Видавець: 17
6041
Eлектронна книга

Mastering UI Development with Unity. An in-depth guide to developing engaging user interfaces with Unity 5, Unity 2017, and Unity 2018

Ashley Godbold

A functional UI is an important component for player interaction in every type of video game. Along with imparting crucial statistical information to the player, the UI is also the window through which the player engages with the world established by the game. Unity's tools give you the opportunity to create complex and attractive UIs to make your game stand out.This book helps you realize the full potential of Unity's powerful tools to create the best UI for your games by walking you through the creation of myriad user interface components.Learn how to create visually engaging heads-up-displays, pause menus, health bars, circular progress bars, animated menus, and more. This book not only teaches how to lay out visual elements, but also how to program these features and implement them across multiple games of varying genres.While working through the examples provided, you will learn how to develop a UI that scales to multiple screen resolutions, so your game can be released on multiple platforms with minimal changes.

6042
Eлектронна книга

Murder Runs in the Family

Hulbert Footner

Lance McCrea lived in a boarding house. There he met a girl he fell in love with. But their relationship is hampered by a powerful person. Lance tries to find out why this powerful man has some kind of hold over her. When he faces the man down, he finds he has been murdered. Of course, he is not the murderer but is a prime suspect anyway.

6043
Eлектронна книга

The Invaders and Other Stories

Leo Tolstoy

A fantastic collection of stories written by the master Leo Tolstoy himself. The war of Russia with foreign invaders is depicted in the novel as a peoples war, fair. The people defended their national independence, their historical right to decide their own destinies.

6044
Eлектронна книга

Tajemnica czasu

Carlo Rovelli

Czas jest naprawdę zagadkowy. A Carlo Rovelli jak nikt inny potrafi rozświetlać naukowe zagadki w sposób, który nam wszystkim otwiera oczy na zupełnie nowe światy światy skryte w gąszczu tajemnych wzorów fizyki teoretycznej. Obraz czasu przed Newtonem Obraz czasu po Einsteinie Czas cieplny Gdzie się podziała teraźniejszość? Czy czas rzeczywiście spowalnia się i przyspiesza? Dlaczego wszechświat miał dawniej mniejszą entropię? Czy istnieją kwanty czasu? Z czasem jest jak z płatkiem śniegu na dłoni stopniowo, gdy mu się przyglądasz, roztapia się pomiędzy palcami i znika. Tradycyjnie myślimy o czasie jako o czymś podstawowym, linearnym, co płynie jednostajnie i niezależnie od wszystkiego innego. Przeszłość jest ustalona, przyszłość pełna możliwości Wszystko to okazało się nieprawdziwe. To, co nazywamy czasem, jest złożonym zbiorem struktur. Poddając czas coraz dokładniejszej i głębszej analizie, kawałek po kawałku, odarliśmy go z kolejnych warstw. Właśnie o tym jest ta książka. Ale nie tylko. W bezczasowym świecie musi przecież istnieć coś, co prowadzi do wykształcenia się takiego czasu, do jakiego przywykliśmy z jego porządkiem, przeszłością różną od przyszłości i gładkim płynięciem. Nasz czas musi się jakoś wokół nas wyłaniać, przynajmniej dla nas i w naszej skali.

6045
Eлектронна книга

Jak oni komentują?!

Tomasz Gawędzki

– Finały NBA w latach 90-tych w TVP bez panów Szaranowicza i Łabędzia oraz słynnego zawołania „Hej, hej, tu NBA!”? – Mecze reprezentacji Polski przed erą Borka i Hajty bez emocji w głosie pana Dariusza Szpakowskiego? – Nieudawana walka kolarzy z własnymi organizmami na trasach wielkich tourów bez jedynego w swoim fachu duetu Jaroński – Wyrzykowski? – Dalekie loty Adama Małysza i Kamila Stocha bez wzniosłych słów panów Babiarza i Szaranowicza? To by się nie mogło udać! Komentatorzy sportowi w świadomości kibiców są tak ważni, że nie sposób przeżywać w pełni zawodów sportowych bez ich głosów w tle. Mają zarówno swoich sympatyków, jak i przeciwników. Jedni ich uwielbiają, inni wyszydzają, sugerując nawet, że czas najwyższy zniknąć z anteny. Nikt jednak nie może zaprzeczyć, że niektóre ich wypowiedzi stały się już kultowe i na zawsze pozostaną w naszych głowach, nieważne jak bardzo chcielibyśmy się ich pozbyć... To nie jest książka, z której dowiecie się wielu mądrych rzeczy... A może? Z pewnością jednak jest to książka, która przynajmniej raz sprawi, że Wasza twarz rozpromieni się szczerym, dziecięcym uśmiechem 😊

