi, ułatwiających funkcjonowanie w obecnym, coraz mocniej "wirtualnym" świecie. I tak, Google na dziś to m.in.: Tłumacz, pozwalający zrozumieć teksty i słowa w kilkudziesięciu językach Mapy, dzięki którym nie zgubimy się w żadnym niemal kraju świata Bardzo przyjazna w użytkowaniu poczta Gmail Konto i dysk Google, gdzie można bezpiecznie zapisywać zdjęcia i inne pliki Z oferty Google korzystać można za pośrednictwem komputera i telefonu. Jest on zatem z nami właściwie wszędzie - gdziekolwiek się udamy. Wszędzie i zawsze gotów jest służyć nam pomocą. O ile oczywiście poznamy jego aplikacje i nauczymy się ich używać. Najszybciej i najskuteczniej - dzięki tej książce, napisanej prostym, przystępnym językiem, bez informatycznej nowomowy i nadmiaru niepotrzebnych informacji. Właściwa selekcja danych - to podstawa!

242
Ebook

Drzwi Watykanu

Agnieszka Zakrzewicz

„Drzwi Watykanu” to niezwykły przewodnik. Spacer po największej i najpiękniejszej świątyni chrześcijaństwa oraz po Muzeach Watykańskich, które są dumą naszej cywilizacji, historii i sztuki. Podróż po Watykanie w stylu Grand Tour – w jaką wyruszali dawniej młodzi arystokraci i intelektualiści europejscy, by dokształcić się i zdobyć wiedzę o kulturze oraz obyczajach. Ebook został wydany specjalnie z okazji nadzwyczajnego Roku Świętego 2015 – ogłoszonego przez papieża Franciszka jako Jubileusz Miłosierdzia – dlatego oprócz artystycznej historii najmniejszego państwa świata przybliża również historię Świętych Drzwi oraz tradycję związaną z latami jubileuszowymi. Przewodnik dla koneserów, bo pisany przez watykanistkę z pozycji krytyka i historyka sztuki. Agnieszka Zakrzewicz mieszka w Rzymie i pisze o Watykanie od dwudziestu lat.

243
Ebook

Autostopem przez Galaktykę

Douglas Adams

Kultowa powieść science fiction, w której autor połączył wizyjną fantastykę ze zwariowanym brytyjskim humorem w stylu Monty Pythona W tej niezwykłej, pełnej fantazji i humoru książce opowiedziana została historia Arthura Denta i Forda Prefecta, którzy po zniszczeniu Ziemi udają się w galaktyczną podróż, posługując się przewodnikiem Autostopem przez Galaktykę. Pewnego dnia młody Ziemianin Arthur dowiaduje się z zaskoczeniem, że jego najbliższy przyjaciel Ford jest kosmitą, a Ziemia niemal za chwilę zostanie zniszczona, gdyż znajduje się na trasie planowanej międzygalaktycznej autostrady. Jak mu przekazuje beznamiętnie przyjaciel, informacja o tych planach została już dośc dawno wywieszona w jakimś galaktycznym urzędzie na planecie Alfa Centauri, tyle że Ziemianie ich nie oprotestowali, co oznacza że wyrażają zgodę. Unicestwienie ojczystej planety oraz zagłada całego ludzkiego gatunku to dla Arthura dopiero początek niesamowitych przygód, albowiem tuż przed katastrofą Ford zabiera go statkiem kosmicznym w podróż po Galaktyce, w trakcie której zbiera materiały do nowej edycji kompendium wszelkiej znanej wiedzy, czyli przewodnika Autostopem przez Galaktykę. W trakcie tej niekończącej się podróży, odbywanej między innymi w towarzystwie neurotycznego robota Marvina, Arthur spróbuje rozwiązać największą zagadkę kosmosu oraz spróbuje pojąć sens życia.

