Verleger: 3
63177
E-book

Цікаві зимові канікули : 3 клас

Людмила Левчук

У посібнику запропоновано завдання з основних предметів, які укладено відповідно до навчальної програми для 3 класу. Працюючи з посібником, третьокласник має змогу протягом зимових канікул не лише повторити і закріпити вивчений за І семестр матеріал, але й на основі цікавих пізнавальних текстів, нестандартних творчих завдань розвинути увагу, пам2019ять, мислення, розширити кругозір, цікаво провести своє дозвілля. Посібник містить кольорову вкладку з новорічно-різдвяними саморобками. Робота з посібником сприятиме підготовці учнів до успішного навчання в ІІ семестрі. Для учнів 3-го класу.

63178
E-book

Ягодные культуры. Сорта, посадка, выращивание и уход

Василий Тыбель

Когда я был в Польше, очень удивился, до чего грамотно там поставили на производственную основу выращивание ягод. У нас же ягодникам почему-то отведено второстепенное место. Садят, как правило, по несколько кустиков смородины и малины, пусть себе растет детям на радость. Ну, потом еще несколько баночек варенья можно сварить, чтобы при простуде съесть. А ведь ягодный бизнес 2014 это солидный прибавок к основному доходу. Ягодники очень скороплодные культуры, чьи саженцы очень дешевые и неприхотливые. В этой книге я расскажу, как начать зарабатывать на привычных нам малине, землянике, смородине и других плодах. А еще посоветую, как: Выбрать место и подготовить почву для посадки Какую ягоду когда, где и как лучше садить Что делать с вредителями и как ухаживать за ягодником Собирать урожай и делать заготовки Ежевика, малина, смородина, крыжовник, голубика, лимонник 2014 выращивайте просто, с пользой для здоровья и прибылью для семейного бюджета!

63179
E-book

Zemsta ma twoje imię

Monika Magoska-Suchar

Miłość to gra. Nie zawsze uczciwa, a czasem nawet niebezpieczna! Ian Ralf Tott, właściciel hotelowego imperium, to prawdziwy król życia. Jest bezwzględny zarówno w uczuciach, jak i w interesach, do tego uważa się za nowe wcielenie Jamesa Bonda. Bez skrupułów wykorzystuje i porzuca kobiety, a od pracowników wymaga absolutnej lojalności i posłuszeństwa. Los stawia na jego drodze Ewę Domańską, z którą niegdyś w Grecji połączył go krótki, choć płomienny romans. Teraz - ku zaskoczeniu obojga - okazuje się, że kobieta będzie podwładną Iana w jego świeżo zakupionym hotelu. Ich wzajemna fascynacja wybucha z nową siłą, ale szybko okazuje się, że Ewa nie zamierza być bezwzględnie posłuszna swojemu szefowi - ani w pracy, ani w uczuciach. Tymczasem on nie lubi niesubordynacji. Kochanka staje się problemem - a te biznesmen rozwiązuje szybko i bez zbędnych kompromisów. Domańska znów znika z jego życia. Wydawać by się mogło, że tym razem na zawsze. Jednak w miłości i w interesach pewne jest tylko jedno: niewiele rzeczy może równać się z zemstą upokorzonej kobiety.

