Видавець: 6
2825
Eлектронна книга

The Language-Cognition Interface in Bilinguals: An evaluation of the Conceptual Transfer Hypothesis

Jolanta Latkowska

Książka skierowana jest do studentów i pracowników naukowych filologii obcych, których zainteresowania obejmują psycholingwistyczne zależności pomiędzy umysłowością a językiem w kontekście szeroko pojmowanej dwujęzyczności. Zawiera przegląd współczesnych teorii dotyczących budowy słownika umysłowego osób dwujęzycznych, relacji pomiędzy myślą a językiem oraz dyskusję najnowszych badań przeprowadzonych w ośrodkach krajowych i zagranicznych. Punktem odniesienia w analizie powyższych zagadnień jest hipoteza transferu konceptualnego autorstwa znanych amerykańskich psycholingwistów Anety Pavlenko i Scotta Jarvisa. Niewątpliwym atutem książki jest jej część badawcza przedstawiająca wyniki badań nad dwujęzycznością studentów filologii angielskiej w Polsce oraz polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, które przeprowadzono w latach 2008-2010. Zebrane dane są podstawą oceny zasadności założeń omawianej w pracy hipotezy. Ponadto, pozwalają na porównanie efektywności uczenia się języka drugiego (obcego) w warunkach szkolnych i naturalnych oraz obrazują jak intensywny kontakt z dwoma językami kształtuje rozumienie i użycie znaczeń semantycznych i konstrukcję narracji w obu językach.

2826
Eлектронна книга

Learning Java Lambdas. An in-depth look at one of the most important features of modern Java

Toby Weston

In this short book, we take an in-depth look at lambdas in Java, and their supporting features. The book covers essential topics, such as functional interfaces and type inference, and the key differences between lambdas and closures. You will learn about the background to functional programming and lambdas, before moving on to understanding the basic syntax of lambdas and what differentiates these anonymous functions from standard anonymous classes. Lastly, you'll learn how to invoke lambdas and look at the bytecode generated.After reading this book, you'll understand lambdas in depth, their background, syntax, implementation details, and how and when to use them. You'll also have a clear knowledge of the difference between functions and classes, and why that's relevant to lambdas. This knowledge will enable you to appreciate the improvements to type inference that drive a lot of the new features in modern Java, and will increase your understanding of method references and scoping.

2827
Eлектронна книга

Programowanie w języku C. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie II

Marek Tłuczek

Poznaj podstawy języka C Naucz się programowania strukturalnego Przećwicz swoje umiejętności Poznaj w praktyce podstawowe narzędzie pracy profesjonalnych programistów! Opracowanie języka C było milowym krokiem w historii rozwoju informatyki i choć od czasu jego powstania minęło już niemal czterdzieści lat, nadal jest to jeden z najbardziej popularnych języków programowania na świecie. Zawdzięcza to swojej elastyczności, dużym możliwościom, wysokiej wydajności działania, łatwości tworzenia i konserwacji kodu oraz niezależności od platformy sprzętowej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że na jego składni oparte są inne nowoczesne języki wysokiego poziomu, takie jak C++, C# czy Java — i że to właśnie jego poznanie jest często pierwszym krokiem na drodze do kariery profesjonalnego programisty. Niezależnie od tego, z jakich powodów chcesz nauczyć się języka C, doskonałą pomocą okaże się książka "Programowanie w języku C. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie II ". Poprawiona i uzupełniona edycja ćwiczeń bezboleśnie wprowadzi Cię w świat programowania strukturalnego. Poznasz podstawowe pojęcia związane z językiem C i zasady tworzenia poprawnego kodu, nauczysz się prawidłowo korzystać z różnych typów danych i instrukcji, a także dowiesz się, jak przeprowadzać operacje wejścia-wyjścia. Zgłębisz również tajniki bardziej zaawansowanych technik, takich jak używanie wskaźników, tablic i struktur. Jeśli chcesz zacząć przygodę z programowaniem w C, trafiłeś na idealną książkę! Podstawy tworzenia kodu w C Definiowanie stałych i zmiennych oraz ich używanie Stosowanie prostych i złożonych typów danych Używanie instrukcji warunkowych i tworzenie pętli Korzystanie z funkcji standardowych Posługiwanie się łańcuchami znakowymi Operacje związane ze strumieniami wejścia-wyjścia Definiowanie i używanie wskaźników do danych i funkcji Nauka języka C jeszcze nigdy nie była tak prosta!

