Видавець: 3
62089
Eлектронна книга

Ścieżka wróżek. Przeznaczenie. Saga Winx

Ava Corrigan

Oto pierwsza powieść oparta na superpopularnym serialu produkcji Netflixa Przeznaczenie: Saga Winx. Niezwykła historia rozgrywa się w czasie pierwszego sezonu serialu, uzupełniając go o wątki i wzbogacając o informacje, których nie zobaczysz w żadnym odcinku! Dzięki lekturze tej książki odkryjesz tajemnice swoich ulubionych bohaterek ze świata wróżek i poznasz historie nieznanych dotąd postaci. W szkole magii Alfea uczą się studenci z różnych wymiarów. Wszyscy pragną dowiedzieć się, jak odkryć i kontrolować drzemiące w nich czarodziejskie moce. W starych murach zamku pięć zupełnie nieznanych sobie uczennic zostaje współlokatorkami. Pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego Aisha uwielbia sport i ma zdolność władania żywiołem wody. Domeną Terry jest świat roślin. Introwertyczna Musa odczytuje nastroje otaczających ją osób. Stella to prawdziwa księżniczka, która panuje nad światłem. Do Alfei trafia też Bloom, outsiderka, dziewczyna ze świata ludzi, która staje przed wyzwaniem opanowania swojej mocy władania ogniem. Te niezwykłe nastolatki marzą o tym, o czym marzy każdy młody człowiek pragną dowiedzieć się, kim są, znaleźć przyjaciół i swoje miejsce w nowej szkole. Jednak nie jest to takie proste bo kiedy pradawne, uśpione zło nagle pojawia się tuż za murami szkoły, dziewczyny stają przed koniecznością sprawdzenia swoich mocy. Odkryją tajemnicę tak potężną, że będą musiały zakwestionować wszystko, co wiedzą o Innym Świecie i o sobie. Czy podołają temu wyzwaniu?

62090
Eлектронна книга

Budowanie aplikacji biznesowych za pomocą Windows Presentation Foundation i wzorca Model View ViewM

Garofalo Raffaele

Twórz bogate, elastyczne i łatwe w utrzymaniu aplikacje biznesowe przy pomocy wzorca projektowego MVVM Projektuj aplikacje biznesowe w prostszy i lepszy sposób stosując wzorzec MVVM dla Windows Presentation Foundation (WPF) i Microsoft Silverlight 4. Dzięki temu przewodnikowi wykorzystasz MVVM do wiązania danych, poleceń i zachowań tworząc interfejsy użytkownika luźno powiązane z logiką biznesową. MVVM idealnie nadaje się dla programistów .NET pracujących z WPF i Silverlight niezależnie od posiadanego doświadczenia w budowaniu aplikacji korporacyjnych. Odkryj, jak: Zagłębić się w tajniki wzorca MVVM i dowiedzieć się, czym różni się on od innych wzorców projektowych interfejsu użytkownika Zbudować prostą aplikację do zarządzania relacjami z klientami, którą można adaptować do swoich własnych projektów Implementować MVVM w celu utrzymywania podziału pomiędzy deklaratywną składnią interfejsu użytkownika a kodem logiki prezentacyjnej Tworzyć model domenowy definiujący kontekst biznesowy aplikacji Pisać dynamiczny kod dla warstwy dostępu do danych przy pomocy Microsoft Entity Framework i NHibernate Wymuszać złożone scenariusze sprawdzania poprawności danych przy użyciu Windows Workflow Foundation 4 Implementować MVVM przy użyciu platform i zestawów narzędzi, takich jak Microsoft Prism

