Видавець: Sensus

Sensus (psychologia) – poradniki popularno-naukowe poruszające kwestie sfery emocjonalnej, rozwoju osobowości, samoświadomości i motywacji. Sensus specjalizuje się w publikacjach mówiących o tym, jak pracować nad sobą, radzić sobie ze stresem czy tworzyć zdrowe relację. Wydawnictwo w swoich książkach dostarcza również wiedzę na temat tego, jak dzieciństwo wpływa na dorosłe życie.

W swoich zasobach Sensus posiada także książki o jodze, minfulness, rodzicielstwie, a także tytuły dedykowane dzieciom. Do najbardziej popularnych dziecięcych publikacji należą książki z serii o Pinku, jak np. „Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też” autorstwa Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry czy „Trening superkreatywności dla dzieci” Pauliny Mechło i Olgi Geppert.

Wśród bestsellerów, znajdują się tytuły napisane przez Macieja Wielobóba, Sylwie Sitkowską, Jarosława Gibasa, Agnieszkę Kozak, Roberta Greene, Petera Hollinsa, dr Katarzynę Czyż czy Sylwię Kocoń. Wydawnictwo Sensus wchodzi w skład Grupy Wydawniczej Helion, do której należą następujące wydawnictwa : Helion, Ebookpoint, Editio, Videopoint, Sensus, Dla Bystrzaków, Bezdroża, BeYa i Czytalisek.

Tytuły Sensus dedykowane są osobom chcącym zgłębić funkcjonowanie ludzkiej psychiki, zarówno osób dorosłych jak dzieci i młodzieży.

329
Aудіокнига

Jogiczna podróż do siebie. Jak dzięki jodze odnaleźć swój wewnętrzny dom

Krystian Mesjasz

Ćwiczenia, medytacja, filozofia i praktyka życia Joga jest przygodą na długie lata. Jeżeli mądrze ją praktykujemy, ciągle na nowo odkrywamy korzyści, jakie nam przynosi. Zabiera nas w podróż, mającą swój cel i prowadzącą ku niemu drogę. Jednocześnie jest sztuką transformacji, ponieważ bez względu na to, jaką jogiczną drogą podążamy, bez przemiany nie uczynimy na niej postępów. Dążenie do rozwoju i osiągania wyższych celów, a nawet ich przekraczanie jest przywilejem każdej istoty ludzkiej. Joga staje się narzędziem, które pomaga odkryć drzemiący w człowieku nieskończony potencjał, źródło wszelkiej kreatywności, inspiracji i mądrości płynącej wyłącznie z własnego doświadczenia. Dlatego też jogę można nazwać "podróżą w głąb siebie". fragment książki Czy jesteś gotów, gotowa wyruszyć w tę podróż? Jeśli poszukujesz w życiu celu, zastanawiasz się, kim jesteś i dokąd zmierzasz - joga ma dla Ciebie wiele wskazówek. Jeżeli pragniesz się nauczyć mądrze zarządzać emocjami i dostroić do tych pozytywnych - praktykuj jogę. Jeśli chcesz działać skuteczniej, wzmocnić siłę woli i wykształcić w sobie dobre nawyki, a także marzysz o tym, by odmienić każdy ze swoich dni w chwile pełne magii i spokoju - droga do tego celu prowadzi przez jogę. A jeżeli kusi Cię poznanie tego, jak na metafizyczne pytania odpowiadają mędrcy Wschodu - koniecznie zainteresuj się tym treningiem ciała i duszy. Zanurz się w nim i odmień swoje życie na lepsze. Niech stanie się spokojniejsze. Pełniejsze. W uważności na siebie, świat i innych ludzi. O Autorze i książce w mediach:  Opole.tvp.pl: „O!polskie o poranku” (od 46. minuty) Radio Opole: Rozmowa z Krystianem Mesjaszem Bosonamacie.pl: Wywiad z Krystianem Mesjaszem Wysokieobcasy.pl: Joga to droga do samego siebie? Dlaczego warto ją praktykować. Pytamy instruktora Portalyogi.pl: "Budowanie trudnych pozycji w jodze" - rozmowa z Krystianem Mesjaszem Psycholog Joanna Flis w rozmowie z Krystianem Mesjaszem: OMRozmowy: Jak praktykować jogę online? Beglossy.pl: Po co nam uważność? Yoga Young - Nina Barłożek w wywiadzie z Krystianem Mesjaszem: Po Całości: Rozmowa z Krystianem Mesjaszem:

330
Eлектронна книга

Trening spostrzegawczości dla dzieci

Paulina Mechło, Magdalena Karpińska

Uwaga - to ważne! Czy znasz Móżdżka? To najlepszy przyjaciel dzieci, bohater wielu książek Pauliny Mechło. Móżdżek pomaga ćwiczyć różne, bardzo przydatne umiejętności - na przykład umiejętność skupienia się w ciszy, albo rozwiązywania łamigłówek. Tym razem będzie Ci towarzyszyć podczas ćwiczeń ze spostrzegawczości. W tej książeczce znajdziesz ciekawe zabawy i zadania, z którymi miło spędzisz czas i popracujesz nad swoją zdolnością do zauważenia tego, co istotne. Poćwiczysz umiejętność dostrzegania podobieństw i różnic, a także odróżniania liter i cyfr. Poprawisz uwagę i koncentrację. Pamiętaj tylko, żeby do książeczki zasiąść w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu i żeby w trakcie zabawy pić dużo wody - to pomoże Móżdżkowi i Twojemu mózgowi.

331
Aудіокнига

Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka

Leo Babauta

Przestań konsumować i zacznij wreszcie żyć Masz czasami poczucie, że Twoje życie polega na zarabianiu na to, by mieć więcej, tylko po to, by za chwilę wyrzucić i kupić następne? Że Twój dom przypomina wielki skład zbędnych rzeczy, którym kiedyś nie mogłeś się oprzeć? A to, co jest w Twojej głowie? Czy Twoje myśli nie krążą zbyt mocno wokół "mieć", choć przecież wiesz dobrze, że treścią życia jest po prostu "być"? Jeśli podskórnie czujesz, że rozbuchany konsumpcjonizm nie jest fajny, zminimalizuj go! Minimalizm niekoniecznie sprowadza się do tego, by wszystkiego było mniej. Nie jest też celem samym w sobie. Jest drogą, na której: zyskasz więcej wolności, zyskasz więcej czasu, zyskasz więcej miejsca na to, co naprawdę się liczy, będziesz mieć mniej zmartwień, będziesz mieć więcej przyjemności, staniesz się oszczędniejszy, staniesz się bardziej przyjazny dla przyrody, staniesz się zdrowszy. Chyba warto spróbować, prawda? Zwłaszcza, że autor, sam zdeklarowany minimalista, poprowadzi Cię do swojego świata z użyciem naprawdę minimalnej liczby prostych słów.

332
Eлектронна книга

Przebodźcowani. Szukając siebie w świecie nadmiaru

Urszula Sołtys-Para

Codzienność jest, jaka jest, ale Ty nie daj się jej zwariować! Życie stawia przed nami wciąż nowe wyzwania. Chce od nas zbyt wiele, daje nam za mało. Za dużo wysiłku skutkującego chronicznym zmęczeniem i za mało szans na wysłuchanie własnego ciała. Zbyt wiele pośpiechu i niewystarczający czas na odpoczynek. Zbyt mocną presję na spełnianie cudzych oczekiwań i niewiele okazji do zaspokajania własnych potrzeb. A do tego dochodzi to, co się dzieje wokół nas. Martwimy się sytuacją w kraju i na świecie, dręczymy wizjami niewesołej przyszłości, jaką wieszczą komentatorzy w gazetach, radiu i telewizji, nie potrafimy się odciąć od wykańczających psychicznie mediów społecznościowych... Jesteśmy przeciążeni. W ciągłej gonitwie, pod presją czasu i oczekiwań, w kołowrocie codzienności czujemy, że to dla nas zbyt wiele. Czy możemy coś z tym zrobić? Czy istnieje recepta na współczesność? Oczywiście, że całkowicie się z niej nie wyleczymy. O ile nie zdecydujemy się uciec w dzicz, by żyć bez internetu i prądu, nie uwolnimy się od tego, co jest. Możemy jednak nauczyć się radzić sobie z tym, co nas przytłacza, i odzyskać tak potrzebne każdemu z nas poczucie równowagi.   Posłuchaj audiobooka: 

