Видавець: 3
60177
Eлектронна книга

Tajemnica berlińskiego skrytobójstwa, część 2. Tajemnica Doktora Hiwi

Aleksander Błażejowski

Zapraszamy do odkrycia emocjonującej kontynuacji kryminalnej trylogii Aleksandra Błażejowskiego! "Tajemnica berlińskiego skrytobójstwa, część 2: Tajemnica Doktora Hiwi" przenosi czytelników w wir tajemniczych wydarzeń międzywojennej Europy. Po śmierci barona Teitelberga morderca wciąż jest na wolności, a jego wdowa Luiza stara się zacząć nowe życie w berlińskim hotelu Adlon. Romantyczne uniesienia z księciem Strogowem przerywa jednak nagła epidemia w berlińskiej klinice chirurgicznej, zamykając granice i zagrażając życiu setkom ludzi. W hotelu pojawia się japoński bakteriolog, doktor Hiwi, gotowy powstrzymać śmiercionośną chorobę. Czy zdoła on ocalić mieszkańców Berlina? Ta pasjonująca powieść, autorstwa wybitnego polskiego pisarza Aleksandra Błażejowskiego, zabierze Cię w niezapomnianą podróż pełną intryg, napięcia i niebezpieczeństwa.

60178
Eлектронна книга

Świat malucha

Maciej Maćkowiak

Świat malucha to wesoła książka dla ciekawych świata dzieci. Dzięki kolorowankom, interesującym zadaniom i humorystycznym wstawkom maluch może dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającej go rzeczywistości i radośnie spędzić czas z bliskimi.

60179
Eлектронна книга

Baśnie Braci Grimm. Wierny sługa

Bracia Grimm

Umierający król prosił swojego sługę, by opiekował się synem królewskim. Książę miał odziedziczyć wszystkie dobra, król nakazał jednak, by młodzieniec nie wchodził do jednej z komnat. Znajdował się w niej portret przepięknej dziewczyny, córki króla Wyspy o Złotym Brzegu. Książę jednak nie usłuchał przestróg sługi, kazał otworzyć komnatę, zobaczył portret i natychmiast zakochał się w królewnie. Za radą sługi syn króla kazał wybudować okręt i wyładować go złotymi sprzętami i ozdobami. Książę i wierny sługa wyruszyli do portu Wyspy o Złotym Brzegu. Zdobycie ręki królewny nie było jednak łatwym zadaniem.

60180
Eлектронна книга

Rola prawa lotniczego w procesie budowy bezpieczeństwa transportu lotniczego

Anna Konert (red. nauk.)

Autorzy [...] podjęli się badań nad bardzo ważnym społecznie i gospodarczo zagadnieniem prawa bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Stale rosnąca i rozwijająca się liczba połączeń lotniczych pociąga za sobą, co oczywiste, zwiększenie natężenia ruchu lotniczego, a to powoduje zwiększenie się zagrożeń bezpieczeństwa z tym związanych. Ponadto polityka bezpieczeństwa transportu lotniczego jest poddawana coraz szerszemu procesowi harmonizacji na poziomie Unii Europejskiej, czego najlepszym przykładem jest utworzenie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz przenoszenie kompetencji zarządzania ruchem lotniczym (ATM) i przepisów dotyczących zdolności do lotu z poziomu państw członkowskich na poziom UE. Monografia stanowi udaną próbę refleksji badawczej, dotyczącej problematyki bezpieczeństwa w ujęciu prawa międzynarodowego, unijnego i krajowego.

60181
Eлектронна книга

Storytelling danych. Poradnik wizualizacji danych dla profesjonalistów

Cole Nussbaumer Knaflic

Rozwój technologiczny nie tylko zwiększył ilość i dostępność danych, ale również zaowocował wszechobecnością narzędzi do ich obróbki i prezentacji. W zasadzie każdy może tworzyć diagramy i prezentacje. Aby przykuć uwagę odbiorcy i przekazać mu informację zawartą w zbiorze danych, sama wiedza techniczna nie wystarczy. Problem wynika z tego, że większość ludzi nie ma naturalnej umiejętności przekładania danych na interesujące historie. Tego się po prostu trzeba nauczyć. Dopiero wtedy można mówić o skutecznym przekazie. Ta książka jest przewodnikiem dla każdego, kto musi przekazywać informacje, robiąc przy tym użytek z danych. Szczególnie wartościowa będzie dla analityków, studentów i naukowców, a także dla każdego, kto w swojej komunikacji odwołuje się do danych. Pokazano tu prostą i intuicyjną technikę przedstawiania historii przy użyciu danych w sześciu krokach („lekcjach”). Skuteczność tej metody potwierdzono wieloma przykładami zaczerpniętymi z przeróżnych branż. Poszczególne procesy zaprezentowano za pomocą instrukcji „krok po kroku”, opisano także tok rozumowania podczas realizacji projektu graficznej wizualizacji danych. Przy tym wszystkim zawarte w książce praktyczne wskazówki są gotowe do natychmiastowego zastosowania. Sześć kluczowych lekcji skutecznej komunikacji wizualnej:  Zrozumienie kontekstu.  Wybór odpowiedniego wykresu.  Eliminacja śmieci.  Kierowanie uwagą odbiorców.  Myślenie niczym projektant.  Przedstawianie historii. Dane nadają sens prezentacji!