62091
Eлектронна книга

Nostromo. Opowieść z wybrzeża

Joseph Conrad

Przełożył Maciej Świerkocki Posłowiem opatrzył Michał Komar Druga połowa XIX wieku, portowe miasto Sulaco, stolica Zachodniej Prowincji fikcyjnej Republiki Costaguany w Ameryce Południowej. Po latach dyktatur wojskowych i wojen domowych oraz słabych rządów republika wkracza w okres prosperity i stabilizacji. Sulaco dzięki pobliskim pokładom srebra i budowie kolei staje się najzamożniejszą prowincją kraju. Lecz tam, gdzie są pieniądze, jest i władza - nie ma więc miejsca na sentymenty - i nad krajem zbiera się kolejny przewrót wojskowy. Umieszczając akcję w niestabilnym młodym państwie, przeżartym korupcją, wstrząsanym przewrotami i rewolucjami, prowadzonymi w imię dobra ludu, a kończącymi się zamianą jednego tyrana na innego - Conrad w przenikliwy sposób zarysował mechanizmy polityczne i ideologiczne typowe dla miejsc gdzie korupcja, bezwzględność, chciwość i poczucie niesprawiedliwości osiągają skrajne formy. Jednak mechanizmy władzy to tylko jeden z bohaterów powieści. Innym jest Nostromo - młody genueński marynarz, nadzorca robotników, filar społeczności, człowiek honorowy, dumny i nieustraszony, wzór w oczach biednych i bogatych. Postać nieskazitelna i niemal mityczna. Oraz złodziej. Co pchnęło osobę prawą do sprzeniewierzenia się własnym przekonaniom? Jakie konsekwencje niesie za sobą taki dylemat moralny? Czy możliwe jest odkupienie? Joseph Conrad ponownie zadaje pytania o granice etyki i trudne wybory w sytuacjach ekstremalnych. Nowy przekład Macieja Świerkockiego wydobywa z tej prozy to wszystko, dzięki czemu uznaje się Conrada za giganta literatury światowej.

62092
Eлектронна книга

Lora i Rose. Play in the sand

Malwina Żyrek

Drogi Rodzicu! Przygotowaliśmy dla ciebie i twojego dziecka książkę do nauki jerzyka angielskiego. W dzisiejszych czasach jego znajomość jest integralna częścią życia każdego młodego człowieka. Z tego powodu istotne jest żeby naukę rozpocząć jak najwcześniej. Książeczka łączy się z aplikacją MyMagnet. To dzięki niej nauka jest jeszcze bardziej ekscytująca a ryzyko popełniania błędu się zmniejsza.

62093
Eлектронна книга

Teoretyczne aspekty zarządzania przedsiębiorstwem na rynku. Wybrane zagadnienia

Sylwia Gostkowska-Dźwig, Ewa Kempa, Magdalena Mrozik, Ryszard Królik

Menedżerowie nieustannie dążą do rozwoju organizacji i w konsekwencji do wzrostu gospodarczego. W celu osiągnięcia zakładanych efektów wszelkie te działania skierowane są na zasoby oraz procesy. Dlatego zarządzanie powinno być sztuką koordynacji wszelkich czynności i oznaczać zdolność do szybkiego reagowania na pojawiające się przemiany. Podejmowanie właściwych decyzji zarządczych przy wykorzystaniu posiadanych zasobów oraz pojawiających się szans pozytywnie wpływa na korzystne tempo rozwoju przedsiębiorstwa. Aby tak się stało, konieczna jest znajomość zasad zarządzania rozumianego jako proces planowania zorientowanego na przyszłość przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych zasobów. Publikacja składa się z czterech rozdziałów, z których każdy ukazuje inny aspekt systemu zarządzania. I tak: Rozdział 1 dotyczy istoty organizacji i zarządzania; zawiera zagadnienia teorii i ewolucji zarządzania oraz organizowania przedsiębiorstwa; Rozdział 2 omawia problematykę związaną z rolą i znaczeniem menedżera w zarządzaniu organizacją; scharakteryzowano rodzaje władzy, zwierzchnictwo oraz style kierowania występujące w przedsiębiorstwie; Rozdział 3 porusza zagadnienia związane z planowaniem i podejmowaniem decyzji w przedsiębiorstwie; omówiono rodzaje podstawowych decyzji podejmowanych przez menedżerów oraz skupiono uwagę na warunkach, w jakich są one podejmowane; Rozdział 4 dotyczy motywowania i narzędzi służących temu celowi, a także kontroli: jej celu, funkcji i szczebli oraz etapów. Skrypt stanowi przegląd podstawowych działań w procesie organizowania, zarządzania przedsiębiorstwem oraz kształcenia i doskonalenia menedżerów. Zapraszamy do lektury.

62094
Aудіокнига

Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic

Zbigniew Nienacki

Pan Samochodzik udaje się w Bieszczady. Wraz z Baśką, który kończył właśnie drugą licealną, i jego zastępem harcerskim, próbuje rozwikłać tajemnicę przemytników starych ikon. Trop prowadzi do Pragi.

