Verleger: 6
641
E-book

Elf i dom demonów

Marcin Pałasz

Elf (z angielskiego Extraordinary Life Form Bardzo niezwykła forma życia) jest ukochanym przez dzieci bohaterem bestsellerowej serii książek o nim samym, Dużym i Młodym. W najnowszym tomie zaprzyjaźniona bibliotekarka zadzwoni do nich w sprawie swojego nawiedzonego domu. Szukając racjonalnego wyjaśnienia, Duży i reszta z przerażeniem stwierdzają, że to nie jest dowcip, ani zwykły duch W domu niewątpliwie znajduje się groźny demon. Doppelgänger wystraszy wszystkich, nawet dzielnego Elfa, a kolejne zjawiska są coraz straszniejsze. Jedynym ratunkiem jest wezwanie pomocy światowej sławy medium. Tylko czy to pomoże, i czy Elf ze Swoimi nareszcie będą mogli pojechać na długo wyczekiwany urlop?

642
E-book

The Keeper of the Door

Ethel M. Dell

Sequel to The Way of an Eagle. Max Wyndham is a successful doctor who comes to practice at the English Country. Olga Ratcliffe is Dr. Ratcliffes daughter and Maxs employer. Max realizes his attraction to Olga and predicts his marriage to her within a year. Olga finds him repulsive and is constantly in fear of him. Maxs reputation is endangered with his constant clashes with Olga. A page turning psychological thriller with doctors, beautiful women, and murders. The plot takes an adventurous dive from rural England to the wild jungles and shahs of India. With tiger hunting and national unrest, this book surpasses expectations. The Keeper of the Door is the compelling tale of womans struggles with social dictates and the ever-confusing demands of the heart by the author of The Obstacle Race and The Bars of Iron.

643
E-book

Steganografia cyfrowa. Sztuka ukrywania informacji

Volodymyr Mosorov

Przedstawiamy Czytelnikowi książkę poświęconą aktualnemu zagadnieniu, jakim jest zabezpieczenie użytkowników sieci komputerowych przed kontrolowaniem prywatnych treści, rozmów lub e-maili. Według ekspertów od komputerów nie ma technologicznych możliwości, by uchronić się przed podsłuchiwaniem czy zabezpieczyć naszą korespondencję, jednak istnieją łatwe sposoby ochrony naszej prywatności, które można nazwać jednym słowem - steganografia. Książka w przystępny sposób prezentuje przegląd i analizę istniejących metod ukrywania poufnych treści elektronicznych przekazywanych przez sieci publiczne. Publikacja jest skierowana do szerokiego grona użytkowników Internetu oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na ten temat.

644
E-book

Obrazy młodzieży polskiej w dyskursie prasowym. Młodzież o sobie i rzeczywistości społecznej

Karolina Messyasz

Celem niniejszej pracy jest rekonstrukcja dyskursywnego budowania obrazów młodzieży polskiej pojawiających się w przekazach medialnych „Gazety Wyborczej”, „Dziennika. Polska – Europa – Świat”, „Tygodnika Powszechnego” oraz „Przeglądu Politycznego”, a zatem gazet i czasopism o zasięgu ogólnopolskim, które stanowiły przestrzeń dla dyskursu młodzieżowego w latach 1989–2011. Podstawą dla analiz stało się osiem debat z udziałem młodzieży. Rekonstrukcja znaczeń nadawanych przez poszczególnych uczestników dyskursu, sposobów ich porządkowania i klasyfikowania, pozwoliła na odtworzenie poglądów młodzieży dotyczących otaczającego świata, własnego w nim miejsca, oraz tego, co stanowi przedmiot ich obaw, lęków, niepokojów, marzeń, celów życiowych, wartości itp., a w konsekwencji wiedzy o tym, jaka jest treść reprezentacji kolektywnych młodzieży, oraz tego, w jakich warunkach dyskursywnych one powstawały.

645
E-book

Sekretnik Matyldy

Anna Czerwińska Rydel

Sekretnik Matyldy" pióra Anny Czerwińskiej-Rydel to książka opowiadająca o życiu pewnej rodziny, w której dobre, zgodne z tradycjami domowymi wychowanie dzieci i realizacja ambitnych, często twórczych aspiracji i zamierzeń chyba najbardziej wpływają na klimat, w którym wzrasta i rozwija swoje uzdolnienia artystyczne główna bohaterka tego literackiego utworu - Matylda. Z pozoru nic nadzwyczajnego się tu nie dzieje, ale czytająca tę książkę osoba może na kartach tego dzieła spotkać harmonię nie tylko muzycznych dźwięków, lecz ma też okazję przyjrzeć się uporządkowanemu trybowi życia dziewczynki. W domu Matyldy wszyscy mają własne określone miejsce, swoje obowiązki i zadania. Jest czas na rozmowę z rodzicami, posiłki, naukę szkolną i zdobywanie umiejętności gry na instrumencie muzycznym, odpoczynek i spacer brzegiem morza po miękko skrzypiącym piasku. I tylko kot Fagot bardzo lubi sypiać w futerale na skrzypce, lecz to naprawdę nikomu nie przeszkadza. Książka ta jest interesująca także i z tego powodu, że przedstawiona w niej fabuła osnuta jest wokół najważniejszych w życiu każdego człowieka, a w swej wymowie uniwersalnych wartości, takich chociażby jak: miłość, prawda, poszanowanie przyrody, religii, innych ludzi, a także umiłowanie sztuki (przede wszystkim muzyki) - i to tej najbardziej wysublimowanej. Wartości te i zamiłowania pośród zmienności świata zawsze pozwalają zachować życiową równowagę i pogodę wewnętrzną.