63180
E-book

Zanim spłonęli żywcem. Ukraińska zbrodnia w Hucie Pieniackiej

Stanisław Srokowski

Huta Pieniacka przed masakrą liczyła 172 gospodarstwa i około 1000 mieszkańców, we wsi znajdowała się również spora liczba uciekinierów z innych miejscowości. We wczesnych godzinach porannych 28 lutego 1944 roku miejscowość została otoczona przez 500-600 żołnierzy ukraińskich formacji policyjnych SS. Wojsko wspierali członkowie UPA oraz ukraińscy mieszkańcy okolicznych wsi. Napastnicy zaczęli przeszukiwać zabudowania, a mieszkańców zgromadzili w kościele i szkole znajdujących się w centrum wsi. Zabudowania podpalono. W czasie zagłady została wymordowana niemal cała ludność Huty Pieniackiej. Uciekinierzy po latach napisali wspomnienia, złożyli swoim najbliższym relacje, przekazane po latach historykom, i instytucjom naukowym. Wielu z nich złożyło też odpowiednie zeznania przed prokuratorami IPN. W ten sposób powstała obszerna dokumentacja tragedii. Materiał badawczy, zawiera 100 opowieści świadków dramatu oraz sporą liczbę wspomnień, strof poetyckich i luźnych zapisków. Autor dotarł również do dokumentów historycznych, rozkazów wojskowych, raportów Armii Krajowej, odpowiednich fragmentów kroniki 14 Dywizji SS Galizien, materiałów niemieckich, ukraińskich i rosyjskich, które pozwoliły na ustalenie przebiegu akcji pacyfikacyjnej i jej zakończenia. Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości- Józef Piłsudski

63181
E-book

Pod kołami

Hermann Hesse

Kolejna powieść Hermanna Hessego ukazująca się w antologii dzieł pisarza w nowej szacie graficznej. Powieść sięga do wydarzeń, które były udziałem autora w latach 1891-1895, kiedy uczęszczał do ewangelickiego seminarium duchownego. Nie był to dla niego dobry czas, musiał się bowiem zmierzyć z ogromną traumą spowodowaną ówczesnym systemem wychowawczym. Jak pisze w posłowiu redaktor niemieckiego wydania dzieł wszystkich Hessego, Volker Michels, powieść została przetłumaczona na 26 języków, a jej oddziaływanie w wymiarze polityki edukacyjnej i pedagogiki nadal jest żywe i nawet najsurowsi krytycy zaliczają ją do () najlepszych utworów [Hessego]".

63182
Videokurs

Mały szachista. Kurs video. Poziom pierwszy. Nauka gry w szachy dla dzieci

Wiktor Lech

Nauka gry w szachy dla dzieci online Szachy to gra, która rozwija logiczne myślenie i umiejętność analizy strategicznej. To także zabawa towarzyska, pozwalająca miło spędzić czas. Jeśli Twoje dziecko pokocha szachy i będzie w nie systematycznie grać, szybko zauważysz pozytywne efekty tej pasji. Lepsza koncentracja, kreatywne myślenie, rozwój intelektualny i odpowiedzialność za własne decyzje — to tylko niektóre korzyści płynące z gry w szachy. Jeśli chcesz zachęcić swoje dziecko do zainteresowania się szachami, podaruj mu ten kurs video. Mały szachista. Kurs video. Poziom pierwszy. Nauka gry w szachy dla dzieci to szkolenie prowadzone przez wybitnego instruktora szachowego, który nie tylko potrafi zainteresować dzieci grą, lecz także przekazać im wiedzę w sposób jasny, prosty i skuteczny. Szachy i nauka gry dla dzieci online Kurs nauki szachów dla dzieci jest przeznaczony dla dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat, mających nikłe lub żadne pojęcie o grze w szachy. W trakcie szkolenia dziecko pozna podstawowe zasady gry w szachy oraz zrozumie, na czym polega szachowanie i matowanie. Nauczy się patrzeć na partie jak prawdziwy szachista, odkryje mocne i słabe strony figur na szachownicy i zacznie koordynować ruchy całej swojej armii. Ponadto dowie się więcej o punktach szachowych, zbijaniu bierek przeciwnika i konkretnych sposobach matowania króla. Sprawdzi, na czym polega przewaga pozycyjna i mat szewski, oraz opanuje zasady przeprowadzania ataku z zaskoczenia. Odkryje także różne inne zalety gry, dowie się, jak grać z przeciwnikiem oraz z komputerem, nauczy się kreatywnie myśleć i szybko analizować problemy... nie tylko szachowe. Ukończenie kursu pozwoli dziecku swobodnie poruszać się po szachownicy i z przyjemnością oddawać się tej rozrywce. Nauka szachów dla dzieci nie musi być trudna. Sprawdź! Polecamy także kursy Minecraft dla dzieci dostępne w naszej ofercie.