62095
Eлектронна книга

Nalewki z piwniczki farmaceuty

Marek Ellnain

Nalewki z piwniczki farmaceuty to prawie 50 sprawdzonych receptur, fachowy komentarz farmaceuty, porady i wskazówki przydatne podczas domowego wytwarzania nalewek. Nalewki przyrządzamy i degustujemy przede wszystkim ze względu na ich smak i aromat. Okazuje się, że wiele z nich ma liczne walory prozdrowotne, ale może też np. wchodzić w korelacje z zażywanymi przez nas lekami. Warto skorzystać z wiedzy profesjonalistów i podejść do tematu przygotowywania nalewek bardziej świadomie. Marek Ellnain, na co dzień pracujący w aptece doktor farmacji, wzbogaca swoje receptury o fachowy komentarz: doradza na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania trunku przytacza właściwości zdrowotne punktuje możliwe interakcje z zażywanymi lekami. Domowe nalewki. Dlaczego warto? Dziś różnego rodzaju nalewki kupić można bez większych problemów w sklepach monopolowych oraz spożywczych. Produkowane są przez liczne koncerny, które w swoich recepturach odwołują się do tradycji oraz dawnych metod wytwarzania. Czy jednak jest to prawda? Czy naprawdę przestrzegają rygorystycznych zasad komponowania nalewek, wśród których najważniejsza mówi, iż o dobrej nalewce trzeba po prostu na jakiś czas zapomnieć, a później, kiedy już dojrzeje, należy odnaleźć ją w piwnicy? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Czytelnikom, podobnie jak pozostawiam im decyzję co do tego, czy trunek który stanie w najbliższe Święta na stole zostanie zakupiony w pobliskich delikatesach, czy też może... spróbujemy sporządzić go sami! – pisze Marek Ellnain we wstępie.

62096
Eлектронна книга

Nie zdążę

Olga Gitkiewicz

Można streścić tę książkę za pomocą liczb: Prawie czternaście milionów ludzi w Polsce jest wykluczonych komunikacyjnie. Średni wiek polskich wagonów to dwadzieścia pięć lat. Do więcej niż jednej piątej sołectw nie dociera żaden transport publiczny. W 1989 roku polską koleją podróżowało miliard pasażerów rocznie. Dziś – o siedemset milionów mniej.   Można też spróbować w taki sposób: Halina nie ma prawa jazdy, więc rzadko wychodzi z domu. Grażyna jechała pociągiem, który się palił. Mieszkańcy Raszówki ukradli pociąg prezydentowi Lubina. W Łubkach bus nie przyjechał, bo kierowca musiał obejrzeć mecz.   Bilans tej książki: 21 miesięcy. 34 000 km pociągiem. 3 400 km samochodem osobowym. 3 100 km na piechotę. 2 200 km busem.   W 1989 roku Polska zaciągnęła hamulec awaryjny i wysiadła z pociągu. Potem zaczęła zwijać tory. Parę lat później odstawiła Autosany H9 na zakrzaczony placyk za dworcem PKS. Ludziom powiedziała: radźcie sobie sami. Gdyby Maria Antonina żyła w Polsce w pierwszej dekadzie XXI wieku, doradziłaby: „Nie mają transportu publicznego? Niech jeżdżą samochodami”. Witamy w centrum Europy. Tu prawie czternaście milionów Polaków ma wszędzie daleko.   Nie zdążę – nowa książka Olgi Gitkiewicz, której debiut Nie hańbi zdobył nominacje do Nagrody Literackiej „NIKE ”, nagrody za najlepszy reportaż literacki im. Ryszarda Kapuścińskiego i nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Nie zdążę – reportaże z przystanku i z dworca, z chodnika i z pobocza.   Zasada numer jeden: jeśli coś na kolei ma się zepsuć, to na bank zepsuje się w piątek o szesnastej dwadzieścia. Zasada numer dwa: może się zepsuć również w inne dni. Na przykład jak w tę niedzielę, gdy po nocnej przerwie technologicznej każdy pasażer, który kupił bilet w serwisie internetowym, został Katarzyną Swiniarską. Albo jak w ten poniedziałek, gdy prezydent Austrii chciał ograniczyć emisję dwutlenku węgla i pojechać na szczyt klimatyczny w Katowicach pociągiem, ale na dworcu w Wiedniu okazało się, że jego wagon nie przyjechał. Albo jak w pewien wcześniejszy poniedziałek, kiedy kolej została sparaliżowana przez kilkustopniowy mróz. Osiemdziesiąt dwa pociągi spóźniły się więcej niż godzinę. Niektóre odwołano, inne przyjechały z kilkunastogodzinnym opóźnieniem. – Sorry, taki mamy klimat – powiedziała wtedy minister Bieńkowska.