Publisher: SAGA Egmont
4985
Ebook

Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland. Zapalczywa księżniczka - Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland (#131)

Barbara Cartland

Księżniczka Thea wbrew swojej woli ma poślubić władcę sąsiadującego królestwa. O szybsze bicie serca przyprawia ją jednak myśl o zupełnie innym mężczyźnie. Jest pod urokiem atrakcyjnego artysty, Nikosa. Zrozpaczona Thea zdaje sobie sprawę, że nie może wyjść za tego, kogo kocha. Jednak los potrafi niespodziewanie okazać swą łaskę. Miłość Thei i Nikosa otrzymuje szansę, gdy ci wspólnie dołączają do cygańskiego taboru.

4986
Audiobook

Z art. 78 KKK

Ewa Siarkiewicz

Ludzkość osiągnęła poziom do którego dążyła latami w końcu ludzie mogli opuścić Ziemię i kolonizować wszechświat, tak różnorodny i kuszący. Jednak nie każdy robił to legalnie; grupa Polaków zdecydowała się wyruszyć bez informowania odpowiednich organów o swoich planach...

4987
Audiobook

Tomek i przyjaciele - Podróż poza Sodor

Mattel

Tomek wyrusza na Kontynent, by udowodnić, że to on jest ulubieńcem Grubego Zawiadowcy. Kiedy gubi drogę, trafia przypadkowo do tajemniczej Huty Szkła, gdzie czeka na niego niebezpieczna przygoda. Poznaje też nowych, dziwacznych kompanów, z którymi rusza na ratunek swojemu przyjacielowi Kubie. Serial Tomek i przyjaciele został stworzony przez Brittę Allcroft na podstawie Serii kolejowej autorstwa wielebnego W. Awdry'ego. Opowieści o małej niebieskiej lokomotywie i jej przygodach na wyspie Sodor są znane i kochane przez dzieci na całym świecie od 1984 roku. Tomek i przyjaciele zajmują szczególne miejsce w sercach wielu osób i od lat są stałym elementem dziecięcych pokoików i półek z książkami. Serial Tomek i przyjaciele można znaleźć w serwisach Netflix i YouTube, a teraz także w formie e-booków i audiobooków. Tomek i przyjaciele oraz powiązane znaki towarowe są własnością firmy Mattel i są używane na licencji Mattel Europa. 2021 Mattel Parowóz Tomek i jego przyjaciele STWORZONY PRZEZ BRITT ALLCROFT Na podstawie Serii Kolejowej pastora W. Awdryego 2021 Gullane (Thomas) Limited. Parowóz Tomek i jego przyjaciele oraz Tomek i przyjaciele to znaki towarowe Gullane (Thomas) Limited. Nazwa Parowóz Tomek i jego przyjaciele oraz jej logo to znaki usługowe Reg. U.S. Pat & TM. Off. 2021 HIT Entertainment Limited.

4988
Audiobook

Drzewo wspomnień. Drzewo Wspomnień 3: Parchy, nęcia mać

Magdalena Lewandowska

Źle się dzieje w Daborze. Pozbawione przywództwa Witii i nękane atakami potężnego cesarstwa Hemaru państwo chyli się ku upadkowi. Okradany przez urzędników skarbiec świeci pustkami. Po wielu latach wojny brakuje wiary w to, że nierówna walka z cesarstwem ma jakikolwiek sens. W desperackiej próbie ocalenia Daboru na nową przywódczynię wybrana zostaje Saja dwunastoletnia wnuczka ostatniej Witii. Z pomocą woja Mira, wilka Skry, zielarek, sieci daborskich agentek i wtrącających się we wszystko duchów przodkiń młoda Witia musi wypełnić swoją pierwszą misję zatrzymać nieuchronną inwazję Żeglarzy z wysp Trogen, bezwzględnych piratów sprzymierzonych z cesarstwem. Pełna słowiańskiej magii opowieść o dojrzewaniu i kształtowaniu charakteru, o mocy, jaką niesie wierność tradycji.

4989
Audiobook

Sędzia Di i czerwony pawilon

Robert van Gulik

Choć nazwa Rajska Wyspa" przywodzi na myśl wyłącznie pozytywne skojarzenia, w tym właśnie miejscu sędzia Di będzie musiał zmierzyć się z następną niezwykle trudną kryminalną historią. Di poznaje zatem koleje losów okrutnej kurtyzany oraz dzieje zbrodni, która miała miejsce trzy dekady wcześniej.

4990
Audiobook

Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji

Agnieszka Rostkowska

Naprawdę napiszesz, dlaczego popieramy Erdoana? W Europie publikujecie tylko głosy szkalujące naszego prezydenta. To będzie twoja ostatnia książka ostrzega Recep Tayyip. Zbieżność imion z prezydentem nie jest przypadkowa, nadali mu je rodzice, by pamiętał, kogo ma popierać. Po drugiej stronie tureckiej barykady stoi Cem. Za demonstrowanie w obronie parku oskarżono go o próbę obalenia rządu. Mówi, że po Turcji niesie się wiatr, który jeszcze zawieje rządzącym w twarz. On i jemu podobni czekają na ten dzień z utęsknieniem. Agnieszka Rostkowska, korespondentka polskich mediów w Turcji, rusza w drogę, by opisać zmiany zachodzące nad Bosforem. Portretuje mieszkańców Nowej Turcji, zarówno tych, którzy oddychają w niej pełną piersią, jak i tych, którzy duszą się od gazu łzawiącego. Wyjaśnia, co kryje się za spektakularną przebudową Stambułu, i docieka, dlaczego na południowy wschód kraju wciąż powracają czołgi. Tak powstał uniwersalny reportaż o tym, że nadzieja i wolność nigdy nie giną tylko zmieniają miejsce zamieszkania.

4991
Ebook

Zamek na skraju światów

Jolanta Cywińska

Mężczyzna z dużego miasta przybywa do starego zamku. Nowe niezwykłe środowisko, zupełnie odmienne od tego, w którym dotąd przebywał, skłania go do przemyśleń i zmienia sposób postrzegania rzeczywistości przez bohatera. Stary zamek zdaje się otwierać przed nim wrota do zupełnie innego świata.

4992
Audiobook

Paskuda & Co

Magdalena Kozak

Piękna księżniczka, która w zamkowej wieży oczekuje dzielnego wybawcy, jej srogi ojciec, smok grożący śmiercią wszystkim rycerzom chętnym wybawić piękność z niewoli... Kto z nas nie zna słynnego baśniowego schematu? Tym razem klasyka podlega licznym i arcyzabawnym modyfikacjom. Uwięziona księżniczka czaruje nie tyleż urodą, co ciętym dowcipem, strażnik wzbudza uśmiech oraz sympatię czytelników, a smok okazuje się smoczycą Paskudą, z wielkim zaangażowaniem konsumującą niedoszłych wybawicieli księżniczki. Pełna humoru opowieść o niebanalnym trio spodoba się wszystkim miłośnikom przełamywania schematów oraz fanom kultowego Shreka".