244
Ebook

Świt ebooków nr 3

Opracowanie zbiorowe

Pierwszy polski e-magazyn o e-książkach, e-pisarzach, e-czytelnictwie, self-publishingu. Proponujemy: wywiady, felietony, recenzje, opinie, analizy rynku, opowiadania. Prezentujemy z dumą trzeci numer naszego e-magazynu: Jesień 2013. Zapraszamy i zachęcamy do współpracy: recenzentów, autorów, wydawców, dystrybutorów. Redaktor naczelny: Maciej Ślużyński Sekretarz redakcji: Joanna Ślużyńska Przy trzecim numerze współpracowali z nami: Awiola, Ciernik, Robert Drózd, Filip Kaczmarek, Joanna Łukowska, Kinga Olkusz, Anna Packalén Parkman, Pokrzywnica, Aleksander Sowa, Waniliowa, Agnieszka Żak, Marta Żołnierowicz. Trzeci numer Świtu ebooków – Jesień 2013 – poświeciliśmy głównie debiutantom. Znajdziecie tu zatem garść porad i uwag tyczących bycia e-debiutantem i e-pisarzem. Poza tym jak zwykle: wywiady, recenzje, analizy, opowiadania (debiutantów oczywiście).

245
Ebook

Przed arką Noego. Nowa opowieść o potopie

Irving Finkel

Odczytanie tekstu napisanego pismem klinowym na babilońskiej tabliczce rozpoczyna przełomowe śledztwo w sprawie jednej z najsłynniejszych opowieści na świecie - historii o potopie. Od czasów wiktoriańskich wiedziano, że historia Noego, opisana w Księdze Rodzaju i stanowiąca główny motyw w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie, wywodzi się ze znacznie starszej opowieści pochodzącej ze starożytnego Babilonu. Ale przez wieki prawda pozostawała nieznana. W 2009 r. Irving Finkel, kurator Muzeum Brytyjskiego i światowy autorytet assyrologii, dokonał sensacyjnego odkrycia. Odczytał tekst spisany pismem klinowym na glinianej tabliczce jakieś 3600 lat temu. Okazało się, że 60 wersów zawiera nowe szczegóły mitu o potopie. To prawdopodobnie pierwszy starożytny dokument opisujący kształt arki oraz szczegółowe dane dotyczące budowy łodzi, w której babiloński Noe Atrachasis, król miasta Szurupak, ratuje się z wezbranych wód. W książce Przed arką Noego Finkel zabiera nas w pełną przygód podróż badawczą, otwierając drzwi do fascynującego świata starożytności.

246
Ebook

Mr. Billingham, the Marquis and Madelon

E. Phillips Oppenheim

Mr. Samuel T. Billingham of New York, recently landed from the great liner anchored a few miles out, walked along the Terrace at Monte Carlo, serene, light-hearted, beatifically content. His yellow shoes and his variegated socks might be described as a trifle vivid, but the rest of his attirehis well-pressed grey suit, his irreproachable linen, and his well- shaped grey Homburg hat was beyond criticism. He was a man of medium height, thick-set, inclined a little, perhaps, to embonpoint. His complexion was pink, his flaxen hair only slightly streaked with grey, his eyes filled with the light of good-humour.

247
Ebook

Faraon

Bolesław Prus

Słynna powieść Bolesława Prusa, której akcja rozgrywa się w starożytnym Egipcie. Młody faraon Ramzes XIII próbuje poznać mechanizmy zarządzania państwem oraz podejmuje walkę o niezależność władzy faraona od kasty kapłańskiej.

248
Ebook

Twórcza aktywność profesjologiczna i profesjonalna seniorów polskich

Kazimierz Marian Czarnecki, Piotr Kowolik, Wiesława Tomaszewska

Książka obejmuje: wprowadzenie, osiem rozdziałów, wykaz literatury źródłowej oraz załączniki. W rozdziale pierwszym podano objaśnienia podstawowych terminów, które znajdują się w tytule pracy; w rozdziale drugim przedstawiono obszerniejszy opis starzenia się i starości człowieka, w tym szczególnie seniorów; w rozdziale trzecim przedstawiono podstawowe informacje dotyczące aktywności życiowej człowieka; w rozdziale czwartym przedstawiono podstawowe informacje dotyczące człowieka jako jednostki twórczej; w rozdziale piątym ukazano tzw. "style życia i zachowania się" człowieka jako przejawy jego cech osobowości; w rozdziale szóstym przedstawiono liczne sylwetki twórczych, nieżyjących seniorów polskich jako uczonych, głównie w trzech dziedzinach: pedagogiki, psychologii, socjologii; rozdział siódmy zawiera wyniki badań seniorów jako przejaw ich twórczej aktywności; rozdział ósmy zawiera autobiografie autorów pracy.