333
Aудіокнига

Silny bez krzywdy. Jak zbudować osobistą siłę bez krzywdzenia siebie i innych

Maciej Bennewicz, Anna Jera

Odkryj źródło swojej prawdziwej mocy Świat wymaga od nas siły. Powinniśmy być silni fizycznie i psychicznie: oto pożądany wzorzec współczesnego człowieka. Niestety, zawsze niedościgniony. Mamy bowiem być silnymi wojownikami, prącymi stale do przodu zwycięzcami, ale równocześnie być dobrzy, łagodni, czuli i opiekuńczy. Nie wolno nam NIGDY okazywać słabości, nie wolno pozwalać sobie na łzy, miękkość, gorsze samopoczucie. Tyle że ten wzorzec jest nierealny, niespełnialny i krzywdzący. Nie można w jednym człowieku pogodzić tak wielu sprzecznych oczekiwań, nie można być wszystkim dla wszystkich i jeszcze pozostać w zgodzie z samym sobą... A może problem tkwi nie w tym, że jesteśmy niedoskonali, tylko w tym, że błędnie rozumiemy pojęcie siły? Bo prawdziwa siła nikogo nie krzywdzi i nie stoi w sprzeczności. Prawdziwa siła wspiera i tego, kto jest silny, i tych, których chce on nią wspomagać. Prawdziwa siła pozwala na miękkość, a nawet na łzy, bo te jej ani nie ubliżają, ani nie umniejszają. Brzmi pięknie, tylko jak dotrzeć do źródła takiej siły? Autorzy książki Silny bez krzywdy. Jak zbudować osobistą siłę bez krzywdzenia siebie i innych postarają się wspomóc Cię w drodze do niej. W kolejnych opowieściach-koanach znajdziesz sporą dawkę praktycznej wiedzy psychologicznej przeznaczonej specjalnie dla Ciebie. Poszukującego drogi do prawdziwej siły.

334
Eлектронна книга

Trening Jaguara. Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele

Dagmara Gmitrzak

Wywiad z Dagmarą Gmitrzak na porozmawiajmy.tv 7 pytań do Dagmary Gmitrzak na www.liwiapawlik.com   Pokonaj lęk i zostań mistrzem swojego życia! Jaguar to największy dziki kot zamieszkujący obie Ameryki. Według rdzennych mieszkańców tych terenów symbolizuje prawość, czystość intencji, wewnętrzną moc, pewność siebie i odwagę. "Być Jaguarem" oznacza: dążyć do realizacji celów życiowych, w pełni korzystać ze swojego potencjału i kierować się w życiu intuicją. Dlatego właśnie zwierzę to stało się przewodnikiem niniejszej książki. Jaguar poprowadzi Cię: od chaosu i niejasności do integracji i zrozumienia, od lęku do poczucia mocy i pewności siebie, od marazmu do skutecznego działania, od apatii i depresji do radości życia, od poczucia pustki do doświadczenia pełni, od zastoju do realizacji Twoich celów. Stań się Jaguarem i zacznij w pełni korzystać z życia! Jaguar inspiruje nas do życia w prawdzie, bez ukrywania tego, kim jesteśmy. Każdy bowiem ma swoją ścieżkę i potencjał do wykorzystania. Jaguar pomoże Ci obudzić ten potencjał. To nauczyciel i przewodnik, który przypomina o potrzebie życia w równowadze oraz doświadczania obfitości zarówno w świecie materialnym, jak i duchowym. Jaguar nauczy Cię, jak przetrwać w każdej życiowej sytuacji, jak zachowywać się asertywnie oraz szanować i akceptować siebie, jak poruszać się w życiu pewnie, z poczuciem własnej wartości i godności. Dzięki niemu dowiesz się, jak bez wahania płynąć w swoim kierunku, tym najlepszym z najlepszych w oceanie możliwości. Pomoże Ci osiągać cele, nauczy wytrwałości i cierpliwości, które są do tego potrzebne. Autorka

