Видавець: 186
353
Eлектронна книга

Holistyczne podejście do życia

Grzegorz Cieślik

Ta książka jest inna niż to, co do tej pory trafiało w Twoje ręce. To zbiór przemyśleń i opis moich doświadczeń, z których wyciągniesz głęboką i wszechstronną wiedzę na temat siebie i otaczającego Cię świata, na temat zasad i ram, jakie rządzą Twoim życiem.

354
Eлектронна книга

BIOS. Przewodnik. Wydanie IV

Bartosz Danowski, Andrzej Pyrchla

Popraw "niepoprawialne" — zapanuj nad ustawieniami BIOS-u swojego komputera Od ogółu do szczegółu, czyli podstawy BIOS-u i alfabetyczny spis funkcji Zawsze na czasie, czyli sposoby aktualizacji i modyfikacji BIOS-u Różne różności, czyli opis funkcji DualBIOS oraz BIOS kontrolera RAID Nadspodziewanie wielu stałych użytkowników komputera traktuje BIOS jako zespół ustawień i opcji, w których nie można dokonywać zmian. Już sama nazwa wywołuje w nich paniczny lęk, a sugestia, że można by tam wprowadzić modyfikacje, by usprawnić działanie sprzętu, skutkuje wręcz zgrozą w oczach. Tymczasem właściwe skonfigurowanie BIOS-u jest konieczne, by komputer zachowywał się tak, jak byśmy tego chcieli. Czasem dotyczy to fundamentalnych kwestii, a czasem irytujących drobiazgów, które można poprawić, o ile tylko ktoś posiada elementarną wiedzę na temat BIOS-u. Czwarte wydanie książki "BIOS. Przewodnik" jest owocem mrówczej pracy dwóch autorów, którzy przekopali się przez tysiące opcji BIOS-ów dla płyt głównych różnych producentów, współpracujących z różnymi procesorami, także wielordzeniowymi. Znajdziesz tu opis niemal tysiąca opcji dla komputerów stacjonarnych i laptopów, a ponadto sprytne sposoby na dostęp do BIOS-u w przypadku utraty hasła. Poznasz metody rozwiązywania problemów z aktualizacją BIOS-u oraz instalacją dużych dysków twardych. Kwestie modyfikacji ustawień, omówienia specyficznych funkcji czy oznaczenia płyt głównych nie będą już więcej spędzać Ci snu z powiek. Podstawowe informacje Alfabetyczny wykaz opcji BIOS-u — komputery stacjonarne Alfabetyczny wykaz opcji BIOS-u — laptopy Rozwiązanie problemu zapomnianego hasła do BIOS-u Aktualizacja BIOS-u Rozwiązywanie problemów z błędną aktualizacją Rozwiązywanie problemów z instalacją dużych dysków twardych Modyfikacje BIOS-u BIOS kontrolera RAID Oznaczenia płyt głównych Przydatne odnośniki do stron związanych z BIOS-em Nie taki BIOS straszny, jak go malują!

355
Eлектронна книга

Czytanie Brzozowskiego

Marta Wyka

 Czyta się go prawie od stulecia, i przez cały ten czas nie do końca pewnie, nie do końca z uznaniem. Jak niegdyś irytował, tak dziś niepokoi swoich czytelników i badaczy, można powiedzieć, iż nie zostawia ich w spokoju. Niegdyś irytowała jego erudycja, zbyt rozbudowana, nawet jak na czasy wysokiej świadomości kultury. Dziś irytuje jakby to samo, ale zarzut ostateczny wydaje się inny: Brzozowski nie chce jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy jest nowoczesny. Jego atrakcyjność jako nowoczesnego, piszącego w przeczuciu nas i dla nas, waha się zatem. Wiele należałoby w nim poprawić i dostosować do wymogów nowoczesności. Należał do pisarzy gwałtownych, emocjonalnych i wszechstronnych. To połączenie powodowało, iż jego książki stwarzały i dalej stwarzają przyzwolenie dla rożnych odczytań. Widział dla swoich książek przede wszystkim przyszłość – współcześni bowiem nie chcieli, a może nie mogli go zrozumieć. Jego wiedza, budowana w pośpiechu, bo czas go naglił, była wyzwaniem dla przyszłości. Gdyby doczekał niepodległości i związanych z nią wielorakich przemian kulturalnych, byłby znakomitym partnerem intelektualnym młodych Polaków. Niedokończenie wielu jego książek, zawieszenie wielu pomysłów okazało się dla jego dzieła ożywcze w perspektywie czasu, zaś elastyczność myśli sprzyja coraz to nowym interpretacjom. Moje czytanie Brzozowskiego rozciąga się na długiej przestrzeni, pokazując, z jakich stron można było do tego pisarstwa podchodzić i jakie obietnice ono w sobie wciąż zawiera. Marta Wyka

