Видавець: SAGA Egmont
5297
Aудіокнига

Kiedy czasu już dla nas nie będzie

Marta Nowik

Historia o prawdziwej miłości, która może wydarzyć się wszędzie i niejednego zaskoczyć... Życie w Domu Pogodnej Starości toczy się swoim utartym, sennym rytmem. Nieoczekiwanie spokój pensjonariuszy burzy nadejście zagadkowej przesyłki. W tajemnicy przed personelem postanawiają zajrzeć do środka. Jakie jest ich zdziwienie, gdy w niepozornych, oklejonych taśmą kartonach znajdują niezwykłe przedmioty: skrzypce, kołyskę i małą trumnę z lustrem zamiast dna! Kto i dla kogo przysłał tę paczkę? Nie wiadomo. Na kartonach wypisano imię i nazwisko odbiorcy, ale kłopot w tym, że nikt taki w ośrodku nie mieszka. Kiedy napięcie sięga zenitu, w Domu Pogodnej Starości pojawia się niespodziewany i bardzo młody! gość. Od tej pory każdy dzień przynosi nowe, zaskakujące wydarzenia, które na dobre zmienią życie pensjonariuszy Kochali się. Odkąd się poznali, byli prawie nierozłączni. Spotkali się w Domu Pogodnej Starości. Najpierw, przy każdej możliwej okazji, burczeli na siebie. Kiedy się widywali, wyrażali swoje niezadowolenie na setki możliwych sposobów. Nieustannie poszerzali wachlarz wyzwisk i obelg kierowanych pod adresem tego drugiego. Zdawało się, że dokuczanie, ubliżanie czy wyśmiewanie sprawia im niewymowną przyjemność. Byli w tym coraz lepsi. Perfekcjoniści. Ranili się niemalże każdego dnia, budząc nieustanne zainteresowanie i jednocześnie litość pozostałych podopiecznych. Jedni przyglądali się im z zaciekawieniem. Niektórzy śmiali się do rozpuku, widząc dwoje staruszków obrzucających się nieustannie błotem. Jeszcze inni pukali się palcem w czoło, jakby miało to cokolwiek zmienić. Wszystko trwało do chwili, gdy przy śniadaniu zabrakło Rity. Marta Nowik magister filologii polskiej, pedagogiki resocjalizacyjnej i teologii. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku relacje interpersonalne i profilaktyka uzależnień, edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, autyzm oraz oligofrenopedagogika. Autorka powieści obyczajowej pod tytułem Kiedy czasu już dla nas nie będzie opublikowanej po raz pierwszy w 2022 roku. FB: a IG: a

5298
Eлектронна книга

Saga rodu Whiteoaków 14 - Córka Rennyego (#14)

Mazo de la Roche

Klasyk sprzedany w 11 milionach egzemplarzy! Jak żyją Whiteoakowie po II wojnie światowej? Kogo poślubi córka Rennyego? Akcja toczy się w 1948 r., gdy Adelina z Finchem i Mauriceem płynie statkiem do Irlandii i Londynu. Podczas rejsu córka Rennyego poznaje Irlandczyka i zakochuje się w nim z wzajemnością, co smuci kuzyna Mauricea. Co zrobi Adelina wobec skandalu z udziałem jej ukochanego? Jakie plany związane z Jalną ma Renny i co łączy go z młodym weteranem wojennym? ,,Córka Rennyego to 14 część ,,Rodziny Whiteoaków, można ją uznać za oddzielną historię lub czytać bez zachowania kolejności sagi. Jeśli lubisz powieści obyczajowe z wątkami miłosnymi i chętnie sięgasz po historie o rodzinnym domu, ta lektura na pewno ci się spodoba. Saga rodu Whiteoaków ,,Rodzina Whiteoaków" - 16-tomowa saga o losach pierwszych osadników w Ameryce Północnej, którzy porzucili bezpieczne i wygodne życie w Indiach, by osiedlić się w posiadłości Jalna na południu Kanady. Akcja sagi rozgrywa się na przestrzeni stu lat, ten pełen przygód cykl powieści bywa porównywany do kultowej ,,Sagi rodu Forsyteów" Johna Galsworthyego. Pierwsza część cyklu ,,Budowa Jalny zdobyła nagrodę Atlantic Prize Novel, kolejne jego tomy powstawały stopniowo, choć nie zawsze w kolejności chronologicznej. Mazo de la Roche, właśc. Mazo Louise Roche (ur. 15 stycznia 1879 r. w Newmarket - zm. 12 lipca 1961 r. w Toronto) - jedna z najbardziej poczytnych kanadyjskich pisarek, autorka 23 powieści, 50 opowiadań i 13 sztuk teatralnych. Ojciec Mazo był komiwojażerem, więc jej rodzina 17 razy zmieniała miejsce zamieszkania. De la Roche kształciła się w szkołach nieopodal Toronto, przez większą część życia mieszkała na farmie. Zadebiutowała w 1902 r. opowiadaniem w ,,Munseys Magazine, ale karierę rozpoczęła po śmierci ojca powieściami ,,Opętanie" (1923) i ,,Rozkosz" (1926). Za największe dzieło pisarki uznaje się (sprzedaną w 11 milionach egzemplarzy) 16-tomową sagę pt. ,,Rodzina Whiteoaków", opowiadającą o stu latach życia arystokratycznego rodu.