335
Aудіокнига

Medytacja. Sposób na lepsze życie

Dorota Mrówka

Usiądź wygodnie. Zamknij oczy. Odetchnij... Stres, przygnębienie, poczucie niskiej wartości - te ponure stany od czasu do czasu dopadają każdego. Dopadają i niszczą, odbierają spokój i radość życia. Czy musimy się im poddawać? Czy nie ma sposobu na to, by mimo nich żyć szczęśliwie? Owszem, jest. Nazywa się MEDYTACJA. Codzienna, cierpliwa praktyka wyciszająca umysł, ciało i psychikę. Nie żadna magia, która sprawia, że wszystkie kłopoty znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Medytowanie ich nie eliminuje, ale pozwala spojrzeć na nie inaczej. Mniej nerwowo. Bardziej realnie. Jak na coś, co przychodzi i przemija. Proponowane przez Dorotę Mrówkę techniki i sposoby medytacji pochodzą z różnych ścieżek duchowego rozwoju. Są tak opracowane, by mogły służyć każdemu - bez względu na światopogląd czy wyznanie. Potraktuj je jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Pozwolą Ci spojrzeć na codzienne sprawy z innej perspektywy, nauczą dystansu, zdolności do odpuszczania i akceptacji życia takim, jakie jest. To sprawdzone techniki - wielu osobom pomogły poradzić sobie z trudnymi sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Autorka ufa, że także Tobie przydadzą się w potrzebie, ale też na co dzień - bo medytować trzeba codziennie. Codziennie po trochu. Dążąc do coraz lepszego, pełniejszego życia.

336
Eлектронна книга

Mamo, co by było, gdyby... Jak i po co rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy

Monika Janiszewska, Małgorzata Bajko

Jak i po co rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy Zna to każdy rodzic kilkulatka. Wystarczy fragment rozmowy dorosłych czy wiadomości w radiu i już się pojawiają. Trudne pytania. Całkiem niedziecięca z pozoru chęć rozmowy na tematy, które wydają się nam zupełnie nieodpowiednie dla kilkulatka. O śmierć, chorobę, przyczyny, dla których na świecie istnieje zło, albo o seks. Często ciężko jest na takie pytania odpowiedzieć. Minuty mijają, malec czeka z rozdziawioną buzią, a rodzic panikuje, bo jak to tak - rozmawiać z maluchem o takich rzeczach? Gdzie znaleźć odpowiednie słowa? Jak zaspokoić dziecięcą ciekawość i równocześnie nie zszokować, nie wystraszyć młodego człowieka? A może skłamać albo po prostu skierować uwagę pociechy na coś innego? Tego ostatniego robić nie wolno. Nawet jeśli sami czujemy obawę, jeśli nie chcemy na dany temat rozmawiać, bo nie jesteśmy z nim "ułożeni", dziecka nie można zbywać ani oszukiwać. Trzeba podjąć wyzwanie i - skoro nasza pociecha pyta o poważne sprawy - potraktować to poważnie. Oczywiście odpowiednio do wieku. Najlepiej uzbrajając się wcześniej w niezbędną wiedzę z zakresu dziecięcej psychologii, podaną w praktycznej formie. Takiej, jaką zaprezentowano na kartach tej książki. Autorki są mamami wyjątkowo ciekawskich, żywo zainteresowanych "dorosłym światem" kilkulatków. Wybrały trzydzieści zagadnień, do których przypisały wątki przydatne w rozmowie - sprawdziły je na sobie i własnych pociechach. Jeśli Twoje dzieci również oczekują przystępnych odpowiedzi na trudne pytania, przeczytaj tę książkę!