356
Eлектронна книга

Rip Van Winkle. Angielski z Washingtonem Irvingiem

Washington Irving, Ilya Frank

Angielski Przy Okazji! Pełny Angielski Tekst. 100% Tłumaczenia! Ucz się angielskiego czytając ciekawe książki, przygotowane według Metody Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka Jest to najbardziej ceniona amerykańska bajka o bardzo znanej postaci w kulturze amerykańskiej — Rip Van Winkle. O nim koniecznie każdy powinien wiedzieć. Jest to baaardzo znana postać w Stanach Zjednoczonych. Rip Van Winkle jest zwyczajnym człowiekiem z czasów kolonialnych. Jest trochę mało zaradny, ale lubiący chodzić po domach i opowiadać historie i którego kochały za to dzieci i nękała żona. Na jej polecenie kiedyś wyruszył do lasu (w górach Catskill (stan Nowy Jork). Uśpiony tam przez duchy budzi się po 20 latach w niepodległych Stanach Zjednoczonych. Bajka wprowadza nas w zupełnie inny barwny i urzekający świat i opowiada o tym, jak się potoczą losy Ripa i jego otoczenia. Świetna odskocznia od codzienności. Legenda Ripa jest w USA prawie tak duża, jak rzeka Hudson. Od uroczystych wydarzeń i pamiątkowych statuetek do licznych nazw handlowych i wspaniałych obrazów w wielu zabytkowych domkach i ośrodkach – Rip żyje. Rip jest obecnie twarzą i bohaterem gór Catskills, gdzie miały miejsce wydarzenia opowieści. Jest to na północ od Nowego Yorku. Opis serii: Książki z serii Metoda Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka służą do nauki języka angielskiego przy okazji czytania ciekawych książek w języku oryginalnym z wplecionym dosłownym polskim tłumaczeniem. Metoda polega na specjalnej adaptacji treści w taki sposób że cała zawartość książki jest podzielona na akapity. Najpierw czytamy akapit, z wplecionym polskim tłumaczeniem i niektórymi gramatycznymi i fonetycznymi wyjaśnieniami. Następnie ten sam akapit czytamy już bez tłumaczenia, w oryginalnym języku, czyli „płyniemy bez asekuracji”. Właśnie wtedy nasz mózg przyzwyczaja się do rozumienia języka obcego. Całość jest na tyle spójna, że odbiorca ma poczucie czytania książki w oryginale i przyswaja język, znajdując się w naturalnym stanie rozluźnienia i zaciekawienia treścią. U podstaw Metody leżą między innymi założenia Sugestopedii dr. G Łozanowa, a także prace Jego następców i samodzielnych lingwistów, A.Leontieva, G. Kitajgorodskiej. Seria zawiera dzieła klasyków literatury brytyjskiej i amerykańskiej i w ten sposób przybliża czytelnikowi specyfikę anglojęzycznej kultury. Język oryginału nie jest w żaden sposób uproszczony ani skrócony.

357
Eлектронна книга

Swift 4 Protocol-Oriented Programming. Bring predictability, performance, and productivity to your Swift applications - Third Edition

Jon Hoffman

Swift has become the number one language used in iOS and macOS development. The Swift standard library is developed using protocol-oriented programming techniques, generics, and first-class value semantics; therefore, every Swift developer should understand these powerful concepts and how to take advantage of them in their application design.This book will help you understand the differences between object-oriented programming and protocol-oriented programming. It will demonstrate how to work with protocol-oriented programming using real-world use cases. You will gain a solid knowledge of the various types that can be used in Swift and the differences between value and reference types. You will be taught how protocol-oriented programming techniques can be used to develop very flexible and easy-to-maintain code.By the end of the book, you will have a thorough understanding of protocol-oriented programming and how to utilize it to build powerful and practical applications.

358
Eлектронна книга

Containerization with LXC. Build, manage, and configure Linux containers

Konstantin Ivanov

In recent years, containers have gained wide adoption by businesses running a variety of application loads. This became possible largely due to the advent of kernel namespaces and better resource management with control groups (cgroups). Linux containers (LXC) are a direct implementation of those kernel features that provide operating system level virtualization without the overhead of a hypervisor layer. This book starts by introducing the foundational concepts behind the implementation of LXC, then moves into the practical aspects of installing and configuring LXC containers. Moving on, you will explore container networking, security, and backups. You will also learn how to deploy LXC with technologies like Open Stack and Vagrant. By the end of the book, you will have a solid grasp of how LXC is implemented and how to run production applications in a highly available and scalable way.