6046
Eлектронна книга

Niki i Tesla. Awantura o energię słoneczną

„Science Bob” Pflugfelder, Steve Hockensmith

VI tom przygód sympatycznego rodzeństwa. Kochające kłopoty i eksperymenty rodzeństwo powraca po raz szósty! Będzie gorąco! Tym razem Niki i Tesla postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i odnaleźć rodziców – naukowców pracujących nad tajnym rządowym projektem dotyczącym energii solarnej. W pojedynku na ogniwa słoneczne będą musieli przechytrzyć mózgowca z półświatka i udaremnić próbę zamiany energii słonecznej w niebezpieczną dla ludzkości broń.

6047
Eлектронна книга

Keeper of the Keys

Earl Derr Biggers

In this last written adventure, the plot unfolds with an intriguing scenario. Wealthy and hospitible Dudley Ward gathers together Charlie Chan along with Ellens three later husbands to his large house on Lake Tahoe. After hearing his former wife, Ellen Landini, may have been pregnant when she left him, Dudley Ward is determined to find his son. There are four ex-husbands, including Ward, all of them angry with Landini, who is about to marry a fifth husband, also present, with his sister, at this bizarre gathering. Landini herself arrives on the scene to complete the madness, and is promptly murdered. Her servants, entourage and husbands all come under suspicion. Keeper of the Keys was the final book written by Earl Derr Biggers before his passing a year later.

6048
Eлектронна книга

(Dy)fuzje. Związki literatury i sztuki w Polsce po 1945 roku

Magdalena Lachman, Paweł Polit

Publikacja jest efektem projektu realizowanego w Muzeum Sztuki w Łodzi w kooperacji z Zakładem Literatury XX i XXI wieku UŁ. Badania, prowadzone w duchu case studies, koncentrowały się na zjawiskach świadczących o przywiązaniu artystów do rozmaitych wariantów awangardowo pojętej zasady integracji sztuk. Akcentowały one także zbieżność dążeń twórców w Polsce po 1945 roku w różnych kontekstach społeczno-politycznych, instytucjonalnych czy nawet towarzyskich. Książka dotyczy sojuszy i analogii w obrębie sztuk wizualnych i literatury - zarówno ponad ich zwyczajowo respektowanymi formułami, jak i w umownie przestrzeganych i honorowanych granicach. Autorzy zgromadzonych tekstów starają się uchwycić wzajemne artystyczne stymulowanie w rozprzestrzenianiu konkretnych idei, a zarazem interesuje ich zmiana usytuowań i optyk w postrzeganiu pozornie dobrze znanych zagadnień; innymi słowy - wszystko to, co kryje się w semantycznym potencjale tytułowych "(dy)fuzji". "Tom ma wyraźny rys nowatorski - i to zarówno w płaszczyźnie rewelatorskiej (tam, gdzie mowa jest o zjawiskach słabo zbadanych), jak i w obszarze repetycji (tam, gdzie poruszane są zagadnienia nie najgorzej opracowane). [...] Wyłania się też w nim pewien dział by tak rzec, poznawczy. Po jednej jego stronie sytuują się przyczynki do twórczości bardzo znanych i znanych artystów (Białoszewski, Brzozowski, Buczkowski, Czycz, Haupt, Kantor, Peiper, Strzemiński, Themerson), z drugiej natomiast strony otrzymujemy kompetentne teksty, poświęcone artystom i zjawiskom znanym mniej lub niemal wcale (Bruszewski, Dłużniewski, Kryszkowski, Partum czy też sztuka artzinów). Siłą rzeczy, te pierwsze przyczynki wymagają podjęcia swoistego agonu z badaczami-poprzednikami, te drugie zaś stanowią nowość intelektualną niejako same przez się. Takie zestawienie wydaje się bardzo ożywcze dla wymowy całej publikacji". Z recenzji dr. hab. Piotra Łuszczykiewicza, prof. UAM