60182
Aудіокнига

Autohipnoza - bliskie spotkania z samym sobą

Piotr Matejuk

Skoncentruj się na podświadomości i zostań swoim własnym terapeutą! Hipnoza to stan świadomości z udziałem skoncentrowanej uwagi i ze zmniejszoną percepcją bodźców peryferyjnych, czyli płynących z zewnątrz. Ta nieco tajemnicza, jednak powszechnie uznawana metoda znajduje zastosowanie m.in. w psychoterapii. Co ciekawe, każdego dnia, nie wiedząc o tym, nawet kilkukrotnie wchodzimy w trans hipnotyczny - tuż przed zaśnięciem, po przebudzeniu, podczas słuchania ulubionej muzyki. Kojarzysz ten przyjemny stan, prawda? O czym jest książka "Autohipnoza - bliskie spotkania z samym sobą"? Autohipnoza z kolei to bazujący na hipnozie, kompletny system autoterapeutyczny pozwalający między innymi: Uzdrowić swoje emocje Wyeliminować stres Przepracować trudne momenty z przeszłości Odbudować relację z samym sobą Dawać sobie wspierające sugestie Poprawić koncentrację I o wiele, wiele więcej.... W autohipnozie najlepsze jest to, że z właściwym przewodnikiem można się jej dość łatwo nauczyć i skutecznie stosować w momentach, których potrzebujemy pomocy. Chcesz spróbować? Nim sięgniesz po tę książkę "Autohipnoza - bliskie spotkania z samym sobą" Piotra Matejuka... Pamiętaj - nikt nie zna Cię lepiej, niż Ty sam, więc nikt nie pomoże Ci skuteczniej od Ciebie! Polecamy także książki na temat rozwoju osobistego dostępne w naszej ofercie.

60183
Eлектронна книга

Oświadczyny

Julia Quinn

Eloise ma czterech braci, więc powinna rozumieć mężczyzn lepiej niż większość kobiet i może musiała przeżyć całe dwadzieścia osiem lat, by dojść do wniosku, że mężczyźni, szczerze mówiąc, to dziwadła Sir Phillip Crane wiedział, że Eloise Bridgerton jest starą panną, oświadczył się więc, przekonany, że jest nieładna i niewymagająca, za to zdesperowana, by wyjść za mąż. Tylko że tak wcale nie było. Piękna kobieta, która stanęła na jego progu, z pewnością nie była cicha, a kiedy na moment zamknęła usta, on chciał tylko ją całować Eloise Bridgerton nie może wyjść za mężczyznę, którego w życiu na oczy nie widziała. Kiedy jednak zaczęła myśleć, zastanawiać się, zanim się zorientowała, siedziała w wynajętym powozie, w środku nocy, jadąc na spotkanie człowieka, który, jak miała nadzieję, okaże się idealnym kandydatem. Tylko że on nim nie był. Wymarzony mąż nie miewałby takich nastrojów i niewyszukanych manier, a Phillip, chociaż z pewnością przystojny, był potężny, szorstki i nieokrzesany, całkowicie niepodobny do londyńskich dżentelmenów wcześniej starających się o jej rękę. Ale kiedy się uśmiechnął, kiedy ją pocałował, cały świat po prostu zniknął, a ona nie mogła się oprzeć myśli, że może jednak ten niedoskonały mężczyzna okaże się jej ideałem Po przeczytaniu tego błyskotliwego romansu łatwo zrozumieć, dlaczego każda z poprzednich powieści cyklu opisującego losy rodzeństwa Bridgertonów trafiała na listy ulubionych książek roku. Julia Quinn potrafi doskonale snuć opowieści, pisze z werwą i pewnością siebie, tworząc niezapomniane postaci. Wykreowała rodzinę tak sympatyczną i barwną, że aż mamy ochotę wejść do opowieści i poznać ich wszystkich osobiście. Publishers Weekly

60184
Eлектронна книга

Nudne słowo na N

Rafał Żak

Rafał Żak zaprasza do świata nauki, po którym porusza się ruchem konika szachowego, do tego goni króliczka, prowadząc żółwia na smyczy. Jaki wzór matematyczny jest najpiękniejszy i czy piękno jest w nauce w ogóle istotne? Dlaczego lepiej byłoby, gdyby odbił ci żonę toreador niż chemik? Czy lwiątka rodzą się ślepe? Który naukowiec podryfował do świata pseudonauki, głosząc cudowne działanie witaminy C, a który się zagłodził z obawy przed zatruciem? Dlaczego nikt nie rodzi się humanistą? Kto jest karłem stojącym na ramionach gigantów? Ilu trzeba fizyków teoretycznych do otwarcia butelki wina bez korkociągu? I dlaczego dobrze, że jest Skłodowska? Chociaż w Nudnym słowie na N nie brakuje teorii fizycznych, wzorów i liczb, to na pierwszym planie są ludzie. Czasem wprowadzani subtelnie, a czasem rysowani przesadnie grubą kreską. Kłócą się, szlajają po barach i grają na bongosach, ale co najważniejsze: popychają świat do przodu, rozwikłując zagadki Wszechświata. "Czemu nie czerpać przyjemności z przyglądania się nauce, z wsłuchiwania się w nią? - pyta Żak. - Nie trzeba dążyć do tego, żeby samodzielnie ją uprawiać. Można przecież - idąc za słowami Richarda Dawkinsa - być koneserem muzyki i nie umieć zagrać ani jednej nuty na żadnym instrumencie. Taka znajomość nauki też może dawać radość. Uczmy się tego wszyscy, bez konieczności opanowania pasaży i akordów, bez przymusu bycia wirtuozem".