5299
Aудіокнига

Gniazda. Tom I. Naznaczeni przez Tyche

Piotr Walczak

Dwudziestopięcioletni Jack jako dziecko uległ wypadkowi samochodowemu, w którym zginęli jego rodzice. Gdy leżał w szpitalu, na jego piersi pojawiły się cztery znamiona, a w powracającym śnie widział cztery dwuletnie dziewczynki i słyszał słowa: znajdź, ucz, chroń. Jako dorosły mężczyzna odszukał cztery dziewczyny. Każda ma na ciele jedno z jego znamion. Wszystkie są pięknymi kobietami o nieprzeciętnej inteligencji, urodzonymi czternastego czerwca, dokładnie dwa lata po narodzinach Jacka. Pięcioro młodych ludzi dochodzi do wniosku, że zostali naznaczeni przez obcych. Teraz muszą się dowiedzieć, jaki był tego cel.

5300
Aудіокнига

Mundur

Marek Ławrynowicz

Paweł Zabłocki to młody inteligent konfrontowany z socjalistyczną rzeczywistością. Po ukończonych studiach zmaga się z absurdami służby wojskowej, do której go zobligowano. Nurzając się w absurdzie, Zabłocki usiłuje przetrwać w nowej dla siebie rzeczywistości, równocześnie zabawnej i wyjątkowo gorzkiej.

5301
Aудіокнига

Zapach Mazur

Małgorzata Manelska

Odpocznij na Mazurach, słuchając cykania świerszczy i rozkoszując się zapachem skoszonej trawy, sosnowego lasu i smakiem rozgrzanych w lipcowym słońcu jagód. To 1 część serii Zapach Mazur. Towarzysz Julce w podróży do serca Mazur, gdzie odkrywa tajemnice ukryte przez pokolenia. Spotkanie z nieznaną krewną, Gertrudą, rozpoczyna pełną niespodzianek opowieść. Sekrety rodzinne ujawniają się na dziewięćdziesiątych urodzinach Gertudy. Książka to esencja poszukiwania tożsamości, ukazana na tle współczesnych Mazur i Prus Wschodnich w czasie II wojny światowej. Poznaj wojnę oczami młodej Niemki i odkryj, czy czas naprawdę leczy rany. Przypadnie do gustu fanom książek łączych w sobie elementy obyczajowe, historyczne i tajemnicze, jak u Hanny Cygler.

5302
Aудіокнига

Zapiski inteligenta

Bartosz Buśkiewicz

Opowieść o poszukiwaniu autentyczności w świecie, który nieustannie próbuje nas zaszufladkować Norbert to humanista o artystycznej duszy, outsider, który nie pasuje do czasów ceniących sobie efektywność. On kocha tworzyć to, co prawdziwe, wychodząc z założenia, że jeśli będzie próbował to sprzedać, stanie się to automatycznie kłamstwem. Doskonale wie, jak funkcjonuje otaczający go system, który chce umieścić go w koleinach schematu, dlatego ucieka do świata sztuki. Pisze powieść, która będzie dla niego możliwością ekspresji swojej inteligenckiej natury. To nie jest przyjemna opowieść, którą czyta się pod kocem przy herbatce. To nie jest banalna rozrywka, która zastąpi telenowelę. Nie potwierdza wygodnych, znanych schematów ona z nich jawnie kpi, wybija z rytmu dnia i nie daje o sobie zapomnieć. Obowiązkowa lektura dla tych, którzy, tak jak bohater, mają dość bycia życiową prostytutką. Nie wszystko bowiem jest na sprzedaż. Bartosz Buśkiewicz autor powieści obyczajowej pod tytułem Zapiski inteligenta po raz pierwszy wydanej w 2016 roku.

5303
Eлектронна книга

Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland. Kobiety też mają serca - Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland (#3)

Barbara Cartland

Rodzice Keldy zginęli podczas trzęsienia ziemi w Turcji. Kelda trafiła do sierocińca. Tam pomiatano nią więc jako piętnastolatka z ulgą przyjęła wiadomość, że czas opuścić sierociniec i zacząć zarabiać na życie. Wysłano ją na służbę do szkoły dla młodych panien miss Gladwin. Po kilku latach pracy awansowała z dziewczyny do czarnej roboty, której nikt inny nie chciał wykonywać, na stanowisko pomocnicy nauczycielki. Ponieważ dobrze gra na fortepianie nadzoruje młodsze panienki, gdy ćwiczą i odrabiają zadania. Podczas podróży do Dakaru Kelda rozmyślała o swoim ślubie. Marzyła o podobnej miłości dla siebie jaka łączyła Yvette i Rémyego, którzy byli bardzo zakochani i zapatrzeni w bowała miłości, a nie zaznała jej, odkąd zginęli jej rodzice. Nikt nigdy, z wyjątkiem Yvette, nie darzył jej nawet przelotną sympatią. Teraz miała wyjść za mąż bez niej. Wydawało jej się, że lodowata ręka chwyciła i ściskała jej serce.

5304
Eлектронна книга

Dworek pod Malwami 51 - Dobry uczeń

Marian Piotr Rawinis

Justyna Nowacka porzuciła swój polski majątek i wyjechała do Szwajcarii. Ziemia w Złotnikach została rozparcelowana i najlepsze działki poszły w ręce miejscowych, w tym dawnego ekonoma Kurpika. Michał Kalinowski stracił tym samym jedno zajęcie, wolną przestrzeń zapełnił jednak kolejną pasją - sadownictwem. Hrabina von Tromm z niepokojem myśli o przyszłości Barbarki. Jej biologiczna matka, Adzia Semkowicz, wyszła z więzienia i zamieszkała nieopodal. Pani Olga ma obawy, że kobieta w końcu zorientuje się, że Barbarka jest jej córką. Michał Kalinowski doradza, by pod żadnym pozorem nie wyznawać prawdy.