Wydawca: SAGA Egmont
5321
Audiobook

Czarne koty (#1)

Edgar Hryniewicki

Niepewne sojusze, zdrady i wybuch wojny, w której trudno odróżnić dobro od zła. Miasto handlowe Thornis stoi na krawędzi upadku. Wrogie królestwa i zdradziecka szlachta pragną jego unicestwienia. Mins, ambitny syn szkutnika, chce wyrwać się z szarej codzienności. Gdy tajemnicza organizacja rekrutuje go do obrony ojczyzny, ma szansę na spełnienie marzenia o wolności. Chłopak wkracza na ścieżkę pełną niebezpieczeństw i moralnych dylematów. Czy zwycięży walkę z wrogiem i wyzwoli swój kraj od potwornej wojny? Pełna intryg, akcji i dramatycznych wyborów historia idealna dla fanek i fanów Georga R.R. Martina i Brandona Sandersona. To pierwsza część serii "Czarne koty". Edgar Hryniewicki autor trylogii fantastycznej zatytułowanej Czarne Koty.

5322
Audiobook

Miś i Tygrysek. Wyprawa po skarb

Janosch

Miś i Tygrysek marzą o tym, co najcenniejsze na świecie" czyli o skarbach. A gdzie najczęściej można odkryć skarby? Oczywiście pod ziemią! Dlatego wszędzie kopią i szukają. O tym, kogo tam spotkali, jak się wreszcie wzbogacili, a potem wszystko znów stracili, a mimo to wszystko dobrze się skończyło, opowiada Janosch z właściwym sobie humorem.

5323
Audiobook

Cena. Cena sławy I

Krzysztof Bonk

Popularna aktorka zostaje zamordowana w swojej wiedeńskiej willi. Jej mąż to Helmut Strauss, znana postać w branży muzycznej. Wstrząśnięty mężczyzna pragnie odkryć, kto stoi za bestialskim zabójstwem. Zleca śledztwo prywatnemu detektywowi, Albertowi Mokradło. Uwagę śledczego przykuwa makabryczny szczegół, aktorce ucięto jeden z palców. To działanie charakterystyczne dla seryjnych morderców. Czyżby planowano kolejne zbrodnie? Wkrótce przypuszczenia detektywa potwierdzają kolejne znalezione zwłoki. Mokradło rozpoczyna pościg. Jego praca jest tym trudniejsza, że sam zmaga się z traumatycznym przeżyciem z przeszłości. Do tego dochodzi samotne wychowanie nastoletniej córki. Czy detektyw podoła powierzonym mu zadaniom?

5324
Audiobook

Baśnie dla młodszych i starszych: Knyps z czubkiem

Zofia Stanecka

Ludzie opowiadają sobie baśnie od bardzo, bardzo dawna. I to na całym świecie! Wiele trafiło do kanonu literatury dla dzieci. Czy tylko dla dzieci? W podróż do świata klasycznych baśni zapraszamy dużych i małych! Historia Knypsa z czubkiem wzruszy młodszych i starszych. Znaną baśń na nowo zinterpretowała Zofia Stanecka. Autorka ukochanej przez dzieci Basi" i wielu innych znakomitych książek, z właściwą sobie swadą, dystansem i wrażliwością, przywołuje znane nam wszystkim postaci i historie, skłaniając do ich ponownego odkrycia i interpretacji. Każda z baśni została opatrzona krótkim, ciekawym rysem historycznym, który przybliża młodszym i starszym czytelnikom ich genezę i kolejne realizacje. Autorką przepięknych ilustracji jest Magdalena Kozieł Nowak.