63183
E-book

Sicz Zaporoska

Henryk Rzewuski

Henryk Rzewuski Pamiątki Soplicy Sicz Zaporoska Chociaż urodziłem się Litwinem, ziemianinem nowogródzkim i to mam sobie za zaszczyt, przy tem wzdłuż i wszerz, i nie raz poznałem całą Polskę, muszę przyznać, że Ukraina jest najpiękniejszą naszą dzierżawą. Tam ziemia prawie bez pracy obdarza rolnika, bydło tuczy się bez dozoru, mnóstwo koni i owiec okrywa pastwiska, a śpiewy wieśniaków i uroda wieśniaczek dowodzą, jak błogie jest ich życie. Słyszałem, że od czasu zabor... Henryk Rzewuski Ur. 3 maja 1791 w Sławucie na Wołyniu Zm. 28 lutego 1866 w Cudnowie na Wołyniu Najważniejsze dzieła: Pamiątki Soplicy (pierwotny tytuł: ,Pamiątki JPana Seweryna Soplicy, cześnika parnawskiego), Mieszaniny obyczajowe, Listopad, Wędrówki umysłowe Polski pisarz, ojciec gawędy szlacheckiej jako gatunku literackiego; publikował także pod pseudonimem Jarosz Bejła. Swoimi barwnymi opowieściami o obyczajach w dawnej Rzeczpospolitej pobudził wyobraźnię Mickiewicza, z którym spotkał się w Odessie, podczas podróży poety na Krym, a później w Rzymie. Mickiewicz zachęcił Rzewuskiego do opublikowania jego gawęd, którymi zwykł umilać spotkania towarzyskie, a które złożyły się na tom Pamiątki Soplicy (1839). Styl narracji Rzewuskiego, jak również przekazane przez niego niektóre szczegóły obyczajowe i światopoglądowe wpłynęły na obraz rzeczpospolitej szlacheckiej w ,Panu Tadeuszu, a następnie w trylogii Sienkiewicza. Rzewuski był z przekonań skrajnym konserwatystą, ideologiem ugodowej wobec rządu carskiego koterii petersburskiej, przeciwnikiem powstania listopadowego jako ,,rewolucji", negatywnie oceniał dokonania obozu oświeceniowego w Polsce. Publikował w ,,Tygodniku petersburskim". Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.

63184
E-book

Moment lingwistyczny. O wczesnym pisarstwie Ryszarda Krynickiego i Stanisława Barańczaka

Tomasz Cieślak-Sokołowski

Książka ta jest próbą zbudowania takiej interpretacji wczesnego pisarstwa Ryszarda Krynickiego i Stanisława Barańczaka, która byłaby w stanie jednocześnie zdać relację z pewnego momentu historycznego oraz wyznaczyć istotną linię przemian polskiej poezji współczesnej. Stanowi ona także próbę (wstępnego) wypracowania koncepcji późnego modernizmu jako poręcznego konceptu historycznoliterackiego. Wreszcie – stara się przetestować pewien język interpretacji modernistycznej poezji, którego punktów inicjalnych szukać by można w (paradoksalnym) uścisku amerykańskiej dekonstrukcji i rosyjskiego formalizmu. Moment lingwistyczny jest jednak – niezależnie od mniej lub bardziej doraźnych celów mu towarzyszących – nade wszystko relacją z pewnego „rodzinnego romansu”. Drogi wiodące od tekstu do tekstu, ścieżki – z czasem mocno już zarośnięte i słabo czytelne – prowadzące od wiersza do wiersza stanowią dla mnie w tej książce podstawową przestrzeń interpretacyjnego (zarazem) trudu i przyjemności. (ze Wstępu)