2828
Eлектронна книга

Mieszczanin szlachcicem

Molier

-- Jak to? Więc kiedy mówię: Michasiu, podaj mi pantofle i przynieś krymkę - to proza? (...) Daję słowo, zatem ja już przeszło czterdzieści lat mówię prozą, nie mając o tym żywnego pojęcia! Jestem panu najszczerzej obowiązany, żeś mnie pouczył. Pragnąłbym więc napisać w owym bileciku: Piękna markizo, twoje piękne oczy sprawiły, iż umieram dla ciebie z miłości - ale chciałbym, aby to wyrazić w sposób doborowy, żeby to było jakoś zgrabnie powiedziane. (Fragment)

2829
Eлектронна книга

The Gunner

Edgar Wallace

The name, Edgar Wallace, threads through early twentieth century crime fiction like a stream that turns out to be a lot deeper and wider than you thought. For many, Haynes, known as Gunner, is not an outlaw but a gentleman of unorthodox methods. For Scotland Yard, he is one of the most skilled thieves in the world. The Gunner and Luke Maddison belong to completely different worlds; Luke is a respectable banker with a charming girlfriend. But Luke has done a favor for the Gunner that hell never forget, so that when the banker gets in trouble, the Gunner intervenes to get him out of his nightmare. In Gunmans bluff youll find wharf rats and millionaires, gangland and Mayfair, the love of a banker and the love of a crook and a ruthless battle between upper world and underworld.

2830
Eлектронна книга

Bloki w słońcu. Mała historia Ursynowa Północnego

Lidia Pańków

Trudno sobie wyobrazić pejzaż polskiego miasta bez blokowisk. Trójmiejska Zaspa, wrocławski Nowy Dwór czy wreszcie warszawskie pasmo Ursynów-Kabaty. Zgodnie z polityką urbanistyczną ówczesnych władz, osiedla miały odciążać centrum aglomeracji, tworzyć odrębne struktury społeczne i zapewniać powierzchnię do życia dla setek tysięcy mieszkańców. Ursynów Północny zaprojektowano jako ostatnią gigantyczną inwestycję budowlaną tego typu. Powstał w całości z wielkiej płyty, a pierwsi mieszkańcy wprowadzali się do swoich M w 1977 roku. Z czasem zazieleniony, ożywiony przez działania artystów, animatorów i subkultury młodzieżowe zyskał opinię najbardziej ludzkiej sypialni Warszawy. Lidia Pańków w swoim debiutanckim reportażu Bloki w słońcu prowadzi czytelnika labiryntem ursynowskich uliczek, tłumacząc, co łączy dzielnicę z hasłami architektury modernizmu, dlaczego ursynowscy architekci nie lubili Le Corbusiera i jak udało im się przemycić do projektu idee eksperymentu społecznego czasem graniczącego z futurologią. Autorka kreśli historię dzielnicy, przywołując prywatne opowieści mieszkańców i twórców Ursynowa, pokazując czytelnikowi, jak się na tym blokowisku zgubić i odnaleźć.

2831
Eлектронна книга

Kuratela

Honoriusz Balzak

Powieść Kuratela Honoriusza Balzaka należy do Scen z życia prywatnego cyklu Komedia Ludzka. Do sędziego pierwszej instancji przy trybunale paryskim przychodzi markiza dEspard. Arystokratka pragnie ubezwłasnowolnić swojego męża i ustanowić nad nim kuratelę. Twierdzi, że małżonek utrudnia jej kontakty z dziećmi, a co równie ważne swój majątek z nieznanych powodów wydaje na utrzymanie całkowicie obcej rodziny. Nieufny wobec tłumaczeń arystokratki sędzia wdraża swoje prywatne śledztwo...

2832
Eлектронна книга

Polowanie na Dianę

Przemysław Karbowski

Rok 1984 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały, że nie będzie wesoło. No, może tylko trochę... Dzieci bawiły się w wojnę w Libanie, dorośli bawili się w walkę z reżimem, a reżim bawił się w swoje utrzymanie się przy władzy. Polscy hokeiści też się bawili niezgorzej, i to na zimowych igrzyskach olimpijskich, tylko dzisiaj już nikt w to nie uwierzy... W pięknych okolicznościach deficytu towarów i nadwyżek emocji zwykła rodzina wpada w wir niezwykłych zdarzeń z pogranicza religii, polityki, historii, a nawet literatury. Na scenę wkraczają górnicy, esbecy, duchowni i sąsiedzi. Tylko mały Przemek i jeszcze mniejsza Anka na scenie już stoją i pytają niewinnie: o co tu, do ciężkiej cholery, chodzi?