5325
Audiobook

Kolor nie z tej planety

H. P. Lovecraft

Na teren wsi w Nowej Anglii spada meteoryt składający się z nieznanego na Ziemi metalu i o niespotykanych dotąd właściwościach. Jaki straszliwy wpływ na mieszkańców będzie miała tajemnicza energia, którą emanuje? Kolor nie z tej planety to horror science fiction autorstwa amerykańskiego pisarza Howarda Phillipsa Lovecrafta, który cieszy się wielką popularnością wśród czytelników w każdym wieku. Howard Phillips Lovecraft, często określany jako H.P. Lovecraft (Providence, 20 sierpnia 1890 Providence, 15 marca 1937), był amerykańskim pisarzem, poetą, krytykiem literackim i eseistą, uznawanym za jednego z największych obok Edgara Allana Poego twórców literatury grozy i przez wielu uważanym za jednego z prekursorów angloamerykańskiego gatunku science fiction. Jego twórczość, będąca połączeniem horroru, soft science fiction, dark fantasy i low fantasy, była często określana, nawet przez niego samego, terminem weird fiction (gdzie weird oznacza dziwny), uznawanym za jedno z głównych źródeł współczesnego gatunku literackiego new weird. Był autorem licznych opowiadań, m.in. Dagon, Kolor nie z tej planety, Zew Cthulhu i Zgroza w Dunwich, oraz powieści takich jak Przypadek Charlesa Dextera Warda, W górach szaleństwa i Widmo nad Innsmouth, a także kilku opowiadań pisanych wierszem. Lovecraft nie był szczególnie ceniony przez krytykę swoich czasów. Dla przykładu, opowiadanie pt. Zew Cthulhu zostało początkowo odrzucone jako zbyt "obce", według słów Wrighta, i nie cieszyło się dobrą reputacją aż do jego śmierci. Wiele z jego dzieł było źródłem inspiracji dla artystów na całym świecie, zarówno w literaturze, jak i w filmie czy muzyce. W rzeczywistości jeden z najważniejszych badaczy Lovecrafta, S. T. Joshi, określa jego twórczość jako "niedającą się sklasyfikować kombinację fantasy i science fiction, i nie jest zaskakujące, że znacząco wpłynęła ona na późniejszy rozwój obu gatunków". W swoich opowiadaniach i esejach stworzył filozofię kosmosu, która była wynikiem jego ateizmu i nowych odkryć naukowych, a jego pomysły w wielu dziedzinach często budziły kontrowersje.

5326
Audiobook

Tajemnica Belwederu

Ludwik Marian Kurnatowski

Po dwudziestu latach Kurnatowski zdradza pilnie strzeżoną tajemnicę zbrodni w Belwederze. Rzecz działa się za rządów generała-gubernatora Maksymowicza. Warszawa i kraj pogrążały się w coraz większym przygnębieniu. Wydział szpiegostwa zagranicznego przeniesiono do Belwederu. Kilkakrotnie planowano przywrócić go do gmachu głównego sztabu, lecz realizacja przeciągała się w czasie. Opóźnienie pociągnęło za sobą tragiczne konsekwencje. Pewnej nocy nieznani sprawcy włamali się do lokalu, rozbroili wartowników, związali im ręce i zakneblowali usta. Następnie dostali się do kasy, z której wynieśli wszystkie poufne dokumenty. Zaginęły szyfry, plany mobilizacyjne i lista agentów. Przed naczelnikiem Kurnatowskim prawdziwe wyzwanie wyśledzenia sprawców i odzyskania wrażliwych danych. Jedno z wielu opowiadań kryminalnych opartych na prawdziwych wydarzeniach. Wieloletni nadkomisarz Policji Śledczej Ludwik Kurnatowski dzieli się z czytelnikami wspomnieniami z pracy. Zdradza, jakimi prawami rządził się ówczesny świat kryminalny i kim byli jego przedstawiciele. Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej, ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów, z których pochodzi.

5327
Audiobook

Otchłań Ganimedesa. Otchłań Ganimedesa 1: Emigrant (#1)

Tomasz Biedrzycki

Czerwiec 2012. Mieszkaniec Ziemi Martin van Hansen opuszcza przeludnioną macierzystą planetę w poszukiwaniu lepszego życia. Jego celem jest Ganimedes, największy księżyc Jowisza, gdzie potężna korporacja zdobyła dla ludzkości podwodne, niedostępne wcześniej obszary. Z pozoru idylliczne miejsce okazuje się źródłem wielu niebezpieczeństw. Holender musi stawić czoła sytuacjom, o których nikt nie mówił, kiedy wyruszał z Ziemi. Czy zdoła ocaleć?

5328
Audiobook

Szary cień

Tomasz Mróz

Policja wszczyna śledztwo wokół tajemniczego zgonu. Po drodze napotyka na mylne tropy i zjawiska paranormalne... Poszukiwania sprawcy przeciągają się w czasie, a podejrzany wprawia w osłupienie śledczych. Ta sprawa na długo zapadnie w pamięć komisarzowi Wątrobie i posterunkowemu Chwiejczakowi. Sensacja goni sensację, a rzeczy niemożliwe stają się prawdą.