359
Eлектронна книга

Śmierć w bunkrze. Opowieść o moim ojcu

Martin Pollack

Sbarramento di Brennero, fortyfikacje na przełęczy Brenner przy granicy austriacko-włoskiej. 6 kwietnia 1947 roku u wejścia do bunkra znaleziono tam zwłoki mężczyzny. Śledztwo pozwala ustalić jego prawdziwą tożsamość: to dr Gerhard Bast, urodzony w 1911 roku w Gottschee, Sturmbannführer SS, członek gestapo, zbrodniarz wojenny, poszukiwany listem gończym przez policję w Linzu. Ojciec Martina Pollacka. W rodzinnych opowieściach autora jak w soczewce skupia się historia Europy w pierwszej połowie XX wieku. Martin Pollack zabiera nas w poruszającą podróż po dziejach swoich przodków, składając na naszych oczach elementy nieznanej mu dotąd rodzinnej układanki. Odkrywając swoje korzenie, zadaje sobie pytanie czy mogło być inaczej? Czy można było zapobiec radykalizacji poglądów krewnych? I dlaczego milczenie rodziny na temat ojca z biegiem czasu stawało się coraz bardziej przejmujące? Ta książka to również uniwersalne rozliczenie się z ciężarem własnego pochodzenia, na które przecież nie mamy wpływu. To książka przykuwająca uwagę, a zarazem wyważona, ba, chłodno naukowa. Przede wszystkim jednak bije z niej głęboki humanizm i okiełznany ból. To literacki wyraz dojrzałości, która nie ucieka przed prawdą, lecz akceptuje ją, choć czyni to z wielkim wysiłkiem i dziecięcym poczuciem wstydu. Claudio Magris Czytelnik wspaniałej książki Pollacka będzie wstrząśnięty. W trakcie lektury świadkujemy tragedii, która odsłania prawdę i nabiera wymiarów antycznych. Ulrich Weinzierl ...wielka reporterska narracja, archeologiczne poszukiwanie śladów i esej z dziejów mentalności. Andreas Breitenstein Przygnębiająca książka, mądra, świetnie zrobiona dokumentacja i jednocześnie wrażliwa literatura. Gabrielle von Arnim Śmierć w bunkrze to książka znakomita. Jak Strzałka Śmierć w bunkrze to znakomicie napisany, przejmujący i refleksyjny rozrachunek z ojcem, dalszymi przodkami, własnym narodem i jego pangermańską pogardą Słowian. Piotr Kitrasiewicz Martin Pollack nie waha się powiedzieć wprost: mój ojciec był zbrodniarzem. To straszne wyznanie. Zwłaszcza jeśli pada publicznie. Zbigniew Bauer

360
Eлектронна книга

Recepta na adrenalinę. Napoleon Cybulski i krakowska szkoła fizjologów

Anna Mateja

To on odkrył adrenalinę, hormon strachu, walki i ucieczki Napoleon Cybulski, jeden z największych fizjologów w dziejach medycyny. Gdyby zamiast na Uniwersytecie Jagiellońskim pracował na niemieckiej czy francuskiej uczelni, jego przełomowe odkrycia byłyby słynne na całym świecie. Jest uważany za twórcę krakowskiej szkoły fizjologicznej. Wraz ze swoimi współpracownikami z Uniwersytetu Jagiellońskiego wykonał pierwsze na ziemiach polskich badania EKG i EEG. Dzięki nowatorskim doświadczeniom w dziedzinie elektrofizjologii wyjaśnił, w jaki sposób impulsy elektryczne pochodzące z nerwów wprowadzają w ruch mięśnie. Jako badacz ludzkiej psychiki rozważał istnienie nieświadomości jeszcze przed Freudem. Cybulski był też głęboko zaangażowany w sprawy społeczne. Badał problem niedożywienia galicyjskich chłopów, był współzałożycielem pierwszego żeńskiego gimnazjum w Krakowie i zwolennikiem dopuszczenia kobiet do studiów medycznych. Jego współpracownik Odo Bujwid, znakomity polski bakteriolog, kierował pierwszym na ziemiach polskich zakładem szczepień metodą Ludwika Pasteura. Recepta na adrenalinę to fascynująca opowieść o pasji, niezwykłym okryciu i poświęceniu nauce.