646
E-book

Iki japońska filozofia codzienności

Sylwia Gliniewicz

Moja praca poświęcona jest japońskiej filozofii codzienności Iki. Na początku zajmuję się definicją  Iki, w drugiej części mojej pracy podaję przykłady tego, jak Iki przejawia się w codziennym życiu Japończyków, na samym końcu skupiam się na inspirującym wpływie, jaki Iki wywarło na kulturę Zachodu. Czym tak naprawdę jest Iki? Bardzo trudno znaleźć odpowiednik słowa Iki w języku obcym. To dążenie do wyjątkowości, jak również pragnienie poznania, zdobywania doświadczenia, które nie prowadzi do znudzenia życiem, ale wręcz przeciwnie - do ciągłej nim fascynacji. To także dążenie do zachowania równowagi i unikania przesady. Jakby tego było mało Iki jest definiowane także często jako piękno, elegancja lub kokieteria. Żadne z tych określeń nie oddaje w pełni znaczenia Iki, a jedynie pewne jego istotne aspekty. Tym, co w pełni oddaje znaczenie Iki jest życie, jak również ściśle powiązany z życiem proces oddychania oraz duma, która nadaje naszemu życiu duchową wartość. Filozofia Iki narodziła się w XVIII wieku w dzielnicy uciech w ówczesnej stolicy Japonii wśród mieszkańców klasy średniej i niskiej. Nie była to koncepcja, która cieszyła się uznaniem klasy wyższej. Pomimo tego szybko zdobyła ogromną popularność. W błyskawicznym tempie tematyka związana z Iki przeniknęła do literatury i stała się inspirującym tematem przedstawień teatralnych. Iki jest niezwykłym konceptem w filozofii, bo w piękny sposób łączy w sobie cechy filozofii, estetyki, sztuki i codziennego życia. Właśnie dlatego Iki jest wciąż żywym elementem japońskiej kultury. Jak staram się pokazać w mojej pracy, Iki nadal stanowi inspirujące źródło nie tylko w codziennym życiu Japończyków, ale  może także wzbogacić codzienność każdego, kto będzie chciał choć na chwilę zatrzymać się w biegu i spojrzeć na otaczający świat tak, aby zachwycić się nim na nowo. Sylwia Gliniewicz   SPIS TREŚCIWprowadzenie 5I. Iki w historycznym i filozoficznym ujęciu 12Kuki i pierwsza definicja Iki 17Charakterystyka pojęcia Iki 22Podział Iki 24Krytyka ??Iki no kozo?? 26II. Estetyka codzienności 30Dlaczego Iki nie ma w Muzeum? 33Piękno w prostocie 35Sugestywnośd, czyli o spojrzeniu i tajemnicy 41Iki jako nie-sztuka 46III. Przejawy Iki w codziennym życiu 49Ceremonia herbaciana 53"Droga kwiatów?" 56Kaligrafia 58Świat kwiatów i wierzb 60Tokonoma 64IV. Iki jako źródło inspiracji 66Zakooczenie 72Bibliografia 74    

647
E-book

Życie i przygody małpki. Pamiętnik szympansiczki Kaśki

Ferdynand Antoni Ossendowski

Ferdynand Antoni Ossendowski napisał: Jestem pisarzem. Dużo podróżuję. Będąc w Afryce, otrzymałem od pewnego przyjaciela rzadki upominek. Była to piękna małpeczka, szympansiczka, imieniem Kaśka. Miłe, małe stworzonko przywiązało się do nas. Polubiliśmy ją bardzo. Zabawiała nas swoją wesołością i sprytem, rozrzewniała miłością do nas. Rozumiała wszystko... Mała Kaśka miała w swym życiu niezwykłe przygody. Opowiedziała nam o nich...

648
E-book

Szwedzi w Warszawie

Walery Przyborowski

Pisana w czasie zaborów powieść przenosi czytelnika w historyczne czasy świetności Rzeczypospolitej. Wartka akcja skupiona wokół poszukiwania skarbu ukrytego w warszawskich lochach zaspokaja czytelniczy apetyt przygody. Sympatię budzą znakomicie wykreowani bohaterowie obdarzeni zarówno heroizmem, jak i zwykłymi ludzkimi przywarami i śmiesznostkami.